0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #340 -: Юли 13, 2007, 13:03:01 pm »
Купих едно стекче на HiPP с  треска, домати и спагети :)
Утре ще е рибен ден :)
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #341 -: Юли 14, 2007, 15:39:40 pm »
Момичета,имам един въпрос!
Прясно,или замразено месо??? :?
Много хора казват,че замразеното месо е по прясно,защото го замразявали веднага след като се разфасова животното.А прясното стои по дни в магазина.
Как мислите,кое е по добре да избираме за децата си?
Вие какво купувате?
Аз до сега само прясно купувам,но от познат месар,знае че го купувам за малките.


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #342 -: Юли 14, 2007, 15:48:29 pm »
Сами и аз само прясно от познат. единствено пилешкото вземам замразено филе когато ми каже че прясното не става.съответно преминава през необходимата обработка и мисля че няма страшно.в крайна сметка не мога винаги да съм убедена за произхода на всичко.пък и аз съм на принципа че не расте в стерилна камера все пак. :lol:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #343 -: Юли 15, 2007, 11:26:19 am »
С колко сухара правите попарата?

Почнах с 2.5 сухара, през последната седмица сме вече на 3.5, със сирене малко повече от кибритена кутийка, мъничко масло и чай (редувам шипка, мащерка и лайка). То детето си показва - ако оближе всичко доброволно, без да я тъпчеш, следващия път правиш малко повече, така ще видиш колко й стига. В началото и аз слагах плодово пюре, после го намалях бавно и сега хич не се и сеща за пюре, само със сирене много си му харесва.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #344 -: Юли 15, 2007, 12:58:20 pm »
Оф, да си задам и аз тъпия въпрос - с какви лъжички храните децата? Аз отскоро почнах да давам с метална лъжичка и се чудя сега дали е добре или не :oops: Определено ми е по-удобна за хранене, ама знам ли :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #345 -: Юли 15, 2007, 16:19:26 pm »
аз много одавна съм с метални прибори и лъжичка и виличка и е много по удобно и за двете страни.особено пластмасовите вилици са много неудобни когато почва да се учи за яде само.възможно ли е да има причина да не е правилно :oops:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #346 -: Юли 17, 2007, 17:04:16 pm »
Аз пак акъл диря. След съветите ви вече две шишета са напълно изместени от лъжицата. Обаче сега количеството АМ се увеличи, което размести часовете за манджа, но не и за спане и май не предугаждам кога ще е гладна докато не започне да се озърта жална-жална или пък яде преди да е огладняла спейки.

Ето миналата седмица как добре си живяхме:
~08:00   150 AM (спи 10-11)
~11:00   150 АМ
~14:00   180-200 зеленчук
~17:00   180-200 каша+вода+плод
~20:00   150 AM

От вчера настана пълно разместване и объркване:
~08:00   180 AM (спи до 12)
~12:00   180 зеленчук/месо
~14:00   150 плод (беше страшно гладна след само 2 часа 8O)
~18:00   180-200 каша+АМ+плод
~21:00   180 AM (не беше огладняла още, но заспиваше)

Това предиобедното спане ми обърква плановете, ама все към 10 заспива, когато още не е гладна. Като се събуди наобед пък не върви плод да дам. Какво да правя?

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #347 -: Юли 17, 2007, 17:19:10 pm »
Аz не съм много веЩа в областта, но не виждам какво те притеснява в предиобедният сън? ЗаЩо държиШ тогава да дадеШ плод? Той не е ли по-подходяЩ след обяд (както ти го даваШ сега)? Според мене схемата ти на хранене е добра, но по-добре и опитните мами да си кажат мнението.
А между другото и Мелани огладнява много бърzо след zеленчука на обяд, при условие, че тя си и допива 60 мл. АМ след пюрето  8O.
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #348 -: Юли 17, 2007, 17:25:05 pm »
Явно няма да се яде на равни интервали вече. Поне аз не мога да го постигна това. След АМ - 4 часа, след зеленчука - 1.5-2 часа. Ако пюрето е предимно картоф може и до 3 часа да докарам, но с тиквата я издържи час, я не. Как да направя режим тогава? Тая дума хич не я харесвам, но пише, че било полезно за децата да се хранят в определени часове.
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #349 -: Юли 17, 2007, 18:05:38 pm »
Боровинка, не давай само тиква, гледай да има в пюрето и нещо по-хранително - картоф, ориз или някакви други житни, защото само на зеленчук трудно ще изкара дълго!
Матей - 1.04.2006 г
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #350 -: Юли 17, 2007, 18:20:08 pm »
Вени, тиквата беше с пуйка и картоф, на Хип. Еднокомпонентни вече не давам на обяд.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #351 -: Юли 17, 2007, 21:38:33 pm »
боровинка, според мен, нещата ще се нагласят постепенно с глада след зеленчука.
когато започнах да давам кашата следобед, педиатърът ме предупреди, че тя е адски хранителна и след нея минимум 4 часа да минат. да, ама Мартин не разбра това и огладняваше след най-много 2 часа зверски. това премина с времето.
при нас също не са равни интервалите. обикновено между първото ранно сутрешно АМ и предиобедната закуска има най-дълъг интервал. по-нататък едва ги докарвам през 3 часа.
всъщност, проблемът идва от изместения режим на спане, а не от заместените яденета.

