0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
болки след лапароскопия
« -: Февруари 28, 2007, 16:03:10 pm »
Здравейте,

най-после направих лапароскопията - в Майчен дом. Всичко мина бързо, проблема ми е, че сега имам болки и тежест ниско долу вляво. Правиха ми лапарото на 14.02 и болките се появиха около седмица след това. Страхувам се да не е някакво възпаление, въпреки, че вчера направих кръвна картина и лемкоцитите ми са ОК. Ходих при докторката, която ме гледа на ехограф и ми взе микробиология. Каза ми и да пия за всеки случай 8 дни Азитрокс. Междувременно бях и при уролог, който ме съветва да не почвам антибиотик преди да ми излезе микробиологията и да се види евентуално точно какво да пия.

Май стана много дълго, но се притеснявам да не стане някакво възпаление. Обръщам се кам момичетата с лапаро, вие пихте ли антибиотик след това? Имахте ли някакви болки?
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #1 -: Февруари 28, 2007, 16:33:19 pm »
не съм пила антибиотик след лапарото. възможно е да са ми вляли в системата докато съм спяла още но се съмнявам.
болки от самата процедура не съм имала. почти веднага след процедурата (на следващата сутрин) взех душ. не съм лежала нито ден след изписването ми от малинов (което беше на следващата сутрин след лапарото). имах смешни болки в дясната ключица и корема - бяха като от много силна мускулна треска. оказа се че повечето ги имат и са нормални. като изключим смешните болки за 2-3 дни се чувствах и тогава и сега (ок 20 дни по-късно) прекрасно.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #2 -: Февруари 28, 2007, 16:38:14 pm »
Болки имах много и дълго след лапароскопията. При всеки е различно. Не помня да съм пила антибиотик. Дано се оправиш скоро!
*
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #3 -: Февруари 28, 2007, 17:11:24 pm »
На мен ми изписаха профилактично антибиотик след лапароскопията.
Болки съществени и аз нямах, освен леко неразположение първите дни.
С времето постепенно отшумяваха.
Но и аз бих те посъветвала да си изчаках микробиологията и да видиш дали има възпаление и на какви антибиотици би се повлияло.
Късмет!
*
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #4 -: Февруари 28, 2007, 18:38:52 pm »
А по принцип как се установява възпаление на яйчник? С ехографа може ли да се види или трябва да се направи преглед с опипване на яйчниците?

Защото док не видя нещо притеснително с ехографа, но мен си ме боли. А стандартен гинекологичен преглед ни ми направи.

Както и да е, ще изчакам микробиологията до петък. Надявам се, че щом нямам увеличени левкоцити в кръвта, няма и някаква сериозна инфекция.
*
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #5 -: Март 06, 2007, 15:25:26 pm »
Момичета искам да ви попитам нещо,защото много ме притеснява.Края на ноември ме оперираха(лапароскопия) от киста на яйчника,с диагноза ендометриоза и сега съм на диферелин.Искам да попитам тези от вас,които вече са били оперирани по този начин дали  след време още ви боли при по голямо физическо натоварванв,защото като правя упражнения и се пренатоваря усещам леко опъване в яйчниците особено в засеганатия :(
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #6 -: Март 06, 2007, 16:05:15 pm »
Моята операция беше декември. И при мен е така. Аз практикувах каланетика и още не съм започнала да спортувам активно. Избягвай да натоварваш много коремните мускули. Прави по-леки упражнения и след време сама ще усетиш кога да натовариш повече.  :)
Мога, стига да искам.
*
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #7 -: Март 06, 2007, 16:59:22 pm »
и ти ли имаше същия проблем?
*
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #8 -: Март 06, 2007, 19:11:46 pm »
и на мен док ми каза да не се претоварвам в началото, да се пазя от изстиване.
*
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #9 -: Март 06, 2007, 20:57:20 pm »
Аз от толкова пазена съм станала толкова кекава :lol:Постоянно съм болна а никаде не ходя толкова
*
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #10 -: Март 06, 2007, 21:47:31 pm »
Колкото и да не е това си е операция и пазене след това си трябва.Аз имах болки около седмица.Антибиотих също пих около 10 дена.На всичкото отгоре имах и забравен конец,който взе да бере ,но това е друга тема.Оперирана съм 3 пъти и всички сраствания които имам са от това че не съм се пазила след това.
*
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #11 -: Март 06, 2007, 22:03:42 pm »
Незнам на мен ми се струва странно,че още ме опъва нещо все пак минаха 3 месеца и половина.А пак за първи път в този форум чувам,че след такава операция се пие антибиотик.На нас в Шейново нищо не са ни казали,а там се позапознах с момичета,със същатата операция.
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #12 -: Март 07, 2007, 07:35:51 am »
Незнам на мен ми се струва странно,че още ме опъва нещо все пак минаха 3 месеца и половина.А пак за първи път в този форум чувам,че след такава операция се пие антибиотик.На нас в Шейново нищо не са ни казали,а там се позапознах с момичета,със същатата операция.
Кейти, сигурно са ти вливали, при мен беше така. И аз имах ендометриозна киста на ляв яйчник. Нищо странно няма в опъването, все пак са ти срязани на места коремните мускули.
« Последна редакция: Март 07, 2007, 09:50:41 am от Жужка »
Мога, стига да искам.
*
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #13 -: Март 07, 2007, 10:02:56 am »
Мерси много Жужке!То аз нещо напоследак много се притеснявам заради и най-малкото :oops:
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #14 -: Март 07, 2007, 10:14:21 am »
Мерси много Жужке!То аз нещо напоследак много се притеснявам заради и най-малкото :oops:

Споко бе Боко! :balk_600:
Мога, стига да искам.
*
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #15 -: Март 07, 2007, 10:16:32 am »
 :balk_104: :balk_104: :balk_104:
*
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #16 -: Март 08, 2007, 16:45:21 pm »
Здравейте, за да не откривам нова тема, продължавам с въпросите в тази...

Та, кога ви дойде след лапароскопията? На мен док ми каза, да очаквам цикъла си на нормалните дати. Притеснявам се, тъй като вече ми закъснява, а по принцип си ми е доста редовен цикъла.

Благодаря
*
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #17 -: Март 08, 2007, 19:19:32 pm »
На мен ми дойде около 15 дена след операцията
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #18 -: Март 08, 2007, 20:39:26 pm »
На мен ми дойде на 37-ми ден при 27- дневен цикъл.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #19 -: Март 09, 2007, 00:08:54 am »
дойде ми с 2-3 дни закъснение от очакваното
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!