0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори
« Отговор #840 -: Януари 17, 2008, 15:03:40 pm »
Ами аз затова не съм давала купежки, че те са с мешани зеленчуци и разни добавки, от които поне 2-3 неща не съм въвела. Царевица, луци, сега почнах зелени подправки, млека, масла, сметани и разни кравешки истории нищо. И сега ми се иска да въведа тези разни работи, че ако ми се наложи да мога да дам купено.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #841 -: Януари 17, 2008, 15:05:21 pm »
Ами аз затова не съм давала купежки, че те са с мешани зеленчуци и разни добавки, от които поне 2-3 неща не съм въвела. Царевица, луци, сега почнах зелени подправки, млека, масла, сметани и разни кравешки истории нищо. И сега ми се иска да въведа тези разни работи, че ако ми се наложи да мога да дам купено.

Ми давай смело и безотговорно тогава, време ви е  :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #842 -: Януари 17, 2008, 18:54:00 pm »
Момичета, а сурови зеленчуци от кога може да се дават, например суров морков, не варен?
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #843 -: Януари 17, 2008, 19:03:08 pm »
За свежи зеленчуци аз мисля да поизчакам, до като им дойде сезона или тоест на 18 месеца.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #844 -: Януари 18, 2008, 01:03:38 am »
баш суровият морков не е удачен по дълъг ред причини :)
първо въведете термично обработените, после преминете към сурови плодове, накрая сурови зеленчуци. и то според сезона.

а... и изчакайте некой и друг зъб да се покаже ;)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #845 -: Януари 18, 2008, 04:42:17 am »
а... и изчакайте некой и друг зъб да се покаже ;)

Това последното много ме изкефи .. не че ние си ползваме зъбите по предназначение ама .... то си е до дете - някои и без зъби ръфат корички.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #846 -: Януари 18, 2008, 08:17:30 am »
За алабаша какво ще кажете?
Вчера видях на Сънвал пюре алабаш и понеже не съм давала, реших да го взема, ама с вас да се консултирам все пак /да не занимавам доктора с всеки продукт/. А и някоя от мамите с по-големи деца, ако е давала авокадо да сподели как, защо. Сериозно съм решила да дам, Бърди каза след годинка, в мамата казаха, че в някой страни е плод за заахранване /ще давам след годинката де/.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #847 -: Януари 18, 2008, 08:28:13 am »
Т'ва алабаш какво беше? :oops:

Аз дадох авокадо, манго, киви, след това мандарина, портокал, грейпфрут след 1г. и 1м., в този ред в който съм ги написала, сурови, въвеждани през 6-7 дни :)
И аз съм чувала, че в някой страни авокадото е един от първите плодове при захранването.
Сурови зеленчужи единствено домат и краставица съм давала. Домата лятото като салатка, нарязан на малки парченца, а краставицата настъргана и замразена, сега я давам на тараторче :)
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #848 -: Януари 18, 2008, 09:55:32 am »
Да се изкажа и аз :lol: - наскоро си говорих с моя близка, която живее в САЩ и там най-новото което въвеждат педиатрите е захранване с цитруси - мандарини, портокали 8O

Както и да е - аз съм силно притеснена. Дъщеря ми качва доста на месец, а се храни нормално - 5 пъти на ден по 150-170 мл. Казвайте какво да правя и как да действам, че съм се видяла в чудо вече. Роди се 2920 гр, а на 4,5 мес тежи 7700 гр. :?
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #849 -: Януари 18, 2008, 11:10:56 am »
Добре дошла в клуба  :lol:
Мери, виж, след едногодишни тръшканици, че Николата е прилично дебел мъж в разцвета на силите си, най-накрая мирясах и се убедих че е до дете и структура.

Важното е да не ги прехранваме, да се спазва железен режим по отношение на храненето и да не даваме боклуци стил - бисквити (изкл обикновените, зрънчо, мрънчо, чипс и други химии.

Твоето бебинце е още мъничко, не се шашкай. Като почнеш да захранваш с повече неща, тогава внимавай какво даваш и избягвай готовите храни, гледай ти да готвиш ако имаш възможност.

