0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #920 -: Януари 25, 2008, 17:19:26 pm »
Цитат
апропо, колко ти е голямо детето, за пръв път ли яде немлечна храна, колко сливи му даде?
Ми отговарям:
1. Детето е на 6 месеца;
2. Захранен е от 5-ти месец;
3. Не яде за първи път сливи - ял е домашно приготвено пюре от сливи /при захранването/ и веднъж-два пъти на Гербер - никакъв проблем не е имал.
4. Дадох за конкретното ядене едно малко бурканче от 125 грама.

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #921 -: Януари 25, 2008, 18:40:40 pm »
Момичета, я и аз да си задам въпросчето. Цецича яде с голям апетит пюрето до към 80-100гр. и след това се почва един купон - мажем навсякъде, смеем се, пищим, въртим се като шило, но все пак яде, може и още 60-80гр. да изяде така. Обаче аз се превръщам в мама от типа: "Ади маминото една лъжичка за татиии". Необходимо ли е това или да давам пюре само докато яде с апетит? Обаче го има и момента, че може след това да ми пререве рано-рано за кърма.  :?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #922 -: Януари 25, 2008, 20:57:02 pm »
Лани, пробвай се да го оставиш да яде докато има апетит и виж след това какво ще стане. Ако приреве за храна - ясно не му стига, а ако не - явно това му е дозата за момента.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #923 -: Януари 25, 2008, 23:44:45 pm »
Цитат
апропо, колко ти е голямо детето, за пръв път ли яде немлечна храна, колко сливи му даде?
Ми отговарям:
1. Детето е на 6 месеца;
2. Захранен е от 5-ти месец;
3. Не яде за първи път сливи - ял е домашно приготвено пюре от сливи /при захранването/ и веднъж-два пъти на Гербер - никакъв проблем не е имал.
4. Дадох за конкретното ядене едно малко бурканче от 125 грама.


Лейди, то малко тъп въпрос, ама - погледна ли срок ана годност?
Да си го нахранила конкретно  в този случай прекалено набързо, да се задавил, да му е дотежало? Не ми се вярва и на мен да е от пюрето и то от това, че е на Хипп...
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #924 -: Януари 25, 2008, 23:45:59 pm »
Момичета, я и аз да си задам въпросчето. Цецича яде с голям апетит пюрето до към 80-100гр. и след това се почва един купон - мажем навсякъде, смеем се, пищим, въртим се като шило, но все пак яде, може и още 60-80гр. да изяде така. Обаче аз се превръщам в мама от типа: "Ади маминото една лъжичка за татиии". Необходимо ли е това или да давам пюре само докато яде с апетит? Обаче го има и момента, че може след това да ми пререве рано-рано за кърма.  :?

Лан, аз също бих хранила само, докатодетето яде с апетит и не е необходимо да тъпча, и ако е изядено някакво задоволително количество, което при вас е.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #925 -: Януари 26, 2008, 00:04:19 am »
Ние ядем с апетит само сутрин и то до около стоте грама, след това както и другите хранения за деня, са точно от типа "айде маме, една лъжичка за тати, за баба ..."
Имаме си пластмасови шишета за игра, които все още са атракция. Ако се занимава с нещо, което му е интересно отваря уста, като може да погълне и 400 гр. дори, но когато се нахрани и да го залъгвам стиска устата и туй то. Причината да ми е злоядо детето, мисля са от храносмилателните проблеми които е имал и има.
 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #926 -: Януари 26, 2008, 05:46:39 am »
Лейди и аз не мисля, че е от пюрето на Хип - но може конкретно това пюре да е стояло на неподходящо място - слънчево, топло или пък твърде студено знам ли. Имай предвид, че повръщане може да се получи и от никнене на зъби или от нещо съвсем различно ...
Аз се радвам, че поне някои храни ги ядем с кеф все още - иначе каквото не иска да хапне по никакъв начин не мога да го накарам - няма атракция, няма лъжичка за този или онзи, няма пералня, абе нищо няма ... не върви номера, така че ще се надявам, че ще продължи да яде поне някои храни с желание, иначе ще си седи гладен - а явно го умее това малкото диване - пищи, реве, мрънка, но не хапва и троха от това, което не иска.
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #927 -: Януари 26, 2008, 10:29:27 am »
Наде и моето дете засега минава от "злоядите". Като види паницата и почва да се смее, да тропа, абе превъзбудена. Като й подам лъжичката стиска устата и се обръща. След малко отваря уста и първите три лъжици дзяпа като малко пиленце. После само отваря устни, с наведена глава и потни стиснати зъби. А усети лъжицата затваря устата и почва да дъвче  :lol:, а храна има само по устните.  След първите лъжички започва да се залисва, да иска да й пускаме едно куче там да пее, да иска вода, абе кво ли не само да не яде. Е с кандърми яде до около 60-80 гр.
Ей това не мога да си го обясня. Иначе нали ти казвам, като види паничката и само как не прави салта от радост.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #928 -: Януари 26, 2008, 12:35:45 pm »
според мен, в повечето случаи не става дума за типична "злоядост". от моите разпитвания и прочетеното тук установявам, че повечето деца в един момент стават такива - ядат само със занимавка. като че ли им е скучен самият акт на храненето. мят син е същият - огладнял е видимо, смее се като види буркана с пюрето, но след третата лъжица започва да се върти и ако не дам занимавка - няма ядене. един уикенд баща му реши да го отучва от цирка, както препоръчват книгите - резултатът беше, че Мартин 2 дни стоя гладен. просто отказваше да яде без играчка. в момента, в който дадох занимавката, омете паницата за нула време.

