0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #40 -: Март 19, 2007, 18:47:10 pm »
Лан, чак пък толкоз не се вторачвай.
Де да можех! :) Друго си е някой да каже: "Ами и аз бях така, пък всичко ми беше наред!". Като е толкова разпространено, че бременните ядат в повечко и не съм чувала на някоя да не и се яде и неволно почвам да се притеснявам. Хем си викам, че сигурно е поредното суеверие...
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #41 -: Март 19, 2007, 18:51:07 pm »
Лан , аз за 5 месеца бременност свалих 6 кг. - не че нямах много апетит,по скоро не ми се ядеше нищо сладко.
<br />
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #42 -: Март 19, 2007, 18:55:50 pm »
Лани, ми ти си бременна, не ярномелка. Нормално е да има дни или период в който не ти се яде.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #43 -: Март 19, 2007, 18:58:26 pm »
Лани, ми ти си бременна, не ярномелка. Нормално е да има дни или период в който не ти се яде.
:lol: :lol: :lol:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #44 -: Март 19, 2007, 19:06:04 pm »
 :lol: :bighug:
Тъй ми! :lol:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #45 -: Март 19, 2007, 19:36:55 pm »
Лейди, Вени, благодаря. Ще си пусна ПКК в петък,като ида на преглед при док, а за кръвната захар, трябваше на гладно и без кафе, нали?
Иначе и аз свалих 4-5 кг. за 2 седмици. Когато разбрах, че съм бременна бях 73, но сега съм 68-69, обяснявам си го и с това, че покрай стимулацията качих, сега не ям сладко хич, както и хляб, намалих мазното и се разхождам доста. Та, може и оттова да е.:wink: Иначе аз ям ужасно много и съм вечно гладна.
Не че това при нас това е най-важно...но все пак.
Лейди, аз трябва ли да кача графиката си, защото при мен беше планирано, тоест знаеш с ИКСИ, а и честно казано не знам как да я кача  :oops:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #46 -: Март 19, 2007, 19:53:18 pm »
Лан, досега съм качила само 1 килограм. И то след каТо бях на легло месец и половина. Но на мен ми се гади почти целодневно. Имаше дни, в които  съм яла само 2 препечени филийки на ден. Сега чакам да ме нападне вълчия глад. Незнам дали е добре да ограничавам храненето. Принципно, гледам да ям всичко, което е полеЗно. Защото нали с многото качени килограми идват и повечето проблеми. Или пък греша?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #47 -: Март 19, 2007, 20:08:04 pm »
Лан, не е проблем това, че не ти се яде. По време на бременността си свалих 10 килограма. Не съм повръщала, просто не ми се ядеше. А и не ядях доста от нещата, които ядях преди това. Наблягах основно на салати, кисели краставички (целия чат знаеше за моите краставички ;) ) и маслини.
Яж каквото и колкото ти се яде и не брой калориите. Не се ограничавай, но и не се втелявай в това, дали си качила или не. Важно е бебето да се развива добре!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #48 -: Март 19, 2007, 21:04:53 pm »
Лан, не се притеснявай за килограмите. На мен също не ми се ядеше през бремеността и до 6 мес. отслабнах много, но след това си ги наваксах. Ядях само плодове, зеленчуци и таратор, но всичко ми се лепеше, а и бебенцето ставаше все по-голямо.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #49 -: Март 19, 2007, 21:07:11 pm »
А и не ядях доста от нещата, които ядях преди това. Наблягах основно на салати, кисели краставички (целия чат знаеше за моите краставички ;) ) и маслини.

Това с краставичките е и при мен, по един буркан на ден. След като свърших киселото зеле, набивам краставички. Гане, това май е на момче, а?  :wink:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #50 -: Март 19, 2007, 21:16:04 pm »
А и не ядях доста от нещата, които ядях преди това. Наблягах основно на салати, кисели краставички (целия чат знаеше за моите краставички ;) ) и маслини.

Това с краставичките е и при мен, по един буркан на ден. След като свърших киселото зеле, набивам краставички. Гане, това май е на момче, а?  :wink:
Хехе, така съм чувала, но пък няма гаранция. Обясняваха тук по една немска телевизия поради що бременните ядат кисели краставички, ама пусто като не се говорим с тоз немски, та не мога да дам актуално инфо :?
А за киселото зеле как ти завиждам благородно ;) Аз много обичам, да не кажа обожавам, ама тук няма. И ми се ядеше много трушийка, но не ме огря. Затова маах череши като луда :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #51 -: Март 19, 2007, 21:29:13 pm »
Касси, не знам дали киселото е на момче, но майката на моя приятел е яла почти сАмо кисели краставички, когато е била бременна с него. Аз пък набивам солети и банички - едиНсТвено те ми помагат пРи гаденето. Киселото и мАслините ги оставям на мнооооого заден план. А ми бяха любими.
Ама най-важното е да сме здрави и да родим здрави бебета. Момиченце, момченце - каквото дойде. :D
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #52 -: Март 19, 2007, 21:38:20 pm »
Каси, мила, аз също имах такива симптоми, а от сладко... само като си помислех и ми се повдигаше, но хемоглобинът за бременна си ми беше в норма, та може да е от него или от състоянието ти.
 :balk_21:


А относно килограмите, хех момичета, направо ви заблазявам, че нямате апетит - от миналата година по това време съм се натоварила с 20 кг, осем от който за два месеца, между трети и пети, когато лежах.
« Последна редакция: Март 19, 2007, 21:47:18 pm от korinka »
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #53 -: Март 19, 2007, 21:55:52 pm »
ех аз какво да кажа с моите скромни почти 30 кг отгоре. забременях 53 кг а преди да родя бях 82  :?. то много ядене, много нещо - неконтролируемо просто. сега съм горе долу добре,но има още какво да се желае.
  Каси или ниска кръвна захар,или започва периода на гадене-повръщане
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #54 -: Март 19, 2007, 21:59:00 pm »
Не ме притесняват килограмите, ама хич. Дали ще кача 10кг. или 20кг. хич не ми пука. Притесних се от това, че първо рязко качих 4кг. за няма и три седмици и после спря да ми се яде...Както вика Lady_11, сигурно много се вглеждам, ама съм много страхлива станала. Малко се поуспокоих, че и на вас не ви се е ядяло.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #55 -: Март 19, 2007, 22:01:39 pm »
  Каси или ниска кръвна захар,или започва периода на гадене-повръщане

Благодаря на всички за коментарите. Ния, дано не си права, и да нямам гадене и повръщане.
Сия, естествено, мила, че се шегувам за момчетата и краставичките. Важно е да стигнем финала и да родим всички здрави бебета!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #56 -: Март 19, 2007, 22:05:33 pm »
Хич не вярвам на това суеверие за краставичките и баничките. Аз първо изкарах две седмици на краставички плюс тулумбички (няма да се смеете - много е вкусно :lol:). После изкарах две седмици на мазни банички. После две седмици на козунак с прясно мляко.  :lol:
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #57 -: Март 19, 2007, 22:06:51 pm »
Има си значене килограмите, то иначе нямаше и да съществуват таблиците за килцата на бременните. Не трябва да се прекалява, че след седмия почва подуване, кръвно и т.н. Януари-февруари миналата година бях 52...аз от два месеца съм си наложила ембарго на яденето, че иначе - страхотия. Да е жив и здрав беборан и аз заради него, после ще предприемам драконовски мерки. :x
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #58 -: Март 19, 2007, 22:13:45 pm »
Eстествено Каси, дано да не съм.Не исках да прозвучи така.Лично аз имах прекрасна и лека бременност.Абсолютно без да почувствам нищо, без болки и контракции, без гадене и повръщане.До последно си бях и на работа.Дано всичко да е леко и при теб  :balk_21:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #59 -: Март 19, 2007, 22:17:58 pm »
ЧАкай, чакай, какви са тия таблици за килограмите пРи бременне? Дай линк, моля те!

Лан, няма много да се смеем  :D
 И аз ще ви дам повод да се посмеете. Нали знаете какви са на вкус парниковите домати - едни тАкивА пластмасови и безвкусни. А на мен ми бяха въз кисели :o А за киселото мляКо да не говоРя. И като прибавя, че кивитата са ми солени 8O
Ако така продължава и аз ще загубЯ апетит  :lol: