0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #780 -: Януари 05, 2008, 18:17:51 pm »
Ама, Мини, аз 1 час след АМ (не кърма, както при вас), няма как да дам друго, просто няма да е гладна още, все пак АМ засища доста.
Аз ще взема да въведа утре сиренето, няма какво да се чудя, и ще предложа кус кус около обяд, наместо едната каша, а в 9 мисля да оставя АМ, както досега.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #781 -: Януари 05, 2008, 18:42:09 pm »
От вчера се каня да ви питам. Има ли препоръчителни количества, които бебето трябва да изпива на ден, когато е само на кърма или на АМ? Питам, защото заради лекаства, които пия от три дни сме на АМ и успявам да разбера колко изяжда. На всичкото от горе, по 1 час се борим да почне да яде, а тя се дере и реве или заради шишето, или заради АМ. Вчера изпи 470 мл. на 4 хранения и бяха разпределени доста странно. 1.70 мл. сутринта, които ги повърна веднага, 2. след това 100 мл., после отказа категорично да яде и пропусна едно хранене. 3. След това още 100 мл., 4. а за вечеря 200мл. 8O Днес се движи по-добре. Но ме изуми първото ядене - отново 200 мл. След това 100, и последното за сега ядене 150 мл. Ако и тази вечер изпие 200 мл. ще и се съберат 650 мл., което според мен е добре, но пък не е ли рано за 4 хранения?
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #782 -: Януари 05, 2008, 19:03:59 pm »
Сиа, откакто и ние сме на АМ, аз следвам принципа месеците на бебето + 100, колко е правилно - не знам, но желанието на Симона колко да яде винаги е съвпадало с тази схема.
Т.е., по тази логика, Алекс трябва да изяжда 130-140мл.
Вие окончтелно ли минахте на изкуствено хранене или цедиш временно?
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #783 -: Януари 05, 2008, 19:07:29 pm »
Дъщеря ми е на АМ и яде 5 пъти по около 160-170 мл. Незнам дали е много, обаче като направя по-малко (както обяснява цвети) после се съдира да реве за още. Търси си ги 20 мл и тва е :lol:
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #784 -: Януари 05, 2008, 19:26:15 pm »
Дъщеря ми е на АМ и яде 5 пъти по около 160-170 мл. Незнам дали е много, обаче като направя по-малко (както обяснява цвети) после се съдира да реве за още. Търси си ги 20 мл и тва е :lol:

Ами, Мари, вие все пак сте на 4 месеца, а щом вече сте минали на 5 кратно хранене, то значи паузите помежду са ви по-големи - в такъв случай ми се вижда нормално да изяжда малко повечеко.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #785 -: Януари 05, 2008, 21:25:57 pm »
Сиа, откакто и ние сме на АМ, аз следвам принципа месеците на бебето + 100, колко е правилно - не знам, но желанието на Симона колко да яде винаги е съвпадало с тази схема.
Т.е., по тази логика, Алекс трябва да изяжда 130-140мл.
Вие окончтелно ли минахте на изкуствено хранене или цедиш временно?


Само временно, за 10 дни. Като я кърмих си хапваше 5 пъти, ама сега какво й стана. :? Сега на вечеря изяде 170 мл. или общо за деня й се събират 620 мл., което делено на 5 хранения си е малко под нормата по схемата.
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #786 -: Януари 05, 2008, 22:02:21 pm »
Дъщеря ми е на АМ и яде 5 пъти по около 160-170 мл. Незнам дали е много, обаче като направя по-малко (както обяснява цвети) после се съдира да реве за още. Търси си ги 20 мл и тва е :lol:

Ами, Мари, вие все пак сте на 4 месеца, а щом вече сте минали на 5 кратно хранене, то значи паузите помежду са ви по-големи - в такъв случай ми се вижда нормално да изяжда малко повечеко.
Цвети, не са ни големи много паузите - 3 - макс 3,5 часа. Но първото хранене е между 8 и 9 ч. Аз вече незнам какви са нормите за бебетата. Ако някой има актуално таблица, моля да я публикува или да ми я прати на ЛС. Мерси :lol:
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #787 -: Януари 07, 2008, 10:59:19 am »
Сиа, откакто и ние сме на АМ, аз следвам принципа месеците на бебето + 100, колко е правилно - не знам, но желанието на Симона колко да яде винаги е съвпадало с тази схема.
Т.е., по тази логика, Алекс трябва да изяжда 130-140мл.
Вие окончтелно ли минахте на изкуствено хранене или цедиш временно?


Само временно, за 10 дни. Като я кърмих си хапваше 5 пъти, ама сега какво й стана. :? Сега на вечеря изяде 170 мл. или общо за деня й се събират 620 мл., което делено на 5 хранения си е малко под нормата по схемата.

Не се вторачвай толкова, нали всяко детенце си е индивидуално, важно е какво показва кантара в края на месеца.
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #788 -: Януари 07, 2008, 12:23:52 pm »
Цвети, аз постно ядене започнах да давам някъде след годинката. Аз не давам мляко преди лягане, а просто редувам -една вечер супа със сухар, на следващата вечер АМ. И досега сме на същата схема.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #789 -: Януари 07, 2008, 15:24:06 pm »
Ние минахме пак на 5 кратно хранене и сега изпива по 500-550 мл. на ден. :?
Стигнах до извода, че трябва да оставим децата да ядат колкото им се яде. Някъде бях чела преди време, че те са най-добрия коректив.
Вие какви безмлечни каши давате на вашите деца? Питам заради братовчедка ми. Дъщеря й има АКМБ и досега е била на оризова на Нестле, но много я запича. Ще съм благодарна, ако изброите няколко вида и на коя марка са.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #790 -: Януари 08, 2008, 17:35:55 pm »
Имам следния въпрос, някой от вас хранил или дохранвал ли е с някое от тези АМ - Лактана Био и Хип с пробиотици и какви са ви впечатленията от тях?

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #791 -: Януари 08, 2008, 23:08:36 pm »
Момичета бих искала да Ви попитам относно пюретата на Hipp - мисля Крем супа зеленчуци и Крем супа спанак - прочетох съдържанието им и бях изненадана - съдържат пълномаслено мляко и сметана, а се препоръчват след 4 месеца.
Моля споделете давали ли сте такива пюрета и кога т.е на какава възраст?
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #792 -: Януари 09, 2008, 11:05:44 am »
Момичета искам да Ви попитам за интервала и брой хранения.
За сега сме на 6 хранения през 3часа(последно хранене в 21ч.,а сутрин първо хранене между 5-6ч.)Ангел е на кърма(незнам точно колко изсуква,но при изцеждане съм изцеждала около 40-60мл.,затова дохранвам с 60-70мл. АМ)
Трябва ли при навършването на 3месеца да минем на 5 хранения през 3,30ч или още е рано?
И още един въпрос(незнам дали това е точното място)-имам главоболие,ако пия ефералган ще повлияе ли на кърмата?
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #793 -: Януари 09, 2008, 15:06:00 pm »
Баксиса, на мен док. ми каза, че мога да пия парацетамол, аналгин и фервекс, не вредят на бебето докато кърмиш.
Абе хора, какви са тия паузи по цяла нощ, направо ви завиждат благородно. Ние сме изцяло на кърма, още не съм се решила дали да дохранвам, но нямаме никакъв режим на хранене и спане, храним се на поискване, понякога през 3, понякога през 2 часа. Най-големия интервал е 4 часа и то ако е заспала много дълбоко.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #794 -: Януари 09, 2008, 15:30:22 pm »
Баксиса, ако Ангел показва, че не му стига кърмата- тогава дохранвай, иначе не е важно колко ти цедиш, а колко изпива бебето, понякога то е 2-3 пъти повече от това, което можеш да изцедиш. Пий парацетамол за главоболие, но не прекалявай. /до 2-3 хапчета на денонощие/
Аз режим никога не съм правила, ето- дойде ред моето дете да си го изгражда, някой по-рано го правят, други по-късно
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #795 -: Януари 10, 2008, 05:58:06 am »
Подкрепям Мини - и по-добре гледай да не дохранваш ако искаш да кърмиш по-дълго. Ако се съмняваш че бебето не е нахранено достатъчно скъси паузите между ядене а не ги увеличавай.
И ние сме безрежимни и без дълги паузи ... ама то и да имаш режим като почнат зъбите режима отива в кошчето - после детето само пак си се нагажда някак си. Ние вече сме на годинка и понякога се кърмим на 2 часа понякога на 5 според зъбите и настроението.
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #796 -: Януари 10, 2008, 10:12:34 am »
sia, не си казала колко е голямо бебето. Има хубава ябълкова безмлечна каша на хумана, 7 корнс на милупа също е безмлечна, елдата на хип, блевит имат една много хубава безмлечна с няколко плода, но просто зависи колко е голямо детето, защото в нея има киви и портокал, които са за деца над годинката.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #797 -: Януари 10, 2008, 11:38:17 am »
Мда, забравих да кажа, че е малка. :oops: На 5 месеца и половина, т.е. освен безмлечна трябва да е и без глутен. Досега е яла пюрета от картоф и морков, както и оризовата кашичка на Нестле.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #798 -: Януари 10, 2008, 11:48:19 am »
Ние минахме пак на 5 кратно хранене и сега изпива по 500-550 мл. на ден. :?
Стигнах до извода, че трябва да оставим децата да ядат колкото им се яде. Някъде бях чела преди време, че те са най-добрия коректив.
Вие какви безмлечни каши давате на вашите деца? Питам заради братовчедка ми. Дъщеря й има АКМБ и досега е била на оризова на Нестле, но много я запича. Ще съм благодарна, ако изброите няколко вида и на коя марка са.

Сиа, аз, освен оризовата, по препоръка на Джам давам овесена на Блевит, която се води, че трябва малко да разхлабва и пшеничена на Плазмон. Това давам засега, скоро ще въведа има една  на Милупа 7 зърна.
Може би има и други безмлечни - зърнена култура + някакъв плод/плодове, но тях не съм ги разглеждала, защото държах да купувам моно зърнена и аз да добавям плода.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #799 -: Януари 10, 2008, 11:50:49 am »
А, сега виждам колко е голямо, аз не знам защо си реших, че е голямо вече.
Ми за елда на Хип и царевица на МИлупа се сещам да са безглутен, аз самата не съм ги давала.
Защо не пробва малко пюре от круша или синя слива за запека - има малки разфасовки за захранване на Гербер.