0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #260 -: Юни 15, 2007, 22:23:39 pm »
ribarca, никой освен теб не може да ти сложи лентичка, защото адреса на лентичката трябва да се копира в профила ти. Но е много лесно. Избираш вида на лентичката, посочваш датата, копираш адреса и го слагаш в подписа си. Пробвай и ще се убедиш.


*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #261 -: Юни 24, 2007, 15:22:10 pm »
аз пак с няколко въпроса:

1. бързото обезсоляване на сиренето се прави в гореща вода. колко време трябва да кисне? и как избираме самото сирене?
2. купих едно пълнозърнесто пшенично брашно с 24% баластни вещества. СЛАБИН :D то ясно, че не е за да отслабва детето, а е диетично. пише, че се смесва с течности, сокове, мляко. използва се за супи, каши, пюрета. понеже не е продукт обозначен за деца специално, се чудя може ли да го използвам. тези баластни вещества май не са подходящи за бебешко стомахче?!
3. грисът полезен ли е, ако да с какво? или е просто класика в детските манджи?
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #262 -: Юни 24, 2007, 16:27:20 pm »
Здравейте момичета!
Няколко въпроса и от мен:
До кога трябва да се обезсолява сиренето?
И до кога не се слага сол в яденетата на бебетата?
Аз им слагам по съвсем малко сол,но вече почна да им омръзва май,
то нали като няма сол е едно такова ... безвкусно яденето...
А иначе си хапват,но от известно време почнаха да не им харесват манджите.


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #263 -: Юни 24, 2007, 22:36:19 pm »
Сами, обезсоляването аз го правя и до сега, но все пак си зависи от самото сирене колко солено ще е. а за солта, понеже аз външни консерви не съм давала и след 1г започнах да слагам по малко за вкус.може да ползваш диетична готварска сол - има по аптеките и някой вериги маркети.то е нормално да им е бузвкусно на децата.поздрави и целувки.
« Последна редакция: Юни 24, 2007, 22:38:04 pm от nia72 »
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #264 -: Юни 24, 2007, 23:52:53 pm »
и аз да попитам нещо - диня и пъпеш може ли да им се дава и ако да, от кога?
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #265 -: Юни 25, 2007, 10:38:04 am »
Привет, отговарям отзад напред:
Стефи, диня и пъпеш може да се дава. доколкото си спомням пъпешът беше преди динята -някъде след 7 месеца. Ние още не сме яли, защото миналата година като бяхме на тази възраст, вече нямаше такива плодове. Сега ще ги пробваме.
Сами, аз знам, че на деца до 3 годишна възраст е добре да се готви безсолно. Ако твоите все пак не искат, слагай йодирана сол. Точно такава има в пюретата.
manhattan, това за бързо обезсоляване го чувам от теб, така че не мога да кажа. За брашното, което си купила, питай най-добре педиатъра си.
Грисът е полезен колкото и всяка каша, според мен - зърнен продукт. Много бързо и лесно се приготвя. Аз давам от време на време за закуска с масло и сирене.
<br />[link=http:
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #266 -: Юни 25, 2007, 12:34:16 pm »
Благодаря ви за отговорите,момичета! :P


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #267 -: Юни 25, 2007, 12:47:41 pm »
Стеф, в таблицата, която имам аз, пъпеша е даден от 8 месец. значи давай.
странното е, че черешите са дадени от 12 8O а защо и гроздето тогава? кво му е на него?
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #268 -: Юни 25, 2007, 12:58:53 pm »
мерси момичета,
аз й дадох череша и вишна вече сурови, много й харесаха :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #269 -: Юни 25, 2007, 17:18:11 pm »
динята не съдържа нищо ценно за бебето. тя е основно вода, захар и груби влакна, които едва ли са добри за нежното бебешко стомахче.
пъпеш съм чела, че бива.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #270 -: Юни 26, 2007, 09:10:59 am »
Я сега и аз да питам, откога започнахте да давате сурови плодове и какви?
Също и откога давате супи и в какъв вид? Крем супи или чорбаливи?
« Последна редакция: Юни 26, 2007, 09:48:11 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Въпроси и отговори
« Отговор #271 -: Юни 26, 2007, 13:45:53 pm »
Перде, настъргана ябълка дадох за пръв път като суров плод някъде на 8 месеца, а след това и банан -намачкан. Сега вече сме яли и череши и праскова, кайсия. Крем супи яде от 9 месечна възраст и много ги харесва.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #272 -: Юни 27, 2007, 12:39:25 pm »
хайде пак да питам :D
В някой пюрета има домати, от кога могат да се дават?
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #273 -: Юни 27, 2007, 12:41:30 pm »
хайде пак да питам :D
В някой пюрета има домати, от кога могат да се дават?

