0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #500 -: Октомври 18, 2007, 11:03:09 am »
Няма за къде да бързате, спокойно въвеждай :)
Цял живот ще се тъпчат с какви ли не боклуци, така че няма нужда от бебета да се започва.
В нашата градинка има една мама дето захранва от 2м., глутен даде на 5м., а онзи ден ми се похвали че били на кухня, с връзки се уредили, подчертавам с връзки, защото детето е едва на 8м.. Яде всичко от кухнята, супа, манджа и десерт 8O
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #501 -: Октомври 18, 2007, 11:30:11 am »
А не, за бързане дума няма да става, но аз малко съм се отклонила в другата крайност и май наистина действам прекалено предпазливо.
Изненадва ме обаче, че реномирани фирми като Хипп, Семпер, Гербер, предлагат съответната храна в доста малка възраст, хем като се има предвид, че на запад захранват след 6 мес, защо тогава Заешкото с картофи на Хипп е с етикет от 4ти мес, на Гербер от 5ти и т.н., или това са интерпретациите на етикетите за източния пазар? Аз естествено никога не се водя само по етикета, просто се изненадвам защо е така.
Мярна ми се и нещо с школад от 6ти мес май на Хипп...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #502 -: Октомври 18, 2007, 11:36:55 am »
Цветенце, ако си забелязала в преводния етикет обикновенно пише дори по-малка възраст.
За продуктите на Гербер зная, че посочения на етикета се отнася за края на посочения период.
А за закъснението- не се притеснявай, все ще прояде, ето аз докато се хвалех, че Стефи всичко ми яде и сега зъбите ни разказаха играта, за една седмица почти само на кърма и евентуално оризова каша на Нестле е яла. Пък и вие имахте причина да спрете за малко, по същата причина би трябвало по-бавно да въвеждаш храни. Моето като не е дало до сега реакции не се притеснявам много много, въпреки че долу-горе подбирам какво й давам.
И най-важното- ти си майката и ти си усещаш детето най-добре, това е основното, което според мен трябва да те ръководи.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #503 -: Октомври 19, 2007, 04:09:57 am »
Имам питане някой приготвял ли е домашно пюре от пащърнак? Аз в БГ взимах такова дето е само пащърнак и вода - а сега ми е изпаднал пащърнак и се чудя как да го приготвя на пюре за дребното.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #504 -: Октомври 19, 2007, 15:58:02 pm »
Клиа, защо не го приготвиш с други зеленчуци, които си давала? Аз обикновено слагам няколко вида зеленчук в тенджерата под налягане, добавям малко бульонче вътре, фиде и го сварявам за 10на минути. После го пасирам и го давам. Моя син много обича да яде такива комбинации. 
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #505 -: Октомври 19, 2007, 19:15:17 pm »
И аz не мога да си представя само паЩърнак с вода  :?. Аz го слагам обикновено на фасула zаедно с морков и чуШка. Със zеленчуци става, но само така с вода едва ли Ще го яде детето.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #506 -: Октомври 20, 2007, 06:22:20 am »
Да докладвам и какво спретнах :-)
Сварих пащърнака нарязан на ситно и пасирах с малко от водата - насипах в едни формички за бебешки пюрета - подобни са на големи формички за лед. Накрая ми останаха около 2 супени лъжици. Формичките замразих с идеята, ако не го хареса чисто да го мешам с друго пюре, ама май няма да се наложи - 2-те супени лъжици ги омете и питаше за още. На външен вид го докара като пюрето, което купувах от БГ (само пащърнак и вода).
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #507 -: Октомври 20, 2007, 16:05:01 pm »
Ами браво на вас  :D!
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #508 -: Октомври 21, 2007, 09:00:25 am »
Я да ви питам големите, давате ли млекца Данонино, Нестле Його и т. н. Аз дадох 2-3 дни за десерт много им харесва? Кога и колко често давате?
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #509 -: Октомври 21, 2007, 09:43:19 am »
Donke ma, danonino ne e li na Danon, kak sha im davash danon ma...

