0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #760 -: Декември 21, 2007, 15:45:06 pm »
Василена, нека има бузки Андреа  :wink: и да не е злояда, да е жива и зрдава.
Това с промяната е от два-три дни. Споделям днес какво стана. Снощи яде около 190 мл. към 21.30 и сутринта се излюпи към 7.30. Докато спретна яденето /стопли, разтвори, пяната да се уталожи/ и станало към 7.45 - хапнахме не особено настървено, но прилично - 170-180 мл. Към 11.10 /а се събуди в 11.00/ за мое учудване изяде само 100 мл. толкова малко Криска не е яла от двумесечна. Не я насилвах естествено, тя доволна, ухилена, не и се спи, играе, пищи, млати дрункалките. Не щя да спи както обикновено преди обяда, щото се събуди късно и вече към 13.30 стана киселяк. Е, поизчака малко, този път аз нарочно я оставих още 15 мин. и както всеки път до сега, хапна към 13.50 цялото шише - 210 мл. /че май и за още питаше/ :lol:  и в 14.30 заспа блажено.
Очевидно имаме промяна и аз затова исках да питам и други майки за 4 кратно хранене, поНеже ми се струва твърде малка, но тя от начало е с по-разлчен режим. И сега леко по-леко, ще се нагласяме....
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #761 -: Декември 21, 2007, 16:24:32 pm »
Nina, ние точо от 3 дни сме на 4-кратно ядене я, а нали сме набори! Явно това е подходящата възраст. Малчо яде като се събуди 6-7, после 10,30-11,30 пак, после следобед 4-5 и накрая вечер към 9-10. После спи и така  :D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #762 -: Декември 21, 2007, 16:58:53 pm »
Лан, а какви количества АМ хапва средно и захранила ли си вече?
Аз утре ше правя ябълково пюре за проба, да видя дали аз ше го ям :? че ако на мен не ми е вкусно как ше го дам на змея. И след дни ше я почвам.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #763 -: Декември 21, 2007, 17:06:25 pm »
Не знам колко изяжда, защото сме на кърма. :) Мисля, че сериозно си хапва, защото изсуква и двете гърди почти на всяко ядене, а преди се нахранваше с едната, че и оставаше. Ще изчакам поне още 3 седмици и тогава захранване!
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #764 -: Декември 22, 2007, 20:07:39 pm »
за пазаруването - аз съм писала вече откъде пазарувам напоследък. от магазинчето на пазара в Слатина, което е споменала СтефиЗ, и от магазинчето за диетични храни на пазара в Младост-3. но и на двете места напоследък няма от кашите на Плазмон, което ми обясниха с политика на дистрибуторите - крият стоката, за да вдигнат цените след НГ.

Кашите на Плазмон ги намерих доста добре заредене в едно детско магазинче - като се върви по Патриарха от Витошка към Петте кьошета по десния тротоар.
Сега обаче нещо изчезна безмлечната оризова на Хипп, преди не съм имала никакъв проблем с откриването й, а сега - никъде я няма.
Джам, какви са причините поради които изрично предпочиташ нея? Аз купих сега на Милупа, купувала съм и от двете, не намирам разлика при приготвянето, Милупската със сигурност е без захар.

Дайте някаква идея с какво да въведа ечемик? С тези 5/7 зърна не става, щото ние сме яли досега ориз, царевица, овес, пшеница и все ще се получи въвеждане на две неща едновременно.
Четох от Верди за едно пюре на Сънвал с боровинки, ябълка, овесени, пшеничени и ечемичени люспи, ами ходих вече два пъти до това магазинче в Слатина  явно все случвам, когато са им изчерпани наличностите - и двата пъти имаше по 2-3 пюренца Сънвал. Няма ли нещо Хипско с ечемик?
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #765 -: Декември 24, 2007, 19:01:59 pm »
Цвети, можеш да пробваш с ечемичени ядки, сваряваш ги и след това ще ги пасираш и ще им добавиш каквото пожелаеш. Продават такива на щанда за диетични храни във фантастико. Аз така съм ги въвеждала. Има и комбиниран микс -пшеница, овес, ечемик и ръж.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #766 -: Декември 26, 2007, 04:17:25 am »
Дайте някаква идея с какво да въведа ечемик? С тези 5/7 зърна не става, щото ние сме яли досега ориз, царевица, овес, пшеница и все ще се получи въвеждане на две неща едновременно.
Четох от Верди за едно пюре на Сънвал с боровинки, ябълка, овесени, пшеничени и ечемичени люспи, ами ходих вече два пъти до това магазинче в Слатина  явно все случвам, когато са им изчерпани наличностите - и двата пъти имаше по 2-3 пюренца Сънвал. Няма ли нещо Хипско с ечемик?

ечемик? това пък защо ще го въвеждаш? ти ядеш ли го? въвеждаш това с което ще храниш по късно когато мине на обща храна. според мен ечемика е подходящ за коне и за бира... овеса също бих посъветвал да избягвате авеините са много гадни вещества...
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #767 -: Декември 26, 2007, 18:01:47 pm »
Дайте някаква идея с какво да въведа ечемик? С тези 5/7 зърна не става, щото ние сме яли досега ориз, царевица, овес, пшеница и все ще се получи въвеждане на две неща едновременно.

Цветенце, че защо да не става кашата 7 зърна? На Милупа "7 Korn" е разкошна. Ръж, просо и ечемик ти остава да въведеш от всичките съставки. Може просо да дадеш отделно, ако трите наведнъж те притесняват. После да пробваш с кашата. При моето детенце любимите каши са на Милупа - 7 зърна, оризовата и на Хип - елдата. С времето забелязах, че млечните каши не са и много по вкуса, може би защото са доста по-сладки и ароматизирани от чистите безмлечни. Например на "Rice-Corn" на Милупа слагам вишни да "оправят сладкия вкус", само така я яде с удоволствие, иначе пак хапва, но се потриса от време на време горкото.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #768 -: Декември 26, 2007, 19:48:00 pm »
http://papagal.net/index.php?main_page=product_info&products_id=1096 Цвети с това на Плазмон, после имат бисквитки 6 зърна, с които да въведеш и ръж
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #769 -: Декември 27, 2007, 11:47:21 am »
Дайте някаква идея с какво да въведа ечемик? С тези 5/7 зърна не става, щото ние сме яли досега ориз, царевица, овес, пшеница и все ще се получи въвеждане на две неща едновременно.

Цветенце, че защо да не става кашата 7 зърна? На Милупа "7 Korn" е разкошна. Ръж, просо и ечемик ти остава да въведеш от всичките съставки. Може просо да дадеш отделно, ако трите наведнъж те притесняват. После да пробваш с кашата. При моето детенце любимите каши са на Милупа - 7 зърна, оризовата и на Хип - елдата. С времето забелязах, че млечните каши не са и много по вкуса, може би защото са доста по-сладки и ароматизирани от чистите безмлечни. Например на "Rice-Corn" на Милупа слагам вишни да "оправят сладкия вкус", само така я яде с удоволствие, иначе пак хапва, но се потриса от време на време горкото.

Искам да дам въпросната каша на Милупа и именно това ме притеснява, че с нея ще въведа три нови неща навенъж.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #770 -: Декември 27, 2007, 11:49:32 am »
http://papagal.net/index.php?main_page=product_info&products_id=1096 Цвети с това на Плазмон, после имат бисквитки 6 зърна, с които да въведеш и ръж

Мини мерси, тъкмо ми направи впечатление, че тук във Варна продуктите на Плазмон са доста добре заредени.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #771 -: Януари 04, 2008, 18:37:25 pm »
Ще напиша дневното меню на Симона. Моля за съпоставка с други бебета и коментар от вас, с по-големите дечица.

8:30-09ч - от 200 до 240мл АМ
12ч - зеленчуково + яйце/месо
15ч - зърнена каша, смесена с АМ и пресен пюриран плод
18ч - друг вид зърнена каша, смесена с АМ и друг вид плод
21ч - от 200 до 240мл АМ

Количествата на пюретата и кашите рядко надвишават 190-200гр. Когато смесвам каша + пюриран плод, съотношението е 1:1.
Ако купя примерно готово пюре в бурканче за 8мес от 250гр - не се изяжда никога цялото. Иначе яде винаги с апетит, няма отказан вид храна.
Нямам някакво голямо притеснение, по-скоро няколко питанки:
- за повече от месец е наддала има -няма 200гр (сега е 8,5кг) Да не би да не храня достатъчно? Да добавя ли и някакво плодово пюренце между храненията, а зърнените каши да ги правя с по-малко кол-во плод, а повече да е кашата?
- мисля този месец да въведа сирене и да пробвам попара? Кога да я дам - в сутрешното хранене в 9 и ако да - тогава едната доза АМ да отпадне вече ли? Или да я дам следобеда вместо единия вид каша?
- направи ми впечатление в едно питане на една от вас до д-р Бърди, че детенце на 18мес вечеря нещо постно около 19:30ч, а към 20:30ч, преди лягане - пие АМ. Аз, ако съм нахранила Симона примерно час - час и 1/2 преди да й се доспи - ще я оставя да заспи без да давам друго - да не греша нещо и да държа детето гладно? :oops: Кога детето започва да завършва деня с вечеря, различна от АМ или зависи от желанието на детето, или с други думи достатъчно ли е за последно ядене да двам само АМ, при положение, че предното ядене е било преди мин. 3ч.?
« Последна редакция: Януари 04, 2008, 18:44:44 pm от tzvetenze »
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #772 -: Януари 04, 2008, 18:46:14 pm »
Цвети,
мисля че няма нужда да увеличаваш количествата на храната, нито кашата, два пъти на ден е предостатъчно. Менюто й не е лошо, 5 пъти на ден е идеално за тази възраст. А за плод между храненията няма нужда, поне така си мисля аз.
Деси на тази възраст беше със следния режим:

5-6 сутринта - 180 гр. АМ
9.00 - попара/кускус/ АМ с плазмон
13.00 - пюре 190-200 гр.(месо, постно)
17.00 - каша с плод
21.00 - 210 гр. АМ

200 гр. е добро наддаване за тази възраст :)

Вечеря постна, започнах да давам може би на 1г. и 1м. около 200 гр. и при лягане още 180-200 гр. АМ.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #773 -: Януари 04, 2008, 18:49:38 pm »
Стефи, колко време имахте между постната вечеря и АМто преди лягане?
Мен това ми стана интересно - че аз, ако дам на Симона вечеря в 19:30ч, а на нея към 20-30 - 21ч й се доспива, няма повече да я нахраня, като логиката ми е, че яде през 3часа ориентировъчно. А гледам, че вие давате вечеря и след това и АМ - защото детето не иска да заспи без АМ ли, или защото само с вечерята е малко яденето?

И другото - попарата или кус-кус ги давате с яденето в 9ч, но имате и едно ранно сутреешно в 6ч с АМ. Ние такова обаче никога не сме имали и ако дам попара в 9ч, то тогава да ми отпадне едното АМ от двете за деня ли?
« Последна редакция: Януари 04, 2008, 18:52:47 pm от tzvetenze »
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #774 -: Януари 04, 2008, 19:02:08 pm »
Вечерята я давам към 19.30 и 21-21.30 като ляга давам АМ, но това е от 1г. и 1м., мисля ви е рано още за вечеря, давай си й АМ. Децата между година и година и половина трябва да приемат 300-350 гр. храна, аз затова разделих вечерята, а и защото си мисля че само с АМ огладняваше доста по-бързо, имаше един период дето се будеше към 3-4 да яде :lol: По принцип като се започне верея си е само вечеря, т.е. основно и десерт например, но аз държа да пие мляко и затова я разделих, че заребих и други мами :lol:
Сутрин според мен е по-добре да даваш Ам още, все пак до 1г. е важно децата да пият по около 400-500 гр. мляко. При нас режима е такъв, защото тя винаги се е будила рано, за да яде и яде през 4 часа. Може би е по-добре да й оставиш сутришното АМ, а евентуално едната каша да замениш с попара, ако дършиш. Но от нея ценното е сиренето, а ти можеш да го слагаш в зеленчуковите манджи. Аз дадох сирене може би на 8м. като го добавях към обедите.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #775 -: Януари 05, 2008, 00:50:18 am »
8:30-09ч - от 200 до 240мл АМ
12ч - зеленчуково + яйце/месо
15ч - зърнена каша, смесена с АМ и пресен пюриран плод
18ч - друг вид зърнена каша, смесена с АМ и друг вид плод
21ч - от 200 до 240мл АМ

защо 2 зърнени каши следобед? не е стандартен този режим. по-логично и по-научно е втора закуска сутрин, обядът малко по-късно и само една следобедна закуска.

на вашата възраст, моят син ядеше точно така и по толкова.

от 1 месец вечеря постно ястие и след него пие АМ за заспиване. обикновено между двете минават 30-45 минути, не повече. и аз съм се чудила как ще пие АМ веднага след ядене, ама пие и без него не иска да заспива.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #776 -: Януари 05, 2008, 09:22:14 am »
8:30-09ч - от 200 до 240мл АМ
12ч - зеленчуково + яйце/месо
15ч - зърнена каша, смесена с АМ и пресен пюриран плод
18ч - друг вид зърнена каша, смесена с АМ и друг вид плод
21ч - от 200 до 240мл АМ

защо 2 зърнени каши следобед? не е стандартен този режим. по-логично и по-научно е втора закуска сутрин, обядът малко по-късно и само една следобедна закуска.


Ако въпросът ти е "защо две зърнени каши следобед - в смисъл една след друга" - както аз го разбрах - грешката е моя! не съм написала правилно - порядъкът е АМ, каша, пюре, друг вид каша, АМ, т.е. пюрето, което се води обедното ядене, при нас идва малко по късно - в ранния следобед.
Ако въпросът беше защо два пъти зърнена каша на ден - ами просто нямам идея какво друго да дам. Мисля скоро да вуведа сирене и евентуално едната каша да пробвам да заместя с попара - ако се хареса или кус кус на плазмон със сирене. А сега, по твой съвет, си купих няколко различни каши и давам два пъти различна каша с различно плодово пюре, защото не знам какво друго да предложа вместо едната каша.
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #777 -: Януари 05, 2008, 11:12:16 am »
Кога дадохте ориз, а не оризова каша/брашно?
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #778 -: Януари 05, 2008, 11:19:09 am »
Цвети, това вече е друго нещо :wink:
тогава спокойно сутришната каша можеш да я замениш с друг вид закуска :D

Васи, имаш предвид обикновен ориз в манджите ли? няма проблем да й слагаш, аз ползвам кафяв ориз.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #779 -: Януари 05, 2008, 11:42:27 am »
аз на 7 месеца и малко с едно пюре на Нестле дуо
после като почнах да й готвя обикновен, но тя не го харесва особенно
Цвети, Стефания суче към 8-9 сутринта и после към 9-10 и предлагам кускус, две лъжички и половина варя
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит