0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #260 -: Април 18, 2007, 20:30:51 pm »
denito,
то и аz ниЩо от там не съм си поръчвала (макар, че раzбирам немски  :wink:), но ходех често да раzглеждам (в Нета). Те всички теzи неЩа ги има в специалиzираните бебеШки магаzини, но ако те мърzи да се раzхождаШ до там, поръчваШ от каталога.
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #261 -: Април 18, 2007, 22:08:03 pm »
Здравейте. Моля ви кажете не6то zа ка6лица, че вече е много zле положението. В момента съм малко в чужбина и ни6то леко не мога да си купя от аптеката. Каzват ми че ни6то не е подходя6то при ранна бременност
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #262 -: Април 19, 2007, 00:39:15 am »
Гъбка, подбел и жиловлек помагат за кашлица. Ако не може да намериш билките за чай, потърси сиропа за кашлица на д-р Тайс с теснолист жиловлек.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #263 -: Април 19, 2007, 06:16:19 am »
Цитат
Здравейте бъдеЩи мамчета  ,
я докато скучаете, "сверете си часовниците" с това което тук е актуално, като раzгледате он-лайн каталога на Квеле. Има и мода zа мамите и бебоците и иzобЩо zа това какво ви трябва като начало . Приятно гледане  .

Много мерси за линка, но аз малко се поядосах. Понеже съм на тема - кошница за кола и се чудя защо повечето от тях са на по-приемливи цени в Куелето, отколкото в магазините в БГ. Да не говорим, че това, което си харесах на Хаук тук не съм го виждала.
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #264 -: Април 19, 2007, 09:49:02 am »
Добро утро :)
Лейди, да се намеся и аз малко по въпроса с кошницата.
Значи тук има мнооого и най-различни, като цени, в Квелето не съм ги гледала, предполагам, че ще са по-евтини там.
Какво се гледа тук и на какво се държи.
1. Тук е абсолютно задължително да се вози бебето, респ. детето в съответната кощница/седалка. И понеже немците много държат на сигурността при пътуване, правят различни тестове и изпитания на въпросните кошници. Има една организация ADAC, която се занимава с подобни неща. Та исках да кажа, гледайте ги тези неща, ако купувате подобно нещо от Германия например, Обикновено пи'е до съотв. ко'ница, че е минала тестовете на ADAC, че е победител на тестовете или неюо подобно. На това тук се държи много, не се гледа толкова цената. Щото в случая е по-важно сигурността на детето.
Ние немпременно ще търсим такава, минала на тестове
Поздрави

*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #265 -: Април 19, 2007, 11:00:44 am »
Я да ви питам за лежането по гръб. След коя седмица не се препоръчва? Знам, че в напреднала бременност е добре да се лежи предимно на ляво, но от кога трябва да стане това? Абе, иска ми се да прочета нещо по въпроса, а нищо конкретно не намирам.

Сия, на български намерих само от разни форуми, че някъде от 5, 6 месец нататък не трябва да се спи по гръб. А иначе ето някой неща на англииски по въпроса, но и там се казва, че от втората половина на бременността т.е. някъде пак около 5 месец:
http://www.babycenter.com/expert/pregnancy/pregnancysleep/7608.html
http://www.babycentre.co.uk/pregnancy/antenatalhealth/sleep/cantgetcomfortable/


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #266 -: Април 19, 2007, 11:05:57 am »
Мерси Гери, отивам да чета :D
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #267 -: Април 19, 2007, 11:49:40 am »
ами, ами, аз все още си лежа по гръб, много ми е удобно, макар и вече за по-кратко де, но допреди месец се събуждах през нощта често пъти така и нищо не ми е ставало. може би все пак е строго индивидуално - ако ти е удобно и не ти става лошо, що да не спиш или поне лежиш по гръбче! :D
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/age/21469.gif[/img][/link]
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #268 -: Април 19, 2007, 13:00:34 pm »
Много мерси за линка, но аз малко се поядосах. Понеже съм на тема - кошница за кола и се чудя защо повечето от тях са на по-приемливи цени в Куелето, отколкото в магазините в БГ. Да не говорим, че това, което си харесах на Хаук тук не съм го виждала.

Точно така и аз така си харесах някои неща от Куелето, защото са доста по-евтинички от същите, които се предлагат по българските магазини?! И аз се учудвам откъде идва тази голяма разлика в цените?!


*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #269 -: Април 19, 2007, 13:17:35 pm »
Момичета, аз съм в 24 г.с. и досега съм наддала с 5,200 кг. При вас как е положението с килограмите?


*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #270 -: Април 19, 2007, 13:38:39 pm »
Момичета, аз съм в 24 г.с. и досега съм наддала с 5,200 кг. При вас как е положението с килограмите?
Мен ме е дълбоко срам да си кажа :oops:, само обещавам, че като родя живот и здраве здрав бебока ще ги сваля всичките. Сега се чувствам съвсем безпомощна, защото след периода на вълчия глад (през който дефакто не качих много), сега ям достатъчно малко, но пак качвам упорито.
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #271 -: Април 19, 2007, 13:53:03 pm »
Здравейте мамчета!
Аз досега съм качила 10 кг,но док ми каза,че е важно големината на матката и беба.Момичета,ако някоя от вас пие(дъвче) МалтоферФол да си каже мнението,щото ми се струва,че от него ми става лошо и ми се увеличиха контракциите.Ама пък хемоглобина ми паднал на 106?  :x Да не званя на док за глупости де! :oops:
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #272 -: Април 19, 2007, 13:54:51 pm »
 Аз съм качила 4 досега. Дано да не кача много, щото аз и преди да забременея, бях качила ужасно много. А и повишеното тегло отключва доста проблеми - високо кръвно, повишен албумин и т.н.
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #273 -: Април 19, 2007, 13:59:20 pm »
Здравейте. Моля ви кажете не6то zа ка6лица, че вече е много zле положението. В момента съм малко в чужбина и ни6то леко не мога да си купя от аптеката. Каzват ми че ни6то не е подходя6то при ранна бременност

Гъбка, една позната скоро ми каза един бабешки лек за кашлица, но си признавам че не съм го пробвала и не знам дали действа.

Та, една лъжичка сода за хляб се забърква с мед и се хапва.

Каза че действало много добре и било много ефикасно.

Другото дето знам е онази рецепта дето се вари: индрише, лукчета, орехи, локум... и забравих още какво беше. Става като сироп, но е много приятно на вкус. Не помня точните съставки, ако искаш ще питам.

Бързо да се оправяш. Много ти се радвам на новата лентичка.  :)
Лека и безаварийна до края. :crossfingers:
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #274 -: Април 19, 2007, 14:05:51 pm »
Та, една лъжичка сода за хляб се забърква с мед и се хапва.

Каза че действало много добре и било много ефикасно.

Действа прекрасно, но само когато причината за кашлицата е възпалено гърло. Особено добре поняся при гнойни полипи на гърлото, но не се хапва, а се втрива с пръсти. Много е гадно докато се сложи, защото притиснатите пръсти предизвикват повръщане. Не се хапва, защото преминава много бързо през гърлото и не може да полепне там, отива в стомаха, където ефектът е никакъв.
Рецепата е: шест лукчета, шест листенца индрише, шест парченца локум и малко вода - много е калорично и също облекчава, но пак само при възпалено гърло, ако причината е друга за кашлицата и двете няма да помогнат!
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #275 -: Април 19, 2007, 14:20:59 pm »
За кошниците за кола - нашата е BebeConfort от магазин Малечко на Конст. Величков, много му беше удобна на малкия мармот, струваше около 250-270 лв преди година. Иначе, има една количка на Чико, Cortina (води се още Ct0.2), тя беше 550 лв с сключена кошница Чико. Кошницата се монтира и върху количката и така може да се извежда бебчето, докато е съвсем малко. Количката се сгъва с 1 ръка, супер маневрена. Нямаше внос, като ми трябваше и много съжалявам. StefiZ е с такава и е много доволна. И двете кошници са минали разни сертификационни тестове за безопасност.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #276 -: Април 19, 2007, 16:26:39 pm »
Здравейте  :D,
с линка zа Квеле не съм искала да ви драzня и zатова се иzвинявам. И понеже искам да поправя греШката си ви намерих еднин он-лайн магаzин, които доставят и в БГ. Гадното обаче е, че е само на немски. Рових, рових, но не открих други еzици  :(.
http://babybutt.erwinmueller.de/eshop/index.php?db_sess=8224ff9c39f87a73aafb1e3f02e13d58&dbsid=12&ss_shop=bb
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #277 -: Април 19, 2007, 17:36:58 pm »
aii, аз съм пила МалтоферФол - в бг мамата беше пълно с отзиви колко бил гаден и как умирали, докато го дъвчат - ми няма такова нещо, мен направо ми хареса даже, е, малко полепваше гадно по зъбите :lol: Но освен това много ми и помогна! Накрая даже бях за пример с хемоглобина.
Лан, не съм се отказала за сутиените! Не мога да се примиря, че няма, да знаеш :D Събота ще проверя на едно място, дето ми е по път.
Момичета, ако  не сте наддали прекалено много - стига сте се тревожили:
1. Бързо, наистина бързо се свалят, покрай грижите за бебето.
2. Наистина е неприятно да не ти стават старите дрехи, в случай, че не се свалят все пак толкова бързо, ама затова пък да имаш бебе е толкова приятно... :D
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #278 -: Април 19, 2007, 17:41:18 pm »
  :lol:  tzvetenze, това е положението и с много малки е трудно, и с много големи - още по-трудно. Аз не можах да отида днес до онзи магазин, но скоро ще отида. Не се притеснявай за мен - този бабешкия си го "отремонтирах" доста сносно. Мисля да си купя втори такъв и пак да го пришивам.
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #279 -: Април 19, 2007, 17:44:32 pm »
Бе аз да си видя, където съм си решила сега... :D