0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #400 -: Септември 01, 2007, 20:46:23 pm »
Лан, не обичам да използвам писмено такива думи, но не мога да се сдържа, това са пълни глупости, тази жена не е в час, ама хич :x Деси първия месец беше наддала 1250 гр., което също никак не е малко, но щом детето е само на кърма, няма какво да се направи. Не съм й давала никакви сокове, сок пи за първи път на 8.5 м.
Кърми си детенцето до 5 м. и си свиркай, другия месец ще наддаде по малко.
Колко кг. се роди? Питам, защото ако е бил по-мъничък сега си наваксва, просто. :D
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #401 -: Септември 02, 2007, 19:43:13 pm »
Lan, моят съвет е да отсвириш педиатърката бързо и енергично. тая женица е съветска школа издание 1950-та година.
също така - задай този въпрос в темата на д-р Birdie, да видиш той какво ще ти отговори...
Мисля си ги и двете неща, но не зная как да си формулирам въпроса, все пак да не е неуважително към другия педиатър. Да я отсвиря, ама записването е кът...това е третата педиатърка, която попитах и чак тя ни прие, другите ми отказаха. По-скоро ще си намеря "частен" педиатър.
 StefiZ, роди се добре - 3280гр, но отслабна доста в родилния дом, защото не можеше да засуче, изписаха го 3010гр. Откакто сме се научили да се кърмим е много доволен, и макар че не суче дълго (най-много десетина минути), явно добре си хапва.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #402 -: Септември 02, 2007, 21:30:11 pm »
под "отсвирване" имам предвид да не й се връзваш на конкретния съвет и да го игнорираш (без да я уведомяваш). аз така постъпих с моята, когато ме инструктира да въвед сокчето от моркови и ябълки на 40-тия ден. даже рецептата си записах, хихи...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори
« Отговор #403 -: Септември 03, 2007, 10:27:38 am »
Лан, абсолютно съм съгласна с Джам. И аз така постъпих с нашата, след като детето имаше ужасяващи колики, а тя искаше сок да въвеждам на 45 дни. После като ме питаше пиете ли сок  и аз -да, пием, за да не ме тормози. За захранването изцяло съм следвала съветите на частната ни педиатърка, която е за късно захранване и така.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #404 -: Септември 03, 2007, 11:46:26 am »
Същото е и при нас - правя се, че слушам, кимам,записвам,  не показвам, че имам по-различно мнение и информация - пълна загуба на време ще е.
Нека я прегледат, премерят и т.н., но за захранването просто имаме различни мнения - съвети и инфо съм черпила основно от тук, и малко от частния педиатър.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #405 -: Септември 03, 2007, 14:17:37 pm »
 :DМомичета, следвам съветите ви и аз ще кимам и записвам, пък ще я карам както е най-добре за Малчо според мен...
От днес спирам и профилактичния витамин Д.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #406 -: Септември 03, 2007, 14:28:32 pm »
за витамин Д- от толкова време съм го спряла, че преди седмица на последния преглед лекарката като ме попита давам ли, направо бях забравила и някаква промънках, а пък тя- ми спирай го вече, няма нужда.   :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #407 -: Септември 03, 2007, 15:35:08 pm »
Още един въпрос, макар и косвено свързан със захранването:
гледам по магазините едни такива лигавници, като гумени, изглеждат доста масивни и тежки, предполагам идеята на които е, да не се перат, а да се почистват само. Ползвате ли ги, практични ли са, удобни ли са на детето?
Щото, аз дето си мислех, че много се цапаме с лиги и повърнато мляко, сега видях какво е цапаница...
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #408 -: Септември 04, 2007, 07:45:10 am »
Аз пък мисля да го почвам наново витамин Д-то - бях го спряла за лятото, но точно си мислех, че с началото на есента ще го почна наново, защото сме основно на кърма, а там той липсва и си е нужна добавка.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #409 -: Септември 04, 2007, 13:52:24 pm »
цветенце, тия лигавници са уж за по-големи дечица, които се учат да се хранят сами с пръсти или с лъжица, та като падне хапката, да не е на земята, а в извития навътре улей на въпросния пластмасов лигавник.
имам такъв подарен, не го ползвам. много са твърди и прежулват вратлето на детето.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори
« Отговор #410 -: Септември 04, 2007, 15:44:29 pm »
Лан, бебе на кърма може да си качва колкото иска без последствия за него! Мати качи първите три месеца съответно : 1150,1250,1160, така че споко, на см е бил 66 на три месеца, а е роден 50, което не вярвам и 3300! 3010 не е много голямо спадане.
Добре си е детето!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #411 -: Септември 05, 2007, 10:32:39 am »
И моята педи ми каза да започна вит.Д от септември,но аз още се чудя.Дали да не изчакам докато спрем да излизаме на слънце.Изобщо някой може ли да каже с точност до кога трябва да се взема.Може би до пълното затваряне на фонтанелата.
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #412 -: Септември 05, 2007, 12:41:12 pm »
Да, до пълното затваряне на фонтанелата!
Матей - 1.04.2006 г
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #413 -: Септември 05, 2007, 13:03:55 pm »
Може ли да попитам, мисля да въведа глутена с бисквитки Плазмон в следобедното пюре /плодово/- какво е първото количество, което да използвам и удачно ли е да го дам след 6,5 м?
Благодаря.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #414 -: Септември 05, 2007, 13:12:14 pm »
Мати беше на 7 и нещо месеца и му дадох хляб - принудих се, защото бяхме в Девин и с нещо трябваше да го залъгвам, докато вечеряме в рестуранта. За количества - незнам, ако искаш пробвай с малко, например с половинка или четвъртинка, както прецениш! Иначе дали е рано, ами много четох навремето и от 7 .м до годинка бяха месеците, в които препоръчваха да се въведе. Аз бях решила до 8-9 да изчакам, но не би.
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #415 -: Септември 05, 2007, 13:43:24 pm »
Мини, аз лично го въведох на 8 м. и 10 дни с бисквитките на хип, дадох в млякото 1/4.
По принцип казват, че след 6 м. може, но на мен ми се струва много рано.
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #416 -: Септември 05, 2007, 13:58:54 pm »
Мини, аз глутен въведох със сухарите за попара -някъде на 8 месеца, май беше. Както всичко останало, въвеждах 4 лъжички първи ден, 8 втори и т.н. Не ,че проядохме попара, но поне въведохме глутена без проблем.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #417 -: Септември 05, 2007, 14:02:44 pm »
за глутена изчакай поне до навършени 8 месеца. д-р Бърди даже съветва след 9 месеца да се дава. много бързаш. все едно е с какво ще го въведеш, ако е пшеница. но си спазваш правилото за захранване с малки дози постепенно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #418 -: Септември 05, 2007, 22:58:12 pm »
Извинявам се, че ще питам нещо, дето със сигурност съм го гледала обсъждано, но не мога да открия сега.
Значи, отваряме бурканчето, пресипваме си някъде с чиста лъжичка колкото ще ядем и после остатъка от бурканчето, съхраняван б хладилник до колко време беше годен? 24ч? 48ч?
Не откривам къде го пише...

П.П. Открих. Да се използва в до 24часа.
« Последна редакция: Септември 05, 2007, 23:01:58 pm от tzvetenze »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #419 -: Септември 06, 2007, 00:40:17 am »
зависи от производителя.
на пюретата на Хип, Семпер и Сънвал, пише до 48 часа в хладилник.
само за пюретата с чисто месо на Хип пише 1 денонощие.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!