0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #340 -: Август 06, 2011, 22:28:20 pm »
туци, как й го даваш, че аз й го дадох на пръста си, непосредствено преди яденето, пък ми се скараха, че така нямало да сработи, щото било мастно разстворим и трябвало с мляко.

николина, що с инжекции? има някаква причина или така ти е по-удобно?
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #341 -: Август 06, 2011, 23:26:51 pm »
Ние не даваме витамин Д, сигурно за момента няма нужда. Не знам дали се кърмим на поискване - по принцип Тереза си "поисква" през около 3 часа. Не сме налагали режим, но в началото внимавах да има достатъчно време между храненията, тъй като забелязах, че я боли коремче.
Преди 3 дни ни ваксинираха и оттогава голям зор виждаме - няма температура, обаче много неспокойно яде и спи. Не иска да суче, но си изгризва юмручетата. Не иска да спи, обаче мига на парцали и се прозява. Давайте акъл, че досега все едно нямах бебе вкъщи  :lol:.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #342 -: Август 08, 2011, 10:44:16 am »
Ел, и Кай е така. Както каза докторката ни: "Добре дошли в ерата на зъбите"... От коликите се отърва едва преди месец, и вече имаме ново забавление - ръцете се дъвчат до откат, до лактите сякаш, мрънливост, не може да спи, ама му се иска; когато заспи изобщо - "обикаля" по цялото легло, рита като малко пони, сумти, проплаква, мята се, блъска се в решетките (трябва да купя още 1 обиколник явно)... Той не се буди, но пък ние не можем да мигнем... И аз се притеснявах да не е от ваксините, но първия път нямаше такава реакция, чак сега; затова доки предположи, че е виновник е феята на зъбките, предписа ни  "Дологел" и каза, че и той ще ни помогне точно колкото капките за колики :-) Та сега просто се настройвам да търпя, май няма друг изход :-)
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #343 -: Август 08, 2011, 11:52:27 am »
елле ти нали беше някъде извън българия, дано не бъркам, но ако си в чужбина да знаеш, че там май много-много не гледат и не предписват такива неща. нищо, че те имат повече нужда, щото са по-на север и всички изследвания, които са за дефицита на витамин Д са правени в северни държави, където слънцето е по-малко от при нас. Канада, Щатите (но не маями :) и тн. Та ако имаш читаво джи пи, питай ги дали ако не сега, то през зимата да не даваш на бебето или поне ти пий повече, макар, че като четох колко ние трябва да пием, за да се вдигне нивото при тях, ще се витаминосаме.

във kellymom.com има статии за вит д, ако ти е интересно да четеш. аз много се чудих, но реших, че ще давам, макар и не в лъжичка с кърма. боже колко изчетох за един витамин, а като стане нужда за по-сериозни неща, не мога да си мисля какво ще е.

дано това със зъбите отмине по-скоро. и аз като елле съм разглезена откъм бебе и само се моля да й се размине по-леко, че то човек нищо не може да направи за тях, а това е май най-лошото.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #344 -: Август 08, 2011, 12:23:13 pm »
Ели аз и го капя директно в устата. Доки не каза да е задължително с мляко. Но ще питам в петък като отидем на консултация. Но за момента не са ни увеличавали дозата, така че предполагам всичко е наред.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #345 -: Август 08, 2011, 12:43:33 pm »
мерси туци, че в листовката нищо не пише, а не ми се стерилизира лъжица само за това, защото иначе като е само на кърмене няма какво да стерилизирам, пък и тя не е свикнала с лъжици и тн.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #346 -: Август 08, 2011, 12:48:38 pm »
мерси туци, че в листовката нищо не пише, а не ми се стерилизира лъжица само за това, защото иначе като е само на кърмене няма какво да стерилизирам, пък и тя не е свикнала с лъжици и тн.

