0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Ендометриоза! И сега накъде..?
« -: Март 18, 2007, 22:05:16 pm »
Здравейте,

правиха ми лапароскопия миналата седмица и диагнозата е ендометриозно огнище на задната страна на матката. Лекарят който ми прави операцията каза че е изчистил това което е видял и сега според него има 2 варианта:

1. Хормонално лечение за 2-3 месеца
2. Бързо забременяване което ще спре развитието на ендометриозните клетки

Моля, ако някой е бил диагностицирал с ендометриоза и знае по-вече да сподели. Особено такива които са се преборили с тази болест. Успях да прочета доста статии на тази тема, и това което разбрах е че мненията са противоречиви - няма 100% връзка между ендометриоза и стерилитет.

Но това със бързото забременяване не ми стана ясно - как ако е невъзможно забременяване при наличие на ендометриоза.

Благодаря на всички и успешна седмица :)
Re: Ендометриоза! И сега накъде..?
« Отговор #1 -: Март 18, 2007, 22:19:10 pm »
Съжалявам за тази диагноза  :(
Мразя я тази болест  :x
Аз мисля, че лечението е задължително. Но решението си е твое.
Има голям шанс да забременееш след изгарянето на гадината, но ако не се случи в следващите месеци?
Стаменов е предложил нов препарат на Лили. Надявам се да се включи със съвет  :)
Аз ти пожелавам успех, каквото и да решиш!

lb2f
*
Re: Ендометриоза! И сега накъде..?
« Отговор #2 -: Март 19, 2007, 09:08:37 am »
  Идеята за бързо забременяване много ми харесвар но...ако не стане веднага?
Аз лично те съветвам да си направиш лечението. Аз също правих лапаро, после 6 месеца бях на лечение и проблема се реши :balk_50:
  Желая ти успех каквото и да решиш :bighug:
*
Re: Ендометриоза! И сега накъде..?
« Отговор #3 -: Март 19, 2007, 09:55:59 am »
Не можеш да си сигурна, че ще забременееш бързо, а и какво значи бързо? Така че моя съвет е да изкараш тримесечен курс на лечение. Болестта е много коварна и може да се върне всеки момент а и неможеш да си сигурна до колко добре са изчистени огнищата. Аз съм с ендометриоза 4 степен и след лапарото бях 3 месеца на Диферелин и сега съм бременна в 3 месец. Ето тук има специална тема за ендометриозата можеш да я разгледаш: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=2967.0

Успех!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Ендометриоза! И сега накъде..?
« Отговор #4 -: Март 19, 2007, 10:00:31 am »
Аз лично те съветвам да си направиш лечението. Аз също правих лапаро, после 6 месеца бях на лечение и проблема се реши :balk_50:
 

Бобка, и при теб ли намериха ендометриоза при лапароскопията? Казваш че проблема се е решил.Има ли начин с изследване на кръвта да се види дали все още има еднометриоза в тялото?

Мислим следващия цикъл да направим инсеминация.
*
Re: Ендометриоза! И сега накъде..?
« Отговор #5 -: Март 19, 2007, 10:11:34 am »
Не можеш да си сигурна, че ще забременееш бързо, а и какво значи бързо? Така че моя съвет е да изкараш тримесечен курс на лечение. Болестта е много коварна и може да се върне всеки момент а и неможеш да си сигурна до колко добре са изчистени огнищата. Аз съм с ендометриоза 4 степен и след лапарото бях 3 месеца на Диферелин и сега съм бременна в 3 месец. Ето тук има специална тема за ендометриозата можеш да я разгледаш: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=2967.0

Успех!

Благодаря Гери! Поздравления за бремеността :)
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Ендометриоза! И сега накъде..?
« Отговор #6 -: Март 19, 2007, 20:18:10 pm »

Има ли начин с изследване на кръвта да се види дали все още има еднометриоза в тялото?

