0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #40 -: Юни 15, 2007, 21:24:48 pm »
baracuda , успех!  :D
Благодаря,да ти се връща стократно! :hug2:
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #41 -: Юни 15, 2007, 21:54:20 pm »
здравейте на всички както вече писах и аз ше правя лапаро за премахване на киста на яйчника 4,6-4,9 см.искам да попитам каква е разликата между оперативна и диагностична,кога се прилага едната и кога другата,а в моят случай??????БЛАГОДАРЯ ВИ
*
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #42 -: Юни 16, 2007, 10:24:13 am »
Значи  на мен ми направиха оперативно лапаро,защото имах много голяма киста.Когато има6 кисти и те не се пукат тогава лапарото е оперативно,а когато не можеш да забременееш и лекарите искат да проверят дали всичко е наред с проходимостта на тръбите,дали нямаш сраствания и такива неща тогава лапарото се нарича диагностично.Лекяря гледа дали всичко  е наред и ако има някакви проблеми ги премахва ,ако ли не зашива почти веднага :D
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #43 -: Юни 16, 2007, 23:29:07 pm »
благодаря ти KEATY,значи и моето ще е оперативно заради киста,как мина твоята операция,по принцип лека ли е,кога се възтанови,боли ли нещо,а упоиката,аз ще го правя  ТОРАКС,напиши повече ако имаш възможност.благодаря ти.
*
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #44 -: Юни 18, 2007, 22:37:51 pm »
Извинявай,че чак сега ти отговарям!Значи моето лапаро не беше тежко(въпреки голямата киста).Оперцията ми беше в 10 и нещо сутринта като след като се събудих от упойката ме държаха в реанимацията до следообяда и после си ме качиха в стаята ми.Значи в деня на операцита спах,на следващия ден ме накарха да стана тогава беше гадния момент ,защото усеща6 едно много гадна тежест в гръдния кош,значи при мен нямаше болка имаше само тая тежест,която в началото е много гадна ама после минава,почнах да правя по малко крачки и така до вечерта бях вече много добре :D.За упойката какво да ти кажа -повърнах :(Хайде ако имаш други въпрошчеата питай  :D:bighug: :bighug: :bighug:
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #45 -: Юни 19, 2007, 00:31:55 am »
благодаря ти за искренноста,абе значи не е толкова сложно,преживява се,живот и здраве,къде го прави?къква ти беше кистата?от кога я имаше.някакви симптоми,извини ме за въпросите,благодаря ти и касмет.
*
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #46 -: Юни 20, 2007, 14:59:52 pm »
Здрасти Мила,значи моето лапаро беше в "ШЕЙНОВО"направи ми го др.Попов.Кистата ми беше нарастнала на 10см. 8O .Имам я то и аз незнам точно от кога я имам,защото първо преди 3г.ме оперираха в "пирогов"от апендисит възпален от киста и при изсписването  ми казаха да не се притеснявам,че кистат УЖ била шоколадова , а те се били пукали евентуално ако ми излезнели пак.След месец и малко получавам силни болки и отивам при една гинеколожка в МВР болница и тя ми вика нищо няма излязла е пак киста ама ще иеш хапчета да пробваме да я махнем.И така моята непросветена личност пи 2години противозачатъчни и ефект няма ,а през тези две години според моята гинеколожка кистат ту ми е на единия ту ми  е на другия яйчник :xи а тя кистата беше 5см постоянно.така след 2г.хапчета тя ми каза"Спирай хапчетата и ше пробваме да видим дали няма да се махне от само себе си"и аз глупачката ги спрях ........и ефекта след 2 месеца отивам с болки в корема и се вижда 9 см киста и гинеколожката ми вика ще трябва да се оперира и на мен тогава ми дойде акъла в главата и се разрових по нета намерих сегашния ми лекар и съм много доволна от него :DНо за съжаление той още когато ме видя за първи път ми каза,че е ендометриоза(така и е,имам ендометриоза 4 стадии), и се одиви как така и от Пирогов и моята вече бивша гинеколожка нищо не са предположи  или споменали.И така  :)Това е моята история.Твоето лапаро кога е ? :bighug: :bighug: :bighug: :balk_104:
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #47 -: Юни 21, 2007, 01:16:46 am »
здравей миличка благодаря че ми отделяш от времето си,и аз заради киста и аз незнам от кога я имам може би от много години 3 или 4,аз сам от Стара Загора и един тъп лекар ми я откри и пих противозачатачни много време,лекарства и нищо гадината си стои и това е около 4-5 см.и стои все така,сега не пия хапове от 5,6 месеца и пак така си стои гадината,но не мога да забременея аз сам на 33.от няколко месеца ходя при д-р Даскалов,трябваше да правя лапаро тази седмица,но сега пак ще чакам че на него му се налага да се мести от Торакс и т.н.и ще трябва да изчакам 1 месец,тъкмо се настроих,но ще чакам това е,тои каза че маи е шоколадова и не се повлиява от медикаменти,страх ме е да не се превърне в рак толкова време стои там но не расте слава богу,незнам....дано всичко е ок,правих всияки изледвания,хормони.имунологични,цитонамазки и всичко е ок,щит.жлеза е ок.и така,не ме боли само от време на време тъпа болка,но аз имам и колит и вече незнам какво ме боли.това е моята история.с какво се лекуваш,има ли ефект,касмет от мен.един пат да доиде време за това лапаро и да се махне тази гадна киста ще ми олекне на душата.благодаря че ме излуша.
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #48 -: Юни 21, 2007, 07:43:55 am »
Спокойно Лулу, ще  я махне д-ра, всичко ще е наред. Няма да се превърне в нищо. Колкото до колите после най-ветоятно ще изчезне, поне при мен беше така. Пожелавам ти успех и бързо да мине месеца.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #49 -: Юни 21, 2007, 13:30:55 pm »
благодаря ти Ledena_luna и аз се надявам всичко да ок.най-накрая
*
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #50 -: Юни 21, 2007, 18:14:44 pm »
Здравейте момичета, за да не отварям нова тема може ли да попитам нормално ли е 24 дни след лапароскопия оперативна и 3 дни след първия цикъл да имам болки и дискомфорт ниско доло в корема.Много се притеснявам до сега нямах никакви оплаквания , а от 2дни постоянно съм със спазмалгона заради болките.Благодаря ви предварително.
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #51 -: Юни 22, 2007, 00:51:29 am »
Най-добре е да звъннеш на лекаря си аз и при двете не съм имала оплаквания, може и да съм имала подръпвания ама чак на болкоуспокоителни, звънни му за собствено успокоение и за неше де.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #52 -: Юни 22, 2007, 13:57:02 pm »
Момичета тъкмо се прибрах,ходих до болницата и попитах нашите лекари дали е нормално да имам болки но ми казаха ,че било нормално защото въглеродния двуокис още не бил се резорбирал и както думата "въобразявам си".Но като си ги знам какви са специалисти,та звъннах на лакарката която ме оперира и ми каза др.седмица да отида на преглед.Притеснявам се данеби да е някой възпаление.Ако някой може да ми даде съвет ще съм ми благодарна.
*
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #53 -: Юни 22, 2007, 15:27:53 pm »
polja,следиш ли си температурата?Ако нямаш повишение,няма повод да се притесняваш за възпаление.Относно болката според мен би било редно да е отшумяла както и това от въглеродния двуокис.При мен имаше лек дискомфорт 1-2 дни след самото лапаро в областта на ребрата и врата.Вече 2 дни съм след свалянето на конците и освен лекото присърбяване в край разрезите друго не усещам.

*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #54 -: Юни 22, 2007, 21:05:37 pm »
на мен ми нямаше нищо и още на следващия ден след като ме изписаха, си вършех всичко без проблем. но почивката си е задължителна до седмица. :)
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #55 -: Юни 22, 2007, 21:34:24 pm »
на мен ми нямаше нищо и още на следващия ден след като ме изписаха, си вършех всичко без проблем. но почивката си е задължителна до седмица. :)
И при мен е така,дори не отказвам на скъпия да мие и  чиниите :D

*
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #56 -: Юни 23, 2007, 12:12:31 pm »
но при мен болките започнаха след 3 седмица от лапароскопията, и след цикъла.
*
Re: болки след лапароскопия
« Отговор #57 -: Юни 23, 2007, 12:46:40 pm »
Най-добре незабавно поискай среща с лекаря,който те е оперирал.