0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ендометриоза! И сега накъде..?
« Отговор #20 -: Март 28, 2007, 06:49:56 am »
  Ледена-Луна и аз се замислих дали болките не са от гадините, но октомври и ноември, когато имах кандида, ентерококи и стафилококи нямах болки. Микробиологията от началото на декември показа, че всичко се е изчистило. Болките започнаха януари. Правих ПКК- СЕУ и С-реактивен протеин и всичко бе в граници, което означава, че няма възпалителен процес. Микробиологиите преди лапарото бяха добри, а болки си имах. Когато четох темата за ендометриоза във форума, относно симптомите при мен са налице-болки, скъсен МЦ.
  Снощи реших, днес да се консултирам с д-р Персенска, да не занимавам д-р Стаменов с моите незначителни проблеми/има много работа/, относно лечението ми. Страх ме е да пия тези хапчета, които ми ги изписа-купих ги, нося ги с мен, заедно с алергозан и нямам смелост да глътна поне една таблетка. Мисля да пробвам лечение с Далацин-антибиотик-крем/поне ми действа/-не са го тестовали в антибиограмата. Може и пък Е. коли да не са резистентни към него и да се изтрепят. После пак ще направя микробиология и дано да са изчезнали, ако не ще мислим как да се лекувам.
  Лили, дали лигавицата нараства от ескимото-млечни продекти-вит.с или не е подействала ефективно инжекцията от депо провера? Стискам палци в събота на прегледа да са добри новините./За скачането на всеки му идва да скочи на моменти, а ма на пусто ни се живее/.
  Поздрави на всички!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Ендометриоза! И сега накъде..?
« Отговор #21 -: Март 28, 2007, 08:34:54 am »
Цитат
Мисля да пробвам лечение с Далацин-антибиотик-крем/поне ми действа/-не са го тестовали в антибиограмата. Може и пък Е. коли да не са резистентни към него и да се изтрепят.

Я за по-сигурно си питай доктор Перси. Да е жива и здрава, успешно се справя с моите гадинки.
Е-коли не се повлияват от Далацин.
Re: Ендометриоза! И сега накъде..?
« Отговор #22 -: Март 28, 2007, 21:20:31 pm »
Мда и аз това щях да пиша Клиндамицина не помага за е. коли, друго което може да изследваш е микоплазма, тя предизвиква подобни болки и понякога липса на овулация. Посети лекарката, направете изследване и антибиограма и ги бори.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Ендометриоза! И сега накъде..?
« Отговор #23 -: Март 28, 2007, 23:26:36 pm »
 Лейди, днес говорих с д-р Персенска, вдъхна ми кураж и утре гълтам първото хапче. Успокои ме, че ако нещо се притеснявам да и се обадя. След лечението ще отида да направя пак микробиология. Лейди  :bighug:
 Антоанета благодаря и на теб за полезната информация!
 Луни, ще изследвам и микоплазма.Благодаря ти!
 Ох, фобия имам към лекарства... :(
 
*
Re: Ендометриоза! И сега накъде..?
« Отговор #24 -: Март 29, 2007, 11:17:33 am »
Момичета,

колко време след лапарокопията правихте контролен преглед? А микробиология?

А нещо друго което е необходимо да се направи след откритата еднометриоза и евентуално хормонално лечение?
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Ендометриоза! И сега накъде..?
« Отговор #25 -: Март 29, 2007, 11:19:11 am »
преглед в рамките на 1 мес. микробиология все още не. докато се наканя и ми тръгне я зацапване, я кървене...
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Ендометриоза! И сега накъде..?
« Отговор #26 -: Март 29, 2007, 11:26:59 am »
Лили, крайно време е да преминат проблемите и след лечението ти в момента да ни зарадваш с хубава новина.весел и слънчев ден. :D
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Ендометриоза! И сега накъде..?
« Отговор #27 -: Март 29, 2007, 11:29:12 am »
джоли, мерси за пожеланието но е раничко още. най-рано юни месец (дано че съм си поръчала риба :D)
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Ендометриоза! И сега накъде..?
« Отговор #28 -: Март 29, 2007, 11:31:17 am »
пожелавам ти го от сърце, наистина, снаха ми не можа да удържи на брат ми до рождения ден както и пожелах, но за 5 дни няма място за коментар. :D
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Ендометриоза! И сега накъде..?
« Отговор #29 -: Март 31, 2007, 14:07:14 pm »
Лили, по кое време днес беше на преглед? Щото аз минах около 12ч и д-р Стаменов ми препоръча именно депо провера  :lol: (или другият вариант: Даназол). Явно си минала преди мене и е останал доволен от твоите резултати. Впрочем, на мен докторът ми каза, че Вит А и Е и другите добавки, подобряващи лигавицата, не увеличават ендометриозата.
*
Re: Ендометриоза! И сега накъде..?
« Отговор #30 -: Март 31, 2007, 16:02:06 pm »
Гризка, а взе ли си протокол или епикриза от операцията? Аз ходих вчера при д-р Стаменов - но моята не беше още готова...не можаха и протокола да намерят :( попитах колко е била голяма ендометриозата и д-р Персенска каза доколкото си спомня около 3 см. Това каква степен се води?
Re: Ендометриоза! И сега накъде..?
« Отговор #31 -: Март 31, 2007, 16:42:19 pm »
Не можах да си взема. Казаха, че през седмицата д-р Персенска щяла да я напише. Ама аз предпочитам още в понеделника да я имам, за да си взема малко продължение на болничния от джи пито...

За твоя размер киста не знам коя степен се води по принцип, но д-р Стаменов каза, че яйчниковата ендометриоза винаги се водела 3та-4та степен. Всъщност на теб какво лечение ти предлагат? Виждам, че и ти не си решила още какво да правиш...
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Ендометриоза! И сега накъде..?
« Отговор #32 -: Март 31, 2007, 17:33:12 pm »
неее, по-късничко минах.
той д-ра си знае че работи лекарството. имаше съмнения че точно моето работи, защото е внесено от турция на доста ниска цена
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Ендометриоза! И сега накъде..?
« Отговор #33 -: Април 01, 2007, 09:38:23 am »
Гризка,док залага на бързо забременяване. Аз съм с двурога матка и при операцията направи и хистеро - махна септум-а. Той се притесява че ако започнем хормонално лечение септума може да се появи отново или пък стените на матката да се слепнат (не разбрах как точно), та за това предлага да направим инсеминация другия цикъл.
Re: Ендометриоза! И сега накъде..?
« Отговор #34 -: Април 01, 2007, 17:41:30 pm »
Привет момичета!
Моля да ме посъветвате какво да правя. В петък при преглед преди инвитро процедура лекарката ми каза ,че имам ендометриални кисти на десния яйчник и че тоя същия е доста уголемен. Предложи ми два варианта: лапароскопия или веднага да започване с инвитрото. До понеделник трябва да сме взели решение - КАКВО  ДА ПРАВИМ?  Помолих я за съвет като специалист , но тя каза сами да вземем решение.
Какъв е шанса за успешно инвитро при наличие на ендометриални кисти?
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Ендометриоза! И сега накъде..?
« Отговор #35 -: Април 01, 2007, 17:47:59 pm »
знаеш, предполагам че една от функциите на ендометриозата е да скапва качеството на яйцеклетките. не мога да те посъветвам нищо. решението обаче не мисля че трябва да вземете савсем сами - работа на лекаря ви е да участва в него.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Ендометриоза! И сега накъде..?
« Отговор #36 -: Април 01, 2007, 18:18:21 pm »
Как така сами да решите? Ако всички ние сме компетентни ще ходимм ли при лекарите?

Мисля че ако твоя лекар не ти даде съвет е добре да се консултираш с друг док.

Re: Ендометриоза! И сега накъде..?
« Отговор #37 -: Април 01, 2007, 18:44:30 pm »
Нещата стоят така: Аз съм само с един яйчник и без маточни тръби. Докторката каза , че ако правим лапароскопия  има макар и нищожна вероятност да се увреди яйчника . И ни предложи да пробваме първо с инвитрото и ако не стане после да правим лапароскопия. НО ПОДЧЕРТА ,ЧЕ РЕШЕНИЕТО Е НАШЕ И НИ НИ ПРИШПОРВА. Та затова съм толкова раздвоена (да рискувам единственния си яйчник или да произведа некачествини яйциклетки ).
Re: Ендометриоза! И сега накъде..?
« Отговор #38 -: Април 01, 2007, 23:00:29 pm »
може и да не съм права, но си мисля че може да се направи пенетрационен тест-мисля че това беше, ако нямаш естествена овулация да предизвикат такава и да се види има ли оплождане, незнам дали е редно това, но може да попиташ, за да знаеш дали да дадеш едни 5-6000 лв. или първо да направиш лапаро. Струва ми се, че биха могли да отстранят внимателно кистите, рискове винаги има. Защо не направиш и още една консултация с друг лекар.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Ендометриоза! И сега накъде..?
« Отговор #39 -: Април 02, 2007, 18:47:17 pm »
Аз самата съм само с един яйчник и точно преди 1 седмица ми беше лапарото за отстраняване на ендометриоза. Мен повече ме притесняваше да не оставя ендометриозата да "изяде" яйчника, от колкото да не увредим яйчника при лапароскопията. Просто на мен лично първият риск ми се вижда много по-сериозен. Все пак като се подлагаме на лапароскопия, го правим при специалист, на когото имаме доверие, че ще направи всичко възможно да запази невредим яйчника. Докато ендометриозата се развива с непредвидими темпове и не винаги се вижда добре на ехограф. В моя случай преди лапарото док говореше за 2см киста, която се видя на УЗИ, обаче по време на лапарото се е открило сериозно количество ендометриоза около яйчника, и наистина е имало риск тя да го "изяде". Мисля, че е добре да си наясно и с този риск, за който явно не ти е говорила лекарката...

Момичета, вече и аз съм в отбора на лекуващите се с депо провера. Преди малко ми сложиха инжекцията... Огромно благодаря на Лили, която остави ампулата при д-р Стаменов, и си направи труда да ме издири във форума без да се познаваме, а после и ми отговори на всички въпроси.  :flower: