0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #600 -: Ноември 06, 2007, 18:18:25 pm »
Благодаря zа отговорите  :D.

МеШко,
дай рецептата zа брюкселското зеле. КаШкавала кога се слага?

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #601 -: Ноември 06, 2007, 18:44:49 pm »
Мини, аз мисля на 10-11мес.
ама ние толкова неща не сме въвели още, че не сме опряли до домата.
Но още преди да почнем, като птавих някакъв план за захранването, за тогава го бях писала, най-вече се водих по извадките ми от закованата тема и споделения опит от Верди.
« Последна редакция: Ноември 06, 2007, 18:48:26 pm от tzvetenze »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #602 -: Ноември 06, 2007, 18:51:44 pm »
Ами мерси, Наде аз няма да ползвам млечна кухня, а попара след изцепка на оная лудата дето се нарича доктор в болницата моето дете няма да вкуси  :x , питам щото вече не ми остана голям избора при пюретата, повечето с пшеници, овеси и домат  :?
Ще минавам на готвено.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #603 -: Ноември 06, 2007, 20:56:11 pm »
Благодаря за отговорите, само не разбрах за подправките само свежи или може и сухи.

Танче, аз ползвах веднъж царевичен грис, като сгъстител или добавка към готвено от мен ястие с телешко месо. Исках да го ползвам като заместител на царевицата, но д-р Birdie бързо бързо ме разубеди. Та повече не съм повторила, мога само да кажа, че страшно се запече Тони след тази вкусотия  :wink:
Качамак не съм правила никога и мисля да не правя, ама знам ли.
За препеченият хляб вместо сухар за попара, съм чела някъде но не помня къде. Между другото то класическата попара за по големи се прави със сух или препечен хляб, така че не виждам причина да не заместиш с препечен пълнозърнест хляб.
А това брюкселско зеле мисля още да не го готвя, макар че е страшно полезно.

Мини така е, като се изчерпат пюретата а те на са с чак толкова богат асортимент, се минава на домашно приготвено, пък и повече се харесват и хапват  :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #604 -: Ноември 06, 2007, 23:55:16 pm »
Криско след кашата огладнява по-бързо. всъщност си има обяснение това де...

днес му дадох ементал от масата, щото много врещеше :D

Перде, аз също давам от оранжевата леща. става буквално за 15 минути и не се налага пасиране.

пак да кажа - в Пикадили се продава органичен, пълнозърнест кус-кус. става много бързо, дребен е и не се налага пасиране.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #605 -: Ноември 07, 2007, 08:03:40 am »
Ман и ние дълго време ограднявахме след кашата, някъде след 2 ч.  8O, много ми беше странно, но сега не е така.

Криско след кашата огладнява по-бързо. всъщност си има обяснение това де...

И какво е обяснението  :)

Червена леща веднъж готвих купена от Пикадили, ама се наложи доста дълго да я варя и затова не съм повторила.

Пък за пасирането, ние още не искаме да дъвчем, гълтаме като мисирче, когато сме изгладнели.
В тази връзка да се похваля, че днес за първи път изядохме попарата само намачкана, без пасатор  :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #606 -: Ноември 07, 2007, 10:14:36 am »
Перденце,
мерси zа инфото zа zаревичния грис. Хич не искам да се zапичаме. Ще минем и беz него  :D.
А zа препеченият хляб - аz не искам да махам сухара (той пак си е иzсъхнал хляб), а да редувам с хляба. Един път попара с чай - сирене - масло и сухар, а другият път хляб с мляко. То не че е кой zнае колко раzлично де  :lol:...

А zа подправките може иzсуШени раzбира се, но zа предпочитане са пресни или zамраzени.

Аz когато "учех" детето да дъвче, правех едни дъвкателни упражнения с устата докато я хранех и тя си умираШе да се смее, но все пак продъвка  :P. МожеШ и ти да му "покаzваШ", да го улесниШ и насърчиШ.

Искам да питам zа кус-куса.
Така, както си го спомням от БГ ми приличаШе на много малки макаронени иzделия. Но тук по магаzините предлаганият е съвсем раzличен - прилича на по-едра кафява zахар. Какъв купувате вие и как го давате? С масло и сирене?
Благодаря  :D.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #607 -: Ноември 07, 2007, 10:54:05 am »
Кус кус съм давала само на плазмон, но той не се различава особено от обикновения, малки бели топченца :lol: давам го с масло и сирене, не пасирам
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #608 -: Ноември 07, 2007, 11:14:35 am »
аз също използвам бебешки кус-кус на Плазмон. вари се точно 2 минути, топченцата са съвсем дребнички и Марти ги яде още от 9 месечен без пасиране. горещия сварен кус-кус разбърквам с АМ, кус-кусът попива известна част от млякото, докато е горещ, и става нещо като каша. може да се сложи сирене. ако се прави без АМ - сирене и масло, плодово пюре.
също така, кус-кус съм слагала в обедното меню като заместител на ориз/картофи.

