0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #220 -: Юни 06, 2007, 09:03:19 am »
ами Наде що мъчиш детето като знаеш ти каква си била, ми то явно ще е злоядо като мама :wink:
инъче какво можеш да направиш, добавяш по 1-2 лъжички от нещата-зеленчуците които не иска да яде към любимите му храни-плодове да речем и така увеличаваш количеството, за да свикне постепенно.
Деси например не ще и да помирише тикчвички, а никак не е злояда, и аз ги меша с морков, тиква, с храни които яде. А за АМ и Деси като й се налага да яде само Ам ако ме няма не изяжда повече от 130-140 гр.

Ема, аз купувам пюрета на Hipp, Semper, Gerber i Sunval, нямат допълнително захар, консерванти и др., месни пак същите. Каши за сега съм й давала само оризова и елда на Hipp, но ние не ядем още глутен та затова не съм разнообразила още и с други.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #221 -: Юни 06, 2007, 09:07:57 am »
Каши за сега съм й давала само оризова и елда на Hipp

Чеф я раздуй за елдата, как я понесе Деси. Чела съм какви ли не отзиви за нея, та ми е интересно ... Смесваш ли я с плод или я даваш моно?
Аз въведох ориз + царевица и мъничко тапиока на Celia, много се харесва. А пък ябълковата на Hummana просто нямам думи, немога да смогна да греба с лъжицата, обаче е доста сладка та затова я разреждам с оризова или ориз + царевица, уж да не привиква към много сладко.
« Последна редакция: Юни 06, 2007, 09:12:37 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #222 -: Юни 06, 2007, 09:42:01 am »
Перде, очевидно Тони наддава прилично и в рамките на нормата. следователно си поема колкото му трябва храна. пак ще припомня думите на Мели - няма здраво дете, което да е умряло от глад. тоест, те си ядат колкото си им е нужно. на едни е нужно повече, на други - по-малко. изрично в д-р Спок пише да не се храни насила, защото се създават трайни навици за отвращение от храната и от процеса на хранене, като детето почва да измисля начини да се защитава от лъжицата. ето, и ти самата си правила така, ясно ти е всичко.
остави човека на мира, а ти иди при джипито да ти изпише някакво леко успокоително, за да престанеш да се вторачваш в този хранителен въпрос. пробвай един месец да не храниш насила, а колкото иска, измерете колко е наддал за това време и ще видиш има ли проблем или няма.
твоята задача е засега само да въвеждаш за опитване нови храни и вкусове, както и да следиш кое му харесва, за да предлагаш по повечко от него.

айде!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #223 -: Юни 06, 2007, 09:49:07 am »
А не насила недавам  :) само се ядосвам, че ми се мръщи и цупи на гозбите ми. Интересно ми е как известно време яде с апетит картоф например и изведнъж неиска да го помирише... Проблема са ни зеленчуците само, поне засега но се чуда аз тогава какво да давам на обедното хранене.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #224 -: Юни 06, 2007, 09:50:03 am »
Никакви грижи с елдата, разреждам я с кърма и слагам половин плодово пюре, много й харесва :D
царевична не съм й дала, но ядем царевица в зеленчуковите пюрета.
А това тапиока какво е? за първи път го чувам :oops:

слагаш 2 лъжици плодово пюре в зеленчуковото и даваш, гнусно е ама го ядат. Дано се включи мармотче, тя така "лекува" Дани :)

ПП. ето сега гледам по Бон апети педиатърката и коментира точно въпроса за децата които не искат да ядат зеленчукови пюрета. Та тя сега готви пилешко със зеленчуци и чареши :D
та значи мешането на плшд със зеленчук не е грешно, а напротив, за злояди дечица е препоръчително :)
« Последна редакция: Юни 06, 2007, 09:54:31 am от StefiZ »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #225 -: Юни 06, 2007, 10:12:33 am »
Наде, ако ти яде повече плодовите неща и то с удоволствие - добавяй по малко от другите храни. Просто полека-лека увеличавай количествата. Изчакай го малко да свикне с мешавицата и добавяш нова доза от това, което ти плюе. При нас например се яде почти всичко, но ако се оттърве момента, в който е най-гладен и той почва да плюе и да симулира повръщане. У нас работи много номера с телефонната слушалка. Има копчета, издава звуци - всичко му влиза в устата с нея. Може да не е възпитателно, ама телевизията като не действа вече, няма как. Пък че не са много вкусни мешавиците - голяма работа, важното е да свикне горе-долу с вкуса им.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #226 -: Юни 06, 2007, 10:26:15 am »
Ако бебето е на АМ се дава допълнително вода за разграждане на сухото вещество.

klia, ти като разумен и мислещ човек, как го тълкуваш това нещо? да не би да даваме АМ на прах с лъжичка в устата на бебето, че трябва допълнително течност, за да се разгради сухото вещество? :)
това е абсурдно твърдение, според мен.

да вземем за пример от храната на възрастните - случая с прясното мляко от крава и приготвеното с вода сухо мляко на прах. нуждаем ли се, според теб, от допълнително вода след като сме изпили чаша мляко, приготвена от сухо мляко, за да я "доразградим"?!

АМ си има определена пропорция за разреждане с вода.


Първо за водата. Ми защо мислиш, че трябва за стомахчето. Поне според мен водата е много необходима за черния дроб. А ако разредиш АМ с толкова вода, колкото е необходима ще стане огромно количество и тогава вече стомахчето ще се възпротиви. Ако си на кърма не натоварваш така черния дроб. А не сте ли забелязали, че от повечето млека се получава запек. По наше време само нутрилона имаше добавка, от която не се получаваше запек.
Моята док ми беше казала да давам поне по 60 мл. водичка половин-един час преди ядене. А то да пие колкото иска.

За портокалите на доктор Спок. Ами в България децата от поколения са захранвани с ябълки. Портокалите се появиха сравнително наскоро. Нормално е децата да не реагират много адекватно на портокалите. В Чехия ги захранват децата със сок от портокал... ама от доста време. Там портокаловият сок се пие както тук айрана.

И за надписите по детските храни - за деца над 4 месеца. Само за да не се чудите. 2003 децата започвахме да ги захранваме на месец и половина. Трябваше. Иначе не можели да си набавят необходимите соли. Колко рев съм изревала тогава, че с Марио нищо не става. А се оказа, че е за добро. Тогава на осем месеца вече нямаше значение кога и колко е захраненео детето - даваше му се всичко без мнооого силните подправки. Тогава сроковете за захранване бяха точно както са на опаковките.

Извинявайте че като мерудийка ви се намесих и тук.
« Последна редакция: Юни 06, 2007, 10:44:23 am от Tamara »
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #227 -: Юни 06, 2007, 11:43:33 am »
Перде, подкрепям всички съвети, които са ти дали Джам и Стефи. Няма какво да добавя към тях.
Ема, за адаптираното мляко аз лично не бих рискувала със смяна -има деца, които са големи традиционалисти и не биха приели друго. вие какво пиете? Ние сме на аптамил 3. Вече сме на детска кухня, но когато купувам пюрета -те са хип, гербер, семпер и отскоро взех плодови на хаме да пробваме и много се харесаха. Аз месни неща все още не готвя, правя само зеленчукови, а когато й е ден за месо -готово пюре и така. За кашите, най-доволна съм от милупа, най-добре се разтварят, иначе купувам и хумана и хип от време навреме. Готово плодово кисело мляко не съм давала, но й правя с кисело мляко и плодово пюре или череши сега вече. Купувам едно кисело мляко култура, което специално било подходящо за бебета, а когато няма най-нискомаслената верея.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #228 -: Юни 06, 2007, 11:52:57 am »
та значи мешането на плшд със зеленчук не е грешно, а напротив, за злояди дечица е препоръчително :)

аз лично съм против мешането на несъвместими неща. идеята на захранването е да се запознаят с вкуса на продуктите, освен всичко друго. ако му набуташ черешите с пилето и чушките, дали си го свикнал на чушки, а? съмнявам се.
мисля, че трябва когато се дава за първи път, да се дава продуктът в чист вид, а после може да се смесват подходящи неща.

педиатри разни, не бих клъвнала на всяка дума, само защото е произнесена от педиатър ...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #229 -: Юни 06, 2007, 12:09:03 pm »
та значи мешането на плшд със зеленчук не е грешно, а напротив, за злояди дечица е препоръчително :)

аз лично съм против мешането на несъвместими неща. идеята на захранването е да се запознаят с вкуса на продуктите, освен всичко друго. ако му набуташ черешите с пилето и чушките, дали си го свикнал на чушки, а? съмнявам се.
мисля, че трябва когато се дава за първи път, да се дава продуктът в чист вид, а после може да се смесват подходящи неща.


Аз съм на същото мнение, макар и да си падам по такива гозбици, вкусни са ми. определено обаче, ще пробвам вариянта мешано плод със зеленчук.
« Последна редакция: Юни 06, 2007, 12:11:45 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Въпроси и отговори
« Отговор #230 -: Юни 06, 2007, 12:27:19 pm »
Наде, то аз няма даже какво да се намесвам, Стефи е описала всичките ми трикове вече :) И аз първо давам чиста нова храна, ако не се приеме, смесвам с любими храни, после увеличавам новата, докато или се приеме чиста, или я откаже тотално. Като започнах да давам попара със сирене например, хич не се прие радушно, затова добавих около 60 гр плодово пюре. Така свикнахме, после намалих плодчетата, но вече си умираме за попара. Сега е с повече сирене и почти без пюре, даже гледам ако давам плод, да е отделно, след попарата, и то суров намачкан банан или настъргана ябълка, а от вчера и черешка. Обаче си имаме и неща, които не ядем, карфиол например, ми не го насилвам, пробвам периодично през 2-3 седмици, ако не ще, имам план Б за такива дни. Има и храни, към които е на приливи и отливи - тиквата ми беше 2 или 3 въведена храна, абсолютен фаворит, ама сега не ще да я помирише даже. В д-р Спок наистина пишеше да не ги насилваме, даже ако щат, да ядат 2 седмици само бисквити с фъстъчено масло, после сами ще си поискат друго... Сега, аз не съм го насилвала никога, защото и с теглото никога не сме имали грижи, да чукна на дърво. Като сме ги сравнявали колко ядат с Марти на Jam, та даже и с Десито на СтефиЗ, която е 4 месеца по-малка, често Дани яде по-малко. Обаче явно му стига и не се коркам много, щом си наддава добре. Това да изяде 200г на едно ядене ни се е случвало само 2-3 пъти досега, обикновено яде около 160-180г на 4 часа, но на 11 мес си беше 10кг, 76см.

Друга особеност, която ми прави впечатление - до съвсем скоро много се ядосваше, чак се давеше на малко по-едрички парчета храна, напр. на 11 мес още не искаше да яде ХИПП пюрета за 6 месечни, освен ако не ги пасирам. Обаче педиатъра каза, че до 1.5г някои деца просто по-бавно свикват с тази концепция и не е страшно. Сега изведнъж прояви интерес и хич не се мръщи - нарочно почнах да му оставям по-големи парченца сирене в сутрешната попара, после и картофче в обедното ядене, а тази седмица сам си нападна парченце ябълка да я гризе. Вчера даже си сдъвка иделно половин обелена череша без никакви забележки. Аз много се тревожех, че няма да минем на по-твърда храна, даже разпитвах Мешко на темата, но явно всяко дете си има свое темпо.

За водата - не знам дали е актуална още темата, гледам, че има скорошен пост... Децата на АМ имат нужда от повече вода, ама не да е разредено млякото в нестандартна пропорция, а да си я пият отделно, АКО искат. Причината е, че АМ съдържа повече соли от кърмата - това го четох в една статия на доц. Христова, завеждащ неонатологията на МА. Тя самата е горещ привърженик на кърменето и на не-даването на вода на кърмени деца до 6 мес, но за деца на АМ е добре да се предлага. Дани миналото лято, на 2 месеца пиеше по 500 мл вода на ден, после през зимата ни вода, ни сок, като отрова ги гледаше. Сега като се стопли, вече пие по около 250-300 мл разреден сок, опитва чай, вода не ще. Явно и в това си имат собствен ритъм :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #231 -: Юни 06, 2007, 12:37:05 pm »
Оф, всички гърмове и дъждове се отразяват на моя нет! Пак го нямаше никакъв! IP адреса ми се променя и няма връзка! Преди май можеш и аз да го оправя, но сега нестава! Ако знаете как мога да си го оправям сама, ане да чакам да дойдат техниците, кажете!