izwinete za maimunicata ama beast-a pak precaka kompa :jump12:
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #510 -: Октомври 21, 2007, 10:19:24 am »
Да бе, на Данон е, ама е без оцветители, ароматизатори и консерванти, пише за деца над 1 г. с витамини там не знам си кво си.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #511 -: Октомври 21, 2007, 12:18:34 pm »
Дони, аз давам от на нестлето всичките разновидности почти всеки ден. Моя много го яде и умира за него. Аз за десерт редувам - единия ден мляко от тези, единия ден плодово десертче.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #512 -: Октомври 23, 2007, 18:41:00 pm »
Искам да попитам дали има някоя мама, която да е въвела прясното мляко и да го дава чисто zа пиене (т.е. да не е в десерта или супата например)?
Питам, zа да каже как се приема от детето, има ли някакви реакции?
Благодаря ви  :D.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #513 -: Октомври 23, 2007, 19:50:17 pm »
Абе Танче, много бързаш с това прясно мляко 8O Като говорих сега наскоро с педиатърката си в България, тя каза, че мога да сменя АМ с кисело мляко, но не и с прясно. Рано е още до колкото знам да се дава чисто.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #514 -: Октомври 23, 2007, 20:10:40 pm »
ЗаЩо бе Гане? Аz от Бърди zнам, че след годинката трябва да се мине на прясно. А в немско някои педита го дават и след 6 месец.
Проблема ми не е финансов, zаЩото био-млякото което купувам не е никак евтино  :D.
Та zаЩо е вредно прясното според твоята педи (след годинката)?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #515 -: Октомври 23, 2007, 20:21:45 pm »
Аааа, не съм казала, че е вредно. Можеш като дадеш, да предизвика стандартните алергични реакции - обрив, диария. Иначе не знам, аз не бързам с млякото все още. На Милумил си имат едно прекрасно в пластмасови шишета за 1+ годинка, което прилича на прясното. За сега си кара на него. А немските педиатри.... Нищо няма да кажа за сега...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #516 -: Октомври 23, 2007, 23:12:58 pm »
Таня, а защо да даваш прясно мляко? щом не е финансов въпроса. Бърди ми отговори с това условие. АМ са чисти и обогатени с нужните витамини и минерали. като цяло прясното мляко е трудно смилаемо и не е полезно за хората. въпреки, че го обожавам и мога да го пия с литри :oops:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #517 -: Октомври 23, 2007, 23:34:08 pm »
апелирам за вашите най-добри рецепти за попара!
мда, наближава най-после и нашият ред да опитаме от този кулинарен шедьовър. :)
с какво я правите тая попара, какви дози, пропорции - изобщо, пълно инфо и не ми се смейте, че съм много страшна (доказано е).
също така съм с адски бавен Интернет и не мога да търся в архивите.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #518 -: Октомври 23, 2007, 23:53:31 pm »
ние, не че ядем попара, ама как бих я направила :D
*АМ, пълнозърнест сухар или пълнозърнест Плазмон, пресен плод или плодово пюре.
*бебешки чай, пълнозърнест сухар или пълнозърнест Плазмон, сирене, масло.
*бебешки чай, пълнозърнест органичен кус-кус, сирене, масло.
и така, импровизация :D

ааа, дозата: за да стигне-трябва да остане. на третия път ще уцелиш да няма зян :D
« Последна редакция: Октомври 23, 2007, 23:55:04 pm от manhattan »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #519 -: Октомври 24, 2007, 00:12:22 am »
2 сухара, средно големи; бучка сирене, колкото кибритена кутийка или малко по-голяма; масло или маргарин на върха на ножа; около 250 гр. шипков чай или АМ /аз го правех с шипков чай, по се приемаше/. Запарваш чая и след това заливаш сухарите, сиренето и маслото. Пасираш до състоянието, в което Марти да яде без да връща както Алекс прави ако има големи парчета и това е. Приятен апетит! След като свикнете с някакъв вариант, можеш да разнообразиш и да смениш някой от компонентите.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю