0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #60 -: Март 19, 2007, 22:24:41 pm »
Eстествено Каси, дано да не съм.Не исках да прозвучи така.
Ти пък, не съм си и помислила, че си ме обидила. Направо ме разби. Моля те.  :balk_21:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #61 -: Март 19, 2007, 22:29:31 pm »
ЧАкай, чакай, какви са тия таблици за килограмите пРи бременне? Дай линк, моля те!

Лан, няма много да се смеем  :D
 И аз ще ви дам повод да се посмеете. Нали знаете какви са на вкус парниковите домати - едни тАкивА пластмасови и безвкусни. А на мен ми бяха въз кисели :o А за киселото мляКо да не говоРя. И като прибавя, че кивитата са ми солени 8O
Ако така продължава и аз ще загубЯ апетит  :lol:

Ми аз я пуснах някъде тука тия дни, ама ето:

http://www.indiacurry.com/women/pregcalc.htm
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #62 -: Март 20, 2007, 07:28:44 am »
Като сте отворили тема за храни : внимавайте с пресните зеленчуци -  салати, репички, спанак и тъй нататък. Съдържат нитрати и може да си докарате по някоя бъбречна криза.
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #63 -: Март 20, 2007, 08:30:22 am »
Като сте отворили тема за храни : внимавайте с пресните зеленчуци -  салати, репички, спанак и тъй нататък. Съдържат нитрати и може да си докарате по някоя бъбречна криза.
И много хубаво ги измивайте! Педантично.
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #64 -: Март 20, 2007, 09:17:24 am »
Ох, момичета ще ме уморите от смях :lol: - много е хубава тази тема :P Аз също налитам на кисело - сладко почти не ям/и преди не го обичах, но сега съвсем :x/Когато ме записваха на ж.к ме изкараха 68кг/не е неромален този кантар :x - то кое ли е нормално, тук, където съм :lol: - през живота си не съм достигала 60кг, а тези ново 20 - цели 68/...При мен периода на вълчия глад явно мина, много ме мори стомаха - имам чувството, че е стегнат в менгеме и доста си боли, за киселините да не говорим - цяла нощ почти не съм спала...ММмммдаа - това ми е най-големия проблем - не мога да спя - просто не ми се спи 8OКак ще изкарам до края на бременността без сън не знам 8O
Относно молбата за графика- не съм правила- нервите ме хващат да водя такива справки, пък и аз бях на клостил последните 2 месеца преди да забременея :?

*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #65 -: Март 20, 2007, 10:01:13 am »
Ох, и аз съм така с любимите ми сладки неща - изобщо не искам да ги виждам. Преди бях като наркоманка, без сладко неможех, аз съм с ниско кръвно и вечер като си седнех с буркана с течния шоколад... Нежеланието за сладко всъщност беше и един от първите ми признаци на бременност. Милото тъкмо се беше върнал от командировка от Германия (като се върна правих теста) и нали си ме знае ми беше донесъл едни огромни шоколади, а аз неможех дори да ги погледна и той ги изяде :(, аз обаче съм си скатала един за деня в който пак ще ми се яде сладко :). Иначе за кисело изкарах няколко дена в който много ми се ядяха краставички и това беше. Не ми се ядат салами и месо много не ми се яде. Иначе за килограми, най-много да съм качила 1 кило. Но, ако знаете как ми се надува корема от ядене, ставам като бременна минимум в 4 месец или по скоро приличам на сомалийче, защото съм слаба а с издут корем и ми е трудно да определя дали почва да ми личи вече или не...
Относно графиката - аз бях на тестове за овулация...
« Последна редакция: Март 20, 2007, 15:52:29 pm от gery_k77 »


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #66 -: Март 20, 2007, 10:27:06 am »
Но, ако знаете как ми се надува корема от ядене, ставам като бременна минимум в 4 месец или по скоро приличам на сомалийче, защото съм слаба а с издут корем и ми е трудно да определя дали почва да ми личи вече или не...
Гери, и аз съм така :D.Коремът ми много ме издава.
Относно апетита - определени храни са ми любими за около няколко дни и после не ги поглеждам :?.Гаденето започна да намалява и това много ми харесва.

И аз нямам графика.Ходих на фоликулометрии.
« Последна редакция: Март 20, 2007, 10:29:44 am от joshi »
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #67 -: Март 20, 2007, 10:36:40 am »
Аз през цялата бременност така и не разбрах, що е то бременелски апетит. Ядох и все още ям нормално, даже на моменти плашещо малко. Въпросът е, че до 7 месец си качвах по 2 кг на месец - независимо колко съм яла и колко ми се е гадело. И от тогава нищо, нито грам, въпреки килограмите бонбони, толумбички, пастички..., на които наблегнах в последно време. Иначе в начална бременност, някъде до към 5-т имесец да не видя сладко, макар че съм леко пристрастена.

Така че това с качването е доста относително. Но все пак гледайте да не прескочите много границата, а за малкото качени, то бебето каквото му е нужно си го дърпа от майката. Пък и нали се ходи на узи, там докторите гледат как расте бебенце.

От плодовете имах период, в който ми се подуваше ужасно коремът и получавах страшно много газове, така че не съм наблягала на тях.
Кисело не ми се е яло изобщо, никаква промяна във вкусовете, никакви странни желания и комбинации при храненето. Така че според мен всичко е строго индивидуално. Внимавайте, в какво се вторачвате много, че да не  :crazy: докрая. Че после идват едни други страхове.



Чувала съм, че е хубаво да се ядат сурови ядки, особено орехи. Мазнините от тях помагали за доброто развитие на главния мозък на бебче. Така че доста си похапвах от тях и наблягайте на течностите - задължително.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #68 -: Март 20, 2007, 10:42:25 am »
Васи, как е бебо, какво казва док - наближава ли момента?
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #69 -: Март 20, 2007, 10:46:21 am »
Васи, как е бебо, какво казва док - наближава ли момента?
И аz си мислих, че и е време вече и че скоро Ще и честитим радостното събитие  :D.
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #70 -: Март 20, 2007, 12:03:02 pm »
Ами имаме уговорка днес-утре да се видим. По-точно да ме види за ракритие и дали все още условията на бебо са добри. Последно преди седмица си имах достатъчно води и плацента, която не беше почнала да се калцира все още, т.е. имаше живот в нея.
Въпросът е да се свържа с него и дано тия дни да е в болницата.
Иначе малко по-често ми се ходи до 00 и от три дни ми се надуват глезените, приличат на пълнени чушки  :lol: и май снощи получих две контракции.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #71 -: Март 20, 2007, 12:21:29 pm »
Васи, стискам палци всичко да бъде наред с теб и бебка!  :balk_5: :balk_21:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #72 -: Март 20, 2007, 14:18:22 pm »
Васи, и аз си мислех за теб тези дни, стискам ти палци!
Колкото до яденето по време на бременност - наистина е много
индивидуално - аз също нямах особен апетит през цялата бременност,
не ми се е случвало да ми се прияждат разни храни, да имам непоносимост
към други, изобщо нищо не се промени в храненето ми.
Важното е наистина бебето да се развива и всичко с него да е ок.
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #73 -: Март 20, 2007, 15:00:43 pm »
Стискаме палци!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #74 -: Март 20, 2007, 15:29:06 pm »
Васи, стискам палци всичко да е наред.Малко остана.
« Последна редакция: Март 20, 2007, 19:08:48 pm от joshi »
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #75 -: Март 20, 2007, 15:33:24 pm »
Васи, леко раждане и от мен  yahoo_17

Много бързо да мине!!! Ще чакам хубавите новини! :D
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #76 -: Март 20, 2007, 20:01:20 pm »
И аз ви стискам палци, wassilena, но имам чувството, че ще е по-наложително да стискам след ден-два! :DЛеко раждане и здраво бебче!
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #77 -: Март 20, 2007, 21:02:19 pm »
А сега де....
Май имам гъбички.Какво става?Как така е станало не мога да проумея.
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #78 -: Март 20, 2007, 22:12:27 pm »
Васи ще стискаме палци колкото е нужно, всичко да мине добре.

А сега де....
Май имам гъбички.Какво става?Как така е станало не мога да проумея.

Нищо нелогично не е станало, много жени ги "прихващат" през бремеността. Те са естествена флора на влагалището, просто чакат подходящичт момент да се развият. Образно казано де...
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #79 -: Март 21, 2007, 09:29:35 am »
Здравейте, дали има някой от Варна, който да ми даде савет за Майчин Дом.Записала съм се при Евгения Георгиева  но нещо не ми по вкуса.10х 8O