0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #480 -: Октомври 16, 2007, 21:41:26 pm »
Ама Наде, то в пюрето е по-концентриран плода бе. Аз още не съм давала ягодово пюре, ще си почака с готови ягоди да се тества. Просто ме е страх, щом от едно мляко ми реагира така, да не направи подобна от пюре. Иначе ягодовите пюрета на Хип са от 6 месеца. За киселите плодови млека, но без парчета плод на вашата възраст вече ядяхме. Така че можеш спокойно да му даваш на Тони :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #481 -: Октомври 16, 2007, 22:16:56 pm »
Ние пък досега проблем с плодово пюре не сме имали (да чукам на дърво), но от кашите в бурканче имаме доста оплаквания. Незнам тези плодови млека,  много изкуствени ми се струват бе и да си призная страх ме е. Аз съм му правила плодово мляко с пресен сезонен плод, ама иска ми се нещо за по на бъзро, като сме на разходка например, та затова попитах.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #482 -: Октомври 16, 2007, 22:26:31 pm »
Кашите в бурканчета имат прясно мляко, затова ги имате тези проблеми. Ти ягоди дала ли си пюре? А иначе има на Жоголино едни плодови млека - тук продават с банан, кайсия, круша, ягода, боровинка и малина. Аз от тях му давам доста често или от такива същите има грис-каша - бисквитена или само грис. Те са 4 х 100 гр. заедно. Моя ги обожава и до сега не сме имали никакви проблеми, изключая това мляко с ягодите. Аз ти ги препоръчвам с 2 ръце, ако ги намериш в магазин за детски храни.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #483 -: Октомври 16, 2007, 22:32:34 pm »
Каши в бурканчета съм давала без съдържание на мляко въобще, от както ми направи проблем последният път август месец, повече не съм дала, правя само от безмлечните инстантни каши, като от време на време, давам млечна само на Хумана. Кисело мляко започнах да давам след като въведах супата от ДМК, тоест на около 10 и 1/2 месеца.
Не съм  виждала тази марка мляко, ама не съм и търсила. Благодаря ти Гане. :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #484 -: Октомври 16, 2007, 22:41:19 pm »
http://www.babyservice.de/Alete/Produkte/ab%2010.Monat.htm?sid=e3951fef-1017-4934-be2b-54dc1dbb2bf8
Наде, това са на Нестле Алете прдукти- и тука ги има, поне аз съм виждала 2-3 вида
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #485 -: Октомври 17, 2007, 10:11:59 am »
Аз дори на пюре не съм дала още ягоди, малини и капини.
А за млекцата на Данон и до първи клас няма да дам. Гане, аз не съм сигурна че от наличието на ягодова есенция е направил алергия, по скоро от всичките други глупости от рода на химии и консерванти с които данон си блъскат млеката. Данон за деца, абсолютно противопоказно.
Кисело мляко давам само Био, даже супите от кухнята не съм й дала още, ама заради белтъка не заради киселтото мляко :wink: то с нашата постоянна температура немога й въведа белтъка :(
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #486 -: Октомври 17, 2007, 11:55:28 am »
Чефи, аз по-скоро неправилно съм се изразила - млеката са на Нестле, Алете. Това, което е показала Мини. До сега единствената реакция, която ми е направил от кисело мляко е от тези с ягодите и затова не бих повторила. А иначе аз белтъка отдавна съм го въвела и той си яде от моите домашните супи.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #487 -: Октомври 17, 2007, 12:06:27 pm »
Да се изкажа с нашия опит, че сме от по-големите. Киви -Мия е яла само в пюре на семпер някъде на около 10 месеца беше, никакви реакции и пюрето е страхотно. Грейпфрут и  портокал -след годинката ги опита на сок, никакви проблеми. Ананас е яла в пюре и е пила на сок още на 7-8 месеца. Капини и боровинки само в пюрета е опитвала и не е имало проблеми. Малини яде сурови преди месец някъде и много добре ги прие. Ягоди ще ядем живот и здраве другото лято, не посмях да й дам сега. Кисело мляко с плодове -след като въведохме киселото мляко -на 11-12 месеца. За кестените и аз нищо не съм чела.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #488 -: Октомври 17, 2007, 12:10:32 pm »
А хубави ли са (разбирай подходящи и полезни за малки деца)тези малките млекца на Данон?...Аз на Данон, колкото и видове плодови млека да съм пила и яла, така изкуствено ми миришат  :?
Да стигнем до киселото мляко и плодовете и да е жива и здрава баба му на мъжа ми, мисля да давам домашно кис. мляко + плод. Въпреки че тенденцията е ясна - все по-големи боклуци ще ядем и пием. Онзи ден даваха репортаж по Бтв какво се продава в училищите лавки - рафтове, заляти със Сникърси, вафли, близалки, "сокчета"...
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #489 -: Октомври 17, 2007, 12:15:12 pm »
Забравих да питам, че се отплеснах - може ли на обяд, след месното или зел. пюре, да давам за десерт малко плодово пюре. Досега го давам само следобяд.
Но за първи път се появи при нас запек, въпреки че детето добре хапва и балансирано - винаги редувам запичащи с разхлабващи, но се чудех дали да не дам днес плодово пюренце и на обяд, след основното ядене.

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #490 -: Октомври 17, 2007, 12:19:21 pm »
А хубави ли са (разбирай подходящи и полезни за малки деца)тези малките млекца на Данон?...Аз на Данон, колкото и видове плодови млека да съм пила и яла, така изкуствено ми миришат  :?

П този въпрос сме писали едновременно. Гане, и аз разбрах, че тези на Данон визираш.
Такова нещо и аз ще се въздържа да дам.
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #491 -: Октомври 17, 2007, 12:45:51 pm »
Забравих да питам, че се отплеснах - може ли на обяд, след месното или зел. пюре, да давам за десерт малко плодово пюре. Досега го давам само следобяд.
Но за първи път се появи при нас запек, въпреки че детето добре хапва и балансирано - винаги редувам запичащи с разхлабващи, но се чудех дали да не дам днес плодово пюренце и на обяд, след основното ядене.


Не виждам причина да не можеш, стига детето да може да хапне толкова храна. :)
<br />[link=http:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #492 -: Октомври 17, 2007, 12:55:27 pm »
А хубави ли са (разбирай подходящи и полезни за малки деца)тези малките млекца на Данон?...Аз на Данон, колкото и видове плодови млека да съм пила и яла, така изкуствено ми миришат  :?

П този въпрос сме писали едновременно. Гане, и аз разбрах, че тези на Данон визираш.
Такова нещо и аз ще се въздържа да дам.


Цветенце, аз затова доуточних, че съм объркала наименованието им. Понеже карам първосигнално :oops: и като вляза в магазина ги търся по картинка и не съм се задълбочавала в наименованието, та затова им бъркам заглавията. Иначе Данон и аз не съм давала.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #493 -: Октомври 17, 2007, 16:19:18 pm »
На Данон - ни малки, ни големи ни средни млекца ще дам. Обяснявам защо - април месец - на вилата на мама сме. Забравили бяхме в хладилника едно най-обикновено кисело мляко на Данон. В началото на октомври въпросното мляко беше в абсолютно същия вид и нищо му нямаше на вкус - да ми го бяха разказвали, нямаше да повярвам.
Така че Данон - не.

Стефу, аз кестени дадох варени, както можеш дапредположиш бяха посрещнати с овации :lol:
В очакване ....
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #494 -: Октомври 17, 2007, 17:10:34 pm »
значи ще дам кестени :D
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #495 -: Октомври 17, 2007, 23:34:59 pm »
Бихте ли споделили кога сте дали следните храни:
1. Спанак
2. Броколи
3. Карфиол
4. Грах
6. Царевица
7. Праскова
8. Кайсия
9. Банан

По изписаното тук и според някои цитирани таблици има противоречия.
Примерно грахът не е ли бобово и следователно чак след годинка ли?
Ние сме на 7,5 мес, да ги давам ли една по една горецитираните вече? до сега всяка храна се приема добре, вече намалих интервалите, но ми се струва,че малко излишно бавно и предпазливо действам.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #496 -: Октомври 18, 2007, 09:02:03 am »
1. Спанак- 7 м, 8 дни /хип-ско пюре/- не й харесва
2. Броколи- 5 м, 10 дни /гербер за захранване/- не й харесва
3. Карфиол- 6 м, 8 дни /хип-ско каррфиол с картофи/- зависи в каква комбинация е
4. Грах- 6 м, 9 дни / хип-ско "пресни зеленчуци"/- харесва й, няма проблеми
6. Царевица- 6 м, 4 дни /семпер картофи и царевица/- много й харесва
7. Праскова- 6 м, 23 дни /от хип-ско пюре/-хареса й
8. Кайсия- 6 м, 21 дни /от хип-ско пюре/- хареса й
9. Банан - 6 м, 5 дни /от хип-ско пюре/-на пюре не го възприе, можеш да прескочиш пюрето и да предложиш директно суров плод
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #497 -: Октомври 18, 2007, 10:09:46 am »
Спанак, броколи и карфиол на 6-7 месеца. Броколите са й любими и до ден днешен, карфиолът -зависи от пюрето и от комбинацията, спанак яде без възражения. Грах, мисля че въведох на 9 месеца, не го хареса особено, но сега го хапва. Царевица на 6 месеца с каша на милупа -ориз и царевица, а след това в пюре не помня, но май на нестле беше. Праскова, кайсия и банан някъде на 6 месеца, доколкото помня.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #498 -: Октомври 18, 2007, 10:33:59 am »
1. Спанак - 8м. 12д.
2. Броколи - 7м. 8д.
3. Карфиол - 6м. 15 д
4. Грах - 7м. 16 д.
6. Царевица - 6м. 9 д.
7. Праскова - 7м.
8. Кайсия - 6м. 13д.
9. Банан - 7м.

Всичко е давано с пюрета на хип, семпер и гербер. Грах може да са дава, но е хубаво да е в комбинация с картоф, аз дадох с пюре на семпер-грах с картоф, а сега като готвя слагам по малко картофче в манджата, така практикувам и с лещата, готвя само червена белена.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #499 -: Октомври 18, 2007, 10:58:06 am »
Благодаря :D
Значи ние наистина много се бавим.