0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #700 -: Декември 13, 2007, 14:09:15 pm »
д-р Бърди не я тачи тиквата, защото била безполезна, според него.
иначе, тиквата е хипоалергенен зеленчук (не плод!) и аз лично дадох най-напред пюре от тиква - това беше първия зеленчук, който Мартин опита.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #701 -: Декември 13, 2007, 14:46:50 pm »
И понеже ние се приспиваме задължително с АМ, а тук съседките го считат това за каприз и лигавщина, включително че и давам Нан а не кисело или прясно мляко, да питам и аз. От кога мога да заменя НАН с прясно ниско маслено мляко и какво давате вие или кисело?
Знам ли, може да не съм права и да лишавам детето от страшно важни за него нещица в прясното и кисело мляко :D
Напоследък също не иска вече пюрета и каши. В чудо сме се видяли. Иска на мама от чинията и чашата. И пищи и се кара и бие като не и се даде. Готвя вече общо, като ако пълня чушки си меля в робота телешко и правя с него или в същата тава, но запомням кои чушки са с каймата за нея. И така слагам в чиния уж за мен и тя се лъже да хапва. И подобни номерца, но не минават винаги. Кажете как е при вас. Какво позволявате и какво не. Маслини? Салата снежанка примерно(зора е голям да я пробваме)Свинско по принцип изобщо кога мога да дам. Кебапчета? :lol: Шегувам се.Последното и аз не го одобрявам особено :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #702 -: Декември 13, 2007, 14:49:46 pm »
Аз захраних с тиква и Мони страшно я харесваше. Сега не мога да я накарам да хапне подобно, но тогава беше най-вкусното нещо. Измислях комбинации при захранването с тиква за да се хареса и папкаше :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #703 -: Декември 13, 2007, 14:54:44 pm »
lidia, ами хората навремето, а и сега по селата, така са си хранили децата. по малко от тяхното и така, полека-лека, на една година вече ядат кебапчета. не се шегувам. мои познати от Видин, като гледаха как храня Мартинчо с екологичните пюрета, ми казаха - я го дай при нас, до годинката ще яде от общата тенджера, както прави нашия племенник.

има едно течение в захранването, наречено "педагогическо захранване". идеята е да даваш на детето по мъничко от всичко, което ти ядеш, и към което то прояви интерес. децата са различни. твоето дете от рано явно проявява интерес към храната на възрастните - възползвай се от това, с известни ограничения, разбира се. моят син късно започна да наднича и да иска, може би защото много рядко сме яли пред него.
маслините са за след годинката, свинско може след 7-8-мия месец. аз съм го въвела преди телешкото даже. салата Снежанка купешка - само да близне, обаче. има неща вътре, дето не са за бебета.

при нас детето яде само. ние не ядем заедно с него, именно по тая причина - за да не иска от нашето, защото все още има ограничения.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #704 -: Декември 13, 2007, 15:15:51 pm »
Благодаря за разясненията! Значи тиквата остава за по-натам! След ябълка и круша кой плод най харесват дребните?
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #705 -: Декември 13, 2007, 15:27:32 pm »
Здравей! Малките много харесват тиквата и им е много полезна - има повече каротин ( прекурсор на вит. А ) и от морковите . А при морковите има и риск от торове , а при тиквите е по- малък .  :)
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #706 -: Декември 13, 2007, 16:39:08 pm »
Благодаря за разясненията! Значи тиквата остава за по-натам! След ябълка и круша кой плод най харесват дребните?

Всичко е много индивидуално, но доколкото съм запозната тиквата масово се харесва от бебоците.

Щом си решила да започнеш захранването с плодове имай предвод, че не трябва да са сурови, предполагам, че го знаеш, но все пак да си кажа. :)

lidia, като ти гледам лентичката, можеш да дадеш сега или другия месец пълномаслено кисело мляко, прясното ще остане за по-късно.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #707 -: Декември 13, 2007, 18:37:56 pm »
Щом си решила да започнеш захранването с плодове имай предвод, че не трябва да са сурови, предполагам, че го знаеш, но все пак да си кажа. :)
Хммм, аз пък специално питах д-р Birdie и той ми каза точно с пресни/сурови плодове да захранвам! Само в това са на едно мнение с нашата педиатърка :lol:.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #708 -: Декември 13, 2007, 19:57:14 pm »
Благодаря ви Jam и Yana. Пробвах кисело но не го харесваме. Ще опитам пак.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #709 -: Декември 13, 2007, 21:46:16 pm »
Лиде, когато на Криско за пръв път му дадох кисело мляко - уж не го хареса. децата са предпазливи към новите вкусове, а киселото мляко е по-различно. след това го прие без проблем и сега може да излапа цяла кофичка :D
прясно мляко, честно казано, не мисля да предлагам. според мен не предлага необходимото, в сравнение с АМ.
« Последна редакция: Декември 13, 2007, 21:48:32 pm от manhattan »
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #710 -: Декември 13, 2007, 22:55:49 pm »
мда, и Деси не беше очарована от киселото мляко в началото, но сега го яде без проблем. а за прясното и аз като ман, не съм й давала още и бе нисля скоро да давам.
Една приятелка ми каза за някакво прясно мляко специално за деца на майдей, малечко или малчо пишело на бутилката, някой да го пробвал?
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #711 -: Декември 14, 2007, 10:51:50 am »
Лидия, за прясно мляко бих те посъветвала да изчакаш. Мия и досега си пие адаптирано и не мисля да й го отнемам скоро. Тя си го обича и си закусва с него, а през вечер и вечеря АМ. Кисело мляко яде за пръв път малко преди да навърши година и много го хареса. Сега и тя може да изяде цяла кофичка. Щом Моника проявява желание да яде от вашата храна, не виждам нищо лошо да й даваш, стига да е подходящо приготвена. Ние сме в другата крайност и Мия много рядко иска нещо от нашата храна, но напоследък взе да проявява известно желание и отвреме навреме пробва по нещо. Свинското и аз го въведох някъде около годината, а маслина дадох преди месец.
Стефи, виждала съм го това мляко, но нямам представа дали е добро.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #712 -: Декември 14, 2007, 12:35:30 pm »
При нас се заблязва следния феномен - кисело мляко обожава, айрян не ще да близне  :x.

А от няколко месеца, Николата яде от нашата храна. Обаче настъпиха леееки промени в готвенето и :wink: (за ужас на баша му). Готвя без подправки и сол, с изключение на зелените пресни подправки. Зеленчуците задушавам на пара, месото е ограничено и така  :P. Такава екология се вихри в къщи, че ви е бедна фантазията. Таткото в началото мрънкаше, ама се разбра, че не защото не му е било вкусно, а проста ей така за спорта  :lol:
В очакване ....
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #713 -: Декември 14, 2007, 14:31:31 pm »
При нас се заблязва следния феномен - кисело мляко обожава, айрян не ще да близне  :x.
Какво учудващо има: Колето прилича на леля му Lan! Айранът ми е един блудкав такъв, чак като порастнах и му сложих сол го пропих, а ти го мъчиш детето с разредено кисело мляко с водица, нали?! Иначе кисело мляко обожавам, горе-долу по 2-3 кофички на ден ми е нормата. :D
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #714 -: Декември 14, 2007, 14:55:33 pm »
хаха и Деси е така, разредено кисело мляко неще и да близне :lol:
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #715 -: Декември 14, 2007, 16:25:41 pm »
Да ви кажа как правеше баба ми айрян. 50/50 кисело и прясно мляко и малко сол. Много е вкусно особено, когато всичко си е домашно :P
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #716 -: Декември 14, 2007, 23:48:42 pm »
Аз пак с моето захранване. Когато въвеждате месо, как процедирате? Аз защото приготвям засега домашно всичко.
Въвеждате две лъжички чисто месо или правите пюре месо със зеленчуци, давате две лъжици. Гледах да купя готово като за начало, но в магазина имаше само освен месо и ориз, лук, който също не съм въвела и по-натам не четох.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #717 -: Декември 15, 2007, 08:51:02 am »
Васи, количеството месо за една порция за деца до 1 годинка е около 20 грама. в месните пюрета от 190 грама има 18.5 грама чисто месо. това са около 2 лъжици.
тоест, когато захранваш, не може да му въведеш на екс две лъжички чисто месо.
ако толкова не можеш да намериш подходящо месно пюре за захранване, приготви си една порция домашно зеленчуково пюре, добави в него него 1/ чаена лъжичка добре сварено и пасирано месо и така го нахрани.
абе най-добре е да потърсиш готово пюре. пуйка с тиква на Хип е много подходящо. аз захраних със заек и картофи на Семпер, но трудно се намира.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори
« Отговор #718 -: Декември 15, 2007, 13:17:10 pm »
Ами аз щото тук у наше село нема такива пюрета освен Ганчев, Ам ам, Овко, Фрутек  :D. И като отида в някой цивиливизован магазин гледам да си накупя всичко и наведнъж, че мъжо е мрънкалник. Сега ще почна с две сготвени от мен пюрета, а за останалите мръвки ще се снабдя с готови пюренца. Благодаря.

А иначе гледах на Хипп, че има чисто месно пюре и беше с бая голям процент месо вътре, другото е за овкусяване и беше от малките бурканчета 125 гр. Отпред са нарисувани едни пръжолчици. Та затова се зачудих.

За това говоря http://www.hipp.de/index.php?id=119
« Последна редакция: Декември 15, 2007, 13:20:40 pm от wassilena »
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #719 -: Декември 15, 2007, 13:24:50 pm »
тия пюрета на Хип са с 40% съдържание на месо, останалото е оризово нишесте, вода, лук и сол. използват се за приготвяне на месни ястия с тях, не са за директна консумация, защото е яко месо. аз редовно ги купувам и влагам в мои зеленчукови смески.
иначе, както вече казах, в едно готово месно ястие от 190-220 грама, съдържанието на месо е винаги 18.5%.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!