0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #380 -: Август 24, 2007, 13:05:25 pm »
здравей pepin,

от зеленчуците първо дай тиквичката, а после чушката.
сини сливи, ако са зрели, може пасирани, но ги обели преди това, според мен.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #381 -: Август 24, 2007, 14:41:56 pm »


Ето за справка как върви нашето захранване и как описвам аз всичко.
Пете, здрасти и тук, радвам се че си предпочела информацията в Зачатие- тука е много по-квалитетна  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #382 -: Август 24, 2007, 14:56:42 pm »
Мини чудесна табличка за следене процеса на захранване, добре напредвате и вие в захранвенето както виждам.Наистина след дълго четене тези дни установих,че тук наистина инфото е много повече отговорите са точни и ясни според това което те интересува.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #383 -: Август 24, 2007, 22:04:16 pm »
Мини, благодаря за споделената информацията.
Да питам - значи досега имате на ден едно хранене, различно от мляко, така ли? ( от общо 6те за деня примерно). Щото аз мислех, като направя обедното хранене със зеленчуково пюре, след това да въведа плод следобед, а на обяд да си ядем зеленчука...т.е. две яденета на ден, различни от мляко. Трябва някаква пауза ли да се изчака?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #384 -: Август 26, 2007, 21:53:43 pm »
Щото аз мислех, като направя обедното хранене със зеленчуково пюре, след това да въведа плод следобед, а на обяд да си ядем зеленчука...т.е. две яденета на ден, различни от мляко.

имай предвид, че не можеш да заместиш едно цяло ядене САМО с плод. не е достатъчно хранително.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #385 -: Август 26, 2007, 22:27:47 pm »
Щото аз мислех, като направя обедното хранене със зеленчуково пюре, след това да въведа плод следобед, а на обяд да си ядем зеленчука...т.е. две яденета на ден, различни от мляко.

имай предвид, че не можеш да заместиш едно цяло ядене САМО с плод. не е достатъчно хранително.

а, да, това го имам предвид, но мисълта ми беше, че мисля като заместя сега обедното хранене със зеленчуково пюре, следващата въведена храна да е например ябълка, която да дам по друго време на деня( следобед между храненията или + оризовата каша за цяло хранене по натам), а от таблицата на Мини останах с впечатление, че тя е въвела няколко неща ( зеленчуци и плодове), но не разбрах все за едно ядене на ден ли става въпрос и това ме обърка...
Ако нещо греша в подхода, казвайте.
« Последна редакция: Август 26, 2007, 22:29:18 pm от tzvetenze »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #386 -: Август 26, 2007, 22:43:29 pm »
Цветенце, давам по една храна дневно, сменяйки само часа в който съм го давала /докато уцелим подходящия за нея/ като увеличавам количеството през следващия ден- давам ако я приеме три дни /колкото е срока за консумация/. Значи- аз приех схема на смесено захранване- т.е първо видове еднокомпонентни, след това смес от въведените и след това почвам да добавям по някаква нова съставка. Не твърдя, че това е най-удачния начин за захранване- това съм преценила аз за Стефи. Ето например утре мисля да дам на Сънвал тиква, морков и копър- двете вече съм ги дала, само копъра не съм /ама като се замисля, нали съм й давала съвсем в началото чайче против колики с копър- то не е ли пак вид захранване  8O/.
Не съм заместила хранене, предполага се че това става месец след първоначалното захранване, ама с моето пристрастено кърмаче направо се чудя дали някога ще стане  :?
Успех в захранването и дано нямате никакви грижи.
« Последна редакция: Август 27, 2007, 07:51:15 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #387 -: Август 26, 2007, 22:54:34 pm »
Ох, съвсем се обърках :lol: Значи, аз съвсем друг път съм хванала...
Добре, а кога мислиш да минеш и на второ немлечно ядене за деня и с какво (каша)?
А, да - разглеждах ги пюретата и ми направи впечатление, че повечето от тях имат и оризово брашно - въвела ли си го предварително? Мисля, че точно в ябълката за бебе на Хипп, имаше...
Иначе и аз не съм заместила още хранене.
« Последна редакция: Август 26, 2007, 22:56:30 pm от tzvetenze »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #388 -: Август 26, 2007, 23:03:29 pm »
въведох го бе, с ябълката  :lol:, щот недоглеждам, тя пък много й се услади
Ами чакай да заместя първото и ще ти кажа тогава
любимо пюренце- мангото се очертава, днес изяде 1/3 от сливата от онзи ден и от вчерашното манго 2/3 следобед в 3, това май се води че цяло ядене е заместила, нищо че след това посука ей така- да не е валат :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #389 -: Август 26, 2007, 23:26:58 pm »
Т.е. - сори за бавното загряване, ама сложно ми е туй пусто зхранване бе - ти, като заместиш изцяло едно хранене ( след около месец, както писа и въвеждаш каквито неща си наумила за този месец) ще започнеш да даваш и още една немлечна храна за деня.
Добре, аз също не съм заместила и планът долу горе беше такъв - на обяд давам въведен зеленчук + кърма ( даже първо кърмя), а следобяд въвеждам плод ( между храненията). Като въведа плодът,
на обяд въвеждам нов зеленчук + кърма, а следобяд - вече въведения плод, и така да редувам нова храна на обед и стара следобед и обратно.
То ясно, че схеми много, но моля, ако нещо ви се струва нередно, да отбележите.
« Последна редакция: Август 26, 2007, 23:29:55 pm от tzvetenze »
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #390 -: Август 27, 2007, 00:05:25 am »
Честно казано и аз незнам как ще стане това заместване на хранене.Следобед в интервала между 17-18,30 давам плодово пюре между храненията кажи речи вече изяжда по 100гр ама много зависи от пюрето, което давам.На обяд давам зеленчуково ама с голям зор 60-70 гр.като сме се накърмили преди това и съм изчакала 30-40 мин.Сега мисля да въведа и кашата имам две една бананова на слънчо /ама не ми вдъхва доверие и ще изчака в шкафа за по-късно / и една на Блевит ама е с ориз и царевица и плодове като част от тези плодове са тропически.То вярно, че сме въвели ориза с пюретата на хип ама..... :(
Та проблем ли ще е да я дам или да си взема с една съставка каша?
Или по -точно кога мога да въведа царевицата?
 
« Последна редакция: Август 27, 2007, 00:17:19 am от pepin »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #391 -: Август 27, 2007, 07:54:42 am »
И аз въпрос, че забравих- от кога мога да давам пюрета, съдържащи мляко и какво е млякото в тях. Също така- захарта, която пише че е инвертна?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #392 -: Август 27, 2007, 09:36:14 am »
pepin, когато въвеждаш нов хранителен продукт, избягвай да въвеждаш повече от едно ново нещо, защото ако има реакция - няма да знаеш от какво точно е станала.

не се "въвежда каша" по принцип. въвежда се каша от ориз, каша от царевица, каша от пшеница, и т.н. тоест - ти въвеждаш продукта, а не начина му на приготвяне.
дали ще въведеш царевицата във вид на каша или във вид на пюре със зеленчук - все тая.

така че, тая каша на Блевит с тропическите плодове (които очевидно не си въвела още) не е подходяща за въвеждане на царевица. изобщо, тропически плодове по-нататък, а цитрусовите конкретно - след 1 година.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #393 -: Август 27, 2007, 10:00:59 am »
Благодаря за отговора, съжалявам за неточния ми начин на изразяване ама снощи ми беше вече малко късно а исках да изчета още и още, и да попитам ама нещо ми  е било замъглено.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #394 -: Август 31, 2007, 11:36:11 am »
Един такъв въпрос от мен - сега започвам да въвеждам морков - правя пюре от домашни моркови. Мисля да въведа за 5 дни. На 4-тия ден обаче ни предстои дълго путъване, около 6-7 часа, така че трябва да се храним някъде по пътя. Нали няма да е проблем да дам съответното за този ден количество от купено пюре морков?
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #395 -: Август 31, 2007, 13:39:27 pm »
Здравейте момичета!
Имам един въпрос:
На мойте дъщерички нещо май почна да им омръзва безсолното ядене.
Гледам да им е разнообразно яденето,но слагам съвсем малко сол!
Дали да не им слагам по повече сол вече,като им давам понякога
от нашето ядене,много им харесва!
Почнаха да не се хранят добре!Сигурно им омръзна! :?
Не знам,може би е от зъбките,но до сега не сме имали проблеми.
Дайте съвет! :lol:


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #396 -: Август 31, 2007, 13:44:45 pm »
sami, ако те не са яли никога сол, няма как да им омръзне и да започнат да искат солено.
едва ли от липсата на сол са намалили апетита.
внимавай със солта за бебетата.

tzvetenze, не само че не е проблем, а даже аз бих препоръчала захранването да е с купено пюре от качествени моркови - Хип, Гербер. морковите имат способността да извличат тежки метали от почвата и ако почвата е замърсена общо (примерно, около заводи и т.н.), дори и да не са торени, пак ще има проблем.
само ако си много сигурна в домашния морков.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #397 -: Август 31, 2007, 14:55:37 pm »
Ами ства въпрос за една вилна зона, близо до Галата, няма индустриални зони на близо, нито пътища, едни гори само...
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #398 -: Септември 01, 2007, 19:41:14 pm »
 Момичета, помогнете ми, Малчо е наддал за 1 месец - 1400гр. Педиатърката ми препоръча при това положение да започна да му давам плодове сокове още сега - на 45 ден на Малчо, защото наддаването било прекаленно бързо и не приемал достатъчно витамини. Правилно ли е? Имам желание да го кърмя до по-късно, но ако действително е наложително, ще започна сокчетата...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #399 -: Септември 01, 2007, 20:32:15 pm »
Lan, моят съвет е да отсвириш педиатърката бързо и енергично. тая женица е съветска школа издание 1950-та година.
също така - задай този въпрос в темата на д-р Birdie, да видиш той какво ще ти отговори...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!