0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #200 -: Април 11, 2007, 11:14:55 am »
Лан, при различните жени е различно. При мен по същия начин се отделяше прозрачна течност. Освен това скоро ще забележиш и пъпчици по ареолата, ако вече не си видяла. Всичко това е нормално за бременността. Ако все пак се притесняваш, сподели с лекаря си. По-важно е да не натискаш прекалено много зърната си и да не им правиш масаж. Навсякъде по книгите пише, че стимулацията им може да предизвика контракции. Гъста и жълтеникава става преди или след раждането :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #201 -: Април 11, 2007, 11:37:01 am »
Ganе, много ти благодаря! Имам си пъпчици. Явно сутиените ме притискат и това играе ролята на масаж. Ще видя какво ще направя.
Благодаря на всички момичета за мненията! :bighug:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #202 -: Април 11, 2007, 12:22:47 pm »
Потърси си сутиени от памук, такива, които да не те стягат. Може да са малко по-широки или пък си вземи тип "сутиен за кърмачки". Доста по-удобни са и няма да имаш такива проблеми. Гледай да няма ръбове, банели или нещо подобно по тях. Всякакви дантели също трябва да изхвърлиш от употреба. Вече се налага да жертваш красотата на сутиена за сметка на удобството :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #203 -: Април 11, 2007, 14:20:53 pm »
Gane,  :lol: съветите са ти супер, но при моят номер са малко :lol:, как да кажа, неприложими. Особено пък сутиените за кърмачки. Иначе банели и дантели отдавна съм ги отписала. Единственото решение, което виждам е от тези най-бабешките да си взема и да си го пришивам...
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #204 -: Април 11, 2007, 16:12:45 pm »
Еееее, Лани, ти ме разби бе душа :lol: Аз нося 95D в момента, а по време на бременността беше 100Е. Има и за голям бюст. Просто малко повече трябва да търсиш явно. А тези за кърмачки така или иначе ще ти се наложи да ги ползваш после :wink: Ако не можеш да намериш, освен аз да ти потърся тук и да ти пратя :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #205 -: Април 11, 2007, 16:14:59 pm »
На Триумф има памучни сутиени всякакъв размер. Много са удобни за кърмачки!
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #206 -: Април 11, 2007, 16:22:24 pm »
 :lol:Аз преди носех 80Е, сега съм с 80F и ми стягат. Триумф НЯМАТ памучни сутиени, без банели над този размер :lol: (справка-сайта на Триумф). Само от един модел имат G , но той е за остри гърди и ми стои повече от смешно, освен това е с банели и с дантели. Търся аз, търся  :lol:. Последния си го чаках три седмици след поръчката да пристигне!
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #207 -: Април 11, 2007, 16:25:15 pm »
Ganе, в Германия може и да има...там жените са едрички :lol:! Само се чудя, дали пък чашката на 100Е няма да отговаря на чашката на 80G, че да си купя на Триумф и да си го пришия?
« Последна редакция: Април 11, 2007, 16:28:41 pm от Lan »
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #208 -: Април 11, 2007, 16:29:05 pm »
аз пак късметлийка. никаква промяна в бюста по време на бременността, при кърменето! и след него. ходех си с моите сутиени. :D
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #209 -: Април 11, 2007, 16:31:22 pm »
Абе едри :lol: Като си търсех сутиени бая зор видях. Но се оказа, че от тези за кърмачки има всякакви размери и за мой късмет си намерих на цената на един - 2 броя.
Ман, ти си късметлийка, душа :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #210 -: Април 11, 2007, 16:55:12 pm »
manhattan, голям късмет имаш! Аз също много бих искала, но явно ще си растат до края (само се надявам да спаднат след това), че съвсем на панаирен експонат ще заприличам! :lol:
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #211 -: Април 11, 2007, 17:03:23 pm »
Да си призная мислех да си карам с F до края (нищо, че искачам от всякъде, все пак е по-добре от долнопробен сутиен, макар и по мярка), но имам и контракции. Сега на прегледа д-р Томова ми ги установи. Аз през цялото време си мислех, че това стягане е нормално, защото беше почти постоянно. Трябва непременно да взема мерки със сутиените, освен магнезия...
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #212 -: Април 16, 2007, 00:05:20 am »
Здравейте,момичета!Извинявам се за невежеството,но съм притеснена и ви моля за мнение.Днес имахме гости-семейство с дета,което ходи на градина.Отсъствало е от градината 5 дни и през този период в групата са се появили случаи на болни деца от шарка /доколкото разбрах варицела/.След това не са го пуснали да ходи и има 10 дни оттогава.В същото време племенничката им също е болна от варицела.Когато чух за това попитах дали тяхното дете е било в контакт с болното и тя отрече,но не стана ясно самата тя дали е била в контакт с него,родителите му и баба му,която й е майка.Самата тя има малки червени пъпки по лицето,но по ръцете й не видях.Не ми беше удобно да питам от какво са пъпките.Мислите ли,че има реален риск аз или мъжа ми да се разболеем?Колко време е инкубационния период на варицелата,какви са симптомите на тази болест и какви биха били последствията за бебето /сега съм в 20 г.с./,ако случайно се разболеем.В сряда смятах да ходя на у-ще за бременни.Възможно ли е да съм опасна за момичетата там?Трябва ли да се откажа или мога да отида?Не знам как се разпространяват шарките-дали само при допир или и по въздушно-капков път,ако евентуалния приносител се намира на малко разстояние от мен.Има ли нещо което мога да направя,за да сме сигурни,че няма опастност да се разболеем?
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #213 -: Април 16, 2007, 08:37:36 am »
Dji-djo, ако си боледувала от варицела като малка, значи имаш изграден имунитет и няма опасност.
Някъде четох точно за варицела и бременност, но не се сещам къде, за съжаление. Питай чичко Гугъл - той знае всичко.

А за твоите гости не ми се говори. То бива безотговорност, ама чАк пък толкова. Но не се притеснявай зА пъпките на жената - тези от шарка са ярко червени и са пълни с течност.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #214 -: Април 16, 2007, 09:17:54 am »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=8174.0

Dji-djo, ето това е тема повдигната преди няколко дни!
И вътре има две теми в един от постингите на Лали!

 yahoo_17Дано всичко при теб е наред!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #215 -: Април 16, 2007, 12:34:06 pm »
Благодаря ви,момичета.Тази сутрин говорих с майка ми и тя каза,че когато съм била на около 2г. съм карала варицела.Тя също каза,че пъпките са мехури,а на момичето си бяха просто пъпки,така че вече съм по-спокойна.Като разбрах,че в градината на малкия има варицела не исках да идват,но мъжа ми твърдеше,че нямало начин да е бил в контакт с болното дете и въпреки моето притеснение се съгласи да дойдат /те настояваха/.После тя като взе да обяснява и за градината,и за племенничката си много се притесних,още повече,че тя и детето им все се оказваха на по-малко от метър от мен.Дано да няма проблеми.
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #216 -: Април 16, 2007, 13:12:06 pm »
Благодаря ви,момичета.Тази сутрин говорих с майка ми и тя каза,че когато съм била на около 2г. съм карала варицела.Тя също каза,че пъпките са мехури,а на момичето си бяха просто пъпки,така че вече съм по-спокойна.Като разбрах,че в градината на малкия има варицела не исках да идват,но мъжа ми твърдеше,че нямало начин да е бил в контакт с болното дете и въпреки моето притеснение се съгласи да дойдат /те настояваха/.После тя като взе да обяснява и за градината,и за племенничката си много се притесних,още повече,че тя и детето им все се оказваха на по-малко от метър от мен.Дано да няма проблеми.
1. Щом си боледувала няма проблем - 100 %!
2. Дори да не беше боледувала, след 20 г.с. пак не е проблем до края на 9 м. :wink:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=10282.0
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=169068.0


ТОЙ - 06.11.2001 ; той - 03.12.2007
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #217 -: Април 16, 2007, 19:53:20 pm »
Здравейте мацки и от мен. Мен пък днес ни в клин ни в ръкав взе да ме боли корема. Обаче цял ден на работата, бях с един панталон, нормален и закопчан уж ниско под корема, ама.... Та въпроса ми е, само нош-па ли да си пийна или нещо друго? Не ми се звъни за това на доктора. Да не му досаждам с глупости!
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #218 -: Април 16, 2007, 20:00:16 pm »
 Мари, нош-па няма да ти подейства тъйкато си напреднала, най-добре звъни на лекаря си. Няма от какво да се притесняваш, по-добре питай.
 Сега най-добре легни и си почивай.
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #219 -: Април 16, 2007, 20:17:48 pm »
Марито,моя док ми изписва но-шпа и бусколизин при болка.Ако е много неътрпима има свещички,но се надявам,че вече си добре.И махни тия панталони дето стягат.:):):) Удобството за сметка на красотата...И аз да кажа за сутиените-вдигнала съм само 1 номер,хич го няма бюста ми,дано мляко да има после поне!!! :P