0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #860 -: Януари 18, 2008, 16:10:14 pm »
Mari_Pz, хммм, хич не ги слушай педитата! То и нашата само рИве: "Въх какъв е едричък!", а той завалията е малко над средата в нормата. Виж за главичката нищо не казва, а тя ни е над нормата...Предният път и се изцепих: "Като направи сладки пухкави бузки, тогава ще спра да го храня толкоз, че сега на голямо дете прилича, не на бебе!"
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #861 -: Януари 18, 2008, 16:12:37 pm »
Mari_Pz, хммм, хич не ги слушай педитата! То и нашата само рИве: "Въх какъв е едричък!", а той завалията е малко над средата в нормата. Виж за главичката нищо не казва, а тя ни е над нормата...Предният път и се изцепих: "Като направи сладки пухкави бузки, тогава ще спра да го храня толкоз, че сега на голямо дете прилича, не на бебе!"
:bighug: Бе аз знам, че не сме само нийй, ама щото всеки път едно и също ми пили и аз затова тук да се консултирам с вас.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #862 -: Януари 18, 2008, 16:16:35 pm »
 :oops: Абе аз пак за зеленчуците, бива ли пресни плодове от самото захранване, а зеленчуци чак след годинка? Аз много обичам сурови моркови и не мога да преживея, че ще давам на Малчо чак след годинка...може би защото му дояждам манжите :oops:, ама все пак някак си нередно ми се струва?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #863 -: Януари 18, 2008, 16:38:39 pm »
:oops: Абе аз пак за зеленчуците, бива ли пресни плодове от самото захранване, а зеленчуци чак след годинка? Аз много обичам сурови моркови и не мога да преживея, че ще давам на Малчо чак след годинка...може би защото му дояждам манжите :oops:, ама все пак някак си нередно ми се струва?
Лани, аз само един такъв въпрос имам - технологично как ще го обработиш тоз суров морков, така че да се изконсумира, без да създаде проблем - задавяне, смилане, преглъщане??? Без наличие на зъби...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #864 -: Януари 18, 2008, 16:52:52 pm »
:oops: Абе аз пак за зеленчуците, бива ли пресни плодове от самото захранване, а зеленчуци чак след годинка? Аз много обичам сурови моркови и не мога да преживея, че ще давам на Малчо чак след годинка...може би защото му дояждам манжите :oops:, ама все пак някак си нередно ми се струва?

1. кой е казал, че сурови плодове от самото захранване? няма такова нещо! всичко се обработва термично в началото!!!
2. Ганка хубаво те е попитала за моркова - тва е ужасно твърдо бе, не става за бебеци. ти хубаво си обичай, ти си голям човек. а знаеш ли, че любимите ти моркови извличат изключително добре тежките метали от почвата и са контейнер за олово? аз не бих дала купешки морков на детето си още години наред. специално за морковите съм много предпазлива.

изобщо, я стига лиготии... захранването е отговорна наука, ще имаме съботно училище май.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #865 -: Януари 18, 2008, 17:10:49 pm »
1. кой е казал, че сурови плодове от самото захранване? няма такова нещо! всичко се обработва термично в началото!!!
Birdie, специално попитах!  :lol: Малчо яде с огромен апетит суровата (домашна) ябълка. За другите неща слушам и изпълнявам!
изобщо, я стига лиготии... захранването е отговорна наука, ще имаме съботно училище май.
Аз за това питам бре, jame, като не разбера нещо и повтарям и досаждам... :oops:
« Последна редакция: Януари 18, 2008, 17:13:36 pm от Lan »
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #866 -: Януари 18, 2008, 17:59:54 pm »
Някой май не чете темата на Бърди :wink: той препоръчва само и единствено сурови ПЛОДОВЕ от самото начало, не зеленчуци :lol:
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #867 -: Януари 18, 2008, 18:01:45 pm »
Някой май не чете темата на Бърди :wink: той препоръчва само и единствено сурови ПЛОДОВЕ от самото начало, не зеленчуци :lol:
Е да да - понеже вече си мислех, че знам за ПЛОДОВЕТЕ от лекаря, та за това тук питам специално за ЗЕЛЕНЧУЦИТЕ. Да ама ся jamata ме сюрпиризира, че и за ПЛОДОВЕТЕ не съм в час, та аз тотално се обърках!  :(
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #868 -: Януари 18, 2008, 18:03:49 pm »
Ами Лан, когато захранвахме Бърди го нямаше, та и аз винаги съм обработвала термично плодовете до  9м. мисля. Спокойно де, щом на детето не му правят проблем на стомахчето си ок :D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #869 -: Януари 18, 2008, 20:11:07 pm »
Lan, аз също захраних и ядем само пресни плодовете - ябълка и круша, настъргани и пасирани точно 15 мин. преди да ги дам. Банан също ще дам пресен, за сливи, сега май няма, може ми от бурканче. Ползвам съветите на д-р Бърди. Нямаме никакъв проблем по отношение на стомаха и т.н. заради това, че са сурови. Джам може би има други съображения /нитрати или някакви подобни, във всичко има доза истина/, а не, че ще боли стомаха. По-чувствителни стомахчета може и да ги боли.

