0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #620 -: Ноември 13, 2007, 13:53:43 pm »
Другата седмица книжката на Бон апети ще е по темата :)
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #621 -: Ноември 15, 2007, 13:27:00 pm »
Аууууууу
благодаря ви!

Имаме и една добра новинта по темата де, темп. така стопи Колето, че сега е почти хабитуриент  :lol: :lol:
В очакване ....
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #622 -: Ноември 15, 2007, 13:28:06 pm »
Я да храниш детето, че да не идвам да си го взимам :x :D
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #623 -: Ноември 15, 2007, 16:12:59 pm »
Ох, горканчо недохранен той -  :( :(

Ей, я дайте идеи за супи, щото аз вече се изчерпах. Досега съм правила:

- пилешка
- телешко варено
- агнешка
- рибена
- крем супи - картофена, морковена, броколи, спанак
- доматена
- леща

Айде давайте, че онзи недохранения ще иска да яде довечера. Аааа забравих!

Стефу!!!! Сърдечни благодарности за идеята с вечерята. Работи перфектно  :lol:
В очакване ....
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #624 -: Ноември 15, 2007, 16:48:03 pm »
Фанчо, малко идеи от мен:
- супа топчета
- картофена супа с фиде (ако ядете такова)
- крем супа от тиква

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #625 -: Ноември 15, 2007, 16:50:02 pm »
- Зеленчукова
- с буквички, вариации на тема фиде и тем подобни
- комбинация - леща, боб, соя
- бобена
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #626 -: Ноември 15, 2007, 17:15:41 pm »
Ами, ще иска детето, като го държиш гладно :wink:

ми аз се сещам само да добавя и чорбичка от зелен боб, домати, морков и друга импровизация :)
айде да цункаш кльощи :D
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #627 -: Ноември 16, 2007, 20:28:06 pm »
момичета, за сокоизстисвачката нужно ли е да белим плодовете, да махаме семки и пр.. нали излиза сок само...
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #628 -: Ноември 16, 2007, 20:41:57 pm »
Мани, зависи от самата сокоизтисквачка  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #629 -: Ноември 17, 2007, 12:33:46 pm »
ами, Рали, моята я дават за цели плодове, т.е. ТЯ може :D ама нали за дребните там белим, мелим и обезсемчваме :D
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #630 -: Ноември 18, 2007, 11:33:20 am »
Фуси, зимна супичка от праз, картофи и сирене много добре се приема у наш'та къща. Също нещо като борш - зеле, морков, целина, цвекло, картоф.
Искам да те питам за съотношението на любимия сок на Колето морков+целина+цвекло. Направих, ама и аз не бих го пила. Сякаш само на цвекло имаше вкус  :?

Ман, аз ако няма загнило или ударено по кората не беля плодовете, нито семки махам за сокоизтисквачката.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #631 -: Ноември 18, 2007, 13:53:33 pm »
ооо, Бори, само това и чаках :D и без това си е такава играчка...
то е и логично, де. баласта и влакнините в сока няма да отидат да дразнят.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #632 -: Ноември 18, 2007, 18:39:18 pm »
махам само дръжките :wink:
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #633 -: Ноември 19, 2007, 15:32:42 pm »
Ееее Боровин, ама ти и цвекло и целина ли сложи  :lol: - не си права  :lol: :lol:
Моята пропорция е следната:

3 зелени ябълки, 4 моркова, половин малка глава цвекло ИЛИ половин глава целина.

Изпива 100мл. от това нещо веднага да не му исфирясат витамините, после останалото разреждам с малко вода и му стига за целия ден. На мен също ми е доста вкусно и яз си пийвам

Дайте да обменим опит за сокоизтисквачките а? Ман ти каква използваш. Аз съм горд притежател на 2 - Браун за 100 кинта и една мнооого стара като модел - Малина.
Малината е жесток трактор, обаче прави напълно бистър сок от необелени плодове. Тази на Браун си прави нектар...
В очакване ....
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #634 -: Ноември 19, 2007, 17:31:19 pm »
моята е Moulinex - The Juice Machine, тази, на която в момента тече реклама по ТВ -мацката си чупи моркова над чашата и тече сок :D
ми, нищо особено не е, но е мощна и поема цели плодове, то това ми е важното. скоро я купувахме и не си спомням да имаше съществена разлика между моделите. освен мощност.

Фусик, червеното цвекло не съм го давала още. трябва ли захранване първо, или мога направо да дам?
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #635 -: Ноември 19, 2007, 18:16:55 pm »
И нашата е мулинекс, ама не е тази от рекламата, прави нектар, а не бистър сок :wink:
Манчо давай му 2-3 дни по малко, не е нужно чак захранване с по една лъжичка, просто му сложи едно парче в сока :)
а аз трябва да купя целина корен, че до сега само листа сме яли в манджата :lol:
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #636 -: Ноември 19, 2007, 18:31:51 pm »
Хм нашата сокоизтисквачака е супер смотана, дори и обелени и нарязани пак ги прави на нектар, та се замислям за нова. В тази връзка сокове не давам, само пресни плодове. Ние целината само на корен я ядем в манджата, цвеклото също. Само да кажа, че принципно цвеклото запича, аз като незнаех и бях сложила повечко  :wink: да е по полезно, после чакаааааааам ли чакам, а детенце пищи, врещи ама кво да се прави.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #637 -: Ноември 19, 2007, 21:03:17 pm »
И моята е Мулинекс, трябва да е тригодишна вече, дано още толкоз издаяни. Вади си бистър сок.
Фуси, утре ще пробвам да облагородя вкуса с ябълки. Благодаря ти!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #638 -: Ноември 27, 2007, 08:48:33 am »
Ние пак имаме въпрос към старшите в групата- какво сирене предлагате на децата, че се обезсолява- ясно, а иначе марка, вид?
Масло- има едно обезсолено Лумпарк, или нещо подобно, кога и какво започнахте да давате?
Стефания ви благодари най-сърдечно  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #639 -: Ноември 27, 2007, 09:09:19 am »
Сирене купувам само Роса, ние такова ядем от години и не са го развалили, масло Президент.
Сирене давам от 8.5 м., а масло от доста по рано слагах в готвените пюрета, но съвсем малко, и сега пак не слагам повече от едно лешниково зърно :)