Наде, Джама ти е казала, че сте напълно нормално развити за вашата възраст, не се нервирай! Ако искаш опитай някой друг да го храни, когато има такъв при вас, за да се почиваш от тази емоция! Това, че обича картоф, а после неиска за го види е нормално - и ние големите сме така! Ядем нещо, ядем, насищаме се и после може с месеци да не се сетим за него! Нормално е!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #232 -: Юни 06, 2007, 14:36:34 pm »
Мармотче, сетих се нещо като спомена карфиола - Мия, която много хареса зеленчуците от първия момент още, не ядеше някои марки пюрета с карфиол, примерно карфиола на  хип го ядеше, а на сънвал изобщо не го ядеше. Иначе на крем супа също много го харесва. ти сменяш ли марката пюре или пък приготвянето на карфиола? Иначе трикът с попарата при нас не сработи, пробвах с чай, с мляко, с плодово пюре, със захар и все не я харесваше, та спрях да предлагам. Сега за закуска се разнообразяваме с грис с масло и сирене и кускус.
Тя обаче още не иска да яде нищо с пръсти. Ако си вземе нещо, си го подмята от една ръка в друга и после го хвърля. Дори когато аз й го давам с пръсти, не го иска, а като й го сложа в лъжицата си го изяжда веднага.
<br />[link=http:
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #233 -: Юни 06, 2007, 15:15:55 pm »
За пюретата разбрах, но за млякото проблемът остава, няма как да помъкна 10-15 кутии с тяхното си мляко.Надявам се да нямат проблеми с промяната.На моя приятелка детето/3 годинки/ яло домашни продукти - яйца, мляко и месо и получи такъ алергичен пристъп, че все още е на диета, а мина година откакто си беше в България.

Поздрави на всички
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #234 -: Юни 06, 2007, 22:31:48 pm »
...Готово плодово кисело мляко не съм давала, но й правя с кисело мляко и плодово пюре или череши сега вече. Купувам едно кисело мляко култура, което специално било подходящо за бебета, а когато няма най-нискомаслената верея.


Нали до две годинки се даваше пълномаслено кисело мляко, или греша? 8O
Иначе и Юлия си пада малко злояда ама аз отдавна вече спрях да се ядосвам. Колкото изяла - изяла. Ние проблеми с теглото нямаме  :D


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #235 -: Юни 06, 2007, 23:23:45 pm »
както виждате, майчета, няма пряка връзка между количеството погълната храна и наддаването.
имаме тук бебета, които ядат малко, а наддават доста. моят син е от обратната група - яде доста, а наддава малко.
може би и движението оказва влияние.

колкото до смесването на храните, още един аргумент в полза на предлагането на чисти продукти. днес ми попадна един учебник по педиатрия, в който пишеше, че на възраст до 1 година се формират вкусовете, защото бебетата нямат вкусови усещания при раждането. за да не свикват на една храна, трябва да им се предлага многообразие от вкусове.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори
« Отговор #236 -: Юни 07, 2007, 10:03:30 am »
Нали до две годинки се даваше пълномаслено кисело мляко, или греша? 8O
Иначе и Юлия си пада малко злояда ама аз отдавна вече спрях да се ядосвам. Колкото изяла - изяла. Ние проблеми с теглото нямаме  :D
Аз колкото съм чела за киселото мляко, все нискомаслено се препоръчва, пък и нашата педиатърка ми каза да е най-много до 2%.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #237 -: Юни 07, 2007, 21:14:40 pm »
Ема толкова хора си ходят до БГ лятото защо не попиташ или в bg-mamma или в bgcanada дали някой не може да вземе няколко кутии с мляко - обикновено в тази посока хората не са с много багаж (освен тия дето са и с бебета) :-) така няма да се налага да сменяте млякото.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #238 -: Юни 07, 2007, 22:56:49 pm »
Еми, какво мляко ползвате? Ние понеже сме на Нестле Беба НА3 и го няма в БГ, та си го нося от тук. Но знам, че в БГ моето мляко има някакво друго наименование, но пак е на Нестле. Кажи и евентуално мога да проверя дали има или не. Вие кога пътувате? Ние летим на 11ти юни, така че мога да проверя във Варна ако го има и да ти кажа.
На Нестле Бебата в БГ се казва НАН.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #239 -: Юни 09, 2007, 17:20:42 pm »
Еми, какво мляко ползвате? Ние понеже сме на Нестле Беба НА3 и го няма в БГ, та си го нося от тук. Но знам, че в БГ моето мляко има някакво друго наименование, но пак е на Нестле. Кажи и евентуално мога да проверя дали има или не. Вие кога пътувате? Ние летим на 11ти юни, така че мога да проверя във Варна ако го има и да ти кажа.
На Нестле Бебата в БГ се казва НАН.

Гане, благодаря, че се включи.
Сигурна съм, че нашите млека ги няма в България.Някакви канадски производства са.Поне така мисля.Всъшност ще проверя точно чие производство са и ще пиша по-късно
Надявам се да свикнат бързо с новото, и да нямаме проблеми.
Летим на 2 юли, на 3 сме в България.

Благодаря ти още веднъж
Целувки на Алекс
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last