0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #320 -: Април 25, 2007, 16:42:08 pm »
Smilie, мисля че е възможно да излезе със 7 дена по голямо, мен в 13 седмица, ме изкараха че съм в 15 - 16, а 2 седмици по късно на ЖК на друг апарат излезе че бебето е в 15 точно в която си бях, един вид за 2 седмици бебето не е пораснало изобщо. Освен това те мерят главичката поне при мен беше така и на базата на това колко е голяма главата определят в коя седмица си. В крайна сметка, в петък ще ходя на хубав апарат и на добър специалист и се надявам да се разбере колко точно голямо е бебето и дали всичко е наред. А и съм чела че бебето не расте равномерно, така че може да избързва на моменти.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #321 -: Април 25, 2007, 16:46:04 pm »
И аз днес дадох кръв за БХС в МД. Генетичката ми каза, че никъде в България не изследвали естриол, а само АФП и ЧХГ? Защо изобщо му казваме троен тест тогава?
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #322 -: Април 26, 2007, 12:06:20 pm »
Мацки, от вчера имам бодежи в областта на яйчниците и малко по-навътре. И някакво придърпване. Случвало ли ви се е?
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #323 -: Април 26, 2007, 12:13:18 pm »
Мацки, от вчера имам бодежи в областта на яйчниците и малко по-навътре. И някакво придърпване. Случвало ли ви се е?
Да на мен също.Това се получава защото матката расте и се повдига за да излезне от таза.Споко всичко е наред :D
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #324 -: Април 26, 2007, 12:26:45 pm »
Mari_Pz, и аз имах пристягания, придърпвания и бодежи и всички тук ми казваха, че е от разтягането на матката. Д-р Томова обаче каза, че са леки контракции и че всяка жена ги чувства различно. Нямах най-характерното "втвърдяване на матката", чрез което най-често другите жени описват контракциите. Откато си пия магнезия, почти не ми се случват подобни бодежи. Първо никакво шашкане и второ - сподели подробно с лекаря си, може и да е описаното разтягане на матката (тя горката вижда зор :lol:), но може и да изисква някакво лечение.
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #325 -: Април 26, 2007, 13:16:43 pm »
Момиче здравейте!Бременна съм в 24 седмица.Правих инвитро и от първия път стана.
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #326 -: Април 26, 2007, 13:20:39 pm »
След като ме гледаха на триизмерен и на мене ми казаха, че бебока е с една седмица напред. Мисля, че това е напълно нормално.
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #327 -: Април 27, 2007, 11:25:21 am »
Момичета не се шашкайте с разминаването в седмиците. Просто бебетата растат с различни темпове в различните периоди на бременността. Спомням си, че бях в седмия месец, когато бебка беше пораснала с около 2 седмици напред и даже се предполагаше, че ще е едро бебе, пък после всичко си дойде на мястото и си се роди по план 6 дни преди термин, точно 3 кг.
<br />[link=http:
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #328 -: Април 27, 2007, 12:00:53 pm »
И аз мога да споделя нещо подобно като meshko106. До седми месец бебето растеше много - направо все едно, че носех новия Крали Марко. После обаче нещата се нормализираха и сега бебето си отговаря на възрастта.

И нещо,което може да е от полза за бъдещите мами на тема пазаруване. До вчера нямах абсолютно нищо за бебето. Бях решила да връча списъка (поне него направих) на бабите и мъжот, да се поразтичат докато съм в болницата.
Обаче започнах да чувствам безпокойство от това безхаберие. Вчера обиколихме някои магазини. Искам само да ви кажа, ако не знаете, че така наречения Детски хипермаркет Мечо Пух в Горубляне няма нищо общо с  идеята за хипер- бях малко разочарована.
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #329 -: Април 27, 2007, 14:40:37 pm »
Какво означават съкращенията?
Когато плодът започне да се вижда, възрастта му се установява чрез измерване на CRL (CROWN-RUMP LENGTH). Това е дължината на бебчето от върха на главата до опашката.
След 12 г.с. се използва BPD (BIPARIETAL DIAMETER), за да се определи точната възраст. Теменните кости (parietal bones) се намират от двете страни на главата. Казано на човешки език, BPD е диаметърът на главичката.
Към 16 г.с. почти всички лекари измерват още две неща. Това са FL (FEMUR LENGTH) – дължината на бедрото от коляното до тазовата кост и AC (ABDOMINAL CIRCUMFERENCE) – обиколката на коремчето на бебето.
За да определи възрастта на бебчето, специалистът
1. измерва BPD, FL и AC,
2. определя възрастта според всеки отделен резултат
3. изчислява средната стойност, за да определи възрастта.

Колко точно може да бъде ехографското измерване?
Много точно в ранните седмици…и по-неточно с напредването на бременността.
От 5 - 6 г.с. отклонението е +/ - 4 дни.
От 7 - 11 г.с. отклонението е +/ - 5 дни.
От 12 - 16 г.с. отклонението е +/ - 7 дни.
От 17 - 26 г.с. отклонението е +/ - 10 дни.
От 27 - 28 г.с. отклонението е +/ - 2 седмици.
От 29 - 40 г.с. отклонението е +/ - 3 седмици.
 
Защо с напредването на бременността изчисляването става все по-неточно?
Представете си развитието на бебето като маратон, в който всички участници са с нормално развитие. Всички бегачи започват от едно и също място. С напредването на състезанието някои “дръпват” напред, други остават по-назад. В началото всички маратонци са заедно, след 1 километър вече са разпръснати, след 2 километра разстоянието между тях е още по-голямо…
Всички малки маратонци са нормални, просто някой са по-бавни, други по-бързи. Както възрастните са ниски и високи, слаби и пълни, така и бебетата още преди да се родят са различни. И ЗАПОМНЕТЕ /въпреки нашето сравнение/, развитието не е маратон! По-голямо бебе не означава по-здраво и по-малко бебе не означава бебе с проблеми!

Източник: Ултразвукова диагностика
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #330 -: Април 27, 2007, 20:37:14 pm »
Верди,а знаеш ли какво означават и останалите съкращения,които отчита ехографа:HC,OFD,ASD,ATD
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #331 -: Април 28, 2007, 13:09:01 pm »
Хора,помагайте!Нали ви казах,че съм болна.Свалихме температурата,ама се появи една гадна суха кашлица,която направо ме побъркват,а сигурно и беба е в стрес от моите напъни.Лекарства не помагат,давайте рецептите на баба,че вече въздух не остана и ребрата не молят от напъни :(:(:(
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #332 -: Април 28, 2007, 17:38:54 pm »
И аз потвърждавам - сиропа Хустаж/гил е много добър! Бързо ще усетиш облекчение.
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #333 -: Април 28, 2007, 18:35:27 pm »
Dji-djo,
Защо не попиташ лекаря си - за да ти обясни по-точно и по-подробно?
Дотогава дано ти е от полза информацията по-долу!
При ровене из мрежата съм открила следното (без претенции за медицинска точност на превода):

HC – Head Circumference – обиколка на главичката.
Формулата за изчисление на обиколката на главичката е HC = (BPD + OFD)* п/2
BPD – Biparietal Diameter – диаметър на главичката – измерва се между двете теменни кости (parietal bones).
OFD – Occipitofrontal Diameter – тилно-челен диаметър – измерва се перпендикулярно на BPD.

MAD – Mean Abdominal Diameter – среден абдоминален (на коремчето) диаметър.
Формулата за изчисление на абдоминалния диаметър е MAD = ½ (APD + ATD)
ATD – Abdominal Transversal Diameter – напречен диаметър на коремчето.
APD – Abdominal Anteroposterior Diameter – преднозаден диаметър на коремчето.

aii,
Две страници по-назад в тази тема писах какво помага безотказно при мен срещу кашлица.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #334 -: Април 28, 2007, 19:59:52 pm »
Момичета, здравейте. Помагайте. В страхотна нервна криза съм, треса се цялата, изпадам в ситуации да не мога да спра да треперя, нервно ми е, чувствам се безсилна. Не спя по цели нощи и дни. Вече нямам сили. А така тревожа и бебета си. Пия транксен в краен случай, но той само ме замайва, и не отпуска мусукулите ми. Иначе мента, глог и валериан, както и валидол. Не се издържа вече! Някакви безопасни методи знаете ли? Док се чуди вече какво да ме прави. И на психотерапевт ходя, на иглотерапия, но няколко дни съм ок и после всичко почва с пълна сила. Мислехме че е от преднизолона, спрях го от 2 седмици, и ето че пак се появиха нервните пристъпи. Имала ли е някоя от вас такива състояния! Дали е от хормоните, от бременността ми, това че е двуплодна, дали не ми липсва нещо в организма? Пия витамините пренатал вече, допълнително желязо, защото хемоглобина ми е нисък - 109. Благодаря ви!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #335 -: Април 28, 2007, 22:25:57 pm »
Здравей Каси, съжалявам да чуя, че не се чувстваш добре.:(
Не съм имала подобни пристъпи, само имах ужасно силно сърцебиене от самото начало.Не съм пила нищо.Гледах да се разсейвам с различни неща, взимах душ, гледах филм и т.н
По мое скромно мнение, недей да пиеш никакви успокоителни,менти, чайове, според мен само допълнително се изнервяш.За психотерапевт - не съм сигурна, никога не съм била и не знам как е.Може и да ти помага, може и да не.

Мисли за бебетата си.Представяй си как ще изглеждат, на кого ще приличат, как ще ги кръстите и прочие приятни занимания.

Да не е провокирано от нещо подобно състояние?


Ами това е от мен.
не мога да помогна много, но се надявам да се оправят нещата/

 :bighug: :babyboy: :babyboy:
« Последна редакция: Април 28, 2007, 22:30:11 pm от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #336 -: Април 28, 2007, 23:00:36 pm »
Каси,здравей!Имах нервни кризи след като ме блъсна кола.Тогава ми откриха леко отклонение в щитовидната жлеза в следствие на стреса,което ме навежда на мисълта че е добре да си направиш консултация с ендокринолог.Тъй като от време на време се случва пак да треперя и да ми тракат зъбите /доколкото знам това се нарича тремор/ всеки път като прочета нещо във връзка с тези проблеми ми прави впечатление.И ти го пиша,защото в листовката на магннерота пише,че магнезия помага и при тремор.Утре ще я потърся и ако искаш,ще ти препиша тази част.Идеята ми е на тази основа да коментираш с лекаря дали да не взимаш профилактична доза магнерот.Обикновено го изписват при контракции,но ако може да ти помогне за нервните кризи няма да навреди на бременността.Знам,че кризите се появяват когато си поискат и че с хубави мисли не можем да ги прогоним.Мъничетата са добре,нали?Стискам палци скоро да се успокоиш и да се чувстваш добре без лекарства.
« Последна редакция: Април 28, 2007, 23:03:10 pm от Dji-djo »
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #337 -: Април 28, 2007, 23:15:24 pm »
Каси, скъпа, как ми се иска да мога да помогна с нещо, за да се почувстваш по-добре!
И аз като Джиджо те съветвам да провериш щитовидната жлеза. Аз се сдобих с тахикардия(учестен пулс) заради увеличена щитовидната жлеза. Д-р Тодорова ми предписа нещо за тахикардията, но кардиналното лечение ще започне след 20 седмица, защото преди вА не е препоръчително. При мен само ТСХ е под долна граница, всичко друго е ок. Обсъди с док, дали да не изследвате щитовидните хормони.
Искрено се надявам бързо да се оправиш, за да растат бебчетата спокойни. Прегръщам те!
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #338 -: Април 29, 2007, 12:05:42 pm »
Касинка, опитай с чай от маточина. Дано бързо се отървеш от тези неприятности. Всичко ще е наред. Прегръщам ви.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #339 -: Април 29, 2007, 17:18:11 pm »
Каси, аз си взимам от време на време Дормиплант - съдържа мента и валериан. Док каза, че е безвреден, но все пак не трябва да се прекалява.