кус-кусът за големи хора е с по-едри топчета, не знам дали по-малките бебета могат да го дъвчат и гълтат лесно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори
« Отговор #609 -: Ноември 07, 2007, 11:15:36 am »
Таня -рецептата е простичка. Слагам вода да заври, след това добавям 3 супени лъжици ориз и няколко главички от брюкселското зеле -5-6, малко зехтин и го оставям на слаб огън. Обикновено става за 15-20 минути. Добавям и копър. когато е готово, нарязвам зелето на много ситни парченца и добавям настъргания кашкавал, който се разтапя и става хубаво.
що се касе за нашенското зеле, въведох го едва преди месец без проблеми. То си е доста тежко за смилане и затова предпочетох да изчакаме повечко с него.
Мини, д-р Бърди ми беше казал да въведа домат в периода между 10 и 12 месеца.
кук-кус правя обикновен, той по принцип не може да се пасира.
Подправки ползвам и пресни и сушени, но когато са сушени ги слагам още в началото на готвенето.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #610 -: Ноември 07, 2007, 11:53:01 am »
Благодаря ви момичета  :D!
МеШко Ще пробвам рецептата теzи дни. Дано се хареса  :wink:.

И Щото съм много умна, та чак сега се сетих да погледна в Уикипедия какво пиШе zа кус-куса.
"Кускус (от магрибски арабски кускусу, което идва от тамазигтското сексу) е храна, тестено изделие, което се състои от зрънца с големина около 1 мм (в сготвено състояние), направени по специален начин от грис.
Кускусът по традиция се сервира към месна или зеленчукова яхния.
В САЩ кускусът е познат като паста, но в повечето други страни се разглежда по-скоро като отделен вид зърнена храна. В България истинският кускус е малко познат, а „кус-кус“ е широко употребявано макаронено изделие (паста) с форма на дребни зърна, разпространена в Източна Европа, позната в Италия като пеперини, ачини ди пепе или пиомби, в Унгария като tarhonya, на английски egg barley."


Важното е, че и истинският кус-кус може да се дава на малки деца.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #611 -: Ноември 08, 2007, 16:02:44 pm »
Здравейте момичета, не знам защо ви притеснява кус-кус-а, нормалният,Моите сладури от едната годинка го хапват без проблеми.Както и филийка, било с кашкавал или само с масло.Това им е любимата закуска.Вече почти нищо не пасирам, смачквам с вилицата и давам.Също и баница, давам цели парчета, въртят ги в устите и гълтат накрая.
Ето снощи ядоха пълнени чущки, само ги разрязах с вилицата и им давах.Трябва да свикват децата с по едри парчета и да се научат да дъвчат с венците.

Това е от мен
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #612 -: Ноември 08, 2007, 23:00:56 pm »
Сварих пълнозърнест кус-кус на Макрин (в Пикадили има), първия път с АМ, после с масло и сирене - малко по-бавничко протече храненето, ама все от някъде трябва да се отпочне с дъвченето. Круши и ябълки вече само с вилица мачкам. И без друго новия пасатор излезе калпав.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #613 -: Ноември 10, 2007, 23:33:06 pm »
 Момичета, не знам дали е за д-р Birdie или за тук.   Малчо се опитва упорито да яде само четири пъти на ден, направо насила го тъпча петият път. Съответно съпроводено с рев, дръпане и последващо повръщане.  Не е ли малък за подобен режим? Ако сега почна да го храня само по четири пъти, какво се случва после при захранването - четох примерните менюта, вие храните по 5-6 пъти?
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #614 -: Ноември 11, 2007, 00:41:06 am »
Lan може като захраниш да увеличите яденетата - ще станете и по-подвижни така че ще имате нужда от повече папане отколкото докато само лежите. То и зъбите стимулират папането. Аз и преди писах, че бяхме на 6 дори 5 хранения в 4-ти месец някъде - сега сме на 7-8 понякога дори 9 хранения ама ние се кърмиме поне 2 пъти на нощ и отделно 5-6 пъти ядем през деня.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #615 -: Ноември 11, 2007, 10:41:30 am »
Лан,
ти сама виждаШ, че петото хранене е мъчение и zа двамата. Ти го кърмиШ, нали? Значи всичко е наред. Детето само те води, не го насилвай.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #616 -: Ноември 11, 2007, 10:48:11 am »
Лан и ние бяхме така споко  :) Колкото иска толкова, знам че ти звучи банално но е така. И аз се тръшках, ама като неще си неще и това е. После наистина, когато започнат зъбките и повече да шават, ще прояде. Това при нас стана след 8 и 1/2 м., в момента даже ако му дам и шесто хранене, просто ще е голям щастливец.
Пробвай два три дни на четирикратно и като огладнее дупенцето, ще хапва и още как. Другото което се сещам по големи интервали например на 5 часа или прецени по детенце.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #617 -: Ноември 11, 2007, 12:45:05 pm »
 Благодаря за успокоението, доста се бях ошашкала, защото тука мамите в парка хранят по 7-8 пъти, а моето Юначе "Не, та не!". Иначе дебелеем добре, но се притеснявах да не му се увреди стомахчето нещо.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #618 -: Ноември 11, 2007, 19:26:39 pm »
Лан, не се трвожи толкова.
Явно е индивидуално за всяко бебе. Верди, помня, беше писала, че са се кърмили на 5 часа!
Ние уж минахме на 5 кратно хранене, че даже и на 4, ама от 10 дена огладнява на всеки 3 часа, че и по-рано, а яде доста добре! Аз се водя по детето - гладно ли е - храня, не е ли гладно - ми ще огладнее :lol:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #619 -: Ноември 13, 2007, 10:51:08 am »
този петък, 9.30 в бон апети - как да се справим със затлъстяването при бебетата и децата
рецепти и съвети
Николата да не гледа, само майка му :P


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde