0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #440 -: Октомври 05, 2007, 16:29:33 pm »
ultra, това, което даваш, звучи достатъчно калорично. евентуално опитай да вкараш още едно шише млеко - сутрин рано, ако ти се става, или вечер късно (в заспало състояние).

явно такава си е натурата на детето. Мартин е същият - яде си бая добре (според мен), но все е слаб. педиатърът на Симеон какво мисли по въпроса?

Стефи, не знам за кашкавал. то е яко мазно и солено нещо. а за разлика от сиренето, не мож му изкара поне солта.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #441 -: Октомври 05, 2007, 17:44:08 pm »
Тя Деси яде по-малко, а е по дебеличка :wink:

ти на цялото ви пето ядене по-малко ли му викаш, ма кака :D

Ани, можеш и в сутрешното млекце да слагаш плазмон. аз слагам 'щото нали рано паднахме на 4 хранения и аз така компенсирах.
ние ядем така:
7-8.00 - 250 АМ с плазмон
10.00 - някакъв плод
13.00 - 190-200 гр. манджата от кухнята или готово пюре. редувам месо, зеленчук и 2 седмично-риба.
16.00 - 200 гр. плодове с кисело мляко или каша
18.00 - някакъв плод
20.00 - 250 АМ с плазмон
не му давам междинни похапвания /изключвам плодовете/. ако се налага, предпочитам да са плодове.
10.5 кг сме някъде. след 7 месец много малко наддава, просто защото не се спира :babyflips:
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #442 -: Октомври 05, 2007, 18:41:27 pm »
Кашкавал също не съм дала още, ама се чудя от кога може, споделете опит?
Бърди каzа, че каШкавала се въвежда след годинката. Процента малсленост трябва да е нормален. За солта _ на мене "Ементал" не ми е много солен, а сиренето "Моцарела" е съвсем беzсолно.
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #443 -: Октомври 06, 2007, 10:05:47 am »
Ани, мисля, че се храните съвсем добре! Явно натурата му е такава! А колко е висок?
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #444 -: Октомври 06, 2007, 19:36:44 pm »
Забравих да ви благодаря zа идеите zа иzварата  :flower:.
Днес спретнах едно "кулинарно иzкуШение" с праz, картофи, иzвара и жълтък и се прие с охота   :eat:  :D.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #445 -: Октомври 07, 2007, 23:55:53 pm »
Танче, мисля, че моцарела не може, защото е неузряло сирене. Ама не съм много наясно :oops: Иначе в пюретата го има, ама аз го дадох чак след годината.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #446 -: Октомври 08, 2007, 00:29:59 am »
Ганка е права - не е добре да се дават непастьоризирани сирена. има опасност от листериоза и токсоплазмоза.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #447 -: Октомври 08, 2007, 10:30:47 am »
Хм, гледам, че давате междинно и плод. Ама то и той си е с калории :D
Предвид режима на хранене и спане на Симеон просто не виждам кога мога да вмъкна и плод. По времето, когато трябва да му дам плод, той или още си дояжда предишната манджа, или вече е заспал или тъкмо сме излезли на разходка. Сигурно ако ядеше по-бързо и без увещания щях да имам време и за плодове :?
Педиатърката не е притеснена, ама ще я притесня на следващото посещение. Вени, висок е 76 см.
В нашата детска кухня има и меню за алергични деца - без яйца, мляко и масло. Аз захраних съвсем за кратко с яйце и сега подхождам смело и безотговорно към манджите от кухнята. Ама почвам да се замислям дали не греша. То и без това свекървата загуби чуждото картонче за кухнята, което ползвахме временно, а редът на Симеон идва чак февруари, явно пак ще минаваме на частната кухня.
Защо не долюбвате толкова нишестетата - заради празните калории ли?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #448 -: Октомври 08, 2007, 11:19:14 am »
Ани, защо не пробваш да не му даваш да си дояжда предната манджа. Решаваш да го храниш на 4 часа и това е, колкото изаде, изяде. То дефакто се получава, че той като е в будно състояние ти все се опитваш да му набуташ някаква манджа :wink: Остави го да огладнее хубаво.
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #449 -: Октомври 08, 2007, 13:52:04 pm »
Кашкавал давах за пръв път на година и 2 месеца. За килограмите, какво да кажа, Мия яде 4 пъти -сутрин 240мл. АМ в 8,30 -9, после в 11 плод или сок, обяд -храна от кухнята -обикновено част от супата и второто, има следобедна закуска -каша, кисело мляко с плодове или бисквити, ядки с АМ и плод, мюсли с АМ или нещо от десертите от кухнята, когато го яде и вечер редувам супа със сухар и АМ пак 240мл. И сме 11 кг. за сантиметрите не е ясно колко са, че не са успели да я премерят. При нея всичко й се лепи.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #450 -: Октомври 08, 2007, 17:39:43 pm »
9 - 210 АМ
13 - 190-220 кухня (супа със сухари или второ, после задължително десерт или от кухнята или плодово пюре)
17 - 190-220 каша, мляко с бисквити, плодове с извара, каша в бурканче, детска кухня
20.30 - 210 АМ с 2 плазмона
междинни хранения не признава, не проявява интерес към храна.
Идеи? Или поне ми кажете, че е нормално, щото по книжките гледам, че изоставаме с едно кило...
Анче, и аз да се изкажа, че иначе няма да съм аз  :P Малко ми се вижда, че яде набора, още повече, че е слабурко.

Между 9 и 13 спокойно можеш да дадеш сезонен плод, а пък най-добре банан, хем полезен, хем хранителен.Може авокадо, ама малко скАпичко излиза. Като не признава междинките, направди го като игра - нярежи банана на малки кръгчета, тУри ги в чЕнийка и нека сам да си хапва и маже по главата, то и за кожата е полезно :)

Супата от кужнята я зАбрави. Бабанка като Колето може да яде само супа на обяд, ама на Монката му е малко. Давай второ по-добре

И аз мисля, че не трябва да дояжда от предишното ядене. Не ща да давам акъл за злояди деца, щото нямам опит, както добре знаете, даже напротив  :oops:, обаче логично като мисля, вероятно бих направил следното с риск да погладува ден два... Яде се под сравнително точен час + - 15 мин, вкл и междинките. Яде в рамките на половин час максимум, колкото изяде - толкова. Може би в началото ще се инати, ама накрая гладен няма да остане - сигурна съм.
В очакване ....
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #451 -: Октомври 08, 2007, 18:27:23 pm »
Аz пак zа краставицата  :D....
Цитат
--------------------------------------------------------------------------------
Цитат на: tanja в юли 04, 2007, 10:05:51
Здравейте доктор Birdie,
въпросите ми са свърzани с въвеждането на млечните продукти. От това което съм чела, трябва да zапочна с бяло саламурено сирене (тип "Фета"). Има ли zначение дали Ще е краве или овче? Иzисква ли се обеzсоляване след като в 100 гр. има 3 гр. сол (според описанието на опаковката)?
Кога се въвежда сиренето тип "Моцарела"? Кога и с кой тип е препоръчително да се  въведе каШкавала (Ементал, Гуда, Чедър)?
Кога да въведа прясното мляко? Обикновено се препоръчва да се даде след годинката, но все по-често среЩам материали zа въвеждането му след 6-и месец? И с въвеждането му би ли следвало да се прекрати даването на АМ?
Относно процента масленост на млечните продукти кои са подходяЩи zа бебето? Сирена - 45% до 55%, мляко (прясно и кисело) - 3,5% до 4,5%, иzвара - 20% или теzи с намален процент масленост?
Благодаря.


Привет,
Сирене обезсолено се въвежда обикновено в малки количества след 8-9-10 месец.Избягваме да даваме козе сирене и продукти от козе мляко при деца... Макар и това да не е абсолютно за козе сирена, но след 15-18 месец.
Моцарела-след 12 месец.
Кашкавали от всякакъв вид(най-вече настъргани)може да въвеждате след като сте въвели сиренето.

Прясното мляко се въвежда след 12 месец. То заменя АМ изцяло след 12 месец. Аз не съм привърженик и не давам млека на прах, или концентрирани, след 12 месец. Млякото след 12 месец е препоръчителна, а не задължителна храна. Не се въвежда прясно мляко след 6 месеца-може да причините ред проблеми с дълготрайни последици.

Всички проценти на масленост са подходящи-изберете от нормалната гама продукти, а не диетични или специални.

а това е линка http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=9078.msg229970#msg229970
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #452 -: Октомври 08, 2007, 18:58:04 pm »
Танче, мисля, че моцарела не може, защото е неузряло сирене. Ама не съм много наясно :oops: Иначе в пюретата го има, ама аз го дадох чак след годината.
Вярно, че е неуzряло, но се подлага на термична обработка  :wink:. За това го има в пюретата след 7 месец.

Моцарела (на на итал. Mozzarella) е прясно и меко италианско сирене от региона Кампания.

Моцарела не може да бъде съхранявано дълго време, затова се продава като бели топки, потопени в саламура. Най-вкусна е giornata (еднодневна), но тя може да бъде намерена само в Италия.

Класическата моцарела (Mozzarella di bufala campana) се призвежда от биволско мляко (от черна биволица), в югозападна и централна Италия, предимно в района на град Неапол, но в наши дни моцарела се произвежда предимно от краве мляко.

Производството на сиренето започва със закваска. Следва загряване на суроватката до 80-90°С, съпровождано с бъркане, докато не се получи еластична маса, от които се отрязват топки, на които се придава различна форма (топки, питки). Тези топки се наричат - mozzatura (обрезки), откъдето идва и името на сиренето. Майстора меси сиренето, подобно на месене на тесто за хляб. Цветът на сиренето е порцеланово-бял, вътрешността е еластична и пастообразна. Има изтънчен млечно-сладък вкус.

Моцарелата е традиционна основна съставка на автентичните неаполитански пици. Косумира се още като добавка към много видове салати и запечена върху резен домат и с добавен лист босилек.



Вzето от http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%BE%D1%86%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%BB%D0%B0.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #453 -: Октомври 09, 2007, 10:39:18 am »
Между 9 и 13 спокойно можеш да дадеш сезонен плод, а пък най-добре банан, хем полезен, хем хранителен.Може авокадо, ама малко скАпичко излиза.
И аз мисля, че не трябва да дояжда от предишното ядене.
То хубаво, ама Симеон спи от 9.30 до 11.30 :lol: После отиваме до кухнята за манджата и се връщаме да ядем.
Така и не случих досега свястно авокадо. И с манго не улучих. Явно не мога да ги избирам, ама това да е проблема. Сега имам сладки домашни непръскани ябълки и съм щастлива :D
За дояждането явно не сте ме разбрали или аз не ви разбирам :wink:
От вчера имам нова политика - давам всичко от кухнята едно след друго по колкото иска. Резултатът е половин супа, половин второ, половин десерт. Мисля, че е добре като грамаж.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #454 -: Октомври 09, 2007, 11:27:12 am »
Така и не случих досега свястно авокадо. И с манго не улучих. Явно не мога да ги избирам, ама това да е проблема.
Аz купувам и авокадото и мангото твърди и ги давам едва след няколко дни, когато уzреят. Тогава стават меки и са идеални zа консумация  8).
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #455 -: Октомври 09, 2007, 14:31:17 pm »

От вчера имам нова политика - давам всичко от кухнята едно след друго по колкото иска. Резултатът е половин супа, половин второ, половин десерт. Мисля, че е добре като грамаж.

екстра е :D
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #456 -: Октомври 10, 2007, 15:57:07 pm »
От месец давам следобеда безглутенова, безмлечна каша на Хипп, а от скоро слагам вътре и някой от въведените дотук плодове.
Докога трябва да е безмлечна? Млечната оризова на ХИПП ( или на други фирми)с АМ ли е?...
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #457 -: Октомври 10, 2007, 16:16:50 pm »
Няма проблем да даваш млечна, стига детето да няма алергии, т.е. да е на хипоалергенно мляко.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #458 -: Октомври 10, 2007, 16:37:16 pm »
Благодарско, Стефи!
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #459 -: Октомври 10, 2007, 22:10:07 pm »
Търся отзиви за тези книжки http://www.bonapeti.tv/deteto/. Още не съм ги срещнала в РЕП или магазин. Дано не са само красиви илюстрации и толкоз.