0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #580 -: Ноември 02, 2007, 15:50:08 pm »
В моята книжка пише че в началото кашата се дава вечер но около 8-ми месец се измества за закуска. Е аз го прочетох когато вече бяхме в 9-тия де ама по-добре късно отколкото никога. Сега омитаме по 200 гр. микс каша с плодово пюре за закуска - от тия късните закуски към 10 часа. Щото преди това цяла нощ си сучеме пък и като се събудиме сме мноооооооооого гладни и мама няма време да бърка каша та пак дава мляко. До преди няколко дни давах и едно месно или зеленчуково пюре - 128 гр. за вечеря към 6 часа ама нещо сме започнали да искаме 3-то ядене и то се очертава да е пюре около обяд - зеленчуково още 200 гр. В резултат на това усилено папане за последните 2 седмици сме качили 260 гр. което за бебе на 10 месеца ми се струва доста. Ама понеже сме слабички има накъде да се развиваме.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #581 -: Ноември 02, 2007, 15:53:12 pm »
Супа, ве супа, то от бързане кой знай каква глупост ще напиша :lol: :lol:
Клиа, не е много 260 за 2 седмици, Деси до годинката наддаваше по 450-500 гр. на месец, а не сме от слабичките :wink:
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #582 -: Ноември 03, 2007, 00:22:43 am »
Стефи ние за последните 4 месеца сме качили 1 килограм така че за нас е много.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #583 -: Ноември 04, 2007, 15:32:38 pm »
А има ли нередност някаква като въвеждам нов зеленчук, да доядем с МЕСНО пюре (вече въведено)?
Или по-образно - ще въвеждам броколи, може ли да доядем с пуйка+зеленчук?
Обикновено гледам да въвеждам новите храни като отделна храна, а не в смес ссс стари, за да видя дали ще се харесат, т.е. мисля да дам моно броколи на Гербер и после да си доядем с месно.

А в на Лиляна Трифонова книжката, кашите ги даваше да не са за последно ядене, забравих логиката вече...
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #584 -: Ноември 04, 2007, 18:54:08 pm »
Ами няма проблем според мене. Какво те притеснява? Детето трябва да се zасити след няколкото лъжички нова храна. Или дохранваШ с пюре, което вече яде, или пие АМ. Дали е месно или не няма zначение.

А специално zа каШите в Германия ги препоръчват като вечерна храна. ЗасиЩат и детето няма нужда от "приспивно" мляко. Мел си иzкарваШе цялата ноЩ. Но вече редувам с други храни, така че каШа получава само 1 вечер в седмицата. Вечеря в 20 часа, а zакусва в 7.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #585 -: Ноември 04, 2007, 23:01:29 pm »
Абе да си кажа честно, май нищо не ме притесняваше, аха да взема едно решение в храненето на Симона сама, ама викам бе дай да питам, за по сигурно нали :wink:
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #586 -: Ноември 05, 2007, 16:03:18 pm »
Я аз пак да питам по старшите мами, че от питане до ... се стига
От кога се дава суров домат и докога се отделят семките на домата, когато се готви?
Когато се приготвя мляко с ориз, мляко с кус кус и други, но ползвате АМ вместо прясно мляко, колко лъжички прибавяте от АМ?
Лещата до кога се прекрва през сито?
Какви подправки освен копър и магданоз могат да се добавят към ястията на едногодишните?
Реванета, кифли, кексове и други подобни от кога?