апропо, аз доста често съм давала последното вечерно АМ много късно, когато той вече спи. чела съм, че не е правилно заради зъбите, ама като не е бил гладен при заспиване, какво да направя...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #352 -: Юли 17, 2007, 21:57:08 pm »
Мдаа, ще карам на интуиция тая седмица. Да видим.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #353 -: Юли 17, 2007, 22:19:12 pm »
Момичета,
като чета тук равите попари, а на мен не ми е идвало на ум да му правя на малкия.
Та въпросът ми е : как се прави попара? :oops: :oops: :oops: :oops:
Имам чай на пакетчета: жълт кантарион и мащерка. Захранен е със сирене и хляб. Само се чудя защо се прави със сухари и дали се слага и нещо друго? 8O :oops: :oops:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #354 -: Юли 17, 2007, 23:25:11 pm »
Нина, аз не съм давала попара, но да кажа :)
попарата се прави като сухар се попарва с чай или мляко. добавя се сирене колкото кибритена кутийка и бучка масло колкото лешник. прави се със сухар, а не с пресен хляб, защото пресният хляб става на тестена топка и не се разтваря хубаво от чая, както става със сухара. мисля, че жълт кантарион не е подходящо - това е лечебна билка и нагарча здраво. за мащерка не знам. изобщо, от билковите чайове гледам, че дават шипков или лайка.
и за възрастни, по принцип попарата се прави със сух хляб или сухар.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #355 -: Юли 17, 2007, 23:28:40 pm »
Нина, попарата с мащерка също става :wink: Не е проблем, но кантариона недей го дава. В темата за захранването има рецепта как точно се приготвя самата попара. Ако имаш време - погледни я там.

Попара със сирене и масло – 200 гр.

Надробяват се в купичка малка филийка леко препечен бял хляб или сухар и малко парче изкиснато сирене. Прибавят се 2 чаени лъжички захар и непълна чаена лъжичка краве масло. Всичко се залива с чаша гореща вода или шипков чай и се захлупва за няколко минути да се задуши хлябът. Размачква се добре, първоначално може и да се пасира.
Попарата е висококалорична храна. Дава се обикновено за закуска след 7-8 месечна възраст. Някои деца по-трудно свикват с нея. Не настоявайте много. Може да я заместите с кифла или козунак с мляко, ако детето ги предпочита
« Последна редакция: Юли 17, 2007, 23:31:45 pm от Ganka »
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #356 -: Юли 18, 2007, 10:05:40 am »
jam, Ганче,
мерси за рецептите. ще потърся чай шипка, макар, че май не съм виждала тук. Наумила съм си да му правя попара и това си е. :D
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #357 -: Юли 18, 2007, 10:14:21 am »
Ето как правя аз попарата. Само дето не слагам захар.

3-4 сухара, сирене обезсолено мин 12 ч. колкото кибритена кутийка, на върха на авентската лъжица масълце (колкото лешник), 2 л. инстантен чай на HiPP, 2 мерителни лъжички АМ и заливам със 150-200 някъде вода приблизително. Става около 250 гр.
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #358 -: Юли 18, 2007, 14:05:28 pm »
Моята попара е много подобна на Cugnus:
Лешниче масло, разтварям го в горещ чай от лайка, мащерка или шипка.
Добавям обезсолено сирене колкото кибр кутийка (или малко повече)
Добавям 3 сухара, доливам колкото трябва чай да тане с добра консистенция за ядене. Без никаква захар.

В началото бръмвах сухарите в чопъра, сега вече ги мачкам. Вместо чай ползвах разтворено АМ и подслаждах с плодово пюре, после постепенно ги махнах и сега закусваме класическа попара :) Пробвала съм и др закуски, ама тази му е любима.


Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #359 -: Юли 31, 2007, 16:09:58 pm »
И тука се включвам с въпрос- казах ви аз, че нападам- карфиол?
броколи?
Имаше питане май от Стефито З- кога чушка и коя първо се дава /зелена/червена/?
Май като попрочетох- тамън схемата на мармотче се очертава да захващам- купила съм морков, тиква /Хип/, броколи, сини сливи, круша, ябълка- все Герберски. След това съм си нарочила ябълки с морков, ябълки със сливи, ябълки с боровинки от герберските, а от хип-ските тиква с картофи, тиквичка с картофи и карфиол с картофи. Значи като гледам долу горе след месец- месец и нещо ще дойде карфиола да речем да се дава- на почти 7 месеца добре ли ще е?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит