0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #300 -: Юли 18, 2011, 14:10:39 pm »
 Здравейте, дами!
 Искам да ви питам нещо.От два дни, след кърмене почти нищо не изцеждам. Иначе превръзките за гърди ми се напояват обилно, преди хранене шурти мляко, та явно имам кърма. Но в началото много повече изцеждах. Дали това е ,защото бебчето яде повече. Трябва ли да се притеснявам, че не остава какво да цедя?
 Другият въпрос ми е, случва се понякога,както на това обедно хранене, да суче от една, после не иска да заспива,продължава да суче ръчичката си или като го гушна да търси гърда.Давам му другата и продължава да се храни. След това заспива.
 С цялото това писание искам да кажа,че леко се притеснявам дали не ми е намаляла  кърмата или просто бебчо има нужда от повече и за това хапва и от двете
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #301 -: Юли 18, 2011, 16:16:46 pm »
 Трябва ли да се притеснявам, че не остава какво да цедя?
 

Според мен нямаш основания за притеснение. Вероятно бебчо и организмът ти се нагласят един към друг, започваш да "произвеждаш" точно толкова, колкото детето има нужда.

По втория ти въпрос: предполагам, че просто ти е изсукал едната гърда и си дояжда от втората. Ако детенцето е спокойно до следващото кърмене - всичко е наред  :D. В случай, че се усъмниш в количеството на млякото - просто се хранете на по - малки интервали.
Аз лично кърмя от двете гърди на едно хранене - така не ми се препълват и се чувствам по - комфортно. Изцеждам  само след сутрешното ядене, тъй като спим по 8 часа и се събира доста.
« Последна редакция: Юли 18, 2011, 17:36:36 pm от elle22 »
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #302 -: Юли 18, 2011, 16:43:13 pm »
Дидон, ако детето ти е спокойно нямаш проблем. Всичко иска време, бебето увеличава своите нужди ежедневно, на организма ти му трябва известно време да се нагоди, elle22 ти го е написала вече. Кърми спокойно, ако видиш че има нужда давай от двете гърди ;)
Малко  :offtopic:
Има ли някой наясно по въпроса с релактацията!? Ако има бих искала да питам някои неща.
« Последна редакция: Юли 18, 2011, 16:47:17 pm от aditoo »

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #303 -: Юли 18, 2011, 19:08:24 pm »
 Благодаря,момичета!
 Забелязах, че точно и двата пъти, когато сука и от двете гърди, после мъничко върна, не е повръщал,а съвсем малко върна. Дали пък не му идва в повече, а просто да си е лакомичък и за това да иска и другата...
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #304 -: Юли 18, 2011, 23:48:16 pm »
Дидон, според мен те най-добре си знаят, вероятно е да яде повече, но мисля, че ти да се опитваш да регулираш колко яде е рисковано. аз по моята девойка забелязах, че с възрастта връща повече, не знам защо е така може да стават по-силни и да сучат по повече или нещо друго, но след като си е добре детето не му бери кахър. а ти защо искаш толкова много да изцеждаш? само питам
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #305 -: Юли 19, 2011, 09:06:24 am »
 :oops: Всъщност не искам, просто си мислех, че така ще помогна на кърмата малко да се увеличи, но то пък може би няма смисъл...

 Утре сме на консултация и ще се разбере дали е папкал добре или не...
 И малко извън темата, но много неприятно било да се объркат коликите с глад,май става още по-зле ситуацията, когато бебчо преяде
« Последна редакция: Юли 19, 2011, 09:08:03 am от didon »
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #306 -: Юли 19, 2011, 15:51:06 pm »
didon, Марти има рефлукс и докато беше по-малък след всяко ядене ми повръщаше. Сега връща само това, което му е в повече. Ще видиш, че има голяма разлика в плача от колики, глад и сън...  :D
Ако искаш да увеличиш, ако не сучете нощно време, това е времето,през кпоето можеш да цедиш и гарантирам, че ще имаш увеличаване. Но тогава ще тр да доизцеждаш след всяко кърмене, а ще имаш ли време?

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #307 -: Юли 19, 2011, 17:14:13 pm »
didon, мокриш си нощниците и сутиените нощем, защото продължаваш да изцеждаш. Не разбирам защо го правиш - бебето ти регулира кърмата достатъчно, ти така само си докарваш дискомфорти. Това, че Калоян иска да похапне и от другата гърда означава, че просто нуждите му нарастват - нищо необичайно. Ако спреш да се доизцеждаш, има голям шанс да забравиш подплънките за сутиен и мокрите нощници ;) Вярвай ми, за 9 месеца ми се е случило не повече от 2 пъти да получа мокри петна (2-3 см в диаметър). Следи нааканите памперси, гледай дали пишка достатъчно и си вярвай.

Ако кърмата ти намалее (случва се понякога или пък нуждите на бебето нарастват бързо и не успяваш да смогнеш), веднага ще разбереш. Бебето ще е неспокойно, ще се сърди, като го слагаш на гърда и ще му личи, че е гладно. Бързо ще приключва с първата и ще изсуква всичко или почти всичко от втората. Успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #308 -: Юли 19, 2011, 17:36:41 pm »
Дидон,  Ако бебето си увеличи нуждите, ще иска да суче повече и така ще "предизвика" кърмата. С по-често сукане за 1-2 дена ще ти се увеличи сама кърмата без изобщо да трябва да изцеждаш  osi_9 Успех и се довери на бебо  :)
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #309 -: Юли 20, 2011, 11:16:39 am »
 Благодаря,момичета!
 След вчерашното пиене на повечко течности и похапване на житце / по препоръки / през нощта и тази сутрин сме супер...Не изцеждам вече два дни...Тази нощ направихме пауза от 4тири часа :) ... и днес сме на консултация.Ще ви пиша колко сме наддали ...
 Още веднъж благодарско!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #310 -: Юли 20, 2011, 22:49:24 pm »
 Съжалявам, че два мои поста са един след друг, но няма как да редактирам първия вече...
 Та,на консултацията днес, стана ясно, че Калоянчо е наддал 310гр от 12ти юли до днес. Това предполагам отговаря на въпроса ми дали имам проблеми с кърмата  :oops:
 От вас обаче получих много добри съвети, които ще са ми от полза.Искрено се надявам да мога да го кърмя поне до 6тия месец
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #311 -: Юли 21, 2011, 08:17:11 am »
didon, нали не мислиш, че 300 г за 10 дни са малко? Това прави около 900 г на месец, което е повече от добре. Нямаш проблеми с кърмата.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #312 -: Юли 21, 2011, 12:15:49 pm »
didon, нали не мислиш, че 300 г за 10 дни са малко? Това прави около 900 г на месец, което е повече от добре. Нямаш проблеми с кърмата.
Абсолютно!На всичкото отгоре,тези седмични грамажи могат и рязко да се удвоят,например или намалят и в последните броени дни от месеца,бебко да наддаде рязко.

Дидон,споко бе жена :wink:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #313 -: Юли 21, 2011, 22:05:29 pm »
сега е мой ред с (неоснователните?) притеснения. от няколко дни се чудя дали не ми е намаляло млякото, което е супер странно, но да ви кажа  - бебето е сравнително спокойно, яде си, след ядене, обикновено заспива, напоследък яде по-често и от двете гърди и май по-дълго стои на гърдата. нямам вече толкова преживяване за тежест, и че са ми пълни и аз като дидон рядко се разливам по тениски и други. усещам пак като ми слиза млякото - онова усещане за иглички, но е по-слабо.

ясно е, че тя няма проблеми с храненето - за месец и нещо е наддала 2 кг, само се притеснявам дали ще има достатъчно, щото не искам да спирам или да се дохранване. може би се притеснявам, защото не ям като хората. ще съм благодарна за всякакви мнения. а другата глупост, която направих снощи, е че четох един сайт - как да разбираме поведението на бебето по време на хранене и според това ми е малко млякото и винаги е било малко, което е глупост, но още повече се панирах. (щото от време на време като яде се сърди и ме удря по гърдата, та това значело, че не пуска мляко, а и не гълта на всяко засмукване) извинете, ако са глупости, ама или се чувствам зле, че всички казват, че е "дебела" (макар и с усмивка) или се шашкам, че няма да мога да я изхраня. и като не ще да яде и от шише се чувствам : :rain:
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #314 -: Юли 22, 2011, 07:59:48 am »
Еленке, някои педиатри слагат на "диета" кърмачета, качили 1 кг за месец! Ти говориш за два кг! Няма начин да ти е малко кърмата. Почти през цялото време, в което кърмех, гърдите ми са били спокойни и непрепълнени. Това означава, че просто добре са се регулирали нещата.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #315 -: Юли 22, 2011, 09:40:22 am »
 Еленка,и Коко прави така понякога, даже ми опъва зърното и тогава мама му се кара ;) Забелязала съм, че го прави само на дясната гърда. Обаче нали някои бебета имали предпочитания,може пък това да е изказване на недоволство, че са именно на не любимата гърда...

 Искам да питам,колко време ще дишат така странно,докато сучат? При нас пада едно сумтене,сякаш ни е запушен носа.Понякога имам чувството, че млякото ще излезне през ноздричките му...Не е на всяко хранене,но е доста често
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #316 -: Юли 22, 2011, 10:39:12 am »
Да, удрянето може да е недоволство заради "нелюбимата" гърда - на Бобо успявах да му пробутам дясната само в просъница или, ако е много гладен.

Дидон, създаваш си притеснения от нищото май...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #317 -: Юли 22, 2011, 10:47:51 am »
 :lol: :lol: :lol:
 Това последното не ме притеснява,но ми е любопитно.Голямо сумтене,голямо чудо...
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #318 -: Юли 22, 2011, 10:48:53 am »
Дидон, дишат така защото ноздричките им още са теснички, израства се. Мойта дъщеря отскоро не сумти.
А и изкарват понякога кърма през нослето, не е нещо необичайно.
Може да пробваш да капнеш физиологичен разтвор, ако има нещо в нослето да се размекне и излезе.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #319 -: Юли 22, 2011, 10:52:09 am »
:lol: :lol: :lol:
 Това последното не ме притеснява,но ми е любопитно.Голямо сумтене,голямо чудо...
Ти ще видиш после, като вземе да експериментира със звуците, които може да издава... Всяко ново нещо се повтаря десетки пъти. Бобо се беше научил да кашля толкова добре, че и на лекар ходихме по случая, да ме увери, че нищо му няма  :lol: :lol: :lol:
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.