0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #300 -: Юли 02, 2007, 16:40:19 pm »
Оги, аз се водех по смисъка на Дони и мармотчето за захранването и тях ги има в закованата тема.
Общо взето е важно да спазваш основните правила, да не даваш алергезиращи храни, глутена не по-рано от 8 месеца, месо към 7-я месец, да не заместваш много бързо млечни хранения и това е в общи линии :D
И на мен схемата на Дони ми харесва и горе долу така се движа. Но мисълта ми беше някакво списъче, та само с един "glance" да мяркам кога домат, кога червена чушка, кога пресен плод, кога каша.....
Аз съм си я разпечатала тази темичка и чета само в градинката. Обаче съм до 92 страница. :oops: Да не говорим, че някъде препрочитам. :grouphug2:

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #301 -: Юли 04, 2007, 09:30:26 am »
Здравейте,
имам едно въпросче относно zахранването с глутен. От това което четох, при непоносимост към него, детето би трябвало да получи раzстройство, а не някакъв обрив. Правилно ли съм раzбрала? Благодаря.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #302 -: Юли 04, 2007, 10:36:17 am »
Таня, да - симптомите могат да бъдат разстройство, болки в корема, спад в теглото (при продължителна употреба на глутен), анемия.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #303 -: Юли 04, 2007, 11:29:25 am »
Благодаря jam.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #304 -: Юли 07, 2007, 08:33:25 am »
Имам питане, някой знае ли марка пюре със спанак, в което да няма мляко, извара и сметана. На Ганчев са спрели производството на спанак,картоф,морков и имат само спанак яхния, която пък нас не ни устройва заради доматите.
Благодаря  :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Въпроси и отговори
« Отговор #305 -: Юли 07, 2007, 08:42:33 am »
Перденце, провери спанака на сънвал. Отдавна не съм купувала, но май нямаше мляко или сметана.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #306 -: Юли 07, 2007, 08:45:00 am »
Перденце, провери спанака на сънвал. Отдавна не съм купувала, но май нямаше мляко или сметана.

 :thankyousign: ще проверя
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #307 -: Юли 07, 2007, 10:26:42 am »
в спанака на Сънвал наистина няма млечен протеин, но спанак на Сънвал няма от поне 6-7 месеца никъде - поне в София.
уви, няма други спаначени пюрета без мляко. ще трябва да готвим със замразен спанак.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #308 -: Юли 07, 2007, 10:28:21 am »
в спаната на Сънвал наистина няма млечен протеин, но спанак на Сънвал няма от поне 6-7 месеца никъде - поне в София.
уви, няма други спаначени пюрета без мляко. ще трябва да готвим със замразен спанак.

Мда и в Бургас не съм го срещала  :(, но ще помоля да ми го доставят ако им е възможно.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #309 -: Юли 07, 2007, 10:48:45 am »
Към майките на деца над 1 година:

1. Какава марка кисело мляко купувате?
2. Какво давате за вечеря?
3. Какви пресни плодове давате? Откога дадохте прясна праскова? Пъпеш? Диня?
4. Кога дадохте за първи път рибка? Каква? И как?
« Последна редакция: Юли 07, 2007, 10:58:31 am от cygnus »
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #310 -: Юли 07, 2007, 12:02:38 pm »
мляко - верея или елена най нисък процент
вечеря - супа и малко АМ
плодове - нектаринки, пъпеш, по малко диня,ябълки и моркови
риба - с нея закъснях доста.по съвет на доктор Бърди - пастърва, бяла риба.скара или задушена
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #311 -: Юли 07, 2007, 12:58:49 pm »
1. верея, герма, елена.
2.За вечеря обикновено АМ или супа със сухар.
3.Праскова дадох още преди месец, диня съвсем наскоро, но тя не дъвче и се задавяше с нея. Иначе е яла и кайсии, ябълка, банан и череши.
4.Риба в пюре яде за първи път още на 8-9 месеца -сьомгата на семпер -само нея харесваше. Иначе в храната от детската кухня яде риба от 2 месеца -филе от бяла риба с доматен сос.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #312 -: Юли 07, 2007, 13:15:35 pm »
Момичета бяла риба каква? Хек, треска? Задължително ли е първо да се даде в пюре? Иначе как я приготвяте?
Много ви благодаря за отговорите :) Киселото мляко и аз давам Елена 2% засега само.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #313 -: Юли 07, 2007, 13:21:59 pm »
аз купувам бяла риба прясна - не треска или хек от замръзените.ако намеря прясна пастърва или скумрия също.правя ги на скара и гарнирам със зехтин и малко разреден лимон.приготвяла съм и на пара в специалния съд ,където задушавам зеленчуците.не съм давала пюре с риба никога.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #314 -: Юли 07, 2007, 13:47:01 pm »
Аз всичко, което съм въвеждала като нова храна, първо с пюре съм го давала. Все още не съм й готвила риба, но скоро ще го направя, че кухнята ни ще почива 2 месеца. За предпочитане е да е прясна, но ако няма мисля, че и треска и хек са добър избор.
<br />[link=http:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #315 -: Юли 07, 2007, 13:49:35 pm »
Дони,
аз мляко давам само от плодовите десерти на Нестле - има едни, които се казват Жоголино - плодови млека, много ги харесва и яде с огромно желание. Иначе друго кисело мляко не съм давала все още.
От както сме на кухня - яде за следобедна закуска част от храната от кухнята, а за вечеря 250 мл. АМ с 2 бисквити вътре. Все още не желае да се откаже от млякото си и си го търси с огромно желание.
Сурови плодове - яде само ябълка и не иска другите. Иначе в кисели - круши, ябълка, праскова, диня. Опитах череши и вишни, но изобщо не се приеха с желание.
Риба съм давал около годинката и то от пюретата на Хип - има два вида - едното е с броколи, а другото е с домати. Едното за 10 месеца, а другото е за 12. И двете се приеха с охота.
Виждала съм моята приятелка педиатърката как приготвя рибно пюре - купува бяла риба, слага вътре различни зеленчуци и ги сварява на пара, след това се пасира и се дава да се яде. Така че и ти можеш да опиташ по този начин, ако не искаш да даваш готово пюре.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #316 -: Юли 07, 2007, 14:28:21 pm »
Мерси :)
А Гане, нямам нищо против пюретата, напротив, знаеш, че съм мързел. :)
Горе долу на каква възраст дадохте риба за първи път?
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #317 -: Юли 07, 2007, 14:47:17 pm »
аз много късно - на 2 г  :oops: :oops:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #318 -: Юли 07, 2007, 17:13:41 pm »
Хихи, Дони, май си разсеяна  :wink: - около годинка - някъде на година и месец беше, понеже ме беше страх да го давам по-ран. В интерес на истината, пюрето с домат му хареса повече, отколкото другото.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #319 -: Юли 09, 2007, 08:24:18 am »
Да си кажа и аз:

Мляко Герма, но давам понякога и Активия на Данон.
За вечеря яде супата от кухнява със сухар и сирене.
Плодове яде всички, които има в момента на пазара - праскови, кайсии, диня, преди и череши. Пробвах с малко в началото, нямаше реакция и сега си давам! Само прасковите гледам да са голи.
Риба му даде свеки преди около 2 месеца с пюре.
Матей - 1.04.2006 г