0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #420 -: Септември 06, 2007, 20:15:13 pm »
зависи от производителя.
на пюретата на Хип, Семпер и Сънвал, пише до 48 часа в хладилник.
само за пюретата с чисто месо на Хип пише 1 денонощие.


това, което видях на моето бурканче Тиква на ХИПП:
"Ако използвате само част от съдържанието на буркана, съхранете остатъка в затворен буркан и на хладно място, като го използвате в рамките на слведващия ден."
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #421 -: Септември 06, 2007, 23:44:39 pm »
цветенце, значи са сменили етикетите! защото аз като започвах захранването, изрично търсих тази информация на етикета на Хипските пюрета и тогава пишеше 48 часа...
явно затова на месните пюрета, които са нов артикул и съм ги чела пак, пише 1 ден.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #422 -: Октомври 01, 2007, 13:02:14 pm »
Да попитам, че не си спомням да съм срещала- патладжан от кога може да се въведе, сега съм на вълна пюриране на зеленчуци и замръзяване за по-нататъшно готвене и снощи правих ядене с патладжани и ми остана вътрешността, да зная дали мога да я пюрирам и нея?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #423 -: Октомври 01, 2007, 13:20:16 pm »
ами не можеш, патладжана е много тежка храна и се дава доста късно, след 1.5 г., а за вас тогава ще има пресни :wink:
сега й замрази тиквички, моркови, зелена и червена чушка, карфиол, грах ...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #424 -: Октомври 01, 2007, 13:22:34 pm »
мерси, Стефи
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #425 -: Октомври 03, 2007, 09:46:19 am »
Подготвям се за въвеждането на месото - спомням си, че сте коментирали да се започне с фабрично пюре, а и педиатърът така препоръчва. след колко време мога да пробвам с домашно приготвено месно пюре? Добра идея ли е да купя отсега домашни заек и пиле ( от сигурно място ), да сваря, пасирам и замразя, колко време след замразяването са добри за ядене?
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #426 -: Октомври 03, 2007, 14:17:45 pm »
да, хубаво е да въведеш месото с готово пюре.
незнам колко точно може да седи замразено във фризера, но при положение че е прясно предполагам и 6м. не са проблем. от заека за детето отдели месото от задните бутчета и рибиците, от пилето пак задни бутчета, другъде където има кафяво месо и малко бяло, защото то е сухо и децата не го харсеват.
Какво правя аз, като сваря месото, отделя за нея, нарязвам на ситно и правя дозички в домакинско фолио (прозрачното), слагам в торбичка и надписвам. след това само си вадя едно пакетче, слагам в зеленчука и пасирам, по-лесно е защото ако пасираш само месото става на конци и е гадно :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #427 -: Октомври 03, 2007, 14:23:41 pm »
след това само си вадя едно пакетче, слагам в зеленчука и пасирам, по-лесно е защото ако пасираш само месото става на конци и е гадно :)

ако пасираш месото с бульон, няма да стане на конци, а си става хубаво месно пюре :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #428 -: Октомври 03, 2007, 14:54:53 pm »
Джам, бульон от водата, в която е сварено месото и без сол, нали?
Ако пасирам, да замразявам в бурканчета ( малките на Хипп), или найлонови пликчета?

« Последна редакция: Октомври 03, 2007, 14:57:17 pm от tzvetenze »
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #429 -: Октомври 03, 2007, 17:11:00 pm »
Тъй, тъй, Цвете - аз замразявах в форми за лед и после добавях към зеленчуковото пюре, което готвех на 2-3 дни! зависи за какво ти трябва!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #430 -: Октомври 03, 2007, 19:53:03 pm »
Искам да питам мамите с повече стаж (или zнания  :wink:): как давате иzварата, в комбинация с какво? Аz се сеЩам само zа плод  :?...
Благодаря.
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #431 -: Октомври 03, 2007, 20:47:53 pm »
Аз я слагах в попарата!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #432 -: Октомври 03, 2007, 21:28:29 pm »
Aз замръзявах месото в празна кутия от бонбони.
А извара съм слагала и в зеленчуково пюре, може да се приготви и домашна баница. Аз веднъж купих готова и на Юлия и се услади. Само че педиатърката забрани, защото ги правели с маргарин.


*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #433 -: Октомври 05, 2007, 11:13:47 am »
Извара със зеленчуково пюре си е направо екстра, даже на мен ми е вкусно. А пък извара с елда също е много вкусно, даже и за нас приготвям така, само че със сол и синьо сирене.

Я друго да питам аз!
Онзи ден се размислих са Кольовата закуска, която от 3 месеца си е една и съща - кисело мляко с плодове, верно различни, ама все пак... Дали мога да му дам сандвич - черен хляб със сирене напр. или извара... и с домат... Ако го нарежа на малки парченца даже може да си го яде сам. Какво мислите а?
В очакване ....
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #434 -: Октомври 05, 2007, 13:25:15 pm »
Може! Мати обожава!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #435 -: Октомври 05, 2007, 13:46:33 pm »
Може Фуси, даже и запечена с кашкавал, стига детето да иска. Мия продължава да си пие АМ за закуска, с друго много рядко успявам да я нахраня. Не ще и това си, и аз се предадох след като няколко пъти хвърлях разни неща.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #436 -: Октомври 05, 2007, 13:55:01 pm »
Може Фуси, даже и запечена с кашкавал, стига детето да иска.

Ама как да не иска бре  :D! Николата ядене му дай - да ми е жив и здрав! От една седмица, ходи и проси по пейките - голЕм срам бера  :oops:
В очакване ....
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #437 -: Октомври 05, 2007, 14:15:33 pm »
Така са всички - няма какво да береш срам!
Матей - 1.04.2006 г
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #438 -: Октомври 05, 2007, 16:04:14 pm »
Аз се опитвам да не се вманиача - Симеон е почти на годинка, а тежи по-малко от 8 кила и половина.
А напоследък уж си изяжда всичко детето, само дето всички памперси и дрехи му се свличат от кръста.
И аз искам да си проси храна, но смятам едно хранене за успешно приключило ако се вместим в 40-50 минути :(
Как мога да направя храната му по-калорична?
9 - 210 АМ
13 - 190-220 кухня (супа със сухари или второ, после задължително десерт или от кухнята или плодово пюре)
17 - 190-220 каша, мляко с бисквити, плодове с извара, каша в бурканче, детска кухня
20.30 - 210 АМ с 2 плазмона
междинни хранения не признава, не проявява интерес към храна.
Идеи? Или поне ми кажете, че е нормално, щото по книжките гледам, че изоставаме с едно кило...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #439 -: Октомври 05, 2007, 16:19:23 pm »
Е как да не е нормално :lol:
Тя Деси яде по-малко, а е по дебеличка :wink:
6.00 - 180 АМ
9.30 - класическа попара
13.30 - 190 гр. манджата от кухнята или сготвено от мен, сухар не слагам, евентуално ако е супер рядко 1/2 сухар
17.30 - 200 гр. плодове с кисело мляко
21.00 - 210 АМ
плазмонки не слагам, евентуално ако ме мързи да правя попара давам мляко с плазмон, но й намалям грамажа :lol:
Извара не съм й дала още, защото нашата педиатърка каза след годинка, не се препоръчвала преди това, защото била непреработен продукт. Супите от кухнята също заради белтъка, аз й готвя супи и ги застройвам само с жълтък и кисело мляко. Десертите са нишесте с прясно мляко и тях не давам. Мисля да я захраня с прясно мляко скоро, за да й давам когато има мляко с ориз от кухнята, иначе другите немисля да ги яде.
Кашкавал също не съм дала още, ама се чудя от кога може, споделете опит?