ха и аз исках да питам същото, ама ме изпревари  :D

Айде още въпроси, с глутеновите каши как се процедира? Въвеждам пак две лъжички или ...?
« Последна редакция: Юни 27, 2007, 12:49:52 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #274 -: Юни 27, 2007, 13:22:55 pm »
Стефу, Перде, аз домата го въведох на 8.5. за два дни. първия ден 4-5 лъжички. втория-пловината пюре. смела съм, щото Криско не е проблемен. Наденце, ти по-предпазливо, заради чувствителното стомахче на Тони бой. Стефе, давай на момето :D



ааааа, какво количество е сиренцето за супата/попарата, което слагаме?
« Последна редакция: Юни 27, 2007, 13:24:41 pm от manhattan »
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #275 -: Юни 27, 2007, 13:35:49 pm »
ама много ти мерси :D
Наде, аз глутена го въведох преди 3-4 дни с бисквитките на хип, по съвсем малко, след това вече няма значение каква сърнена култура ще даваш и според мен не е нужно да е по малко.
Сиренето нашата педи каза колкото кибритена кутийка :)
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #276 -: Юни 27, 2007, 13:51:28 pm »
Огромно мерсаж за бързите отговори  :D

Чеф да те питам ти сурови плодове даваш ли и какви?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Въпроси и отговори
« Отговор #277 -: Юни 27, 2007, 13:52:21 pm »
Според д-р бърди домат се въвежда между 10 и 12 месеца. И аз го въвеждах с пюре смело -единия ден половината пюре, на следващия останалата половина. И моята бебка, за щастие на много малко храни е реагирала - 2 каши и извара, така че затова новите зеленчуци ги въвеждам смело. Глутен въведох без да искам с едни сухари, когато почвахме попарата -на 8 месеца.
<br />[link=http:
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #278 -: Юни 27, 2007, 14:00:22 pm »
аз й дадох череша и вишна вече сурови, много й харесаха :D

Стеф, вишните с какво ги смеси? Ми то не се яде тоз киселоч!
Перденце, прави ми впечатление, че бебка за прясна храна не само уста отваря, ами и шията проточва - досущ като ластовиче. Затуй зачестих аз с мачкан банан, пасирани череши. Вчера и еко-краставица жадно близа милото.
Някой давал ли е домат или краставица сурови пасирани? Или е рано още.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #279 -: Юни 27, 2007, 14:14:18 pm »
Наде, аз съм давала само череши и вишни за сега сурови. Искам и ябълка и круша, ама като станат домашните на мама, че тия мутанти по пазара неща да й ги давам. Пъпеш също мисля тия дни да й дам. За първи път й дадох сурови плодове на 8 м., т.е. преди няколко дни.

Боровинчо, домати няма да й дам скоро сурови, според мен могат да й направят кисилини, но в пюре мисля да дам след 1-2 седмици, а с краставицата може би няма пробем, но тя освен вода какво друго има, незнам колко би била полезна. Вишните й ги давам самостоятелно, изчиствам костилката и я нарязвам-намачквам и с лъжичка, мръщеше се на първата лъжица, но явно й харесва и си хапва, но ти можеш да ги смесиш с череши например. Ама ако искаш изчакай още малко, че нали казват сурови плодове след 8-я м. :D