0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

шоколадова киста
« -: Февруари 22, 2007, 20:48:25 pm »
Здравеите на всички. Ще бъда възможно най кратка. Днес се върнах от лекар и сам меко казанзо изтрещяла: виждам , че всички сте много отзивчиви тук та питането ми е някой може ли да ми обясни нещо за шоколадовите кисти  или каде мога да прочета по въпроса и дали има шанс за забременяване .Ще сам ви много благодарна
Re: шоколадова киста
« Отговор #1 -: Февруари 23, 2007, 00:00:32 am »
Шоколадовата киста, всъщност е ендометриозна киста. Пусни една търсачка и напиши ендометриоза. Има много теми. Ако имаш конкретни въпроси, питай смело.

lb2f
*
Re: шоколадова киста
« Отговор #2 -: Февруари 23, 2007, 01:07:48 am »
Прочети тук:
http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=248
Обикновено лекарите са на 100% сигурни чак след операцията, при прегледа само се съмняват за шоколадова киста. В МД процедурата е да се пусне веднага и туморен маркер, не му помня името точно.
Re: шоколадова киста
« Отговор #3 -: Февруари 23, 2007, 08:36:49 am »
миличка аз сам оперирана през септември  и изчистена от такава , обаче сега пак са се появили и лошото е че след операцията не са ме лекували , та сега сам на този хал, е вече взех мерки с друг лекар  почвам да пия даназол 50 дена и после инжекции и хапчета за бебе, каза ми и че това не се лекува в смисъл : рано или късно пак се появява , иначе всичко ми е в ред, изследванията също- моите и на половинката, хубавото е , че всичко е в начален стадии . При Тодоров сам се насочила  какво мислите за избора ми
« Последна редакция: Февруари 23, 2007, 09:04:05 am от krasonaitka »
Re: шоколадова киста
« Отговор #4 -: Февруари 23, 2007, 10:54:35 am »
Бягай от този шарлатанин. Това е моето мнение.
Ендометриозата трябва да се лекува, тя пречи на забременяването.

lb2f
*
Re: шоколадова киста
« Отговор #5 -: Февруари 23, 2007, 12:45:36 pm »
krasonaitka, ендометриозата изисква сериозни мерки-сигурно вече си даваш сметка! Мен също ме оперираха и не ми назначиха лечение със Золадекс, а само дуфастон за няколко месеца и с очакване за бързо забременяване, което окончателно да ликвидира ендометриозата. Да, ама не-получи се рецидив/както при теб/, усложниха се нещата. Така че вземи сериозни мерки! Тези редове не целят да те изплашат/има и примери за забременели бързо и по естествен начин момичета след операции от ендом./, аз дори не зная какъв точно е твоя случай/колко голяма е била кистата, как е протекла операцията, коя степен е ендом., какви изследвания сте правили след това и др. подробности, които допълват картинката/, просто казвам, че  ти трябва план за действие срещу ендом., който да започнеш да следваш веднага! За съжаление го казвам от собствен опит........ Док., който ме оперира първия път, е Моя си доктор от както се помня, много добър гинеколог е, веднага я диагностицира, след операцията, като не стана бебе самия той ме накара да се ориентирам към специализирана клиника, но когато се чувахме и му казвах, че още не сме започнали с ин витрото, защото се борим с ендом., той все казваше-" еее, оставете я тази ендом., да пунктират, после да ти правят стимулация, какво толкова им пречи, само пари даваш......"...... Пречи, оказва се, че доста пречи....... ОООООХХХХ, супер дълго стана, съжалявам.... Може би трябва да опиша всичко и после само да прикрепям файлче-вярвам, че на много момичета ще им е от полза, както на мен ми бяха такива истории, когато открих този сайт!Само че не знам как...
Ако имаш въпроси-пиши, ще се радвам да помогна. Успех ти желая!
Re: шоколадова киста
« Отговор #6 -: Февруари 24, 2007, 11:43:15 am »
Защо шарлатанин???????
Re: шоколадова киста
« Отговор #7 -: Февруари 24, 2007, 12:03:21 pm »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=3219.0
Пусни търсачката, има още теми за него.
Аз имам и малко лични впечатления, както се досещаш, не добри  :?

lb2f
Re: шоколадова киста
« Отговор #8 -: Февруари 24, 2007, 13:27:14 pm »
благодаря за инфото, савсем се обърках .....тъпото в случая е , че и аз незнам какво да правя....ще се опитам да разкажа малко по точно: имам 1 дете голямо вече, правила съм и аборт преди 5 г., ходя си при една лекарка от момиче, малко преди да ми открие кистата съвсем случайно минах на преглед покрай една приятелка при Стаменов- много си добре, нищо ти няма- ми каза той, 2 седмици по късно с половинката ми отиваме при моята лекарка да си плануваме бебе с отлична спермограма, и...киста на лице, лекуване няколко месеца без резултат и така стигам до лапаро.Само че, не е лапаро , а оперативно/голяма киста и за да ми запазят яйчника така са решили/оперирана съм от Владимиров и моята лекарка а там е бил и Нецов/понеже преди мен имаше махане на миома/ та след това и тримата ме увериха ,че до 6 м. ще сам ощастливена/траби, всичко ми е ок/ да  ама не... до онзи ден всичко " УЖ" добре, докато не отидох при Тодоров и не чух това което съм написала по-горе, и сега като чета тук и там направо сам наникъде май.........
Re: шоколадова киста
« Отговор #9 -: Февруари 24, 2007, 17:29:04 pm »
Съжалявам, за това което ти се случва  :(
Колкото и неприятно да звучи, ако наистина има съмнения за нова ендометриозна киста, мисля, че правилното лечение е лапароскопия и след това задължително лечение на ендометриозата (дали ще е с диферелин, золадекс или нещо друго е решение, което трябва да вземе специалист).
Моето мнение е, че ендометриозната киста няма да изчезне само от медикаменти. Дано не съм права, но поне се консултирай с доктор, който има малко по-добра репутация.
Успех!

lb2f
*
Re: шоколадова киста
« Отговор #10 -: Февруари 25, 2007, 17:58:52 pm »
А защо не се консултираш с Владимиров (при мен той откри кистата и ме насочи за операция и лечение след това)?
Нали той те е оперирал?!
Re: шоколадова киста
« Отговор #11 -: Февруари 26, 2007, 00:32:07 am »
Аз знам, че Владимиров не прави операции. Или бъркам  :ask:

lb2f
Re: шоколадова киста
« Отговор #12 -: Февруари 26, 2007, 18:57:07 pm »
съжалявам за объркването , моя е грешката- Жоро Николов ме е оперирал,та се чуда да си направя ли консултация при него, толкова сам изтрещяла тия дни ,че едвам му открих тел. за да видя как се казваше, и както си имах предчуствие сам го объркала/то от толкова четене тук/ :oops:незнам в какво е специалист, защото в клиниката на моита докторка ме оперира, а си спомням ,че ми казваше ,че сам в идеална възраст за инвитро- сякаш ме навиваше- сигурно там му е силата- и аз незнам. Май ще трябва тук да попрочета нещо и за него
Re: шоколадова киста
« Отговор #13 -: Февруари 26, 2007, 23:01:27 pm »
Клиника Репробиомед и д-р Николов, по-лесно ще се ориентираш.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: шоколадова киста
« Отговор #14 -: Февруари 26, 2007, 23:13:54 pm »
krasonaitka, ти като с конкурс по некадърност си го подбрала докторите  :(
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=7093.msg132553#msg132553
Още много теми има и за тази клиника и за доктора  :(

lb2f
Re: шоколадова киста
« Отговор #15 -: Февруари 27, 2007, 19:49:14 pm »
jazzybaby поне ме развесели.  :balk_602:Така и така си купих вече лекарството изписано от Тодоров/ 120 лв./ което ще го пия 50 дена , на 51 ден ще отида да ме види и ако не ми допадне подходът му или ми каже ,че не е имало подобрениеот направеното до тук - най лесното е да - ставам и издавам :D. Препоръчаха ми го мои познати ,които са чакали 10 г. дете и в момента вече му се радват. Знам ли какво да мисля вече, така и така сам се хванала на хорото ....Той всъщност ми каза ,че нямал намерение да ме чака да стана на 40 / имаше впредвид да ми спре изкуствено менструацията и после пак да ми я възобнови/ , защото изисквало доста време , а ще се опита по този начин чрез това лекарство и след това ще ме стимулира/ понеже сега си имам овулация но не ми си пукат фоликулите/ както се казва - ще поживеем и ще видим.Мисля си ,че 2 месеца ще мога да изтрая, ако няма ефект то всичко това естествено ,че ще се ориентирам към друг-може би Стаменов
Re: шоколадова киста
« Отговор #16 -: Февруари 27, 2007, 19:56:13 pm »
Какво е това лекарство просветли и нас. :lol:
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: шоколадова киста
« Отговор #17 -: Март 03, 2007, 10:21:09 am »
Луничке писала съм го по горе, ама като чета тук нещо несериозно ми се струва  , от вчера трябваше да ги почна , но си седят на шкафа непипнати :D  взехме друго решение- първо ще отида при моята докторка в понеделник да видя дали ще ми каже за кистата и какво и е мнението по въпроса, или пак ще ми каже ,че всичко ми е добре,после мисля да отида при Стаменов -да му чуя и неговото мнение и без това имам всички изследвания, чак след това ще решиме какво да правим. Не мисля да се отказвам, но ми се ще да имам мнение поне от двама лекари.Другата седмиса се надявам да съм по наясно  :?Сигурно ще има въпроси  и тогава, надявам се ,че не съм досадила :?
Re: шоколадова киста
« Отговор #18 -: Март 03, 2007, 10:27:34 am »
Мисля, че постъпваш правилно. Хубаво е да чуеш и друго мнение.
А тук сме се събрали точно за да си помагаме, така че, питай смело  :D

lb2f
Re: шоколадова киста
« Отговор #19 -: Март 03, 2007, 10:35:38 am »
За което съм ви много благодарна :D