0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #980 -: Януари 30, 2008, 09:20:30 am »
Цвети, много си права, към момента ако ядем купено месо е наистина по-добре то да е свинско или телешко. Пилетата са натъпкани с хормони и АБ, което е адски вредно дори за нас, а за децата какво остава.
Разбира се най-добре си е домашното, но ако няма аз предпочитам готовите пюрета с пиле или пуйка.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #981 -: Януари 30, 2008, 09:33:15 am »
Цвети, много си права, към момента ако ядем купено месо е наистина по-добре то да е свинско или телешко. Пилетата са натъпкани с хормони и АБ, което е адски вредно дори за нас, а за децата какво остава.

И риба  :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #982 -: Януари 30, 2008, 09:44:43 am »
О да и риба, това сякаш не мога да се престраша да го сготвя за детето:lol:
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #983 -: Януари 30, 2008, 10:23:33 am »
Аз свинското го въведох много късно -на година и 2 месеца, но пък риба яде на 11 месеца -сьомга на семпер. И досега много я обича. Иначе месото го почнах с пуйка, ама нещо не я хареса и предложих пиле. То се прие по-добре и после смених пюрето с пуйката и я прояде и нея. След това въведох заек, телешко и агнешко. Видях онзи ден пюре с черен дроб на семпер, та се замислих дали да не го въведа. Вие давали ли сте такова пюре с черен дроб?
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #984 -: Януари 30, 2008, 18:43:41 pm »
На мен това с месото ми е мнооого далеч,но като ви чета и се питам:Ако имате домашно месо,как процедирате?Замразявате на малки порцийки и после сварявате?Ползва ли се бульона?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #985 -: Януари 30, 2008, 18:58:14 pm »
joshi,

месото сварявам наведнъж, после пасирам с част от бульона (иначе става много сухо и не може да се пасира, а пък и в бульона отиват ценните вещества), после замразявам на порцийки за по 1 ядене.
ако замразиш сурово месо, ще трябва всеки път да вариш по час и половина като готвиш ядене.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #986 -: Януари 30, 2008, 19:49:47 pm »
Аз точно така правя :oops:
Прясното месо нарязвам на малки порцийки, всяка в отделно пликче и замразявам. после размразявам и варя. наистина е по-пипкава и бавна и енергопоглъщаща работа, ама тъй го прецених като по-здравословно.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #987 -: Януари 30, 2008, 20:02:10 pm »
Така е най-правилно да :)
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #988 -: Януари 30, 2008, 20:47:55 pm »
Благодаря за отговорите!
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #989 -: Януари 30, 2008, 20:52:43 pm »
Елица категорично ми блъсна ръката и каза "Нии!" на шишето с мляко :(  Едната вечер с кандърми едвам изпи половината, на следващата обаче никакви увещания не помогнаха. Как заспа с празен тумбак още ми е чудно. Май аз съм по привързана към храненето с шише от нея :oops:  Да ви питам, да пробвам ли след време пак с шишето или да го считам детето за пораснало вече и да не се правя на луда.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #990 -: Януари 30, 2008, 21:48:14 pm »
Тя само това ли вечеря?
Според мен пробвай пак след няколко дни :)
Деси имаше един период от около 2-3 седмици, в които почти отказваше сутрешното мляко и ставаше в 6.30. Но аз тъпо и упорито й го предлагах в малки количества. Така че премина, сега към 6, 6 и 30 се буди и започва да повтаря ам-ам-ам докато не й дам млякото, изпва го, обръща се и продължава да спи до 8, 8 и 30 :lol:
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #991 -: Януари 30, 2008, 22:05:02 pm »
Хм, в нашта къща такива ранни ставания и доспивания няма. Събуждане и закуска са между 8-9 като редувах шише, попара, каша. Вечер давам манджа вече вместо шишето. АМ-а остана само в кашите сутрин и следобед, около 200-400 мл общо за ден, което ми се струва недостатъчно. Та затова ми се щеше вечер на заспиване да има по едни 100-200 мл АМ. Ще пробвам аз с малко шише да я излъжа след няколко дни.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #992 -: Януари 30, 2008, 22:25:22 pm »
Е за тази възраст е добре 300-400 гр., тя и Деси пие по толкова АМ, яде и кисело мляко следобед в плодовете 2-3 пъти седмично, споко :D
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #993 -: Януари 30, 2008, 22:47:12 pm »
Я Чеф кажи кво ядете следобед, че така като гледам сме на вашият хранителен режим.
Освен плодове с кисело мляко, друго предлагаш ли, че от месец два само плодове давам. То и заради изхождането давам най вече де, ама да не прекалявам нещо.
Пресни плодове давам за десерт на обяд около 100 гр. и около 250 гр. следобед.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #994 -: Януари 30, 2008, 22:54:30 pm »
Другарки, педиатъра ни ме заплаши, че много изоставам в захранването Месо трябвало да яде отдавна /аз няма да давам още, пак ще се лъжем/ :? Захраних я на 5 м. и 7 дни. До сега са минали около 3 седмици. Ядем вече ябъкла, круша, синя слива, банан, картоф, оризова каша. От вдруги ден - морков, после май тиква /аз това не го ям/, после тиквичка. Какви други плодове да дам, а после и зеленчуци.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #995 -: Януари 30, 2008, 22:56:01 pm »
Така е най-правилно да :)

ади да ме светнете защо е по-правилно да замразиш сурово месо, а не сварено? къде се крие разликата?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #996 -: Януари 30, 2008, 22:59:41 pm »
Наде, ами общо взето само това ядем, около 300 гр. плодове, и 2-3 пъти в седмицата и кисело мляко слагам вътре :)

Нина, аз месо дадох на 7м., точно 2м. след началото на захранването.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #997 -: Януари 30, 2008, 23:01:41 pm »
Така е най-правилно да :)

ади да ме светнете защо е по-правилно да замразиш сурово месо, а не сварено? къде се крие разликата?

Губят му се витамините  :P
Извинявам се  :oops:
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #998 -: Януари 30, 2008, 23:03:37 pm »
Опс, пропуснах те, Нина е права, е не точно витамините, ама ползностите, а утре ще ти приложа и научни факти, като дойде ветеринаря да го разпитам :wink:
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #999 -: Януари 30, 2008, 23:04:13 pm »
Другарки, педиатъра ни ме заплаши, че много изоставам в захранването Месо трябвало да яде отдавна /аз няма да давам още, пак ще се лъжем/ :? Захраних я на 5 м. и 7 дни. До сега са минали около 3 седмици. Ядем вече ябъкла, круша, синя слива, банан, картоф, оризова каша. От вдруги ден - морков, после май тиква /аз това не го ям/, после тиквичка. Какви други плодове да дам, а после и зеленчуци.

И мен много ме заплашваха, обвиняваха и "так дали" ама не се дадох аз, макар че да си призная малко изфорсирах плодовете, но поради причина - трудно изхождане. При въвеждането на нови храни редувах плод/зеленчук. Можеш да комбинираш плодовете, има на Хип шипка с ябълки, много вкусно пюре, пък си въвела и оризовата каша гледам, така че спокойно си го давай, следват кайсии, праскови, после комбинираш например праскова с банан. Тези видове засега са ви достатъчни, според мен.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!