0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Off topic: Гимнастика
« -: Март 16, 2007, 15:26:18 pm »
Вчера си купих дънки, щото в нищо старо не влизам, а бременните ми дрехи са ми широки. И като ги обух се обърнах с гръб и мама се изказа "Дупище като цяло летище" :jump12:
Та....давайте съвети, мацки, за отслабване и прибиране на корема. Дънките отзад добре, но отпред ще ги закопчая другата седмица. :scale: Некакви гимнастики за корем, но за такива след секцио. И ако може да не се ходи във фитнеса или да се налага да си купувам уреди. Нещо в легнало положение, ако може :balk_46:

*
Re: Off topic: Гимнастика
« Отговор #1 -: Март 16, 2007, 15:36:34 pm »
Оги, имаше едни упражнения с дишане и стягане на мускулитена корема, ама.... чакай, ще проверя и утре ще ти пиша.
Обаче за дупето съм сигурна, не че ми личи де 8):
Първото е обикновено клякане - класик! правиш го с изправен гръб и силно стегнати седалишни мускули, можеш да се хванеш с едната ръка за нещо - бюро, мебел - все едно. Правят се три серии по 20 клякания. На следващата седмица увеличаваш с 5 кляканията и така докато стигнеш до 50 клякания в серия.
Второто упражнение е полуклек с мннннного силно стегнати седалищни мускули - стоиш по 10тина секунди в полуклек. Сериите са същите като горе но се започва от 10 полуклека.
Адски е досадно, но има ефект

Иначе за теглото.... какво да ти кажа, аз в момента съм жалка картинка, защото се опитвам да отслабна баш сега, когато така и така разнасям коалата непрекъснато, движа се, ходя пеша ... ама слаба воля и така... мразя се.
Ти кърмиш в момента, затова забрави за гладуване, но ако можеш да ограничиш яденето след 17, 18 часа - ще имаш мигновен и траен ефект.
В очакване ....
*
Re: Off topic: Гимнастика
« Отговор #2 -: Март 16, 2007, 15:39:15 pm »
Оги, рано ти е за гимнатсика. Не е минало достатъчно време от секциото!!!!!
Каквото и да решиш да тренираш в скоро време се консултирай с акушер-гинеколога си!!!
Re: Off topic: Гимнастика
« Отговор #3 -: Март 16, 2007, 15:44:14 pm »
Рано е. След секцио гимнастика най-рано 2 месеца след операцията и преди това задължително преглед. Това с корема и на мен ми е болна тема. Все още си имам малко коремче, макар че си влизам във всички дънки отпреди да забременея. 
<br />[link=http:
*
Re: Off topic: Гимнастика
« Отговор #4 -: Март 16, 2007, 15:45:02 pm »
Даже и доста повече!
*
Re: Off topic: Гимнастика
« Отговор #5 -: Март 16, 2007, 15:51:15 pm »
Кляканията силно натоварват ставите, ако имаш проблеми с тях  не ти ги препоръчвам. Ако си качила в повече килограми - също, защото натоварването е много голямо и наведнъж. По-скоро ориенталски танци, колело и плуване - стават и за дупето и за корема и за килограмите, но още ти е рано! Особено за плуването е безобразно рано.
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Off topic: Гимнастика
« Отговор #6 -: Март 16, 2007, 15:57:42 pm »
Хм, така като гледам май ще си се "търкалям" някой и друг месец. :lol:

*
Re: Off topic: Гимнастика
« Отговор #7 -: Март 16, 2007, 17:28:58 pm »
Огинце, 2 м. след секциото и си екстра за гимнастика, стига да имаш време де. Моята гимнастика е 3-4 часа ходене в парка, ама ходене не седене по пейките. Тичането и ходенето са най-добрата гимнастика за отславане, защото се натоварват почти всички мускули, така че хем приятно хем полезно особено ако си имаш компания. Аз си имам още 2 луди мами с мен дето не се спираме по цял следобед :wink:
Re: Off topic: Гимнастика
« Отговор #8 -: Март 16, 2007, 17:52:17 pm »
Коремни преси са му майката, ама първо доктора трябва да те благослови.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Off topic: Гимнастика
« Отговор #9 -: Март 16, 2007, 18:05:03 pm »
е гаранция най-мързеливото решение е моето :( ще ходя в един център, обличат ме в боди и си лягам, а те ме вършеят с апарат. отслабващо и стягащо действие. LPG е хитът сред мързеливците :balk_46: предимство - отнема около 1-1.30. фитнесът е скучен и с къпаниците отиват 2.30 а резултатът много бавен. недостатък - скъпичко е :(
*
Re: Off topic: Гимнастика
« Отговор #10 -: Март 17, 2007, 00:07:42 am »
manhattan, има ли ефект? Аз нещо винаги съм била против "мързеливите решения", но и не съм много запозната с новите тенденции де. Т.е. не харесвам тези на принципа на тресенето и тези на принципа на токовите импулси. Това какво е точно?
Иначе ходенето - добре, много го харесвам, но при мен определено не влияе никак на корема, по-скоро ми стяга малко краката и дупето и това е, за тичането нямам никакво мнение, тъй като не мога да го практикувам.
« Последна редакция: Март 17, 2007, 00:10:57 am от Lan »
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Off topic: Гимнастика
« Отговор #11 -: Март 17, 2007, 12:12:23 pm »
Лан, не съм тръгнала още, ще докладвам после. това не е от апаратите с токови импулси. но не знам как е точно :( и аз не одобрявам много това мързелуване, но резултатът е много по-бърз. спортът го обичам за удоволствие :D
Re: Off topic: Гимнастика
« Отговор #12 -: Март 20, 2007, 17:26:33 pm »
Ето официалния сайт на LPG , на products ги има описани нещата (ама на ЕН, за съжаление...)

Съжалявам, че ви давам началната страница, ама сайта е на флаш....

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!