0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #560 -: Ноември 01, 2007, 14:23:50 pm »
Не давам мляко преди сън не zаЩото е вредно (или неЩо подобно), а zаЩото детето е сито и си zаспива само.
Заспива до час след като вечеря.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #561 -: Ноември 01, 2007, 14:52:05 pm »
моето момче по същество закусва 2 пъти. сутрин става много рано (преди в 6 часа, напоследък - към 4-5 сутринта) и иска АМ. после доспива и като стане, към 9-10 часа закусва инстантна зърнена каша с АМ. днес направихме сефтето на попарата (половин доза), след което озвере от глад и за пръв път от много време си изяде обяда предсрочно и без никакви залъгалки. обикалял около баба си още от 12 часа и викал "АМ-АМ!", а тя се чудела какво му има, хаха, паднах от смех.

както и да е, аз редувам за закуската различни инстантни каши и кус-кус, всичко приготвено с АМ. не видях някой да споменава кашите, защо така?

вечер все още яде АМ на лягане. няма друга вечеря, не виждам кога да я вмъкна, след като има следобедна закуска в 17 часа, а ляга в 20 часа. освен това, супа със сухар явно в нашето семейство няма да се яде. не ги ще супите и това е.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #562 -: Ноември 01, 2007, 15:13:11 pm »
И ние на практика закусваме два пъти :lol:
 - в 6 часа АМ, след това към 9.30-10.00 попара/ кускус със сирене и масло/ кисело мляко с плодове/ АМ с плазмон
 - на обед сега ядем малко супичка от кухнята и манджата без сухари, хляб не давам на обед
 - следобед закусва само плодове с малко (2-3 лъжици) кисело мляко
 - от 2-3 седмици разделих вечерята на две: към 19.30-20.00 яде супичка с 1/2 сухар и към 21.30 когато ляга пие АМ

В книжката която имам от миналия век :wink: пише че децата между 1 и 1 и 1/2г. трябва да изяждат 300-350 гр. храна на ядене при 4-ри кратно ядене. Абе книгата е супер готина.
Та по този повод да ви кажа колко съм възмутена. Купих си книжките на Бон апети за храненето и какво да видя, в последната 4-та дума по дума е преписана въпросната ми книга от 1978 г., ама наистина все едно е копи пейст цялата 4-та книжка.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #563 -: Ноември 01, 2007, 16:51:07 pm »
моето момче по същество закусва 2 пъти. сутрин става много рано (преди в 6 часа, напоследък - към 4-5 сутринта) и иска АМ. после доспива и като стане, към 9-10 часа закусва инстантна зърнена каша с АМ.

Абе защо така и ние нещо напоследък започнахаме да се будим толкова рано и докато не дам АМ не заспива, инак верно после откарва до 9 -10 ч., преди си мислех че са растящи зъби, но не са те виновника. Той и без друго му е кошмарно спането и това ранно ставане  8O
Хм мисля си, може би човека не го устройва 4-ри кратното хранене :)

както и да е, аз редувам за закуската различни инстантни каши и кус-кус, всичко приготвено с АМ. не видях някой да споменава кашите, защо така?

Как никой ми аз, ние кашите ги обожаваме всякакви. Още се чудя за кус-куса щото мойто диване нИще да дъвче, гълта като мИсирче  :) и естествено се дави  :( От няколко дни се опитвам да дам отново попара, само че  не така финно пасирана, та уж да свиква да дъвче.

В книжката която имам от миналия век :wink: пише че децата между 1 и 1 и 1/2г. трябва да изяждат 300-350 гр. храна на ядене при 4-ри кратно ядене.

Уфффф олекна ми, така ме успокои, мислех си че преяжда с тия 300-350 гр. и щях да питам Бърдито :wink:


Пък за книжата , няма само ти да си я имаш  :D нека и ний да понаучим нещо.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #564 -: Ноември 01, 2007, 16:54:31 pm »
не видях някой да споменава кашите, защо така?
Az давам каШи zа вечеря, ама вероятно Ще минат zа zакуска ако откаже млякото. Сутрин като се събуди е гладна и нямам време zа варене на макарони или правене на попара, а после да ги чакам и да иzстиват.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #565 -: Ноември 01, 2007, 17:05:18 pm »
Абе мани, и аз миналата седмица бях изпаднала в ужас, че детето ми ще стане дебело, защото след като си изяде порцията от 190-200 гр. и след 3 часа започва да мрънка и да се върти в кухнята, а преди си изкарваше 4 ч. без проблем. Ама като го прочетох се успокоих :lol:
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #566 -: Ноември 01, 2007, 22:10:51 pm »
Много ви благодаря!
Перденце, ще напиша в темата за менютата последните ни 3 дни.
Джам, каша сутрин не давам, тя е за 17 часа. Нали веднъж дневно са кашите? Ти какво даваш в 17?

Стеф, имам някаква вътрешна съпротива и Плазмон няма да купя. Може би защото има захар. Днес намерих кус-кус на Макрин, пълнозърнест. С него смятам да разнообразя попарата.

« Последна редакция: Ноември 01, 2007, 22:30:59 pm от borovinka »
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #567 -: Ноември 01, 2007, 22:28:02 pm »
Много ви благодаря!
Перденце, ще напиша в темата за менютата последните ни 3 дни.
Джам, каша сутрин не давам, тя е за 17 часа. Нали веднъж дневно са кашите? Ти какво даваш в 17?


Боровинчо, ние каши понякога и по два пъти ядем, е разбира се ги разнообразявам в следобедните часове с пресен пасиран плод. Благодарение на тях дребния прояде въобще твърда храна, а сутрин нямам време, защото ревем от глад и трябва бързо да се действа.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #568 -: Ноември 02, 2007, 10:31:38 am »
Кръгла маса на тема “Деца без затлъстяване”
http://focus-news.net/?id=n815421
Тва не го разбрах.
1. Какво ще се опитат да решат?
2. Кой е отговорен за затлъстяването при децата?
3. Кои са от другата страна (майките на затлъстелите деца примерно)?
4. Как сладки приказки и хапване в Гранд Хотел София ще повлияят на търговците да спрат продават чипс и кока кола?
5. Как същите тези сладки приказки ще принудят стопанисващите спортните съоръжения (стадиони, спортни зали, басейни) да ги дават за безплатна употреба от деца?
6. Как тези сладки приказки ще намалят цените на качествената храна която не е пълна с химия, захар и мазнина?

И на последно място - уж сме против затлъстяването а пак сме седнали на маса?

С други думи - още една безмислена инициатива която глътва около 10 000 лв.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #569 -: Ноември 02, 2007, 10:54:04 am »
Хохоохооооо любимата ми тема.
Аз като дебело момиченце съм много чувствителна на тая тема, а като гледам децата около мен какво ядат съвсем се потрисам. Обаче, да ви кажа - до структура си е.
Ето какво яде бай Кольо:

Сутрин до преди един месец - само кисело мляко с плодове. Сега обаче кат застудя - може печена филийка със сирене и домат, мляко с грис, домашен кекс, киселото мляко е задължително

На обяд - около 250 - 300 гр. супа и основно

След обяд - само плодове

Хляб и сухари - само пълнозърнести

Никакви солети, бисквити и тем подобни между храненията, за зрънчо, мрънчо и пуканки въобще не става дума

Течности - едно АМ за вечеря и в рамките на целия ден - към 500 - 600 мл фреш от моркови, ябълки, целина или цвекло, разредено с вода.

Пък пак си е кюфтесто Колето...
В очакване ....
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #570 -: Ноември 02, 2007, 11:04:18 am »
Деската е на свободен режим. 
Солетите са винаги на линия като вземе да мрънка, зрънчо не и се купува, ама тя се снабдява от другите деца в парка :-D а пуканки сме и давали 2 пъти - много и харесват, но според мен е заради солта.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #571 -: Ноември 02, 2007, 11:24:48 am »
beast,
до колко има смисъл от таzи кръгла маса не zнам, но факт е че децата zатлъстяват по вина на родителите. Ние определяме качеството, честотата и количеството на приеманата от децата ни храна. Като прибавим и фиzическата им активност и реzултатите са на лице. Добре е да иzградим хранителни навици, които да им помагат при иzбора на храна когато са по-големи, да се погрижим zа някаква фиzическа дейност, която да им доставя удоволствие и ограничим висенето им пред ТВ или РС.
Съвсем друг е въпросът zа доходите на семействата и колко от тях могат да са поzволят качествена храна.

Fussii,
от кога zапочнахте с филийките? Трябва ли да имаме повечко zъбки (наШите са само 6)? Как иzобЩо става даването на филийка? Ти ли накъсваШ парченцата или той сам си гриzе? Сигурно са ми малко идиотски въпросите, ама не ми е ясно, нямам майки наоколо да видя как се процедира  :?.
Да питам и zа гриса - с вода ли го вариШ или с мляко? ПодслаждаШ ли го или го даваШ със сирене и масло (или плод)?
И как успявате да иzпиете толкова течности? Мойта Щерка ако иzпие 150 мл. и съм Щастлива  :D.
Ох, то стана малко като "Събеседник по желание", Ще иzвиняваШ  :?.

А, Щях да zабравя zа "кюфтесто Колето" - нормално е малките деца да имат малко "бебеШка сланинка", и ние я имаме  :lol:.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #572 -: Ноември 02, 2007, 11:42:39 am »
Добре е да иzградим хранителни навици, които да им помагат при иzбора на храна когато са по-големи, да се погрижим zа някаква фиzическа дейност, която да им доставя удоволствие и ограничим висенето им пред ТВ или РС.
Така е, това става с личен пример, не може аз да набивам пици всяка вечер а да искам детето да яде само салати.
Забелязал съм че в момента в който седнем да се храним и Деската идва да си иска храна от тази която ние ядем. Предполагам всички деца правят така, независимо че са били нахранени непосредствено пореди това или ги храниш в момента - те пак искат от твоята храна.

