0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: за здравето
« Отговор #60 -: Януари 27, 2006, 13:04:06 pm »
Цитат на: Fussii
Травмата от дългогодишна борба със стерилитета е достатъчна, че да идкаш да си спестиш по-нататъшни мъки и борби.
Разбира се не можеш да си 100 процента сигурен, тъй като някои болести могат да се прояват след известна възраст. Но рискове винаги си има, не можеш да се подготвиш за всичко, обаче това важи и за рождените деца, нали?


Ето това е точно в десятката! :good_post:
Благодаря ти, Бени!







*
Бихте ли осиновили дете
« Отговор #61 -: Януари 27, 2006, 13:09:05 pm »
Цитат на: Fussii
нещо не сме се доразбрали май  :lol:



Фуси, не ми докарвай вода от 9 кладенеца. Разбрах, че си адвокат. :)  Вземи си редактирай въпросното изречение-"Не е чак толкова специален, пък и не е единствения мъж, който съм видяла, че да умирам от ужас,че ще го загубя .... ", че е много грозно и не ти прави чест. За твое добро ти го казвам. Ако те чуе мъжът ти какви си ги наговорила тука, няма да му стане приятно. А сте пред прага на нещо голямо и светло в живота си. Не го прекрачвай този праг с мисли от подобен род.

Мари
Alexandra
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Има различни хора....
« Отговор #62 -: Януари 27, 2006, 14:29:50 pm »
Цитат на: Fussii
... да задържа ТОЗИ мъж до себе си. Не е чак толкова специален, пък и не е единствения мъж, който съм видяла, че да умирам от ужас,че ще го загубя ....
Въпросното решение е продиктувано основно от огромното ми желание да бъда майка.
Другото са допълнителни обстоятелства, с които аз се съобразявам или не


Туй не е точно така, нали?! Щото ако е... То не че много двойки не си откарват така с години, ама ми домъчня за тебе като го прочетох. За тебе, не за мъжа ти.
*
Бихте ли осиновили дете
« Отговор #63 -: Януари 27, 2006, 15:07:14 pm »
Наистина последно по темата, че вече ставам досадна.
ЕСТЕСТВЕНО, че обичам мъжа си, стествено че държа на него. Вие най-добре знаете каква психика се изисква за да се запазиш относително нормален, докато се бориш със стерилитета. Как според вас бих минала през всичко това с човек, когото не обичам.

В "Емоционални проблеми" бях писала, че искам да отгледам дете точно с него, а не с някой друг.

САМО се опитах да обясня, че желанието ми да осиновим дете не е продиктувано от това да го задържа навсяка цена. Само това
В очакване ....
Бихте ли осиновили дете
« Отговор #64 -: Януари 27, 2006, 15:57:45 pm »
Фуси, аз те разбрах. Въобще нямаш предвид, че този мъж не е много специален за теб, а че решенията ти са взети трезво, а не от страх и емоционална нестабилност за връзката ви.

Поздрави :D
Благодаря ти, Бени!







*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Бихте ли осиновили дете
« Отговор #65 -: Януари 27, 2006, 16:15:06 pm »
Цитат на: Fussii
САМО се опитах да обясня, че желанието ми да осиновим дете не е продиктувано от това да го задържа навсяка цена.


Fussii такова нещо нито съм твърдяла нито имам намерение да твърдя. Моля те да не ми преписваш думи които не съм писала и дори мислила. Постинга ми е базиран не твоите думи и имам в предвид че е доста благородно да вземеш такова решение при условие че проблема не е в теб. Ако гледаме от егоистична гледна точка ти можеш да бременееш и родиш и да изпиташ тази радост от раждането, но това ще носи духовна мъка на съпруга ти, поне това са думите му предадени от теб. Хайде стига вече с този развален телефон. Повтарям отново радвам се за вас, постигнали сте компромисно решение и за двама ви. Решението ви е прекрасно според мен. Успех и в двете начинания с които сте се захванали. Дано си имате и двете бебчета които искате  :bighug:  :balk_21:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Бихте ли осиновили дете
« Отговор #66 -: Януари 27, 2006, 16:29:24 pm »
Цитат на: Fussii
ЕСТЕСТВЕНО, че обичам мъжа си, стествено че държа на него. Вие най-добре знаете каква психика се изисква за да се запазиш относително нормален, докато се бориш със стерилитета. Как според вас бих минала през всичко това с човек, когото не обичам.

В "Емоционални проблеми" бях писала, че искам да отгледам дете точно с него, а не с някой друг.

САМО се опитах да обясня, че желанието ми да осиновим дете не е продиктувано от това да го задържа навсяка цена. Само това


Прощавай!
Дай лапа! :sunshine:
*
Бихте ли осиновили дете
« Отговор #67 -: Януари 27, 2006, 16:54:57 pm »
Аре стига, че се разкиснах

Цуфки
В очакване ....
*

    Eli_

  • ****
  • 516
  • Тъпа и упорита !!!
Бихте ли осиновили дете
« Отговор #68 -: Януари 28, 2006, 12:43:23 pm »
Много ми хареса вчера постинга на Фуси в "Емоц. проблеми" и се замислих сериозно за пръв път дали бих си осиновина дете.Почуствах се някакси "леко" ,като си представих,че всъщност бих могла ...Какво толкова? Обаче аз бих искала детето да е малко по-големичко .може би 7-8 годишно за да осъзнава всичко.Е не всичко,но да знае отначалото ,че аз не съм истинската му майка,че го взимам за да стане мое дете и да не се налага след време да му обяснявам много. Това е някакъв изход все пак.Ако минат още 5,6..7 години ,а те така бързо се търкалят-ужас ! 8O
*
Бихте ли осиновили дете
« Отговор #69 -: Януари 28, 2006, 13:42:57 pm »
Абе не е лесна работа, всеки трябва да реши за себе си и най вече ако е възможно да прецени собствените си сили - докъде и с какво може да се справи.....
Аз например си мисля, че с едно по-големичко дете по-трудно бих се справила. Представям си, че това ще е едно същество, с жестока травма - от това, че е било изоставено, от това, че е раснало в група, вероятно със смазана индивидуалност, вероятно с непрестанен страх и съмнения дали е обичано, дали пак няма да бъде изоставено и хиляди, хиляди страхове, с които, според мен, човек може да се справи, но това изисква, поне година, две, да си неотлъчно до него. И то не само  да си физически до него, а и да работиш с него, докато успееш да изтриеш страховете му, да извадиш наяве способностите му, въобще да го накараш да се почуства обичано и сигурно в себе си. Не знам, може би не е точно така, може би много го мисля, може би много усложнявам нещата, ама така смятам.....
Аз и затова предпочитам да осиновя по-малко детенце - до 2, 3 годинки...
В очакване ....
*
Бихте ли осиновили дете
« Отговор #70 -: Февруари 03, 2006, 12:12:46 pm »
еей, Fussii, ти си страхотна, не се страхувай за нищо. Важното е че имаш силна воля да направиш това осиновяване, това значи че съдбата ти те води. Взела си правилно решение и ти благодаря че пишеш тука толкова откровено за да ни помогнеш и ние да вземем решенията си. Много късмет!

Косето е на небето.
*

    mariaspace

Бихте ли осиновили дете
« Отговор #71 -: Февруари 04, 2006, 17:52:50 pm »
винаги съм искала да осиновя дете, преди 3 дни подадохме документи за осиновяване на две деца. Това е толкова хубаво - пълна къща със смях
Бихте ли осиновили дете
« Отговор #72 -: Февруари 04, 2006, 18:35:32 pm »
Мария, желая ти  бързи резултати, много смела жена си!!! :D
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Бихте ли осиновили дете
« Отговор #73 -: Февруари 04, 2006, 20:05:36 pm »
Цитат на: mini_mouse
Мария, желая ти  бързи резултати, много смела жена си!!! :D


Мари и аз се присъединявам към пожеланията на mini_mouse. Скорошен успех в начинанието  :balk_21:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Бихте ли осиновили дете
« Отговор #74 -: Февруари 06, 2006, 15:06:58 pm »
Браво. Стискам палци да стане бързо, бързо.
Успех
В очакване ....
Бихте ли осиновили дете
« Отговор #75 -: Февруари 06, 2006, 15:32:43 pm »
Отговорът ми е Да. Бих си осиновила дете още сега, ако зависеше от мене. Но мъжа ми смята , че това е все едно се отказваме да се борим за наше, макар че за мен не е така. Аз съм изсрастнала с още две сестрички, имам сестра близначка и винаги съм искала да имам голямо семейство, поне две деца, може и три. Така че дори да имам свое не бих се отказала да осиновя някой ден, когато убедя и съпруга ми в това.
*

    Anonymous

Бихте ли осиновили дете
« Отговор #76 -: Февруари 07, 2006, 11:19:00 am »
Момичета ние също след 5-6 години борба със стерилитета решихме
да си осиновим, въпреки че имаме възможност чрез арт процедури да имаме наше, но и аз като фузи смятам , че най важното за мен е да бъда майка, независимо дали ще бъде наше биологично или ще си осиновим.Преди 3 месеца ни одобриха и сега чакаме, но това чакане е ужасно и много се надявам някой от вас да ми каже има ли начин да стане по бързо.Много ще съм ви благодарна ако ми помогнете.Желая на всички да получат това за което мечтаят от цялото си сърце.
Бихте ли осиновили дете
« Отговор #77 -: Февруари 07, 2006, 11:34:03 am »
Извинявайте госта съм аз
*
Бихте ли осиновили дете
« Отговор #78 -: Февруари 07, 2006, 12:22:51 pm »
Тути, навремето още го водихме този разговор! Всичко опира до добър адвокат с добри връзки.
Бихте ли осиновили дете
« Отговор #79 -: Февруари 08, 2006, 11:14:39 am »
heart здравей обади ми се ако можеш, щото на мен ми откраднаха телефона и ти нямам номер а моя номер е същия