Мислим следващия цикъл да направим инсеминация.
Само с лапароскопия може да се поровери дали пак има ендометриоза.Това е единствен диагностичен метод за ендометриоза.Успех мила! :D
Re: Ендометриоза! И сега накъде..?
« Отговор #7 -: Март 19, 2007, 21:31:04 pm »
Инсеминациите са добър вариант ако тръбите ти са проходими, това е по-добре от лечението, пожелавам ти успех.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Ендометриоза! И сега накъде..?
« Отговор #8 -: Март 19, 2007, 22:16:36 pm »
аз съм на депо провера, но го няма в бг. аз си го внесох от турция но го има със сигурност и в австрия и в германия
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Ендометриоза! И сега накъде..?
« Отговор #9 -: Март 20, 2007, 08:46:45 am »
аз съм на депо провера, но го няма в бг. аз си го внесох от турция но го има със сигурност и в австрия и в германия

А това какво е?
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Ендометриоза! И сега накъде..?
« Отговор #10 -: Март 20, 2007, 10:42:27 am »
мускулна инжекция, която се поставя еднократно но е с депо ефект, т.е. има 3 месечно действие. активното вещество е прогестерон. води се противозачатъчно. доколкото разбрах целта е да се спре растежа на лигавицата, от там цикъла, от там хормоните, които хранят ендометриозата. все още не е съвсем убеден док дали при мен е проработила защото както вече казах си я внесох от турция на доста ниска цена. док се усъмни че може да е менте. на първия преглед всичко изглеждаше нормално но той иска да се видим отново 10 дни след първия преглед (пада се сега в събота на 24-ти). след този втори преглед ще има повече яснота дали въпреки ниската цена лекарството работи. после какво следва ще каже док. предполагам всичко зависи от резултата от предстоящия преглед.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Ендометриоза! И сега накъде..?
« Отговор #11 -: Март 23, 2007, 09:36:51 am »
На мен лекари са ми казвали че ендометриозата е опасна ако е обхванала яйчниците, ако от външната стена на матката не е страшно.

Така че все едно вече я няма при теб - нали са я изгорили при лапарото?
*

    dеkki

  • **
  • 74
  • Вярвам в чудеса!
Re: Ендометриоза! И сега накъде..?
« Отговор #12 -: Март 23, 2007, 16:57:22 pm »
Привет и от мен!
И аз съм с Ендометриоза. Но при мен се наложи коремна операция. Така и не можах да разбера коя степен е, не пише в епикризата. Операцията беше в края на януари, месец по-късно си взех епикризата и бях на контролен преглед, на който ми казаха, 4е състоянието ми е много добро и ако искам мога да започвам с опити за забременяване или да започвам с лечение от 6 месеца с Диферелин. Тъй като не вярвам бременост да се получи веднага след операцията на тази лоша болест, си подадох документи за инжекциите, но и без това минаха няколко месеца вече в чакане на епикризата и инжекциите от Касата,  та си направихме няколко опита, но така и не се получи.Последното, което съм напът да направя преди да започна с инжекциите следващия месец е да посетя др.Стаменов. Много се надявам чудото да стане по-скоро. Забравих да кажа, че имам спонтанен аборт миналата година по това време в 3.месец, който най-вероятно се е дължал на ендометриозата.
Пожелавам на всички момичета, които като мен копнеят за бебенце, в най-скоро време да не могат да си намерят мястото от радост.  :balk_111:
*
Re: Ендометриоза! И сега накъде..?
« Отговор #13 -: Март 26, 2007, 09:48:16 am »
Привет и от мен!
И аз съм с Ендометриоза. Но при мен се наложи коремна операция. Така и не можах да разбера коя степен е, не пише в епикризата. Операцията беше в края на януари, месец по-късно си взех епикризата и бях на контролен преглед, на който ми казаха, 4е състоянието ми е много добро и ако искам мога да започвам с опити за забременяване или да започвам с лечение от 6 месеца с Диферелин. Тъй като не вярвам бременост да се получи веднага след операцията на тази лоша болест, си подадох документи за инжекциите, но и без това минаха няколко месеца вече в чакане на епикризата и инжекциите от Касата,  та си направихме няколко опита, но така и не се получи.Последното, което съм напът да направя преди да започна с инжекциите следващия месец е да посетя др.Стаменов. Много се надявам чудото да стане по-скоро. Забравих да кажа, че имам спонтанен аборт миналата година по това време в 3.месец, който най-вероятно се е дължал на ендометриозата.
Пожелавам на всички момичета, които като мен копнеят за бебенце, в най-скоро време да не могат да си намерят мястото от радост.  :balk_111:

Dimaya,
а как установиха че си много добре след операцията? Не ме разбирай погрешно - от сърце ти пожелавам да си добре и скоро да си имаш едно прекрасно бебече- просто ми е чудно как се установява състоянието след премахване на ендометриоза, с кръвни тестове или как? Понеже и на мен ми предстои контролен преглед...
*

    dеkki

  • **
  • 74
  • Вярвам в чудеса!
Re: Ендометриоза! И сега накъде..?
« Отговор #14 -: Март 27, 2007, 11:01:58 am »
Привет, Nivear.
Всъщност това е, което и аз не мога да разбера. И точно поради тази причина си записах и час при друг лекар - др. Стаменов. Очакванията ми бяха, че веднага след операцията ще е наложително да запо4на с Диферелин възможно най-скоро, а не 3мес. след операцията.
Прегледът си беше с ултра звук, без никакви други изследвания или кръвни тестове. А в епикризата ми пише, 4е десният ми яйчник е бил с многокамерна кистозна формация с вид на ендометриозна киста, ляв яйчник-малки ендометриозни огнища и кисти с диам.до 1см, наличие на ендометриозни огнища по тазов перитонеум. А освен това съм имала и миомен възел, с диам.3см. Звучи ми много страшничко.
Предполагам, че понеже ендометриозата е била засегнала най-вече яйчниците ми, а и матката ми е била леко увеличена преди операцията заради този миомен възел, лекуващият ми лекар е видял, че тези органи са се възстановили.
На теб пожелавам КЪСМЕТ   :bighug: и да пишеш как се развиват нещата!
*
Re: Ендометриоза! И сега накъде..?
« Отговор #15 -: Март 27, 2007, 12:32:48 pm »
 Здравейте! Имам въпрос към момичетата с ендометриоза, относно симптомите на заболяването. Какви са при вас?
 При мен е изрязано огнище, намиращо се до десния яйчник/който пък при стимулацията реагира най-добре/. Не съм пила медикаменти след лапароскопията. Три месеца след аборта ми се появиха старите признаци - постоянни болки в яйчниците и скъсяване на МЦ. Опасявам се, че се е възобновила. Какво да правя? От началото на януари все си ме боли. Може ли ендометриозата да е причина за спонтанният ми аборт, или редукциите, или двурогата матка, или инфекцията от кандида, ентерококи и стрептококи или е от всичко плюс кой знае какво още?
 Сега имам Е.коли, още не съм почнала лечение, страх ме е, защото получавам световъртежи от изписаното ми лекарство. Мъжът ми няма да се лекува, какъв ще е тогава ефекта?
 
 Лили, пиши ни как се развиват нещата при теб. :bighug:
 
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Ендометриоза! И сега накъде..?
« Отговор #16 -: Март 27, 2007, 12:35:06 pm »
Ендометриозата по принцип е пречка за забременяване, но не е причина за аборт.Инфекцията може да е причина за аборт.
« Последна редакция: Март 27, 2007, 12:40:17 pm от Lali »
*
Re: Ендометриоза! И сега накъде..?
« Отговор #17 -: Март 27, 2007, 12:56:53 pm »
Четох някъде че ендометриозата може да предизвика аборт.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Ендометриоза! И сега накъде..?
« Отговор #18 -: Март 27, 2007, 12:57:13 pm »
Лили, пиши ни как се развиват нещата при теб. :bighug:

ми как. колко точно мислиш че съм тъпа. много съм тъпа. ама много. толко ме е яд на мен си че ми иде собственоръчно да се удуша...
погледнах в тавана преди ок 2 седм и кво мислиш реших - да почна да пия малко ескимо...е така щото са ми малко другите лекарства...ескимото съдържа и вит е. светна ли ти вече колко точно съм тъпа. щото на мен ми светна ама едва вчера. и се чудя аз що така расте лигавица и т.н. абе овца. ама от най-тъпите. е са като ида в събота на преглед и като ме изгони док...ша са метна от някъде от по-високичко и ще се приключи...

съжалявам за ситуацията при теб...
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Ендометриоза! И сега накъде..?
« Отговор #19 -: Март 27, 2007, 23:58:21 pm »
Риба твоите болки може да са от изброените гадинки, трябва първо да се справиш с тях, ако не ти понася едно лекарство консултирай се с лекаря си да го смени с друго. За симптомите аз лично нямах болки.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]