Благодаря  :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #587 -: Ноември 05, 2007, 16:20:34 pm »
Здравей Перденце!
Аз като пазарувам в плод и зеленчук,моите госпожици
винаги "нападат"доматите,докопват по един и докато се приберем
изяждат по 1/4 от него! :lol:
Семките никога не съм ги махала,домата не го режа за яденето,
ами го рендосвам!
Мляко с ориз правя с прясно мляко,с АМ не съм правила никога.
Леща още не съм давала!
Копър и магданоз им слагам в яденето отдавна,още от 6-7 месеца!
Слагам им и целина.
А за кифли и кексове,когато ядем ние,даваме им по малко и на тях!
И да не им даваме,си взимат сами! :lol:
Вече ядат и вафли,бисквитки и тем подобни!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #588 -: Ноември 05, 2007, 20:12:48 pm »
Перденце,
отговарям само на теzи въпроси, които zнам.
Така, домат може суров, а zа семките не zнам до кога се отделят при готвене. Аz до голяма имах алергия от тях, така че оЩе дълго Ще ги махам.
МожеШ лека полека да въвеждаШ прясно мляко ако искаШ, ако не, след като свариШ ориzа, гриса или кремчето, прибавяШ 2 - 3 мер. лъжички АМ.
За леЩата не zнам до кога се бели, но тук има една която я продават белена. Виж по магаzините, можеШ и ти да намериШ някъде.
Аz освен копър и магданоz слагам и скилидка чесън на спанака, zеления фасул, леЩата и соса "Болонеzе". Слагам и чубрица. Мисля че пресните zелени подправки могат да се полzват (босилек, джоджан).
Реванета и кифли бих давала доста по-късно, освен ако кифлите не съм ги правила аz (с пресни продукти, редуцирана zахар и маzнини). Кекса може вече, но пак ако е лично проиzводство и с малко zахар.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #589 -: Ноември 05, 2007, 22:20:30 pm »
сега да не паднете от стола, но Мартин яде каша по 2 пъти на ден. понеже доскоро не ядеше попара, а и сега съм предпазлива, сутрин закусва зърнена каша с АМ, а следобед - друг вид зърнена каша с АМ, но половин доза, омесено с плодово пюре. просто няма какво друго.
като гледам, хич не е затлъстял, представям си какво би било ако апваше кисело млекце с малко плод. всичко е до натура и аз, като дебела майка, съм радостна, че детето върви стройно.

Таня, за филийките подходи смело. аз имах големи притеснения, че Мартин не може да дъвче, докато баба му не му връчи един ден резен ябълка. ела да видиш какво дъвкане и джвакане падна. сега резенчетата са му любими, тъпче по цели в устата и джвака ли, джвака...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #590 -: Ноември 05, 2007, 22:25:25 pm »
От кога се дава суров домат и докога се отделят семките на домата, когато се готви?
Когато се приготвя мляко с ориз, мляко с кус кус и други, но ползвате АМ вместо прясно мляко, колко лъжички прибавяте от АМ?
Лещата до кога се прекрва през сито?
Какви подправки освен копър и магданоз могат да се добавят към ястията на едногодишните?
Реванета, кифли, кексове и други подобни от кога?

суров домат - давах белени, без семки, дребно нарязани цяло лято, докато имаше "селски" домати; като приготвям пюре - варя домата цял, после само обелвам и пасирам

кус кус - сварих го с вода, изцедих, прибавих отделно приготвено АМ с вода ~120 ml

лещата - варя червена, не прекарвам през сито, само пасирам

подправки - копър, магданоз, джоджен (гюзум), целина, девисил, бял пипер - това съм ползвала досега

реванета, кифли, кексове и други подобни - скоро Елица няма да яде
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #591 -: Ноември 05, 2007, 23:44:06 pm »
Джамка, сори за спама, ма не се сдържах - виждаш ли че и от свекитата полза има понякога :cool:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #592 -: Ноември 06, 2007, 10:26:07 am »
Я аз пак да питам по старшите мами, че от питане до ... се стига
От кога се дава суров домат и докога се отделят семките на домата, когато се готви?
Когато се приготвя мляко с ориз, мляко с кус кус и други, но ползвате АМ вместо прясно мляко, колко лъжички прибавяте от АМ?
Лещата до кога се прекрва през сито?
Какви подправки освен копър и магданоз могат да се добавят към ястията на едногодишните?
Реванета, кифли, кексове и други подобни от кога?

Благодаря  :)
Привет, Перденце. Суров домат след като го въведох с пюре преди това, значи след 12 месеца. Семките ги отделях. До кога -не знам. за приготвянето на мляко с ориз или кускус, в зависимост от количеството. Аз примерно правя 3-4 лъжици кускус и мляко колкото поеме, обикновено 70-80мл., т.е. 2,5 мерителни лъжички от АМ.
Леща готвя белена оранжева, така че не я прекарвам през сито.
Аз използвам като подправки освен посочените от теб, чубрица, риган, босилек, бял пипер в малки количества, а и джоджън също.
кифли й дават в храната от кухнята веднъж седмично, не ги яде особено, само веднъж с кисело мляко я хапна. Иначе може след като си въвела прясното мляко и белтъка, защото в тях има и от двете.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #593 -: Ноември 06, 2007, 11:50:24 am »
Здравейте,
аz да докладвам и да zадам въпроси. Значи препеченият хляб се приема с интерес, но мисля че сме далече от даването на намаzан такъв  :lol:. Хапките се вzимат, раzглеждат, облиzват, отъркват по дреШките и стола zа хранене и едва тогава се дъвчат  :D. Ще ни трябва малко време  :wink:.
С гриса проблем никакъв. Омете се от раz и беz zасилка :D. Правих го по рецептата на Фуси.
И тук искам да попитам някой правил ли е царевичен грис (с мляко)? У нас никога не е бил на почит, а царевичен качамак съм опитвала 1 път и не повторих  :?. Вкусен ли е, става ли zа ядене? Ако някой има опит нека сподели.
Искам да попитам кога се въвежда брюкселското zеле (май така се каzваШе, едни малки zелчици)? Не че сме преритали zа него, ама ако може, zаЩо да не раzнообраzя менюто.
Какво Ще кажете и zа класическата попара от препечен пълноzърнест хляб и прясно мляко? Алтернатива ли е на попарата със сухар, чай, масло и сирене?
Благодаря.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #594 -: Ноември 06, 2007, 12:53:49 pm »
сега да не паднете от стола, но Мартин яде каша по 2 пъти на ден. понеже доскоро не ядеше попара, а и сега съм предпазлива, сутрин закусва зърнена каша с АМ, а следобед - друг вид зърнена каша с АМ, но половин доза, омесено с плодово пюре. просто няма какво друго.
като гледам, хич не е затлъстял.


Ма как ще е затлъстял....
Обаче тва няма да го чета на Колето, щото ще се разтрои много. Той каша не е виждал от юни  :lol:
В очакване ....
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #595 -: Ноември 06, 2007, 14:27:12 pm »
Таня, брюкселско зеле въведох на 11 месеца, така че давай смело. Аз приготвям едно ястие с брюкселско зеле, кафяв ориз и настърган кашкавал -за убиване на вкуса на зелето, че то е с доста силен вкус. Приема се много добре.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #596 -: Ноември 06, 2007, 15:00:45 pm »
Момичета нали за свежи подправки пишете или може и сухи.

По съвет на Бърди, давам обикновена леща, според него не е необходима друга.
Прясно мляко още време ще трябва да мине, докато се престраша да му дам вместо  АМ. Първо да преминем успешно прехода от безлактозно към обикновено, пък токава ще му мисля. Иначе яде кисело мляко, пробвах и на Нестле йогуртите, немога все още да преценя, малките пъпчици по дупето и тук таме по телцето дали са от него или от нещо друго. Това ми предстои да проследя.
Каква марка пълнозърнест хляб ползвате, тоест давате на малчовците?Препечен вместо сухар или ...?
Какви плодове давате в момента освен круша, ябълка, банан, грозде.
Пробвах манго не се хареса особено и като че ли на вкус, няма нищо общо с плодовият сок, който обожавам.
Тони яде често по два пъти на ден различни каши и ние като Марти вървим стройни и снажни, та благодарение на тях "заглади косъма" момчето ми. За брюкселското зеле ясно, а бялото главесто зеле, от кога? Идва зима, а кисело такова може ли?
Сокове и плодови пюрета давате ли и какви?

Ми това се сещам за момента, имаше и друго но ... :oops: като се присетя ще питам.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #597 -: Ноември 06, 2007, 16:14:07 pm »
Наде, преди една седмица дадох киви, съвсем предпазливо, нямаше проблем и сега вече слагам по 1/2 следобед с други плодове, давам сурово манго, авокадо, ананас и една маракуя съм купила, но още не съм дала, но Деси е яла в една кажа на Бебевита.
Сок слагам само в шишето за през нощта, защото тя се буди 1,2 пъти и не иска вода. Изцеждам пресен сок от каквото ми падне и го давам сутрин между закуската и обеда, през останалото време пие вода от чаша с твърд накрайник или със сламка (от вчера), защото се забавлява, от шише не пие чиста вода :lol:
Плодови пюрета, както и сокове готови имам винаги по 2, 3 за резерва, ако нямам плод или нямам време да правя следобедна закуска :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #598 -: Ноември 06, 2007, 18:02:00 pm »
Ма как ще е затлъстял....
Обаче тва няма да го чета на Колето, щото ще се разтрои много. Той каша не е виждал от юни  :lol:


 :jump12:

бързо да кажете домат в готови пюрета от кога?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #599 -: Ноември 06, 2007, 18:13:14 pm »
Мини аз въведох почти на 9 м. домат от пюре, после го записах на кухня.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!