0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори
« Отговор #660 -: Ноември 28, 2007, 18:15:40 pm »
Не махам семките на кивито, само го беля. С цитрусовите плодове съм имала само един "инцидент" - портокалът беше кисел, беше напишкана и се беше обринала отпред по ... След това спрях за малко. Сега една кутия на БББ Мултивитамин я опразва за два дена :oops: Много го обича, давала съм й и от манго, маракуя, чист портокал, уж все гледам да са 100% и без захар.
За маслини умираме. Режа й ги на ивици, после така и излизат :lol:
За водата - нашата също е с ръждива, но на вкус. А пък преварена - отврат! Гледам, когато може да наливаме от чешмите по балкана или някъде наблизо. Но не си е работа, ако преседи повече време. Затова се задоволява и с чешмяна.
Сирене - изобщо не го иска вече. Днес й дадох от това топеното на "Роса" - хапна два пъти и дотам. Кашкавал и извара - същата работа. А пък в последно време не ще и млякото да пие. Дай й обаче нещо, расло на кокал или с перушина ... Добро прасенце :a_pig_01:
« Последна редакция: Ноември 28, 2007, 18:47:54 pm от novalexa »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #661 -: Декември 01, 2007, 16:21:09 pm »
Искам да питам следното - след около месец ще захранвам Кристина и се чудя как да измервам количествата пюре поне в началото да се ориентирам, мога ли да ползвам закупени от мен контейнерчета за съхранение на кърма, които така и не позлвах по предназначение? Но те все пак измерват милилитри може би? Незнам тъп ли ми е въпросът, обаче тва е, чудя се. Мога да купя бурканчета с готово пюре и тях да ползвам за мерки, но при положение, че имам достатъчно контейнерчета, а и те са на Авент и ги дават и като подходящи за храни....  :?
Споделете моля, благодаря.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #662 -: Декември 01, 2007, 22:26:48 pm »
Нинче и при мен не влязоха в утреба за събиране на кърма, но ще ти кажа че основно там приготвях и отсипвах пюретата на Тони при захранването. Даже и в момента ги използвам интезивно, сварявам по голямо количество месо и замразявам с малко булюон в тези контейнерчета, за две хранения ми е едното.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Въпроси и отговори
« Отговор #663 -: Декември 03, 2007, 19:11:38 pm »
Чета от първа страница, ама докато стигна до края...ще ми трябват дни.
Имам няколко въпроса:
 Започнах да включа в следобедното хранене в 17,00 каша от ориз /според д.р Бърди/, тъй като ние имаме проблем, моя Алекс яде само когато спи, и едвам наваксваме дневно 500 мл. та от три дни давам каша от оризово брашно,лъжичка, две, три, ама понякога той спи през това време, иска си спящ шишето с мляко и като се събуди незнам да му давам ли каша или не??? понякога спи и до 19,00. Та как точно да заместя това хранене.
  И второ, като свикне на оризовата каша, как например да въведа каша от грис - една лъжичка грис и останалото оризова каша, или... идея си нямам.
  Същото и с пюретата, които ще въведа след месец - с кое да започна на обяд и като свикне с него да речем за около седмица-две, как да започна ново пюре /говоря за закупените от търговската мрежа,нямам време да готвя/ и /живея в Австрия и са ми непознати някои каши и пюрета, които вие споменавате от БГ/.
  Благодаря Ви за съветите
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #664 -: Декември 04, 2007, 16:01:09 pm »
Клементина, по принцип е правилно да даваш първо новата храна и след това млякото, т.е. спрямо лъжичките каша намаляваш количеството на млякото. Все пак предполагам, че кашата не я даваш, когато спи. Ще го захранваш в будно състояние и в добро настроение, за да не откаже новата консистенция. Как точно си иска спящ шишето? Ако е гладен не се ли събужда? На обяд аз лично съм въвеждала като първа храна зеленчуково пюре -морков. Като свикне с първите 2-3 зеленчука, след това може да въвеждаш по-смело, т.е. половината пюре от новия зеленчук в един ден, другата половина на следващия. Разбира се това важи при положение, че не е предразположен към алергия и не прави реакции към вече въведените храни. Успех. Ако имаш още въпроси, питай смело.
<br />[link=http:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #665 -: Декември 04, 2007, 16:18:44 pm »
Ох, направо като почна да питам и все забравям- а зехтин да ми препоръчате, че този който съм взела нещо на мен не ми харесва  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #666 -: Декември 04, 2007, 16:33:02 pm »
Ох, направо като почна да питам и все забравям- а зехтин да ми препоръчате, че този който съм взела нещо на мен не ми харесва  :?
Еми и аз този който взех също не го харесвам.Знам само от д-р Бърди, че не трябва да е салатен. Нещо екстра върджин май беше нашият, но и Тонино нещо не го хареса особено, така че си минахме на слънчогледово олийце Olin (турско производство от български маслодаен слънчоглед)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Въпроси и отговори
« Отговор #667 -: Декември 04, 2007, 18:30:47 pm »
Мешко 106, естественно,че го захранвам в будно състояние  :D
А как точно спящ се храним - Заспива, по някоя време мърда, отваря уста, бутам му шишето и той започва да си пие. Понякога изпива 120, а понякога 40 мл.Понякога продължава да спи, понякога се събужда. Но, ако не съм до него докато спи и той се събуди, не иска да види шишето повече. Или ако в момента пие и ме види, спира на момента и се започват усмивки..и повече не иска.
  В момента му давам 5-6 лъж оризова каша, но май не му е сладка и нещо се цупи, ще видим как ще увелича количеството. А и нещо не иска да седи за да го храня, все мърда, слагам го в столчето за колата, но се извива, обръща, едвам нацелвам устата понякога. Вие как се хранихте през 5 -6 месец, когато децата още не са могли да седят сами???
  Тук в Австрия не се захранваме със сокчета, а с каши или пюрета и то възможно по-късно, като се акцентира на кашите, които не са толкова дразнещи на стомаха. Интересно ми е, че такива Фризо-лаци...млека тук няма, но пък пазара е богат на храни за бебета. Интересно ми е да чета и да се осведомявам що за хр.продукти има в БГ.

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #668 -: Декември 04, 2007, 19:45:12 pm »
Вие как се хранихте през 5 -6 месец, когато децата още не са могли да седят сами???

Аз лично захраних в полуседнало/легнало положение (като в столчето за кола). Всички столчета за хранене с подвижен гръб имат такова положение, така че това не е проблем.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #669 -: Декември 04, 2007, 19:51:00 pm »
Ох, направо като почна да питам и все забравям- а зехтин да ми препоръчате, че този който съм взела нещо на мен не ми харесва  :?
Зехтина трябва да е студено пресован, за да са запазени хранителните му свойства, а коя марка точно е без значение.

Вкуса на зехтина е много силен и затова не се препоръчва за бебета (или освен за италианските и гръцките  :lol:). В Германия ползват рапичината мазнина заради неутралният вкус и полезните Омега-мазнини  :D.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #670 -: Декември 06, 2007, 12:45:10 pm »
салатният, студено-пресован зехтин е наистина най-полезният, НО е с много силен вкус и аромат, дори някои видове горчат и налютват. поради тази причина не е много подходящ за децата. понеже ние олио не консумираме, когато готвя ползвам обикновен, органичен.
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #671 -: Декември 06, 2007, 13:09:52 pm »
Вие как се хранихте през 5 -6 месец, когато децата още не са могли да седят сами???
 
Хранех в кошницата за кола до 7 месеца. След това купихме столче за хранене, което има 3 степени на облегалката.
<br />[link=http:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #672 -: Декември 06, 2007, 13:13:03 pm »
а, да и ние в кошницата за кола се хранихме
а и Стефания почна да стои стабилно седнала на 5 месеца и половина, никога не съм я подпирала с възглавници или подобни
благодаря за отговорите за зехтина
ще търся рапично олио
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #673 -: Декември 07, 2007, 18:08:17 pm »
Ние се захранихме на 6 навършени месеца, така че малкия можеше да седи в столче - самостоятелно още не седеше, но в столчето беше добре, така че захраних направо в столче и съм доволна, защото изгради навик, че в това столче се яде.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #674 -: Декември 07, 2007, 20:48:34 pm »
благодаря и аз за отговора за зехтина.
аз купувах за малчо от най-по-по-най екстра върджина, обаче на мен ми нагарча леко и все мислех, че бързо се разваля :) ще сменяме концепцията, значи.
за готвене ползвам олио, но на него му добавях по малко зехтин във вече сготвеното ястие, защото студено пресованият не търпи топлинна обработка.

рапично олио къде купуваме в България? а, манхатън, обикновен органичен зехтин откъде купуваме?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #675 -: Декември 07, 2007, 22:01:27 pm »
Рапично олио, мисля, съм виждала по диетичните магазини.
Утре минавам покрай един и ще проверя.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #676 -: Декември 08, 2007, 15:41:53 pm »
Незнам дали въпросът ми е за тук, но ще попитам. И така, ние все още сме много малки - 17 дни, но нямаме никакъв режим на хранене,изцяло и само на кърма сме, дори вода не иска да пие. Яде през 2 часа , понякога през 2 часа и половина и рядко през 3 часа, въобще както си иска тя. Нощното кърмене през 2 или дори през 3 часа е голям тормоз. Имам кърма и мисля, че й стига, щото пълни памперса по 3, 4 пъти. Та въпросът ми е: как по принцип се отказва нощното хранене, какви са методите?

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #677 -: Декември 08, 2007, 16:03:18 pm »
Незнам дали въпросът ми е за тук, но ще попитам. И така, ние все още сме много малки - 17 дни, но нямаме никакъв режим на хранене,изцяло и само на кърма сме, дори вода не иска да пие. Яде през 2 часа , понякога през 2 часа и половина и рядко през 3 часа, въобще както си иска тя. Нощното кърмене през 2 или дори през 3 часа е голям тормоз. Имам кърма и мисля, че й стига, щото пълни памперса по 3, 4 пъти. Та въпросът ми е: как по принцип се отказва нощното хранене, какви са методите?
Фиа, в началото бебетата се хранят на поискване. Кърмят се когато са гладни. Все още е много малка да я отказваш от нощното хранене. По-нататък като порасне малко повече, ще си нагоди сама режима и сама ще се откаже от нощното мляко. Ние всички се водим по бебетата си и както казва Бърди не се опитваме да ги поставяме в казарма. А вода - няма смисъл да й даваш. Ще пропие по-нататък :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #678 -: Декември 08, 2007, 16:05:14 pm »
Fia,

първо, на 17 дни е много рано да се отказва нощното хранене, според мен. вярно, не е лесно да се спи на пресекулки, но това е част от кръста на майчинството.
обикновено повечето бебета сами се отказват от едното нощно хранене като минат втория месец.
природосъобразният метод е да изчакаш бебето да се откаже само.
методът на българските педиатри е да ти казват да буташ на бебето вода, вместо кърма, ако плаче нощем - за да се откажело. за мен това е малоумно.

можеш да се консултираш и с д-р Birdie в неговата тема за консултации - в подфорум "Педиатрични грижи".
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #679 -: Декември 08, 2007, 16:11:32 pm »
Fia, и моят Малчо ядеше точно така когато беше на 17дни. После полека лека започна да яде на 3ч, после още разреди до към 3ч и 30мин и изненадващо за мен започна да пропуска по едно нощно ядене когато беше на около месец и половина. Така две три нощи не яде, после пак си поиска - това продължи към две седмици и после твърдо отказа едното ядене сам! Сега спим плътно 8-9 часа и двамата.