0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #900 -: Януари 23, 2008, 15:00:41 pm »
А, браво!
Довечера и аз ще я пробвам, че съм го позакъсала откъм супи.

За консервите - добре де  :oops: - откъде да знам. Ние затравяме само царска туршия с аспирин... Ама тая година не сколасахме
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #901 -: Януари 23, 2008, 15:08:00 pm »
Гане, това твоята супа от тиквички ми напомня за приказката за супата от брадва, знаеш ли я? :)

"я да ти направя аз байно една евтина и бърза супа от брадва, рекъл Хитър Петър. първо турни една брадва в тенджерата с вода да ври. сега дай малко оризец и доматки, да я посгъстим. я сега, дай месце и масълце, да я овкусим малко. дай сега едно яйчице и малко млекце да я застроим. дай малко магданозец да я подправим...
а сега извади брадвата... и супата е готова!"




"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #902 -: Януари 23, 2008, 18:17:39 pm »
Джамка, аз таковата :oops: според каквото има на тукашнио падзар :oops: Тоз вариант супа става и за грах - бухаш вътре картоф, морков и грах, после пасираш и добавяш копър - и ето ти готова супа. Получават се супер вкусни и двете супи. Става с продукти от консерва или замразени зелени чуци :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #903 -: Януари 23, 2008, 18:51:00 pm »
Гледам на кашите на Хип пише, че са правени в Хърватска /за къв ЕС контрол говорим?!?/

лейди, що се излагаш бе, юрист такъв! Адидас и Филипс като се правят в Китай, не са ли длъжни да си спазват стандартите и директивите на ЕС?


 :lol: jame, пролича ти, че скоро не си си купувала от китайските Адидас...На приятел се нацепиха на първият месец, а на третият се разпаднаха. Аналогично се "държаха" и Реебок на мъжа ми. Като и двамата не са спортисти да ритат футбол с тях - от колата на работата, седнали и после вкъщи...Та така, иначе на пюретата пише "без консерванти"...НО има си и една звездичка, която под линия пише "съгласно закона", което с моят скромен превод от пачалбарската пазарна политика ми звучи така "без консервантите, забранени от закона, но с други такива". ФАКТ фирмите печелят от децата ни и то печелят добре.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #904 -: Януари 23, 2008, 19:51:20 pm »
Абе за съжаление Факт е и че за плодовете и зеленчуците, купени от магазини и пазари, няма вече никаква гаранция, че вредните неща не са много повече от полезните. И в този ред на мисли нищо чудно и едното и другото да е еднакво вредно/полезно и въпросната дискусия изобщо да се обезмисля. Изводът е, че децата ни няма да бъдат хранени така както ние сме били по отношение качеството на храната, май независимо каква храна даваме :(
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #905 -: Януари 24, 2008, 12:53:12 pm »
Супата на Ганка е муци!
И Никола така каза  :lol:. Само че аз не сложих картофи и моркови, а броколи. Та стана супа от тиквички и броколи. Добавих и копър. Екстра е! Гане голЕмо тенкю
В очакване ....
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #906 -: Януари 24, 2008, 13:15:00 pm »
Супата на Ганка е муци!
И Никола така каза  :lol:. Само че аз не сложих картофи и моркови, а броколи. Та стана супа от тиквички и броколи. Добавих и копър. Екстра е! Гане голЕмо тенкю

Оооо тази супа е и любима на Тони-бой, абе ние и без друго само крем супи ядем.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #907 -: Януари 24, 2008, 14:44:00 pm »
Фуска, мерси за идеята! И аз ще добавя броколи, да се пробваме в нова вариация :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #908 -: Януари 24, 2008, 16:29:01 pm »
Записвам си и аз тази рецепта!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #909 -: Януари 24, 2008, 16:37:30 pm »
Касси, пиши, ама до тази рецепта има няма една година трябва да мине  :wink:.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #910 -: Януари 24, 2008, 17:06:09 pm »
Касси, пиши, ама до тази рецепта има няма една година трябва да мине  :wink:.

Знам, знам :wink:, но аз отсега се подготвям и събирам рецепти. Постепенно си набавям инфо и за захранването, и мисля да си направя една схемичка, която да следвам!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #911 -: Януари 24, 2008, 17:24:31 pm »
Да много е удобно. Аз имам две таблички. Едната коя храна в кой месец се дава и така от време на време поглеждам, какво ново да въвеждам. Другата е разграфена дата, възраст, час, храна, новата храна, произход (домашно, ако е купено марка), количество, реакция вкус, действие на храната (разхлабващо, затягащо), реакция (изхождане, пъпки, подсичане и др.)
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #912 -: Януари 24, 2008, 17:27:47 pm »
Да много е удобно. Аз имам две таблички. Едната коя храна в кой месец се дава и така от време на време поглеждам, какво ново да въвеждам. Другата е разграфена дата, възраст, час, храна, новата храна, произход (домашно, ако е купено марка), количество, реакция вкус, действие на храната (разхлабващо, затягащо), реакция (изхождане, пъпки, подсичане и др.)

Чудесно, Васи, ще ми изпратиш ли твоите таблички на ЛС! Много ще съм ти благодарна и щастлива!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #913 -: Януари 25, 2008, 07:09:18 am »
Аз пък да се оплача!
Четейки как пюретата на Хип били под контрол решавам аз  вчера с тъпата си глава да дам пюре на Хип от сливи.  Половин час след това настана жестоко повръщане - дрехи, легло, под - абе мазало. Освен повръщането - други индикации, сочещи друга причина за повръщането няма, но  детето е видимо разстроено.
Повече таквоз пюре няма да дам квото и ще да става!
Апропо вчера кат го купувах и обърнах внимание на етикета на пюрето от праскови - аджеба що им е да слагат сок от ябълка в пюре от праскова? Нъл соковете по дефаут са вредни?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #914 -: Януари 25, 2008, 09:00:45 am »
лейди, съжалявам за случката с вас, но не мисля, че пюрето от сливи на Хип е виновно. това беше второто плодово пюре, което съм дала на Мартин и дълго време е ял само пюре от круши и от сливи на Хип - никога, никога не е имал и най-малък проблем. а и яростно повръщане не е типична отрицателна реакция на нова храна, струва ми се. пюретата на Хип са качествени и контролирани.
апропо, колко ти е голямо детето, за пръв път ли яде немлечна храна, колко сливи му даде?

а ябълков сок е вреден, ако го дадеш натюр - като го смесиш с пасирания плод го няма този ефект, който го прави недобър за стомаха.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори
« Отговор #915 -: Януари 25, 2008, 09:15:34 am »
И при Андрея не е имало проблем с това пюре или с друго на Хипп и Гербер. Това на Хипп сливите го хареса, защото вътре има и оризов грис и брашно и е по като кремче. На Гербер е само сливи.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #916 -: Януари 25, 2008, 12:53:42 pm »
Дара също не беше очарована от пюре от сливи, но на Гербер.Милата доста плака после, явно я болеше коремчето, но не е повръщала.
според мен е възможно да е реакция на детето от сливите.Но едвали е от това, че пюрето е на Хип.
Без готови пюрета не може особено в този сезон, иначе децата трябва да ядат само круши и ябълки.
Лейди, дано нямате повече такива преживявания.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #917 -: Януари 25, 2008, 13:49:00 pm »
Моля за поредния съвет :D. С какъв плод да започнем захранването-ябълка или круша? Имам предвид какво пюре? И на коя фирма, разбрах че на Ганчев били кофти?!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #918 -: Януари 25, 2008, 14:52:19 pm »
Ябълка
Има едни пюрета на ХИП за чиста ябълка, чиста слива, точно за захранване, май и на Семпер има такива, но не съм убедена.
Иначе аз съм давала основно ХИП, Гербер, Семпер (на тях съм им голям фен)
В очакване ....
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #919 -: Януари 25, 2008, 16:11:36 pm »
Касси с Гербер. Те имат слива и круша за захранване 100 % плод (80 гр), няма оризови брашна, грис ..., както и други добавки. Взимала съм бурканчета от 130 гр и ябълков крем, пак чиста ябълка. На Хипп са с примеси. Семпер и те имат разни екстри, за сънвал не съм сигурна (аз малко ги и бъркам тези две марки).
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!