0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #160 -: Април 04, 2007, 19:36:14 pm »
Спокойно и аз съм същата. Щом доктора не се притеснява, не се притеснявай и ти :D Всичко ще бъде наред, бебетата наистина се развиват различно. Твоето може би расте по-бързо или просто е по-едричко.
« Последна редакция: Април 05, 2007, 00:07:02 am от Baby2007 »
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #161 -: Април 04, 2007, 19:56:44 pm »
Гери, всички сме параноички, ама какво да се прави! Щом лекарят ти не е притеснен, значи всичко е наред!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #162 -: Април 05, 2007, 06:21:25 am »
Девойки, дайте някаква идея за подути крака. От колената на долу просто е ужасно положението и всяка крачка е болка. Албумина е в норма.

и още един въпрос - седя и си чета програмата "Майчино здравеопазване" по НЗОК и откривам
Сърдечна дейност на плода (ДСТ)   -  От V лунарен месец – по един път във всеки лунарен месец;ІХ и Х – по два пъти
Това запис на тоновете ли са?
« Последна редакция: Април 05, 2007, 06:50:05 am от lady_11 »
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #163 -: Април 05, 2007, 08:42:21 am »
Lady, аз така бях и честно казано нищо не ми помогна. Най-ужасно стана през август през жегите. Опитай с масаж на краката вечер и лежи с възглавница под краката. Малко облекчава болката. Иначе един weekend през лятото отидох на море и съответно в ранните утринни часове на плаж. Там в хладката вода се чувствах най-добре.


*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #164 -: Април 05, 2007, 09:01:37 am »
Девойки, дайте някаква идея за подути крака. От колената на долу просто е ужасно положението и всяка крачка е болка. Албумина е в норма.

и още един въпрос - седя и си чета програмата "Майчино здравеопазване" по НЗОК и откривам
Сърдечна дейност на плода (ДСТ)   -  От V лунарен месец – по един път във всеки лунарен месец;ІХ и Х – по два пъти
Това запис на тоновете ли са?
За подутите крака - аз лично нямах този проблем защото лежах постоянно и не ядях сол а пиех много вода. Но съм чувала да си вдигнеш краката нависоко...с възглавница например или на стената. Дано помогне.
За тоновете....от петия месец само ми ги чуваше..т.е държеше едно устройство на корема ми то около минута, две и отчиташе ударите. В деветия месец обаче направо ми слагаха един колан и с него стоях около пет, шест минути и ги записваха тоновете.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #165 -: Април 05, 2007, 09:10:13 am »
Девойки, дайте някаква идея за подути крака. От колената на долу просто е ужасно положението и всяка крачка е болка. Албумина е в норма.

Лейди аз имах проблем с подутите крака, но малко на по късен етап от бременността. Най важното е да се движиш, ако се заседяваш по често в офис пред компа така се получава. Ако ти е възможно на всеки 40-60 минути прави по 15 минути разходка. Аз си обикалях офиса на климатика, защото навън беше много горещо. Имай в предвид, че от топлото също така се подуват краката. Аз не издържах на топло, а съм супер зиморничав човек, ела ме виж сега.

За сърдечната дейност предполагам се започва от 5 месец, на мен за първи път тогава ми правиха. Що се отнася до здравна каса просто отдавна съм я отписала. Сега при детенце е същата история. Цакаш, цакаш яко и това е...
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #166 -: Април 05, 2007, 09:50:58 am »
lady, пробвай все пак крема на Мамма Донна за уморени крака, аз ходих до 4 месец на работа- по цял ден на крак юли- август, ама той много ми помогна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #167 -: Април 05, 2007, 11:25:50 am »
Lady, на мен ми помагаше кремът за уморени крака на Мустела, от серията 9 Months.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #168 -: Април 05, 2007, 11:59:55 am »
Отивам да си купя крем - вярно, че имаше в аптеката.
Наде, ми аз не съм спряла да се движа.
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #169 -: Април 05, 2007, 12:16:29 pm »
Хайде и аз дам съвет! :)
Лейди, освен мазането с крем, вдигането на краката върху възглавница, ограничаване на солта и проем на повече вода, мога да те посъветвам да обливаш краката си с топла и хладка вода, като редуваш 15 сек топла, 15 сек хладка. Много е приятно и наистина облекчава. Също така виж и дали обувките са ти удобни, щом много се движиш, може и в това да е причината!
Аз също препоръчвам Мустела - козметиката им наистина е много добра!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #170 -: Април 05, 2007, 12:55:59 pm »
Цитат
Хайде и аз дам съвет!
Лейди, освен мазането с крем, вдигането на краката върху възглавница, ограничаване на солта и проем на повече вода, мога да те посъветвам да обливаш краката си с топла и хладка вода, като редуваш 15 сек топла, 15 сек хладка. Много е приятно и наистина облекчава. Също така виж и дали обувките са ти удобни, щом много се движиш, може и в това да е причината!
Аз също препоръчвам Мустела - козметиката им наистина е много добра!

