0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #1000 -: Януари 30, 2008, 23:21:21 pm »
Така е най-правилно да :)

ади да ме светнете защо е по-правилно да замразиш сурово месо, а не сварено? къде се крие разликата?

Губят му се витамините  :P
Извинявам се  :oops:


ок, като го размразиш суровото месо и го свариш - не му ли се губят пак? самият акт на замразяване откога губи витамини? ако замразиш сурово - не се губят, ако замразиш варено - се губят? няма логика. не мисля, че това е верният отговор.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #1001 -: Януари 31, 2008, 00:08:46 am »
тука нямам нужните знания, затова няма да се изказвам :lol: ще изчакам да каже ветеринарят - стефи, питай наистина :wink:
обаче тука действам от следното усещане - аз, ако сготвя за себе си нещо, не бих го замразила с цел да го размразя и ям след 2,5,7дни, защото мисля, че вкусовите му качества ще са други и няма да ми хареса. пробвала съм, гадно беше.
засичала съм, че Бърди  ползва тази технология, но аргументи или не е давал, или аз не ги помня.

айде, някой, ако е компетентен, да се изкаже :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #1002 -: Януари 31, 2008, 00:35:39 am »
цветенце, аз съм пробвала пасирано месо в прясно състояние и след размразяване - не намирам разлика, честно казано. все пак, не говорим за наготвена манджа с всички продукти и подправки. готово ястие и аз не бих замразила.

освен това, поне за мен би било убийствено да готвя всеки ден по 2 часа манджа, ако трябва да ползвам сурово месо. нямам толкова свободно време. а и пасирането на една мръвка е трудно, когато не вече пасираш останалото. месото с вилица не мож го намачка. изобщо, има си детайли.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори
« Отговор #1003 -: Януари 31, 2008, 09:00:38 am »
Имам един въпрос: завчера една клиентка /хванах се в детски магазин за малко/ ме попита дали може на бебе на 1 година да дава вече суров банан, защото някъде прочела от някакъв доктор, че в тях имало не знам какви си токсини. Да сте осведомени??? Съжалявам, ако това нещо вече е разисквано, ама аз съм за бой, че не влизам редовно. :oops: :oops:
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #1004 -: Януари 31, 2008, 09:09:52 am »
Такааа, сега да видим какво съм разбрала...
Когато замразяваме суровото месо запазваме цялостта на клетки, тъкани и т.н., запазват се хранителните стойности, аминокисилините, витамини и т.н., ако предварително го сварим и замразим губим всички тези полезности, защото месото трябвало да консумира веднаха, в смисъл варим непосредствено преди да го сготвим. Другото което е, че бульона предразполага за развитието на банална флора, както се изрази, демек бактерии, който при минусовите температури не би трябвало да оцелеят, но знае ли човек :lol:

Трябва да си призна, че и аз го замразявам сварено, само че не пасирано и без бульон, а нарязано на малки кубчета :oops:
« Последна редакция: Януари 31, 2008, 09:38:14 am от StefiZ »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #1005 -: Януари 31, 2008, 10:04:28 am »
Стефи, това обяснение вече има резон. жалко, че не мога да си позволя този начин на готвене :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори
« Отговор #1006 -: Януари 31, 2008, 10:11:41 am »
Нина, я остави педиатъра ти да си говори. Закъде да бързаш с месото? Ние ядохме месо на почти 7 месеца. По отношение на млякото, Мия е в другата крайност. Няма изгледи скоро да откажем млякото. Вчера за вечеря трябваше да хапне супа, седна тя на стола, хапна 3 лъжици и се започна едно сърдене. Аз помислих, че не е гладна още и я свалих. След малко тя ме затърпа към шкафа, вдигна ръце да я гушна, че млякото й стои в 1 шкаф нависоко, отвори шкафа, взе си пакета с млякото и ми го подаде :). А като си видя готово шишето, направо беше щастлива. Ама да си го пие докато иска. Аз даже ново шише й взех тия дни, че в досегашните млякото вече едвам се побираше.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #1007 -: Януари 31, 2008, 10:14:13 am »
Така е душка, както знаеш и аз така правя, защото е много по-лесно и бързо :?
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #1008 -: Януари 31, 2008, 12:34:53 pm »
Другарки, педиатъра ни ме заплаши, че много изоставам в захранването Месо трябвало да яде отдавна /аз няма да давам още, пак ще се лъжем/ :? Захраних я на 5 м. и 7 дни. До сега са минали около 3 седмици. Ядем вече ябъкла, круша, синя слива, банан, картоф, оризова каша. От вдруги ден - морков, после май тиква /аз това не го ям/, после тиквичка. Какви други плодове да дам, а после и зеленчуци.

Нина, няма закъде да се бърза със захранването, карай го с темпото, което ти прецениш.
Аз месо въведох два месеца след началото на захранването, исках вече да го въведа, защото бяхме изкарали инфекция, имахме дълга терапия с АБ и Симона беше с нисък хемоглобин.
Но като гледам - вие доста неща сте въвели за три седмици, ние за три седмици има - няма 3-4неща ядяхме :) предполагам ти изчакваш по-малко дни, аз в началото почнах с големи паузи м/у отделните храни.
Мисълта ми е, че просто няма за къде да бързаш. Тиквата спокойно можеш да я дадеш, тя се води неалергизираща храна по принцип. Аз банана не бих го дала толкова рано, но ако не е имало някаква реакция, нищо :) Броколи, пащърнак, карфиол можеш да въведеш по нататък.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #1009 -: Януари 31, 2008, 13:04:17 pm »
Благодаря за съветите. Ами Цвети незнам май правя паузи от по 4, мах 5 дни  :? Аз и баща й нямаме никакви алергии към храни и т.н. аз от скоро към лекарства, но това от 1-2 год. макар, че незнам дали ние като нямаме и детето няма да е алергично...Банан дадох суров дори, нямаме никакви реакции за момента, незнам за по-късно...Аз съм твърдо решена да и готвя домашно, но се разколебавам за някои неща напоследък и ще видим. Уж чета, гледам, но все въпроси ми изникват. Не е май чак пък толкоз просто. Тези дни ще дам морков и после тиква, щом казвате броколи, карфиол, ще дам. За момента най-много харесва круши и оризова каша  :?
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #1010 -: Януари 31, 2008, 19:25:32 pm »
5 дни си е екстра, аз почнах с 6-7, което, мисля, беше излишно.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #1011 -: Януари 31, 2008, 19:36:53 pm »
аз пак да си препоръчам- манго, до сега май не съм чула дете да не го хареса, това е един от най-първите плодове на Стефания, по добре от кайсия, праскова май
Пет дена си е бая, ако питате мен, ама аз по-експредсно действах в това отношение, най ме беше страх да дам домат и жълтък, тях наскоро последни въведох
Мога ли като навършим годинка да почна да й давам кисело мляко с плод /намачкан банан да речем/ сутрин за закуска, че майка ме бъзика с тоя кус кус- сега редуваме един ден кус кус сутрин, един ден каша 7 зърна на Милупа
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #1012 -: Януари 31, 2008, 20:17:52 pm »
И аз започнах с 6-7 дни, да си призная така го карах 2м., докато въведа месото :oops:
Мини, според мен спокойно можеш да й дадеш кисело мляко след годинката. Аз дадох на Деси за първи път някъде на 10-11м., но не мовече от 4-5 пъти. Някъде след годинката започнах да й слаам в следобедната закуска с плод, вместо каша.
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #1013 -: Януари 31, 2008, 20:34:24 pm »
Вслушах се в съветите ви и днес купих пуешко пюре, ще го вкарвам в менюто. Да ама не харесах меню и купих чисто пуешко на Хипп с намерението да слагам по малко в зеленчуковото. Просто не можах да намеря пюре, заешко или пуешко, в което да има всичко което сме въвели. Та заради тях сега и царевица, броколи, карфиол трябва да бъдат вкарани. С доматите ще изчакам.
Та въпросът ми е, какво ви е мнението за замразяването на това пюре. Макар на опаковката да пише, че не се замразява. Все пак първите дни ще ползам по едно една бъркалка за кафе  :lol: за захранването.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #1014 -: Януари 31, 2008, 20:46:47 pm »
Васи, тиква не ядете ли? има пуйка с тиква на Хип.
 Бързо ли ти се струва да го въведеш за 3 дни? Все пак месото е малък процент, основното е вече нещо, което сте дали. Аз бих въвела първи ден 1/3, втрои ден 2/3 и третия ден цяло - т.е. ще го въведа с 2 бурканчета. Колко е съдържанието на пуйката?

Сега видях, че си купила чисто пуйка.
« Последна редакция: Януари 31, 2008, 21:04:52 pm от tzvetenze »
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #1015 -: Януари 31, 2008, 21:05:51 pm »
Мини, аз точно след годинка като направи, мисля да дам кисело мляко.
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #1016 -: Януари 31, 2008, 22:27:34 pm »
Цвете, нямаше в магазина подходящо. То имат Хипп и заешко с картофи и кво беше още, дето го ядем, ама и него го нямаше. На това пюре иначе пише да се консумира до 1 ден  :(
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Въпроси и отговори
« Отговор #1017 -: Януари 31, 2008, 23:38:44 pm »

Има едни пюрета на ХИП за чиста ябълка, чиста слива, точно за захранване, май и на


Ох момичета, какви са тези пюрета от слива на ХИПП??????, явно Хип имат за различните държави, различен асортимент. Тук, в Германия, НЯМА такова пюре. На сейте на ХИПП, които са австрийци, влезнах, и там не го видях да съществува.

Голяма загадка, къде ги произвеждат Хипските пюрета за Бг?

Re: Въпроси и отговори
« Отговор #1018 -: Януари 31, 2008, 23:40:01 pm »
Пюрето от СЛИВА имах предвид, ябълката си я има.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #1019 -: Февруари 01, 2008, 00:15:13 am »
пюрето от сливи е произведено в Унгария. май повечето им пюрета на Хип се правят там.

http://www.hipp.bg/index.php?p=products&c=6&id=7&PHPSESSID=ac1d4d389dacd8db04a32d33a1f7d453

доскоро пък в България нямаше от пюретата на Хип с чисто месо. няма и доста други пюрета от немския им асортимент. също така, не предлагат големи разфасовки, а в Немция видях, че от едно и също пюре се предлагат по 3 различни разфасовки според възрастта.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!