За мен е важен и режимът - при нас се яде точно 4 пъти на ден, винаги на маса, под точен час. Няма хър мър
В очакване ....
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #850 -: Януари 18, 2008, 11:18:45 am »
Мари, вие захранвате ли се вече? Мия най-много качваше в периода на захранване -шести и седми месец. На снимки оттогава е като гюленце, направо, а ядеше по-малко като количество от връстниците й, но всичко й се лепеше. Тя беше и е доста мързеливичка и тогава не се движеше особено, а се излежаваше и си гледаше спокойна, та така. Напълно подкрепям съвета да не се дават разни там бисквитки, солетки, зранчо и подобни между храненията, а после като почне да се движи повече, ще поотслабне. Няма страшно.
Авокадо аз още не съм давала, ама ще дам. Четох, че най-много върви в комбинация с банан. Пресни зеленчуци Мия е яла само домат и краставица лятото, и на сок морков и цвекло.
<br />[link=http:
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #851 -: Януари 18, 2008, 11:22:25 am »
Не съм захранила още. Яде само АМ.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #852 -: Януари 18, 2008, 14:20:11 pm »
алабаш на Сънвал съм дала много отдавна, не го хареса. ако се смеси с други зеленчуци, сигурно ще стане по-добре.

авокадото е зеленчук и то тежък, мазен. в Израел го мажат на децата на филийка и е много популярно. не го смесвай с банан, Мешко - ще стане адски тежък бъркоч.
аз съм правила кус-кус с авокадо и месо - добър обяд стана, чак на мен ми хареса.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #853 -: Януари 18, 2008, 14:21:51 pm »
при нас се яде точно 4 пъти на ден, винаги на маса, под точен час. Няма хър мър

фашиСка!  8O :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори
« Отговор #854 -: Януари 18, 2008, 14:34:39 pm »
авокадото е зеленчук и то тежък, мазен. в Израел го мажат на децата на филийка и е много популярно. не го смесвай с банан, Мешко - ще стане адски тежък бъркоч.
аз съм правила кус-кус с авокадо и месо - добър обяд стана, чак на мен ми хареса.

мерси за разяснението. То и аз преди мислех, че е зеленчук, ама четох из нета, че го дават като плод, а и 1 готвач по телевизията се изцепи, че е плод. :? Ще пробвам твоята рецепта.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #855 -: Януари 18, 2008, 15:14:53 pm »
Аре сега Джам, да даде рецепта за кус-кус, с месо и авокадо. :D
Авокадо и аз не съм давала, но ще дам, поне да опита. Незнам дали знаете но, авокадото се яде сурово, тъй като при топлина обработка започва да горчи.
Алабаша е мисля нещо от сорта на ряпата, тоест много газообарзно ще ни действа на нас, а който няма ядове с коремчето, да си я меши със зеленчуци. Разнообразният минерален състав на алабаша калий, калций, магнезий, манган, желязо, мед, фосфор, сяра стимулира растежа на децата които си хапват от него.
« Последна редакция: Януари 18, 2008, 15:20:45 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Въпроси и отговори
« Отговор #856 -: Януари 18, 2008, 15:39:31 pm »
Маро, не се шашкай с това дете бе. Не ти е толкова тежко или се притесняваш за кръста ти :wink:. Моята девойка на 5 м беше 8400, обаче сега последния месец откакто се раздвижи ми качи само 40 гр  8O и вече е 9940  8)

Авокадо аз съм яла на салатка в комбинация с домат, краставица. Много е хубаво, ако около половин час преди ядене се поръси с оцет или лимонов сок малко да омекне. Но наистина е много тежко и мазно.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Въпроси и отговори
« Отговор #857 -: Януари 18, 2008, 15:53:05 pm »
Маро, не се шашкай с това дете бе. Не ти е толкова тежко или се притесняваш за кръста ти :wink:. Моята девойка на 5 м беше 8400, обаче сега последния месец откакто се раздвижи ми качи само 40 гр  8O и вече е 9940  8)
Бе моят кръст кой го мисли бе - не ми е важно това, притеснявам се да не стане нещо беля, щото тея наште педки  :? Само като я видят и почват - ооооооо Стилиянче, ще трябва подпирачка за бузите и мама да те води на фитнес :balk_185: :balk_132:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #858 -: Януари 18, 2008, 15:59:38 pm »
Аре сега Джам, да даде рецепта за кус-кус, с месо и авокадо. :D

немаш грижи.
вземаш 3 супенил лъжици кус-кус на Плазмон, дето увира за 2 минути. сваряваш го и го прецеждаш.
намачкваш половин сурово авокадо. смесваш с кускуса и чисто пюре от месо - домашно приготвено или от пюретата на Хип. манджата готова ин драй минутен :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #859 -: Януари 18, 2008, 16:03:43 pm »
бравооос, ша го пробвам
а други такива бързи манджи да имаш в архива  :hungry:
сподели ги с нас, плиииийз
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит