0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #920 -: Декември 28, 2011, 16:21:37 pm »
Зай,а педиатъра ви казва??А консултанта по кърмене е на мнение??
Звучиш отчаяно и много уморено... :( Търси съвет от профисионалисти.Опитай добавка със пипетка,от старите - капе се в бузката,леко под езичето.Поне колкото да поспиш малко... :( Знам какво ти е,на собствен гръб съм го изживяла...
Има явно проблем,търси го...
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #921 -: Декември 28, 2011, 16:40:59 pm »
С акането се оправихме, но съм сигурна, че има проблем. Не я тегля за удоволствие, за съжаление. Яде малко и иска да суче постоянно. Нямам представа кога е ден и кога е нощ вече, просто съм на ръба на нервна криза. Вечер е най-големия кошмар - от 10 до 2 през нощтта иска да суче постоянно, а като я откача от гърдата реве до скъсване. От 10 часа вчера почти не е спала, ако заспи е на ръцете ми. От сутринта в 10 до сега е изяла 100 мл. общо, като е сукала поне 20 пъти, ако мога да ги отгранича така. Не мога да й дам и добавка вече, за да поспя, защото не я иска. Просто съм отчаяна.

Евентуално да са колики, и със сучене да се успокоява?
виж и това: лактационни кризи (кризи на кърменето) http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5186


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #922 -: Декември 28, 2011, 19:04:09 pm »
Педиатърката ни не е много надеждна. При Масларска сме след Нова Година, нямам й телефона да я питам. Според консултантите по кърмене трябва да изяжда по 110 мл. на ядене. Това количество тя никога не го е стигала, очевидно яде по-малко, и то значително по-малко - между 30 и 80 мл. на ядене (даже се случва само 10-15 мл. да хапне), но учудващо наддава добре. Нервна е много обаче, вечер огладнява и за мен настава ад, защото явно не й стига кърмата, но не иска да яде и добавка. Казаха ми консултантите да дохранвам, ако не ми стига кърмата. Постоянно ме съветват и да се цедя, но аз просто нямам физическа възможност да го правя, бебето ми виси постоянно на  гърдата, аз до тоалетна не мога да ида, камо ли да седна да се цедя. Първите седмици се цедих, но първо, че нямаше драматична разлика и второ, че направо се разбих и Ева огладняваше тъкмо след като се бях изцедила и ставаше още по-ужасно за мен. Няма на кой да я оставя, така че колкото тя стимулира, толкова ще е.

По текущия проблем - след като отказа добавката преди 4 дни спря да ака, днес следобяд мъжа ми я опипа (той е лекар) и каза, че й е хлътнала фонтанелката, което кореспондира на изключително нервното поведение през последните 24 часа и липсата на акане последните 3 дни. Спешно я наляхме с кански мъки с 90 мл. добавка на порцийки и сега се успокои.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #923 -: Декември 28, 2011, 20:30:48 pm »
Зай,а хлътването на фонтанелата не е ли признак на обезводняване?Нещо такова май бях срещала навремето по писанията.
Щом се е успокоило детето,явно си е до глад.Опитй първо да кърмиш,а после добавката.Пиши пак как си...
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #924 -: Декември 28, 2011, 22:07:34 pm »
Зай,а хлътването на фонтанелата не е ли признак на обезводняване?Нещо такова май бях срещала навремето по писанията.
Щом се е успокоило детето,явно си е до глад.Опитй първо да кърмиш,а после добавката.Пиши пак как си...

Да, Фибо. На обезводняване е, ама то като не яде няма и как да се оводни. Явно усети и тя, че не отиват на добре работите и прояде добавка, после и сука 2 пъти, не знам колко е изяла, но не беше онова неистово сукане и плач. Сега спинка, слава богу.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #925 -: Декември 28, 2011, 23:32:42 pm »
Дръж нещата под контрол.Обезводняването не е никак шега работа.Сега е важно детето да се възтанови бързо,кърменето е на второ място.
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #926 -: Декември 29, 2011, 10:32:21 am »
 ... също ако можеш, намери начин малко да поспиш. Знам, че звучи банално, но е изключително важно за производството на кърма...
 Зай, аз бих предлагала и вода, ако не иска АМ. Щом е приела АМ, предполагам наистина е била гладна.

 Иначе това с честото сукане вечер, ние имахме абсолютно същото поведение от 20ч до 23ч. Бяха колики...
 Сега, понякога вечер също ми е много малко кърмата. След като ми дойде, забелязах ,че е точно в дните около цикъл. Виждам, че когато няма мляко, Калоян цоква два три пъти и пуска и плачка, а не цока по половин, един час. Не знам дали бебка ще цока толкова дълго,ако няма мляко, а е съвсем гладна...
 Извинявам се за въпроса Зай, от колко време е това положение? Да не е скок в растежа?
 
 И наистина, опитай да се успокоиш и да поспиш малко. Нека някой погледа бебка. Това изключително ще ти помогне. Друго, което мога да ти предложа, ако отново имате проблем с добавките, мога да ти дам 10тина пакетчета с кърма... Не е много, но можеш да и додаваш вечер, да спи спокойно нощем
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #927 -: Декември 29, 2011, 11:55:42 am »
Zai моят син яде така през 1-2ч а сме доста по-големи. Аз го вземам вечер на първото събуждане да спи с мен за да мога да поспя и като се разбуди давам гърдата и това е. И през деня започнах да го храня на всяко мрънкане и сме доста по-щастливи и двамата. Гледай да не заспива на гърдата(малките се измарят, като суче и да преглъща и ако не преглъща пощипвай по бузка, ухо или погалвай) то като спи не яде само суче и така ти се заблуждаваш, че яде, а се чудиш рева от какво е.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #928 -: Декември 29, 2011, 14:22:42 pm »
Благодаря ви много за съветите. Вчера през нощта повърна на фонтан добавката...  :?
Сега взехме някакво антирефлуксно мляко Фризовом. Не съм го давала още. Но през нощтта пак беше старата история - сукане, рев, изпускане на гърдата, пак рев и то не яде, а просто се успокоява с нея.
Също така седи без да плаче само и единствено на рамо и носещия трябва да се разхожда, ако седнеш пак реве. Не знам коремчето ли се отбременява така...

Дидон, положението стана много зле последните 4-5 дни откакто Ева отказва шишето. Преди пак имахме безсънни нощи, но добавката доста облекчаваше положението. Давах я само вечер - 30 до 60 мл. я успокояваха доста и заспиваше. А онзи ден беше стигнала върха на ината - и цедена кърма не искаше да яде. 8O Просто като й доближиш шишето изпадаше в истерия. Благодаря много за предложението за кърмата, но се опасявам, че ще я похабим само.

Сега спи в слинга, само на изсукана кърма е, шишето пак го гледа лошо. :?

Как мога да разбера това нервно повдение дали е рефлукс или колики? Дали не е тих рефлукс, щом иска само на рамо да седи?
« Последна редакция: Декември 29, 2011, 14:26:03 pm от Zai »

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #929 -: Декември 29, 2011, 18:12:14 pm »
 Зай, на мен ми прилича точно на това.
 Калоян не беше повръщал нито веднъж до края на третия месец и бях сигурна, че няма рефлукс. Изведнъж започна на храненето, което ни се падаше нощем / или сутрин, зависи от гледната точка :)/ в 5ч, нямаше начин да продължи да спи в леглото си. Оставям го, и се скъсваше от въртене на главата и пъшкане. Няколко пъти дори е плакал. По тази причина близо два месеца е спал на мен. Аз подпряна на удобна възглавница, а той на мен. Дали по корем или по гръб, различно. Имаше момент, в който си мислех, че е глезотия, опитвала съм се да полегна така, както ми е на гърдите. веднага се събуждаше и започваше да недоволства. Та това за мен беше доказателство, че не търси просто гушкане, а да е изправен

 Извинявам се, че се повтарям, това съм го споменавала и в друга тема
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #930 -: Декември 29, 2011, 18:26:44 pm »
Да, точно така е и при нас. Иска да спи върху мен в полунаклонено положение. Мога ли да дам нещо против рефлукса?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #931 -: Декември 29, 2011, 18:54:58 pm »
Зай, единият ми син е със рефлукс - бяха страшни кризи, за щастие сега нещата са овладяни. Плач по цяла нощ, особено след ядене, извиваше си гърба на дъга, а не както при коликите да свива крачета към коремче, търсеще да цока постоянно, плачеше сякаш е вечно гладен, повръщаше доста. Той и до ден днешен дам ли му обикновено мляко или вода повръща. Освен това много често мляскаше, сякаш има храна в гърлото и преглъща. Оправи се след като минахме на антирефлуксно мляко и мотилиум, предписан ни от лекар и с възрастта нещата доста се подобряват, рефлукса се израства.

Междудругото момичета, имам мотилиум на сироп, донесахо ми го от Турция, че тук го няма, ако на някой му трябва да свирка.


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #932 -: Декември 29, 2011, 19:02:39 pm »
зай, на мен ми бяха предписали гавискон за бебета, но не съм го давала. проблемът е, че ако не иска шишето за хранене, как ще даваш каквото и да е за рефлукса. ако има вариант да спите когато тя е върху теб и със зърно в устата, за да не плаче, не е ли по-добре така. (това е при положение, че се храни достатъчно и проблемът е в рефлукса). ние така сме спали доста време и продължаваме, чак сега се опитвам да я оставям за дневните спанета в леглото й (дъщеря ми е на 7 месеца). през нощта спи при мен и като измрънка и давам или тя си намира гърдата и двете сме доволни.

някой преглеждал ли й е езика да не би да й е къса ципата под езика и да не може добре да суче от гърда или от бутилка, това трябва да го види консултант по кърмене или акушерка, но такава, която разбира от бебета, или педиатър? успех и дано наистина се намери причина, че и ти да отдъхнеш
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #933 -: Декември 29, 2011, 19:37:24 pm »
Заи, дъшеря ми е с рефлукс и ако не сгъстя АМ, повръща на един метър растояние като фонтан. Въпреки това не даваме никакви лекарства, защото лекарката каза, че овладее ли се по друг начин, по-добре на толкова малко бебе да не даваме нищо. Така и направихме и до сега се справяме добре. Изхвърлих сума ти кърма, която бях изцедила, защото нямам как да я сгъстя. При вас положението не е толкова тежко,щом дори не повръща, така че нямате нужда от сгъsтяване и можете спокойно да си се кърмите. Моето мнение е, че ако не е наложително е по-добре, ако можете да минете без лекарства.
« Последна редакция: Декември 29, 2011, 19:53:57 pm от Bobbie »


  
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #934 -: Декември 29, 2011, 19:42:40 pm »
Elena B, да, гледаха й езика, добре бил. Спи основно при мен, давам й вечер да суче - легнала до мен или върфу мен. Не винаги успява да засуче добре и едното ми зърно е разранено, но това ще се оправи.

Шише успявам да пробутам с големи мъки. Иначе останалите неща ги давам с лъжичка.

Според педиатърката ни нямам особени причини за притеснение, само да сме й сложим леглото под наклон от 30 градуса.

Eille, такова ни е поведението и на нас. Извиването надъга е особено характерно и непрестанното сукане.

Изключително съм ви благодарна за съветите. Мисля, че трябва да идем на детски гастроентеролог.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #935 -: Декември 29, 2011, 20:08:53 pm »
Ох,Зай, като чета през какво минаваш и много ме хваща жал и за двете. Дано бързо се оправят нещата и скоро да ни се представите и двете наспани и спокойни :-)


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #936 -: Декември 29, 2011, 20:18:04 pm »
Моят опит с Тереза - изпаднахме в криза, подобно на вашата. Първоначално си мислех, че е гладна, кърменето се превърна в кошмар. Не повръщаше. Прочетох постинг на д-р Бърди до друга майка, в който й обръщаше внимание, че бебето й вероятно е с рефлукс. Приложих всичко, което изчетох в нета по въпроса, ще ти напиша кое помогна при нас.

Повдигнахме матрака. След хранене държахме бебето в изправено положение най - малко 30 минути /следващите 30 на шезлонг с наклон/. Започнах да кърмя с възглавница, главата на бебето да е поне на 30 градуса над телцето. И нещо много важно, за което знам, че обикновено предизвиква спорове - спрях да я кърмя безразборно. Никакво поискване и залъгване с гърда. Хранене на не по-малко от 2 часа, не повече от 4. Второто е с идеята да не ти изгладнее детето и да се нахвърли лакомо при следващото кърмене.
Това ни реши проблема окончателно. Отне ни няколко дни.

Успех!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #937 -: Декември 29, 2011, 21:23:35 pm »
щом като ти е разранено зърното, значи не захапва добре, така че може би си струва някой да погледне и това, ако искаш ще потърся контакти на консултант по кърменето, не на майка, която подкрепя кърменето, щото има разлика (едните учат 8 седмици, другите няколко години), често това също много помага при рефлукс. както и храненето когато бебето е върху теб и ти си полуизправена.

как сте по отношение на обезводняването сега? дано скоро приключи този проблем, че да се порадвате и двете една на друга.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #938 -: Декември 30, 2011, 17:34:44 pm »
зай моят син започна да повръща след 6-та седмица, а нервността и рева си бяха от болницата, засукваше като го люлея и така го кърмех в най-големите кризи. Изправения матрак не спомогна много(той и не спи много там де), но се чувствам по-спокойна и още го държа така. Кърмим се под наклон все още повръщането започна да намаля чак сега, още давам АР мляко в комбинация с кърмата. По-често оригване водеше до повече повръщане, а изваждането на кърма нямаше ефект при нас. Ако можеш наистина не започвай лекарства, а пробвай с АР.
Не може да му навредиш от това че го държиш изправен.
 А разраненото зърно може да е не от неправилно засукване, а просто да е по-плоско ще се оправи с времето, но можеш да го мажеш да зарасне и да не те боли.
Дано по-скоро намериш решение!
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #939 -: Декември 30, 2011, 18:09:33 pm »

За разранени и кървящи зърна много ми помогна солен разтвор (половин чаена лъжичка сол в 200 мл преварена вода).
Зърната се потапят в леко затопления разтвор за 5 минути след всяко кърмене - аз ползвах плитка чашка - после се изплакват с малко вода и се мажат с ланолин. За два дни болките и рагадите изчезнаха.Рецептата е от медицински сестри и експерти по кърмене.