0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #340 -: Април 29, 2007, 18:43:32 pm »
Касинка и аз съм на мнение, че ако тези проблеми не са предизвикани от някаква конкретна причина или случка, то трябва да си направиш изследване на щитовидната жлеза. По време на бременноста тя е много важен фактор и може да окаже силно влияние както на теб, така и на бебчетата. Магнерот-а също е много добро лекарство и се предписва против контракции и за отпускане, но незнам дали в твоя случай ще помогне. За всичко се консултирай с твоя лекар. Стискам силно палци и се надявам скоро да се почувстваш по-добре и тези проблеми да преминат.


*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #341 -: Април 29, 2007, 20:09:59 pm »
Благодаря на всички за бързите отговори. Страхотни сте. Нямам проблеми вкъщи, напротив получавам страхотна подкрепа от съпруга ми, който дори при нощните ми пристъпи, се събужда заради мен и ми прави компания, толкова е всеотдаен, дори и той има сърдечни проблеми, явно стреса в живота ни е навсякъде. Не знам дали не се дължи на факта, че не се чувствам ангажирана с нещо сериозно, защото преди да забременея работех ужасно много, бях пълноценна. Относно консултацията с ендокринолог, направих такава с Д-р Тодорова, направих изследване на Тсх-то, нещата са наред и в норма. Забелязах че когато се получи тази нервност, тревожност, отчаяние, треперене на ръцете, получавам гадене, или може би е обратното. Нищо не задържа вниманието ми, нито филм, нито интернет. Не съм комуникативна с приятелите си така както преди. Сега започнах и чай с мед да пия, което за мен е постижение. Ще обсъдя с док приема на магнерот, дано да помогне. От вчера пия витамините пренатал, дано и те да помогнат, ако е липсвало нещо в организма ми. Лейди, аз пия мента, глог и валериан, което като гледам е същото, като твоето лекарство.
Още веднъж ви благодаря за отзивчивостта. Бебетата са добре, растят нормално, това поне е много добре.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #342 -: Април 29, 2007, 21:47:58 pm »
Здрасти на бандата от бъдещи и настоящи мамчета!
Искам да пожелая на всички бъдещи мами успешна и докарана до края бременност,а на настоящите мами здрави и щастливи деца.Тъй като аз ще раждам в Плевен и там няма да имам нет и то доста дълго време (нета ми е в Русе),затова ви изпращам моите благопожелания за успех.Дано следващия път като ви засега да чета само хубави новини! :P :P :P
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #343 -: Април 29, 2007, 21:58:17 pm »
И аз днес дадох кръв за БХС в МД. Генетичката ми каза, че никъде в България не изследвали естриол, а само АФП и ЧХГ? Защо изобщо му казваме троен тест тогава?

Неправилно. Така му казват в другите страни, където наистина е троен, че и четворен.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #344 -: Април 29, 2007, 22:13:50 pm »
И аз днес дадох кръв за БХС в МД. Генетичката ми каза, че никъде в България не изследвали естриол, а само АФП и ЧХГ? Защо изобщо му казваме троен тест тогава?

Неправилно. Така му казват в другите страни, където наистина е троен, че и четворен.

Знаех си аз. :D Благодаря ти, Мели!
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #345 -: Април 29, 2007, 22:24:07 pm »
За тройния тест някъде четох подобен въпрос, на който беше отговорено, че консумативите били твърде скъпи (или нещо подобно)и затова го побългарили на двоен.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #346 -: Април 29, 2007, 23:39:27 pm »
За тройния тест някъде четох подобен въпрос, на който беше отговорено, че консумативите били твърде скъпи (или нещо подобно)и затова го побългарили на двоен.

Възможно е. Колкото повече маркери се изследват, толкова е по-голяма достоверността. Има един вариант да се праща серум в чужбина, но така първо теста се оскъпява и второ, което е може би по-важно, резултатите излизат късно. 


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #347 -: Април 30, 2007, 10:56:49 am »
Незнам как да започна!
Може би просто ще напиша какво се случи с мен и моите четири пантофки!

На 28 събота, без каквито и да е признаци и болка прокървих!
И природата избра едното от двете сърчица във мен да спре да бие!
На 14.04 чухме две пулсчета и след това едното мишле е спряло да се развива!

На прегледа вчера се видя че другото е добре и д-р Владимиров, и аз се борим за него!
Дано се смили над мен съдбата и ми го остави!
Сега трябва много да лежа и да го пазя!

Вие :grouphug: сте много важни и ценни за мен
и знам че добрите ви мисли ще ми помогнат!
Имам момче което бди над мен и близки които са безценни!

Каквото и да се случи, няма да се откажа!

Мария!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #348 -: Април 30, 2007, 11:09:23 am »
Мише, стискам палци всичко да е наред с другото бебче!!! :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: Не се отчайвай! Мисли позитивно! Всико ще е наред! :bighug:

Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #349 -: Април 30, 2007, 11:10:37 am »
Мишенце миличка... :balk_21: Кураж мила, ще видиш, че всичко ще приключи добре!

Стискам ти всички видове палци  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:, Ники и той, и много много силно те  :bighug: за кураж!
« Последна редакция: Април 30, 2007, 17:45:00 pm от rally_pat »

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #350 -: Април 30, 2007, 11:13:07 am »
Каси, в кой месец си? Има лекарства, които помагат много в такива ситуации (знам от опит) и доколкото знам могат да се пият след третия месец. Моят съвет е да се консултираш с психиатър. Няма смисъл да се измъчваш. такива кризи човек трудно може да овладее сам.
Успех!

*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #351 -: Април 30, 2007, 11:38:22 am »
Мише силно стискам палци и ти пращам цялата си положителна енергия, бъди силна и много позитивно настроена. Ще успееш!!!


Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #352 -: Април 30, 2007, 11:54:55 am »
Мишенце, представям си колко плаче сърцето ти, но сега трябва да съсредоточиш силите си и да пазиш другото мишле. Бъди силна, почивай и се обаждай на док и за най-незначителните неща, които те тревожат. Дано Бог бъде с вас и всичко лошо да е зад гърба ви!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #353 -: Април 30, 2007, 12:49:45 pm »
mishanta, много същалявам :balk_144: Бъди силна за сърчицето в теб!Стискам палци!
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #354 -: Април 30, 2007, 13:20:29 pm »
 :balk_145: :bighug:
Мише, много съжалявам и много много силно ти стискам палци! Дано всичко да е наред! :bighug:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #355 -: Април 30, 2007, 14:20:52 pm »
Мишенце , много съжалявам миличка.Силно ти стискам палци да успееш до край с другото бебче и да си родиш живо и здраво слънчице.С теб съм и те прегръщам!
<br />
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #356 -: Април 30, 2007, 14:43:00 pm »
 :( :( :(
Съжалявам Мария,
моля се от сърце за другото ембрионче

прегръщам те

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #357 -: Април 30, 2007, 14:56:26 pm »
Мише :balk_145:
Много много силно те прегръщам  :bighug: И стискам палци да успееш и ти, и малкото мишле да се преборите да останете заедно! :balk_21:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #358 -: Април 30, 2007, 15:18:45 pm »
Mishanta,
И от мен - много положителна енергия! Всичко ще бъде наред!

за тройния тест -
Аз правих преди две години в "Торакс" и, както Мели е казала, изпращаха серума в чужбина за изследване на неконюгирания естриол. Наистина резултатите дойдоха с голямо закъснение.
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #359 -: Април 30, 2007, 15:30:09 pm »
Миша, стискам ти палци.