Мерси на всички за идеите!
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #171 -: Април 05, 2007, 14:22:43 pm »
Лейди, ами в нашия случай и от прекомерно движение може да се получат.... докато се къпеш можеш да си правиш масаж на краката с по-твърда гъба или четка (колкото ти позволява кожата да търпиш без да е неприятно болезнено). Започва се от глезена на десния крак и нагоре с кръгови движения, не се забравя и дупето..после - същото с левия крак. След това обаче трябва задължително да се мажеш с някакъв лосион за тяло, защото кожата доста се изсушава, но пък се смъкват мъртви клетки.
Можеш да си правиш самомасаж на сухо като наблегнеш на глезените.
Мила, килограмите ни също са от значение при това подуване.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #172 -: Април 05, 2007, 19:03:59 pm »
И след няколко часа да докладвам - крема на Мама Дона /разликата му с Мюстелата е 10 лева/ наистина действа. Отоците понамаляха и не боли толкова много.
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #173 -: Април 05, 2007, 22:53:41 pm »
И след няколко часа да докладвам - крема на Мама Дона /разликата му с Мюстелата е 10 лева/ наистина действа. Отоците понамаляха и не боли толкова много.

Супер!  :lol:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #174 -: Април 06, 2007, 13:12:49 pm »
и още един въпрос - седя и си чета програмата "Майчино здравеопазване" по НЗОК и откривам
Сърдечна дейност на плода (ДСТ)   -  От V лунарен месец – по един път във всеки лунарен месец;ІХ и Х – по два пъти
Това запис на тоновете ли са?

не, мило, това е само преслушване на тоновете и честотата. запис - NST нон стрес тест - се прави при контракции, преносване, някакви проблеми, ако при преслушване тоновете са учестени или ниски. обикновено към края се правят записи.
аз пък що за чудо съм, цялата напреднала бременност я карах в разгара на лятото и никога не ми се подуха краката.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #175 -: Април 06, 2007, 13:20:33 pm »
И след няколко часа да докладвам - крема на Мама Дона /разликата му с Мюстелата е 10 лева/ наистина действа. Отоците понамаляха и не боли толкова много.


Лейди, радвам се, че вече си по-добре!  :balk_103:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #176 -: Април 06, 2007, 14:16:36 pm »
Лейди, за подутите крака на мен ми бяха препоръчали лиотон гел, но вече не мога да си спомня дали ми помогна.
<br />[link=http:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #177 -: Април 08, 2007, 19:35:53 pm »
Айде пак аз с ново въпросче.
Вчера хапнах едно яйце варено, на сутринта станах и имах две-три пъпки на лицето, като помислих, че нещо ме е полазило през нощта. Да ама не. През деня изядох още две сварени яйца и ся съм в лицето цялата на пъпки - хем сърби, хем боли. Понеже не ми се иска да звъня на док точно на Великден за да я притеснявам, някой да знае позволено ли е да пия алергозан?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #178 -: Април 08, 2007, 19:52:38 pm »
Е как можа да изядеш три яйца? 8O
По-добре  вземи само витамин С в по-голяма доза.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #179 -: Април 09, 2007, 05:39:13 am »
Цитат
Е как можа да изядеш три яйца?
По-добре  вземи само витамин С в по-голяма доза.
Е можах, пусто много ги обичам. Мерси за съвета.