0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #180 -: Май 19, 2007, 17:23:01 pm »
Момичета,кажете ми колко
горе-долу се варят овесените ядки?
Купих някакви смлени.
Мисля да давам на малките с АМ,и плодове.


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #181 -: Май 20, 2007, 10:17:53 am »
Мамчета мисля да се пробвам да приготвя аз зеленчуково пюре за Тони, че само това не съм пробвала още, но имам едно питане към вас.
В какъв съд и как приготвяте пюретата? Чудя се дали да си купя уред за варене на пара или комплект Tefal Ingenio например и в двата случая ще са ми много полезни, хубаво е да имам и двете ама проблема е финансов.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Въпроси и отговори
« Отговор #182 -: Май 20, 2007, 11:42:27 am »
Аз използвам една тенджерка, коята е специално за Мати! Не е нещо специално! Не приготвям на пара, за да може са използвам водата, в която са врели зеленчуците!
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #183 -: Май 20, 2007, 12:04:40 pm »
нещо не бих се спряла на тефлонов съд за готвене за бебе.
купи му една отделна малка тенджера - емайлирана или стоманена. в нея ще вариш продуктите, а после ще пасираш в съда на пасатора.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #184 -: Май 20, 2007, 12:05:03 pm »
Вени а колко вода се сипва и колко време се варят?
Откъде си купувате или намирате зеленчуците? Замразени чуждестранни ползвате ли?
« Последна редакция: Май 20, 2007, 12:07:52 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #185 -: Май 20, 2007, 16:12:22 pm »
Моля ви момичета,
кажете колко варите овесените
ядки?
Видях няколко рецепти с овесени ядки,
но никъде не пише колко се варят!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #186 -: Май 20, 2007, 18:36:33 pm »
Сами, никога не съм варила овесени ядки, защото стават лигави! Вари, докато омекнат - пробвай ги!
Наде, слагам вода да покрие зеленчуците, ако нещо изври, добавям после!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #187 -: Май 21, 2007, 10:37:40 am »
Моля ви момичета,
кажете колко варите овесените
ядки?
Видях няколко рецепти с овесени ядки,
но никъде не пише колко се варят!
5-6 минути ги варя. Толкова пише на опаковката. Ако се варят повече стават на каша.
<br />[link=http:
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #188 -: Май 21, 2007, 10:41:59 am »
Вени а колко вода се сипва и колко време се варят?
Откъде си купувате или намирате зеленчуците? Замразени чуждестранни ползвате ли?
Ползвам и замразени чуждестранни зеленчуци и някои пресни. Пресните винаги ги кисна в студена вода поне 30 минути -така уж падали нитратите. Колко време се варят зависи от вида зеленчук - аз слагам водата да заври и след това поставям зеленчуците, зехтин и евентуално някаква подправка и намалявам котлона да си ври на слаб огън. водата  -малко повече отколкото да ги покрие. Всъщност когато приготвяш пюре, водата не е от значение, защото при пасирането използваш много малко от нея.
Моят стерилизатор е комбиниран уред -3 в едно и има съд за варене на пара, ама рядко го ползвам. Когато ги правя на пара използвам една кошничка -там слагам зеленчуците, а в тенджерката водата и така.
« Последна редакция: Май 21, 2007, 10:45:03 am от meshko106 »
<br />[link=http:
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #189 -: Май 21, 2007, 14:15:03 pm »
Благодаря ви момичета! :wink:


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #190 -: Май 21, 2007, 14:26:19 pm »
Ползвам замразените зеленчуци на Бондюел - мнооого съм доволна.
И разбира се каквото прясно има на пазара - за момента картофи, тиквички
В очакване ....
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #191 -: Май 30, 2007, 13:16:46 pm »
Здравейте мамачета, тъй като моя синковец прояде пюретата приготвени от мама, му направих и замарзих от повечето зеленчуци. Сега обаче незнам сладкия картоф с какъв зеленчук принципно се консумира добре. Тук в България няма такива пюрета или поне аз не съм срещала, та се чудя сладкия картоф в каква комбинация да го дам. Някой ако има идеи ...  :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #192 -: Май 30, 2007, 13:19:22 pm »
Перде, имам пюре от сладък картоф с морков. по принцип, сладкия картоф напомня на тиквата по вкус, казват (ема2 от Канада), не виждам проблем с всичко да се комбинира.

абе тия череши как ги давате бе? с 5 череши се омацах до ушите, как да ги беля, с какво, то нищо не остана от тях след обработката? а пасирате ли?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори
« Отговор #193 -: Май 30, 2007, 14:00:14 pm »
Джам, ами аз ги дадох без да ги беля, накъсах ги на парченца и първо сложих 2 черешки в плодовото пюре. После след като се приеха много добре и без реакция, й слагах парченца и в кисело мляко за следобедна закуска. А днес е яла и само черешки за десерт на обяд, пак така накъсани на парченца.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #194 -: Май 30, 2007, 14:17:57 pm »
Мерси Джам, а това пюре със сладкия картоф коя марка е, че не съм срещала из нащите магазини тук.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #195 -: Май 30, 2007, 14:32:00 pm »
Перде, пюрето е на Heinz и ми е донесено от чужбина. тук няма такива, за съжаление.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори
« Отговор #196 -: Май 30, 2007, 14:39:11 pm »
За черешите - само махам костилките и давам! Имам проблем със скоростта на обезкостяване от моя страна и ядене от страна на Матей! :lol:
Матей - 1.04.2006 г
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #197 -: Май 30, 2007, 18:45:41 pm »
Абе блазе ви :( Моя синковец изобщо не иска никакви други плодове освен ябълка. Пробвах с череши, ама никакъв интерес. Да не говорим, че банана като го види и бяга чак :(
Наде, аз го давам сладкия картоф комбиниран с всички налични зеленчуци дето имам. На вкус е като картоф, само че малко по-сладък. Вероятно ще се приеме добре и няма да имаш проблем с даването.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #198 -: Май 31, 2007, 02:10:34 am »
Това са готови комбинации, които намерих със сладките картофи
Organic Sweet Potatoes & Chicken
Ingredients: Organic Sweet Potatoes, Organic Ground Chicken, Organic Apricot Puree, Organic Rice Flour, Water
Organic Summer Vegetables
Ingredients: Organic Carrots, Organic Sweet Potatoes, Organic Green Beans, Water
Sweet Potatoes & Apples
Ingredients: sweet potatoes, apples, water.
Между другото веднъж ги водят зеленчук, а след това ги намирам като плод ... що не вземат да се уточнят?!


*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #199 -: Май 31, 2007, 14:35:43 pm »
За черешите - само махам костилките и давам! Имам проблем със скоростта на обезкостяване от моя страна и ядене от страна на Матей! :lol:

Вени, пробвала ли си старата изпитана метода с обезкостилчаване с безопастна игла. Страшно бързо става - като картечница съм станала  :lol:

В очакване ....