затова, може би, съветват по книжките, да се създава интерес към самото хранене, за да не е скучно - разноцветни храни, интересно подредени и нарязани парченца, красиви съдчета... моят сега яде от една купичка с картинки и обикновено забавлението е да сочи с пръст картинките, а аз да обяснявам кое какво е.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори
« Отговор #929 -: Януари 26, 2008, 14:15:41 pm »
Да, Лейдито, съгласна съм, че причината може да не е в пюрето...
Момичета, нещо да си кажа - на някои може и да стори глупаво - преди да дадете на бебе да яде, самите вие опитвате ли винаги? Мисля, че си заслужава да се прави. 
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #930 -: Януари 26, 2008, 15:40:23 pm »
korinka винаги опитвам всичко - храни, лекарства - винаги и всичко.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #931 -: Януари 26, 2008, 17:49:48 pm »
Цитат
korinka винаги опитвам всичко - храни, лекарства - винаги и всичко. 

И аз. Гледам и срок на годност. Внимавам за задавяне.
Както и да е - мина и замина. Днес сме си на домашни пюрета  след еднодневна млечна диета и всичко е ОК.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #932 -: Януари 27, 2008, 13:07:56 pm »
Майчета споделете идеи за манджи с брюкселско зеле, който е готвил за бебчо де.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #933 -: Януари 27, 2008, 13:41:27 pm »
И аз винаги опитвам всичко, преди да попадне в устата на бебето - независимо готвено или купено.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #934 -: Януари 27, 2008, 13:55:45 pm »
Иска ми се да поговорим малко за сладките неща в детското меню и линията ни на поведение в тази насока.
На какво присъствах днес - на детски рожден ден, на който имаше деца от 0 до 5г.
Момченце на 9 месеца се разхождаше в проходилка, а майка му го нахрани с едно цяло шоколадово яйце - подчертавам, че ситуацията не беше детето да гледа жално и иска и тя да му даде да опита, а то си се разхождаше занимателно с проходилката, а тя потичваше след него и му пъхаше парченце след парченце.
Аз ли изпадам в крайности и затова видяното ме шокира?
Как мислите да процедирате със сладкото, включително и занапред?
То е ясно, че не може да се забрани изцяло, но все пак:
-ще давате, всичко което детето си поиска, защото мислите, че ограниченията са безмислени и глупави
-ще давате ограничено само някои неща и само няколко пъти за определен период примерно. Какви следки неща ще предлагате?
-ще изчакате ли определена възраст, за да направите едно от горните неща и каква ще бъде тази възраст
-смятате ли, че може да се създадат здравословни навици и как? в частност - смятате ли, че ако детето опознае вкуса на сладките неща отрано, както в цитирания от мен случай, това неименуемо ще доведе до отказ от плодове?
-смятате ли, че на детето трябва да се дава по малко от всичко, за да си опита, особено, ако гледа жално и иска
-още нещо, ако се сетите

Аз шоколадово яйце не смятам скоро да дам - все пак дори и млечни каши не давам, а добавям от собственото ни АМ, знам ли, може и аз много да залитам.
В нас се ядат сладки неща, но само под формата на прясно приготвени сладкиши - опаковани неща от рода на вафли, републики, кексчета, сухи пасти - не консумирам и не смятам да предлагам, поне, докато имам контрол над нещата.
Мисля да давам ограничени неща, не всеки ден и след доста време.
Надявам се с ограничаване на сладкото, да мотивирам детето да харесва и яде плодове.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #935 -: Януари 27, 2008, 15:43:50 pm »
Перде, аз съм слагала такова нещо само в супа. Иначе не знам и нямам идея къде може да се сложи.
Цветенце, аз горе-долу като теб подхождам към нещата и в момента съм едва ли не най-странната птица в компанията ни, тъй като децата там са на възрастта на моя или малко по-големи, но маат сладко като замаени. До скоро не беше пробвал и шоколадово яйце, но понеже са много шарени и му хващат окото, не знам от къде се е научил, има ревове за "коко". Общо взето интереса е - държим го, стискаме здраво, докато го разтопим и се опитваме да го разопаковаме със зъби. До сега съм дала един единствен път, колкото да опита, за да не реве. Но не е постоянна практика. Не му се дават шоколади, сладкиши, сухи пасти, вафли и сие артикули. Такива неща не се внасят или ако се внесат, не се консумират пред него. Давам му само от неговите специални бисквити или има едни като вафлички на Хип - които са специално за деца, с плодове, мека вафлена кора и помежду им има пълнеж от нещо като петмез, плодов. Случвало се е да сме някъде на заведение, съберат се наши приятели, децата ядат торти, че ушите им плющят и понеже се робува на правилото - като е момче, да му дадем, да не му стане нещо, се предлага и на моя син. Да, обаче той категорично отказва, не си е искал, не е ревал. Предполагам защото е непознато. Даже днес говорихме каква торта да му вземем за рожденния ден и аз казах, че може без ограничения, каквото ядат другите деца, но на моя няма да давам. Единственото, което е опитал и му е харесало е мъфин :lol: Така че май е до домашна политика всичко :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #936 -: Януари 27, 2008, 16:10:02 pm »
Много ясно, че детето ми ще яде шоколад, но нe от 9 месечно, както и сладкиш, сладолед, както и палачинките, които правя. Преди това ще се научим да ядем плодове и да ги обичаме, ще се постаря. Няма да му давам квото си поиска безразборно разбира се.
Не ми допада аз да ям шоколад и всичко тайно, а на детето да не давам. В този смисъл, въпреки, че съм възрастен човек, ще опитам да се храня и аз по-здравословно /баща й го прави/, а не да се крия от нея.

Пропуснах - но естествено няма да я гоня насила с лъжица или с парче шоколад, за да й го натъпча в устата.
« Последна редакция: Януари 27, 2008, 18:58:17 pm от Nina »
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #937 -: Януари 27, 2008, 16:22:25 pm »
Това според мен освен, че е до родители си е и до дете. На наши познати момиченцето, което беше захранено с всичко на 9 месеца. Включително обиколихме цялото селце като бяхме на морето за да й намерим от "нейния" зрънчо. Е това дете шоколади прояде скоро (на 4 год), а по цял ден само плодове набива. Въпреки старанието на майка й да я научи да яде мечета, зрънчо, чипс и прочие, детето предпочита плодове.

Иначе и аз бях свидетел как се гони дете на 1 г и 4 м с кутия толумбички.

Конкретно по въпроса - ще гледам да задържа, колкото се може повече положението и да се проядат такива "вредни" неща възможно най-късно. Естествено ще стане един ден, защото майка й на моята щерка си умира за сиропирани работи с консерванти, сладолед, шоколади, вафли... Но ще се постарая възможно най-много да се крия от детето :wink:

Темата няма много взърка със захранването, дали да не я отделят модераторите като отделна. Иначе е интересна  :eat:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #938 -: Януари 27, 2008, 18:45:49 pm »
Цвети, и аз съм на същото мнение. Още повече че нито аз нито баща й ядем сладко под формата на вафли, купени кексчета, други сладки и т.н. По принцип не сме по сладкото.
Нямам намерение да изпадам в крайности, но поне до 2г. ще се опитам да не давам сладки неща, а след това може по малко шоколад, например.

Като ти прочетох случката да ви разкажа и аз една подобна, за която като се сетя още ми се качва кръвното. Декември месец с Деси сме на детски РД, и до мен седеше една мама с бебе на 8м., то горкото толкова дебело, че освен да лежи подпряно с две възглавници друго не може, дори главата трудно си въртеше от огромните бузи, друг е въпроса, че беше облечено с 4 ката дрехи 8O
Та тази женица ме заразпитва кога е седнала Деси, кога е проходила и т.н. и започна да ми обяснява колко е притеснена, че той на 8м. е 10.5 кг. и изобщо неможе да седи, да се обръща и т.н. И аз видите ли като една добра душа я зауспокоявах, че е нормално, защото е по-дебеличък. Нооо в следващия момент виждам как тя взима една сладка с шоколад и му пъха в устата, ок детето си е нейно, аз си замълчах.
Имаше пица да децата, но аз казвам че Деси не яде пица и ще й дам солетки например, предлагат ми натурален сок аз пак отказвам, и накрая носят тортата и тя ме пита "а торта няма ли да й дадеш" и аз опулвам вече едни огромни очи и казвам "разбира се, че не, какво полезно има в нея", а тя "ох, горкото дете, жал ми е за него" 8O :x Представяте ли си, е яхнах метлата и й казах да съжалява нейното си, не моето, което на 6м. седеше стабилно, на 10.5 м. проходи и не е с наднормено тегло.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #939 -: Януари 28, 2008, 00:00:42 am »
понеже аз съм с наднормено тегло и изкривен вкус по посока на сладкото, а плодове просто не обичам да ям, още преди да имам дете се бях зарекла, че ако имам - ще го науча да обича плодовете и сладки неща няма да види дълго време.
какво показва досегашният ми опит - много му харесаха плодовете. обожава да гризе ябълки. обаче, когато баба му го въведе в света на бисквитите, вече винаги предпочита бисквита пред ябълка! а е ял толкова малко бисквити.... очевидно, предпочитанието към рафинираната захар се формира бързо и трябва да сме внимателни.
освен някоя и друга обикновена бисквита, друго нещо с рафинирана захар не е ял, няма и да яде скоро. а бисквитите съм ги сложила под ключ вече, да не провалят политиката.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!