За морковите, аз също специално моркови не бих дала пресни иначе и от сурови и настъргани моркови, после пасирани + съвсем малко преварена вода става пюре, не са по-твърди от крушите, които пасирам на Кристина.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #870 -: Януари 18, 2008, 21:09:20 pm »
вижте сега, Бърди не е последна инстанция по храненето. категорично не съм съгласна, че трябва да подложим нежното бебешко стомахче, приемало досега само специално адаптирана млечна течност (АМ или кърма) на въздействието на суровия плод.
има достатъчно материали за четене в Интернет, хубаво е да събираме информация от няколко източника, преди да вземем решение.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори
« Отговор #871 -: Януари 18, 2008, 23:14:40 pm »
Имайте предвид, че и банана е алерген. Моето дете направи реакция към суров такъв. Това е единственото нещо, което съм предлагала сурово. И аз стигнах до извода, че е по-добре с термично обработен плод да се почне.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #872 -: Януари 19, 2008, 00:39:16 am »
Jam мерси за рецептата за авокадото аз точно се чудех какво да забъркам за да го вкарам в употреба че съм купила 2 дето още малко и ще се скапят. Мислех да го джуркам със сирене като пастетче ама като не ядеме хляб на какво ли да го мажа ...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #873 -: Януари 19, 2008, 12:56:14 pm »
Имайте предвид, че и банана е алерген.

точно така е, ама аз вече не смеех да се обадя, че ме вземат на подбив с моите алергени.

ето, дете Мартин днес яде суров домат, не му е за сефте, но точно от този веднага направи червени петна по бузите.

домат и банан в сурово състояние съдържат естествени хистамини, които действат на организма както при вкарване на алерген.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #874 -: Януари 19, 2008, 15:08:32 pm »
Е в какъв вид да предлагаме банан, ако не суров?Или да не давам?Никак не си го представям този банан сварен, ама сигурно може.Дайте идей моля ви!
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #875 -: Януари 19, 2008, 21:16:44 pm »
Е в какъв вид да предлагаме банан, ако не суров?Или да не давам?Никак не си го представям този банан сварен, ама сигурно може.Дайте идей моля ви!
Поне за в началото може да дадеш готово пюре - ние чист банан не харесахме, но яде банан с кайсия мисля беше, а май има и банан с ябълка.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #876 -: Януари 19, 2008, 22:43:53 pm »
Имайте предвид, че и банана е алерген.

точно така е, ама аз вече не смеех да се обадя, че ме вземат на подбив с моите алергени.

На никакъв подбив няма да те взимаме. Глей сега, принципно последни инстанции в днешно време почти няма, разни школи, теории, похвати, методи... Питах примерно Бърди за авокадото, щото аз го ям и знам, че е много полезно, но той не ми отговори, но мини го пита и той каза за след годинката. После се поразрових и видях, че дори някъде за захранване го ползват....
Снощи нямах много време, но погледнах тук-там и за даването на пресен плод - ами едни дават и препоръчват, други - не.
И ти може да не си последна инстанция, ама аз доста неща научх и те ползвам  :lol: тва е и най-често съвсем адекватни съвети. Затова сериозно и без бой, дай да дискутираме.
Моята логика за даване на сурови плодове е, че все пак са пюрирани фино, не е твърда храна, която да затрудни храносмилането примерно. Това по тази гледна точка, иначе за нитрати и вредни вещества съм съгласна, но незнам каква част от тях при термична обработка не са толкова вредни. А и уж избирам стриктно плодовете.
Я кажи, при положение, че Кристина вече 12-13 дена яде само пресен плод и няма никакви проблеми със стомаха, дали би могло примерно в бъдеще да възникнат  :?
Верно е, че може с въвеждане на друг суров плод да има проблем, но принципно би могло и с термично обработен да възникне. Тука за алергии говоря.
Друго ако се сетя ше пиша, но да си призная сега за банана започнах да се чудя  :?
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #877 -: Януари 20, 2008, 10:01:32 am »
Банана беше първия суров плод, който дадох, но на 8м. :wink: От тогава започнах да давам сурови плодове.
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #878 -: Януари 20, 2008, 10:51:15 am »
ето, дете Мартин днес яде суров домат, не му е за сефте, но точно от този веднага направи червени петна по бузите.

От де намери полезен домат насред януари 8O?! Или размразяваш лятната реколта?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #879 -: Януари 20, 2008, 11:33:34 am »
:D
Вчера в Кауфланд Пловдив набарах някакви нови пюрета Little Bee- някакви мнения да имате за тях, пише био, взех едно с извара и банан да й я вкарам като храна на Стефания, цената им е 1,90 нагоре  за 190 грама :ask:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит