0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #460 -: Октомври 10, 2007, 22:24:51 pm »
Аз днес ги видях по реп-овете тук в Сз, доста се зачудих ама не си взех, би трябвало да има вече и при вас, мисля, че може и по интернет да се поръчват
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #461 -: Октомври 11, 2007, 10:06:24 am »
аз също мисля да си купя. 5,20 лв с вестник.надявам се да ми е в помощ в разнообразяването на кухнята. тази седмица излезе първи брой.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #462 -: Октомври 11, 2007, 15:34:00 pm »
Майчета спасявайте положението, че май ще се отказваме от ДК и ще готвя не само през уикенда, ама за разнообразието в храненето на малчо идеите ми са на привършване.

Можете ли да ми дадете рецепти със салатно цвекло (панджар).
Благодарско.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #463 -: Октомври 11, 2007, 20:48:02 pm »
Аz го слагам редовно като готвя, но не по специална рецепта. Просто към лука, морковите и катофите на zеленчуковата яхния, прибавям и малка глава червено цвекло.
МожеШ спокойно да импровиzираШ.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #464 -: Октомври 11, 2007, 22:14:39 pm »
Аz го слагам редовно като готвя, но не по специална рецепта. Просто към лука, морковите и катофите на zеленчуковата яхния, прибавям и малка глава червено цвекло.
МожеШ спокойно да импровиzираШ.

Благодаря, утре ще видим как ще се приеме, че и в комбинация с телешко мисля, което все още готвено от мен не е ял, та да видим.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #465 -: Октомври 15, 2007, 19:02:06 pm »
Такааа, утре почваме месото. Накупила съм няколко вида пюрета, очаквам и един заек и едно пиле да пристигнат от село, та ще замразя и тях.
Ето какво съм купила:

- Тиква с пуйка ХИПП - в съдържание фигурира царевично масло
- Тикава с пиле БЕбивита - в съдържание фигурира растително олио
- Заек с морков Гербер - в съдържание фигурира целина, царевична скорбяла, рапична мазнина
- Пуйка с картофи Смпер - в съдържание фигурира растителна мазнина, като в скоби е дадено зехтин, олио, рапично семе. Предполагам се подразбира едно от трите, потърсих на оригиналния етикет, но не се чете под залепения на бг.

Ха сега, тези мазнини и масла? Трябва ли да ме притесняват? То явно няма пюре, дето да не съдържа...
И тази целина, дето я има в пюрето на Гербер - подходящо ли е за въвеждане на заек или да го оставя за понатам и да търся заек без подправки?
Мислех да почна с пуйката на Хипп?
Като се има предвид малкото съдържание на месо в едно бурканче, по колко и за колко време се въвежда месето. Аз съм планирала първи ден 1/3 бурканче ( Хипско от 190гр), втори 2/3, трети - цяло, ако иска.
Някакви забележки, препоръки?
 
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #466 -: Октомври 16, 2007, 09:41:06 am »
Мисля, че ти е правилен подхода, а маслото да не те притеснява! За целината,обаче, хич незнам!?
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #467 -: Октомври 16, 2007, 10:12:22 am »
целината също не е проблем, захранвай спокойно със заек или пука :)
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #468 -: Октомври 16, 2007, 10:23:19 am »
Благодаря ви! Днес на обяд се почва :D
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #469 -: Октомври 16, 2007, 13:05:26 pm »
Момичета, имам два въпроса:
1. какво ще кажете за кестените, знам че са много полезни, могат ли да се дават печени на деца?
2. цитрусови плодове от кога, имам предвид грейпфрут, портокал, мандарина, че зима идва и само те ще са на пазара?

Благодаря :D
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #470 -: Октомври 16, 2007, 15:16:33 pm »
Чефи, за кестените не знам, никъде не съм чела. За цитрусовите - след годинката вече можеш да даваш.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #471 -: Октомври 16, 2007, 19:05:27 pm »
И аz zа кестени ниЩо не съм чела, но се чудех zа ананаса  :?. Някой има ли идея? Благодарско  :D.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #472 -: Октомври 16, 2007, 19:11:09 pm »
Танче, аз след 1 година му давам от пюретата с ананас. До сега не ми е давал алергични реакции. Така че можеш да пробваш.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #473 -: Октомври 16, 2007, 19:20:09 pm »
МерЦи :D
аз най вече питам заради грейпфрута и кивито, че са много витаминозни :)
еми ще изчакам още малко и ще слагам по мъничко с другите плодове :)
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #474 -: Октомври 16, 2007, 19:41:16 pm »
Кивито не е ли силен алерген като ягодите (zаради малките семчици)  :?? Аz все така съм си мислела.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #475 -: Октомври 16, 2007, 20:21:27 pm »
Е!И затова не го препоръчват рано, след година и половина може.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #476 -: Октомври 16, 2007, 21:03:18 pm »
Ананаса е тропически плод, както и мангото, аз съм давала пюре с ананас- на Стефи мангото например й е от фаворитите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #477 -: Октомври 16, 2007, 21:21:06 pm »
Ананаса е тропически плод, както и мангото, аз съм давала пюре с ананас- на Стефи мангото например й е от фаворитите.

Абе те цитрусите,ягодите,малините и т.н.  в пюретата, са претърпяли обработка, за да могат да се дават на деца под 1 год.възраст. Така, че Мини плодовете от пюретата не се броят  :wink: и ние например горски плодове и други от сорта, много уважавахме.  :)
И понеже сладкиша Десита ни е връстник, аз също живо се интересувам за цитрусите, май ще трябва и Бърдито да попитам  :?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #478 -: Октомври 16, 2007, 21:28:33 pm »
Перденце, както са претърпели обработка, така моя такава алергия спретна от едно кисело мляко с ягоди, че не посмях повече да опитам да дам. Ще ядем ягоди догодина като станем на две. :? Хем киселото мляко нямаше вътре парчета плодове, а само нещо, като есенция един вид. Бях много изненадана, че от малките млекца на Данон може да се получи толкова бързо алергична реакция. Е, няма да пробвам пак с ягоди. Иначе млека с малини, боровинки, пюрета с ананас, манго, папая и други подобно си яде без да се наблюдава каквато и да било алергична реакция.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #479 -: Октомври 16, 2007, 21:33:45 pm »
Гане аз за пюрета писах душко  :), не за млекца. Като стана въпрос за плодови млекца с парченца плод или без плод, от кога се дават?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!