Моля, няма за какво. Радвам се че съм от полза  :balk_48:

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #347 -: Август 08, 2011, 12:58:24 pm »
 :D
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #348 -: Август 08, 2011, 13:02:12 pm »
Спокойно може да давате вит. Д в устата преди кърмене. И имайте предвид, че дневната доза е 1 капка. Всяка капка в повече може да навреди сериозно! (Справка - темите на д-р Бърди).
Освен това в слънчевите дни са достатъчни 10 мин. на слънце, за да се синтезира необходимото количество в организма. Иначе това е единственото, което не се получава с кърмата.
Относно запушените канали:
С Калоян ми се случи само веднъж в 10-ти месец. Беше доста неприятно. 3 дни ходих с гигантска буца и не можех да изцедя и капка. Никакви душове, компреси и помпи не бяха в състояние да помогнат. Включително и мъжът ми се опита да суче, но хапеше ужасно :D. Накрая Яни сам успя да отпуши. Не се е повтаряло. Тогава пиех и Лецитин 1200 мг. по 3 пъти дневно.
Сега с Божана имам запушване почти всеки месец. Винаги около овулация. В първите месеци се запушваха по няколко канала в един ден. Установих, че с цедене стигам само до нараняване. Влизах под душа, натоплях здраво, после цедене само на ръка и откривах запушеното каналче. Внимателно притисках с нокът точно до него и така излизаше запушалката. После пак на ръка изцеждах сгъстеното мляко, докато се отпусне буцата. Останалото е работа на бебето. :D
Слънчеви и безоблачни кърмачески дни. :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #349 -: Август 08, 2011, 14:21:50 pm »
Аз малко със закъснение, но може ли да ми препоръчате марка помпа за кърма, от която сте доволни, че нещо не се ориентирам.


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #350 -: Август 08, 2011, 16:20:28 pm »
Аз ползвам ето тази http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=5653&cat=16 и съм доволна.

Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #351 -: Август 08, 2011, 16:31:35 pm »
И на мен ми препоръчаха на Медела електрическата. От това, което изчетох, мисля, че е най-добрата. Аз ползвах на Авент ръчна, която също ми беше препоръчана от акушерката ми. На мен по принцип ми беше гадно да се цедя с помпа, но все пак ми свърши работа в началото.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #352 -: Август 09, 2011, 11:10:50 am »
...и аз ползвах същата...много съм доволна
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #353 -: Август 09, 2011, 22:52:05 pm »
Аз също ползвах ръчната на Авент, но не можех да смогна с нея и се цедях на ръка. Имах много кърма, но и постоянно запушени канали. Отпушвах ги за няколко часа или 1-2 дни, всеки път различно. Но само със зелеви листа! Много помага. Пиех също лецитин. От 1-2 месеца не съм имала проблем.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #354 -: Август 11, 2011, 18:58:20 pm »
Аз ползвам електрическа на NUK, за цената си е идеална :).
Ели, в Чикаго сме. Лятото ни е доста слънчево /за разлика от зимата  :lol:/.
Ние се оправихме. Вероятно неразположението беше в следствие на ваксинацията.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #355 -: Август 17, 2011, 08:32:43 am »
Момичета,ако спра да кърмя през нощта, това ще се отрази ли на количеството кърма през останалото време?
Аз и сега пропускам кърмения, но все пак гледам да редувам в кои часове, но сега ми се иска да имам поне 2 прескочени кърмения. Това са 6 часа, ама реално от последното до следващото ще са 9 часа.


Б.


  
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #356 -: Август 17, 2011, 10:41:21 am »
Боби, а защо искаш да прескачаш кърмения?
Не мисля, че ако спреш да кърмиш през нощта, кърмата за останалите кърмения ще намалее.


Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #357 -: Август 17, 2011, 10:52:55 am »
Момичета,ако спра да кърмя през нощта, това ще се отрази ли на количеството кърма през останалото време?
Аз и сега пропускам кърмения, но все пак гледам да редувам в кои часове, но сега ми се иска да имам поне 2 прескочени кърмения. Това са 6 часа, ама реално от последното до следващото ще са 9 часа.


Б.
На мен не ми намаля кърмата, въпреки че Бобо отказа рано нощното хранене. Имаше пауза от 7-8 часа поне.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #358 -: Август 17, 2011, 11:19:36 am »
Боби, и ние имахме период, през който не съм кърмила 8-9 часа. Не ми намаля кърмата, но докато се регулира, чувствах гърдите си много напрегнати, защото се препълваха. Чак болеше.... Но за няколко дена всичко си дойде на място :)


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #359 -: Август 17, 2011, 13:07:18 pm »
А при вас  кога сладурите сами отказаха нощното хранене?

Калоян си се буди ,а педиатър ме убеждава,че вече трябвало да съм премахнела нощното хранене ,залъгвайки  го с вода,която той не иска да пие ...
« Последна редакция: Август 17, 2011, 13:11:07 pm от nimika »