С TV и PC мисля че проблеми няма да имаме. У нас телевизор почти не се се гледа, а на компа обикновенно се заседяваме чак като заспи, така че няма от къде да види :-).


А да и за филийките - Деската с 4 зъба се оправя перфектно. Даваме и коричката и тя си я хваща и си ръфа докато си я изяде - разбира се 30-40% остават във вид на трохи по пода щото тя не се спира на едно място, ако не я вържем.

Поздрави
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #573 -: Ноември 02, 2007, 11:44:48 am »
Аз също мисля, че хранителните навици са страшно важни, особено за деца, които имат склонност към напълняване. Най-простото нещо е - яде се в точно определено време на точно определено място. Няма - ще ям в леглото, на пода, на балкона и пр. У нас поне е така - яде се на масата със салфетка - това е положението. Също няма и такива работи - сега ми се яде - сега ям, малко бисквита, малко сухар - никакви такива. Ама това е нашият режим де - не казвам че е правилен - просто го съобщавам  :lol:

Танче, аз може би откакто Колето стана на 11 месеца, започнах да му давам нарязан банан да го пробвам да яде с пръсти сам. В началото - не искам да казвам какъв беше резултата, но казват, че банана бил полезен за кожата, пък и не прави неизпираеми лекета :lol:

По-късно, започна да се оправя съвсем добре и когато тоз момент настъпи започнах да му давам пълносърнеста филийка със сирене или извара или намазана със смляно на пюре месце. Филийката нарязвам на малки парченца и той си ги взима и сам си яде. Голяма част от намазаното отива по дрехите му, но пък каквото си напъха в устата - за него си е.

Гриса го варя с мляко, слагам мъъъничко масло и смесвам със смляна круша или банан.

За течностите - той си изпива сам по толкова - не го карам. Знае къде му стои шишето със сока и сам си го търси. В интерес на истината, откак цедя въпросния фреш - отказва да пие каквото и да е друго - пробвах го с айрян - тц, макар, че много обича кисело мляко, чай - хептен!
В очакване ....
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #574 -: Ноември 02, 2007, 11:49:55 am »
Благодаря ви и на двамата  :D,
Ще се хвърлям в борбата с филийките, пък к`вото сабя покаже  :lol:.
А с гриса Ще се справя, дано само и хареса  :wink:.
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #575 -: Ноември 02, 2007, 12:03:47 pm »
Джам, аз каша давам 2 пъти в седмицата за следобедна закуска. Още, когато въведохме кашата, така я давам. Тогава Мия много наддаваше и педиатърката ме посъветва да не давам каша повече от 2 пъти в седмицата.
Танче, ние имаме 7 зъба сега и въпреки това не може да яде филийка. Но по принцип тя ако не й предложа нещо в лъжичката, не го иска. В последно време почна да приема и хапки от средата на хляба с нещо отгоре, дадени от мен с пръсти, иначе ако го вземе сама, си играе и го хвърля. Не знам дали е заради това, че много късно ни излязоха зъби -почти на 1г. първите 2, или поради друга причина, ама не гризка много. Много рядко й давам бисквитка. Солети и зрънчо, за мое щастие тя не ги иска.
Аз грис правя с вода и после добавям АМ, масло и сирене.
За течностите, в последно време отказва да пие вода, а преди си пиеше доста. Но тя си закусва с АМ, а през вечер и вечеря с такова, като и пие сок ежедневно, така че мисля няма проблем с непиенето на вода в момента.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #576 -: Ноември 02, 2007, 13:57:37 pm »
Мдаа, Деси е така да се каже добро прасенце, затова много внимавам какво и колко яде. Единствено й давам солети като се размрънка и започне да излиза от количката.
Наблягаме на плодовете и готвената храна. сухари само в попарата и 1/2 вечер в супата. мда, и коричката хляб като седнем ние да ядем :lol:
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #577 -: Ноември 02, 2007, 14:36:30 pm »
Стефу,
ти смени ли вечерното АМ със супа? Питам се да то направя ли и аз. Макар, че доколкото познавам човека и в Редута ще разберете за тази моя низост, ако реша да я приложа :lol:
В очакване ....
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #578 -: Ноември 02, 2007, 15:11:19 pm »
Фанчо, аз именно за да не ме разберете и на центъра разделих вечерята. Към 5 яде само плодове с 2-3 лъжици кисело мляко, и нали се сещаш колко изкарва с тях :wink:
Та към 19.30 яде 100-120 гр. сума с 1/2 сухар и към 21.30 като ляга пак давам АМ 150-180 гр., зависи колко супа е изяла :D
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #579 -: Ноември 02, 2007, 15:32:46 pm »
Умното си е умно!!!
Още от утре ще пробвам. Супа предполагам имаше предвид, не сума  :P. Щото ако е сума, аз на Колето всяка вечер по 20 кинта да му давам, пак ще реве, че го държа гладен  :lol: :lol:
В очакване ....