0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: шоколадова киста
« Отговор #20 -: Март 11, 2007, 15:16:21 pm »
krasonaitka как се развиват нещата при теб?
Re: шоколадова киста
« Отговор #21 -: Март 11, 2007, 23:31:20 pm »
Луничке писала съм го по горе, ама като чета тук нещо несериозно ми се струва  , от вчера трябваше да ги почна , но си седят на шкафа непипнати :D  взехме друго решение- първо ще отида при моята докторка в понеделник да видя дали ще ми каже за кистата и какво и е мнението по въпроса, или пак ще ми каже ,че всичко ми е добре,после мисля да отида при Стаменов -да му чуя и неговото мнение и без това имам всички изследвания, чак след това ще решиме какво да правим. Не мисля да се отказвам, но ми се ще да имам мнение поне от двама лекари.Другата седмиса се надявам да съм по наясно  :?Сигурно ще има въпроси  и тогава, надявам се ,че не съм досадила :?
Сори че чак сега отговарям, ама това лекарство е малко притеснително, пише даже че има и пристрастяване към него.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: шоколадова киста
« Отговор #22 -: Март 13, 2007, 19:07:12 pm »
не го взимам , отказах се и отидох при Владимиров миналата седмица, каза ми ,че първо вообще не мисли ,че имам ендометриозна киста- не му прилича на такава, после се учуди как така ми е поставена такава диагноза , ще ходя при него в края на седмицата за изследвания и тогава ще ми каже какво ще правим по-нататък с тази киста-ако падне ще е добре- много съм ви благодарна ,че ме упътихте към кои лекар да се обърна, само дето този Тодоров ми изкара акъла  :balk_159:,.
Re: шоколадова киста
« Отговор #23 -: Март 13, 2007, 22:57:37 pm »
Добре е, че поне този път си се ориентирала правилно, смятам че си в добри ръце и ти пожелавам успех.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: шоколадова киста
« Отговор #24 -: Март 14, 2007, 16:50:05 pm »
не го взимам , отказах се и отидох при Владимиров миналата седмица, каза ми ,че първо вообще не мисли ,че имам ендометриозна киста- не му прилича на такава, после се учуди как така ми е поставена такава диагноза , ще ходя при него в края на седмицата за изследвания и тогава ще ми каже какво ще правим по-нататък с тази киста-ако падне ще е добре- много съм ви благодарна ,че ме упътихте към кои лекар да се обърна, само дето този Тодоров ми изкара акъла  :balk_159:,.

Стискам палци!
Re: шоколадова киста
« Отговор #25 -: Март 14, 2007, 19:54:41 pm »
 :D мерси момичета, краино време беше и аз да се ориентирам. Утре съм там дано мине добре.
Re: шоколадова киста
« Отговор #26 -: Март 18, 2007, 13:32:21 pm »
В краина сметка се оказа ,че нямам нито една киста - добре ,че отидох при Владимиров- благодарение на ВАС МОМИЧЕТА- имам обаче висок FSH-14.48 което води до голям проблем- направо ми препоръча инвитро- шанс без инвитро ми каза ,че е 25-30%, мисля дапочакам до септември и после да деистваме.Желая на всички ви успех от сърце :D
Re: шоколадова киста
« Отговор #27 -: Март 18, 2007, 18:45:32 pm »
Браво  :D Радвам се, че нямаш кисти  :D
Успех!

lb2f
Re: шоколадова киста
« Отговор #28 -: Март 19, 2007, 19:32:40 pm »
Успех и на теб и мерси за вниманието :D
*
Re: шоколадова киста
« Отговор #29 -: Март 20, 2007, 11:04:27 am »
Здравейте сладурки!
Да споделя и аз за една такава шоколадова киста, която ми отстраниха по лапароскопски метод на 14.03.2007г.
След дълго ходене по мъките /ще ви го спестя/ стигнах до кабинета на д-р Димитров/София/ и от там в св.Анна, където работи с д-р Новачков. Кистата беше отстранена /сега чакам резултатите от хистологията/и ми бе предложено лечение , което включва шестмесечно спиране изкуствено на цикъла.Още не знам подробности,защото не съм се чувала с лекаря да ги разбера,а ако някой го интересува ще разкажа за какво иде реч.

Доволна съм от положените грижи и от вниманието на тези лекари,разказаха ми подробно за проблема казаха че няма да ме оставят без лечение и че накрая ще ме пратят в св.Анна на първия етаж/там е родилното,понеже от две год.имам проблеми със забременяването /
д-р Димитров, пое моя проблем,дори се обаждаше на акушерките в отделението да пита как съм,понеже е в отпуска и дойде за мойта операция да е заедно с д-р Новачков, кой лекар ще направи това.....боже мой/

Момичета половината от лечението на болния , няма значение в каква област е обеждавам се,че това
наистина е вниманието и уважението от лекаря към пациента.

Ако имате нужда пишете ще пратя адрес и телефон за кабинета.
понеделник ,сряда и петък преглежда д-р Димитров, а вторник и петък е д-р Новачков.

просто не знам какво съм правила
до сега, че не съм разбрала за тези хора :roll:


поздрави
*
Re: шоколадова киста
« Отговор #30 -: Март 20, 2007, 14:50:51 pm »
Здравейте сладурки!
Да споделя и аз за една такава шоколадова киста, която ми отстраниха по лапароскопски метод на 14.03.2007г.
След дълго ходене по мъките /ще ви го спестя/ стигнах до кабинета на д-р Димитров/София/ и от там в св.Анна, където работи с д-р Новачков. Кистата беше отстранена /сега чакам резултатите от хистологията/и ми бе предложено лечение , което включва шестмесечно спиране изкуствено на цикъла.Още не знам подробности,защото не съм се чувала с лекаря да ги разбера,а ако някой го интересува ще разкажа за какво иде реч.

Става дума за лечение с Диферелин или Золадекс. Аз сега съм на Диферелин - седмица след третата инжекция.
Възстановявай се бързо!
*
Re: шоколадова киста
« Отговор #31 -: Март 20, 2007, 15:39:01 pm »
Благодаря

Предполагам че тея инжекции не са много ...или така ми се иска  8O

а за какви цени става дума горе долу,да се подготвя психически,че да не взема
да припадна там.
« Последна редакция: Март 20, 2007, 15:42:47 pm от ella »
Re: шоколадова киста
« Отговор #32 -: Март 21, 2007, 07:23:12 am »
за золадекса цената е около 350 лв. за брой, има и друга алтернатива, но зависи какво е положението при теб, то е бързо забременяване, щото ако си помислиш 6 месечно лечение е около 2000 лв., ако тръбите ти са наред и нямаш други проблеми освен ендометриозата би могла да правиш инсеминации. Провери дали няма програма по касата за инжекциите, лекаря да ти подготви документи за кандидатстване. Така като си написала първия си постиг звучиш като рекламен агент на клиниката. :lol:
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: шоколадова киста
« Отговор #33 -: Март 21, 2007, 09:58:13 am »
Така като си написала първия си постиг звучиш като рекламен агент на клиниката. :lol:

Абсолютно ;),къде ли не съм ходила,какво ли не съм "пъхала" отгоре и отдолу аз вече почнах на млади години да психясвам.

Не беше само кистата имах срастване на една част от червата,едната ми тръба е била с две "колена"/нагъната на две места/застанала върху левия яйчник,върху десния кистата,само единствено дясната ми тръба е имала вид,каъвто трябва да има. Общо взето е било мазало там,а като никога не съм имала по сериозни заболявания и операции е по вероятно да съм се родила така.
Може и гадно да звучи, но добре че беше тая киста за да разбера за какво става дума.

Така по думите ти, не ми звучат тея цифри много весело,но в крайна сметка банките дават кредити
здравето е най-важно, а тва бебе вече ми се изчака чакалото да го чакам :)


Пожелавам на всички успех  :balk_602: :balk_602: :balk_602:


*
Re: шоколадова киста
« Отговор #34 -: Март 22, 2007, 09:47:44 am »
Вече много лекари прилагат лечение от 3 до 6 месеца. Непосредствено преди четвъртата се ходи на преглед и се преценява дали да се продължи с лечението след операцията.
Да, НЗОК има в момента действаща програма за лечение на ендометриоза. Документи започнаха да приемат от 12.02 т.г. и ще го парвят, докато им стигнат парите.
Нужните документи са:
1. Епикриза от лапароскопия/лапаротомия с печат на леч. заведение, подпис на шефа на отделението, и май, и на лекуващия лекар, ако искате ще погледна моите документи
2. Протокол от извършена лапароскопия/лапаротомия - подписан от лекуващия лекар и с печат на болницата
3. Копие от хистологията, казват, ако има такава, но тя е задължителна, защото само с хистото се доказва, че кистата е ендометриозна
4. Експертно решение за лечение с Диферелин (май, само него отпуска НЗОК) - издава се от комисия в лечебното заведение, където е била операцията 
5. Протокол за предписване на лечението, написан от лекуващия лекар и с печат на леч. заведение
6. Молба до шефа на РЗОК
7. Декларация, че сте запознати с лечението
Това е. Успех на всички!
*
Re: шоколадова киста
« Отговор #35 -: Март 22, 2007, 10:57:48 am »
Благодаря kyan
супер си  :balk_124:
*
Re: шоколадова киста
« Отговор #36 -: Март 22, 2007, 11:34:50 am »
kyan Наистинали вече има много лекари ,които предлагат лечението с Диферелин само за 3 месеца,защото аз си мислех,че само моя лекар Попов прилага този начин на лечение.Аз вече съм пред 5 инжекция и трябва да ходя да ме види и да реши дали ще има и следваши.Ще ти бъда много благодарна ако знаеш и имена на други лекари,които мислят,че може да се мине с по малко инжекции!!!!!!!
*
Re: шоколадова киста
« Отговор #37 -: Март 25, 2007, 17:05:08 pm »
keaty  и аз ходя при д-р Попов в "Шейново", сигурно него имаш предвид. Доколкото знам д-р Ненов от "Шейново" беше казал на една приятелка, че можела и с 3 мес. лечение да мине, а не с 6.
В седмицата преди или след Великден трябва да ходя и за ми каже дали имам нужда да продължа с четвърта или не.
Теб приболява ли те яйчникът, на който е била кистата, имаш ли нещо като пристягане и туптене? Когато ми сложи третата питах д-ра дали е нормално и каза, че е нормално, но едно момиче ми каза, че на нея нищо й е нямало. Тя спря с Диферелина след третата инжекция.
Аз бях с трета степен ендометриоза. Лапароскопията ми беше през декември.
Успех, дано ти каже, че нямаш нужда да продължаваш с лечението.
 :balk_103: :bighug:
 
*
Re: шоколадова киста
« Отговор #38 -: Март 25, 2007, 23:20:31 pm »
kyanМерси за отговора  :DДа точно за др. Попов от "шейново" става въпрос.
Значи от време на време изпитвам лек дискомфорт на яйчника с кистата но не е болка имах леки болки и подувания след първата инжекция сега само като.. то и аз незнам как точно да го опиша  :?абе нещо  като опъване усещам.И аз  питах Попов за същото той ми каза че е от Диферелина.Моята лапаро беше в края на ноември и се оказах с 4 степен ендометриоза :(Аз другата седмица ще ходя на преглет да видим дали ще бия и 5 инжекция.Успех и на теб дано да се разминеш  само с три :goodluck: :bighug:
*
Re: шоколадова киста
« Отговор #39 -: Март 27, 2007, 19:58:31 pm »
Keaty, успех и дано нямаш нужда от повече. Аз съм на преглед на 10 април. Днес звънях в СЗОК, но ми казаха, че нямам отговор от НЗОК по програмата за лечение на ендометриоза.  :( В петък смятам пак да им звъня. Мина повече от месец, откакто съм си подала документите.
Приятна вечер!  :lol: