0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #20 -: Март 09, 2007, 11:44:41 am »
Дойде ми без закъснение.  :)


*
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #21 -: Март 11, 2007, 15:18:05 pm »
Дойде ми само с ден закъснение.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #22 -: Юни 12, 2007, 19:41:50 pm »
Момичета,а след 3-тия ден от лапарото може ли да се ходи на работа? :oops:
Има ли такива,които са започнали веднага работния процес?
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #23 -: Юни 12, 2007, 22:02:07 pm »
Аз тръгнах на работа на шестия ден, просто защото третия беше петък  :wink:
Ако се чувстваш добре и разбира се, ако работата ти не е свързана с тежък физически труд нищо не ти пречи според мен  :)
Успех!
         Equally Destructive
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #24 -: Юни 12, 2007, 22:06:12 pm »
При всеки е индивидуално.Ако се чувстваш добре,нямаш никакви услужнения може да почнеш работа. :DИмай в предвид че 1 месец без тежко натоварване!!!!!това е много важно!!!! :D
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #25 -: Юни 12, 2007, 22:22:53 pm »
О.К.без физическо натоварване! :wink:Работата ми е далеч от него,но мога да седя на стол 5-6 часа нали? :wink: Пречи ли застояването на едно място?...Ох,знам,че е тъп въпроса... :oops:
*
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #26 -: Юни 12, 2007, 22:30:30 pm »
Значи, на мен оперирани момичета ми бяха казали след като ми дойде след лапарото да не се залежавам, за да не се получели сраствания. Не знам доколко това е така. Заседяването на стол, едва ли ще ти се отрази зле. Е, все пак, може да се разхождаш из офиса, вършейки нещо, също през обедната почивка, да ходиш 5 - 10 мин. пеша до работата и т.н., ако те е страх от заседяването.  :wink: 
*
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #27 -: Юни 12, 2007, 22:49:29 pm »
Момичета,а след 3-тия ден от лапарото може ли да се ходи на работа? :oops:
Има ли такива,които са започнали веднага работния процес?
Операцията ми беше в петък,изписаха ме в събота,от болницата се отбих до офиса,свърших си по-наложащата работа и се прибрах.В неделя по принцип по4ивам,в понеделник отидох на работа,бях добре,е леко ме наболяваше корем ,но си бях в форма,и колата си карах,просто се пазех,все пак си е операция!Аз след упойката,3,4 часа след нея,сестрата дойде да ме вдигне,аз си станах сама,непрекъснато маршерувах из стаята.Тя се учуди,4е съм толкова добре.Попитах я дали има проблем ако се движа,каза,4е е по добре,по-бързо се възтановяваш,а мен не ме свърташе на едно място,а и мноооооого ми се пушеше :oops: :)Успех!!!
Вчерашния ден е история!
Утрешния е мистерия!
Днешният е дар от Бога!

*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #28 -: Юни 12, 2007, 22:59:15 pm »
здравейте и мен ми предстои другата седмица,малко ме е страх но няма начин ще го преживея чувала сам че нищо не се усеща,а след упойката?приемат те наобяд,сутринта лапарото и на другия ден те изписват така ли?споделете мнения.ще я правя в ТОРАКС,БЛАГОДАРЯ ВИ и КАСМЕТ на всички.
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #29 -: Юни 12, 2007, 23:06:08 pm »
Значи след като излезеш от упойка или по-точно като почнеш да излизаш, ай си казала боли и са ти боднали обезболяващо, после вече се чувстваш добре и на сутринта те пускат. При първата спах целия ден, при втората 3 часа след операцията бях готова да си ходя.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #30 -: Юни 12, 2007, 23:37:09 pm »
Може би зависи от това дали лапарото е диагностично или оперативно. Моето беше оперативно, целия ден след операцията, чак до следавщия бях в реанимация и след това лежах още три дни в болницата. Дадоха ми 30 дни болнични, от които смятам да ползвам само пет и после да си ходя на работа. И по-рано мога, но като седя на стола по-дълго време и чувствам дискомфорт.
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #31 -: Юни 13, 2007, 15:08:35 pm »
Значи след като излезеш от упойка или по-точно като почнеш да излизаш, ай си казала боли и са ти боднали обезболяващо

Да, да - на мен сестрата ми рече: "Ами много ясно, че ще те боли, тук сме болница, а не хотел"  :lol: :lol: :lol: То пък не че бяха и кой знае какви болки, просто неясно защо, след лапарото бях изпаднала в мрънкащо настроение.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #32 -: Юни 13, 2007, 17:02:03 pm »
Може би зависи от това дали лапарото е диагностично или оперативно. Моето беше оперативно, целия ден след операцията, чак до следавщия бях в реанимация и след това лежах още три дни в болницата.

Лелеее,е от т'ва ме е малко шубе,че ако моето е оперативно,знам ли колко ще ме държат в болницата. :(
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #33 -: Юни 13, 2007, 17:29:54 pm »
Моето лапаро си беше оперативно. Лежах в болницата един ден. Изписаха ме и си се прибрах по живо по здраво.
Виж за работата, бе баракуда що бързаш. То първо не може да се прецени предварително дали ще си в састъяние да се върнеш на работа. После и аз се върнах на третия ден. Обух едни джинси и копчето на джинсите ми отвори шева на пъпа. И си полежах в къщи още три дни после.
Работата няма да избяга.
Мога, стига да искам.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #34 -: Юни 13, 2007, 17:51:15 pm »
Може би зависи от това дали лапарото е диагностично или оперативно. Моето беше оперативно, целия ден след операцията, чак до следавщия бях в реанимация и след това лежах още три дни в болницата.

Лелеее,е от т'ва ме е малко шубе,че ако моето е оперативно,знам ли колко ще ме държат в болницата. :(
Няма страшно - аз имам две оперативни лапароскопии и ми предстои трета след седмица. И при двете, понеже бяха в държ.болница, ме държаха по два дни там (единия от които в реанимация - но това се отнася и за диагностичните) и после ми дадоха 30 дни болнични.
Мисля, че болката не е кой знае колко различна - всичко е много индивидуално. Аз лежах с едно момиче в болницата, което беше с диагностична, а аз с оперативна - тя се възстанови по-бавно от мен...
Така че, не се плаши, бъди силна!
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #35 -: Юни 13, 2007, 18:20:58 pm »
Така че, не се плаши, бъди силна!
:good_post: :good_post: :good_post:Благодаря,Миси! :hug2:

Работата няма да избяга.
:good_post: :good_post: :good_post:Ох,мен,ако питаш хич не ми се работи вече,ама пусто като не ме свърта! :wink:Благодаря за съвета! :balk_21:
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #36 -: Юни 13, 2007, 19:31:05 pm »
Може би зависи от това дали лапарото е диагностично или оперативно. Моето беше оперативно, целия ден след операцията, чак до следавщия бях в реанимация и след това лежах още три дни в болницата.

Лелеее,е от т'ва ме е малко шубе,че ако моето е оперативно,знам ли колко ще ме държат в болницата. :(
И моето беше оперативно- от по-оперативните :lol: така да се каже. после остава чувството за мускулна треска и толкова, аз също пътувах без проблем. Няма кво да се шашкаш избрала си супер лекар, ще мине и ти ще се хвалиш.
« Последна редакция: Юни 13, 2007, 19:33:45 pm от Ledena_luna »
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #37 -: Юни 14, 2007, 18:35:05 pm »
Може би зависи от това дали лапарото е диагностично или оперативно. Моето беше оперативно, целия ден след операцията, чак до следавщия бях в реанимация и след това лежах още три дни в болницата.

Лелеее,е от т'ва ме е малко шубе,че ако моето е оперативно,знам ли колко ще ме държат в болницата. :(
И моето беше оперативно- от по-оперативните :lol: така да се каже. после остава чувството за мускулна треска и толкова, аз също пътувах без проблем. Няма кво да се шашкаш избрала си супер лекар, ще мине и ти ще се хвалиш.
Кой лекар си избрала?
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #38 -: Юни 14, 2007, 21:27:10 pm »
Може би зависи от това дали лапарото е диагностично или оперативно. Моето беше оперативно, целия ден след операцията, чак до следавщия бях в реанимация и след това лежах още три дни в болницата.

Лелеее,е от т'ва ме е малко шубе,че ако моето е оперативно,знам ли колко ще ме държат в болницата. :(
И моето беше оперативно- от по-оперативните :lol: така да се каже. после остава чувството за мускулна треска и толкова, аз също пътувах без проблем. Няма кво да се шашкаш избрала си супер лекар, ще мине и ти ще се хвалиш.
Кой лекар си избрала?
Д-р Александров,АГ-Варна.
*
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #39 -: Юни 15, 2007, 00:00:47 am »
baracuda , успех!  :D