0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #640 -: Ноември 27, 2007, 10:10:25 am »
Ние пак имаме въпрос към старшите в групата- какво сирене предлагате на децата, че се обезсолява- ясно, а иначе марка, вид?
Масло- има едно обезсолено Лумпарк, или нещо подобно, кога и какво започнахте да давате?
Стефания ви благодари най-сърдечно  :D


това масло е датско и също е много хубаво. според някои е най-доброто, което се предлага на нашия пазар.
аз, понеже сме още на козе сирене, купувам марка Лакрима - по препоръка на опитна майка на дете с АБКМ. твърди, че само техните продукти са наистина от козе или съответно от овче мляко.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори
« Отговор #641 -: Ноември 27, 2007, 11:33:06 am »
Ние пак имаме въпрос към старшите в групата- какво сирене предлагате на децата, че се обезсолява- ясно, а иначе марка, вид?
Масло- има едно обезсолено Лумпарк, или нещо подобно, кога и какво започнахте да давате?
Стефания ви благодари най-сърдечно  :D

Аз харесвам сиренето на Добрич и съответно най-често купувам такова. Маслото -Презитент по препоръка на всички тук. Лумпарк не съм виждала. Поздрави на Стефания :D
<br />[link=http:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #642 -: Ноември 27, 2007, 11:53:06 am »
Мерси, Мешко със това масло става превъзходен чийзкейк, има го в Била, май и в Метро го мернах, но не съм убедена  :)
Мисля да почна кус кус на Плазмон със сиренце и малко масълце след седмица-две
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #643 -: Ноември 27, 2007, 11:55:50 am »
Лумпарк аз го купувам от Билла. А сиренето е на Роса. Принципно не обичам сирене, но това е ужасно вкусно.

п.п. Тя Мини ме е изпреварила.  :D
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #644 -: Ноември 27, 2007, 14:29:21 pm »
Да се включим и ние, сирене само Роса въведено от някъде 9-9.5 м., кашкавал от съвсем скоро същата марка. Маслото е Президент въведено горе долу със сиренето.
Не съм срещала тази марка масло, защото аз живея в центъра и в района е малък асортимента. В Пикадили дали имат, че от там най често пазарувам крупно?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #645 -: Ноември 27, 2007, 14:44:01 pm »
малка корекция - датското масло се казва Лурпак.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #646 -: Ноември 27, 2007, 15:00:16 pm »
Наде, а кашкавала как го даваш?
аз още съм й дала.

А да питам за маслините, че отдавна се каня. Деси ги обожава, чак издава звуци на задоволство като яде маслина :lol: Притеснението ми е, че са доста солени и затова й давам само по 2-3 пърченца за сега. Какво ще кажете по въпроса
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #647 -: Ноември 27, 2007, 15:12:18 pm »
Момичета, а вода от къде? Това, което ми тече от чешмата е просто ужасно, а педиатърката сега ми каза: "Никаква бутилирана, даже и изворна, само от чешмата!" 8O
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #648 -: Ноември 27, 2007, 15:29:26 pm »
Лан,
бих ти препоръчала кана Брита. Да кажат и майките, но откакто ползвам кана, пия чешмяна вода.

lb2f
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #649 -: Ноември 27, 2007, 15:39:39 pm »
Водата аз все още я преварявам. Изворна дадох за пръв път на 10 месеца.
Стефи, аз маслина въведох едва вчера -изкиснах една маслина във вода няколко часа и я прибавих към зеленчуковата манджа. Прие се много добре.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #650 -: Ноември 27, 2007, 15:40:09 pm »
Супер идея! Някой има ли представа колко и каква е минерализацията на софийската вода? От "Софийска вода" са си "спестили" тази информация на сайта си! :?
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #651 -: Ноември 27, 2007, 16:05:26 pm »
Наде, а кашкавала как го даваш?
аз още съм й дала.

А да питам за маслините, че отдавна се каня. Деси ги обожава, чак издава звуци на задоволство като яде маслина :lol: Притеснението ми е, че са доста солени и затова й давам само по 2-3 пърченца за сега. Какво ще кажете по въпроса

Ами добавям го към току що приготвена храна, която е още вряла за да може да се разтопи кашкавала, че ние нали все още пасираме  :wink: Например правих супа/манджа от карфиол с картофи и накрая сложих кашкавала, а като допълнение едно жълтъче в порцията.

И аз исках да питам за маслините, все още не съм давала, но мисля първо да ги обезсоля като сиренето, но все още се чудя. Май ще трябва д-р Бърди да даде съвет.

Да питам за кивито, махате ли черните семки или каквото са там или си го давате само белено?
Портокали от кога, на сок или как, белени от люспата?

За водата, аз преварявах до 9 м. навършени, после минахме и все още сме на изворна розов Девин или Тorn Sprng. За малко бебе кана Брита, мисля върши работа, само че аз нямам лични впечатления от нея.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #652 -: Ноември 27, 2007, 16:19:39 pm »
 :?Хммм от "Софийска вода"  учтиво са ни пояснили, че не всичката вода, която пием минава през пречиствателни станции, за това пък надлежно се обеззаразява. ДИмек - хем може да е с много висока минерализация и твърди частици непречистени, хем с доволно количество хлор!
 Чудя се дали няма да е с по-висока минерализация от изворната на Девин така или иначе...
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #653 -: Ноември 27, 2007, 17:33:32 pm »
...

За водата, аз преварявах до 9 м. навършени, после минахме и все още сме на изворна розов Девин или Тorn Sprng. ...

Наде, тоя Торн Спринг, ако е обикновения е с доста висока минерализция, въпреки розовата си капачка. Иначе съм чувала, че продават с ниска, но си пишело че е за бебета - аз не съм виждала.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Въпроси и отговори
« Отговор #654 -: Ноември 27, 2007, 20:16:07 pm »
Ние позваме розовата на Девин, на етикета пише че е подходяща за кърмачета.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #655 -: Ноември 27, 2007, 20:47:10 pm »
маслинките ги пишат за по-късничко, че били трудно смилаеми. не знам за колко по-късно. и те могат да се обезсолят като сиренето, тури ги във вода за 1 нощ.

аз преварявах чешмяна вода до 1 годинка, сега сме на розов Девин. за ТорнСпринг четох, че не отговаря съдържанието от етикета на истината и минерализацията е доста по-висока.

не бих дала вода от чешмата на бебето си.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #656 -: Ноември 27, 2007, 22:22:44 pm »
не бих дала вода от чешмата на бебето си.
Аз и за преварена се чудя :?. Стои мътно ръждива, като я налееш в леген се запенва по края, все едно си си измил мръсните крака току що в нея. Ако я оствиш да се утаи са получава мазна ръждива утайка. Гнус ме е да къпя детето във ваничката (като се ползва душа, тези "екстри" по не се забелязват). Въобще не съм сигурна, че "минерализациата" и боклукът в нея са по-малко то бутилираната вода. :(
Какво мислите за дестилирана вода или прекалено се вживявам?
Някой ползвал ли е кана "Брита" за кърмачета?
« Последна редакция: Ноември 27, 2007, 22:27:03 pm от Lan »
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #657 -: Ноември 27, 2007, 23:51:24 pm »
Аз ползвам кана Брита и преварявам водата. Също давам Розов Девин.
Дестилирана вода съм чувала, че не е хубаво да се пие, но незнам защо.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Въпроси и отговори
« Отговор #658 -: Ноември 28, 2007, 14:02:27 pm »

Да питам за кивито, махате ли черните семки или каквото са там или си го давате само белено?
Портокали от кога, на сок или как, белени от люспата?
Аз не махам семки на кивито, само го беля и нарязвам на ситни парченца. Портокал и всякакви цитруси може след годинка. Досега съм давала повечето само на сок, но скоро й дадох да опита парченце мандаринка.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #659 -: Ноември 28, 2007, 14:51:52 pm »
и аз не чистя семките на кивито, вчера дадох съвсем малко портокал в сока. решила съм на седмица по един цитрус да вкарвам, първо със сок, а после ако й харесва да си го дъвче :)