0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

отново гадене и повръщане
« -: Февруари 21, 2007, 08:53:15 am »
Здравейте момичета! След края на третия месец бях толкова щастлива че неприятните проблеми с гаденето и повръщането спряха изведнъж и сега от няколко дни започнаха отново, а след два дни взлизам в шестия месец. Направо ще се побъркам, има ли и някой друг който да е бил така?
*

    tini7

  • *
  • 5
  • Обичам живота и всичко, което го прави красив
Re: отново гадене и повръщане
« Отговор #1 -: Февруари 22, 2007, 18:13:24 pm »
tikvi4ka, аз влязох в 7 месец и от вече 2 седмици пак се почвиха гадене и повръщане, макар не толкова силни както в 3 тия месец. Обикновенно вечер. Говорих с акушерката от ЖК и ми каза че било нормално. Каза ми вечер да ям само по едно кисело мляка 2-3 часа педи лягане. Няма да ти казвам че на мен и от киселото мляко ми се повдига :crazy:.
Като сме почнали с оплакванията, почти по същото време ми се появих отново киселини, но този път са направо "отврат"  - и няма значение какво ям. И за тях ми казват че е нормално.
Re: отново гадене и повръщане
« Отговор #2 -: Юли 24, 2008, 15:51:42 pm »
Здравейте момичета,
искам да ви помооля за съвет.
В 38-ма седмица влизам днес.
От седмица и половина имам ужасен проблем със стомаха ми.
Всичко започна с хапването на един пъпеш, от което последваха силно гадене, стомашни болки, високо в корема, точно под ребрата - остри като спазми - започват и спират и азстроен стомах.
За ден-ден и половина бяха спрели и отшумели всички изброени неща по-горе, но от два дена се започна отново.
Повръщах вече три пъти, а от два дена съм яла единствено три филийки хляб със сирене, две кайсии, две сливи и една лъжица кисело мляко.
В момента от двете сливи и лъжицата кисело мляко отново ми е лошо.
Чувствам безвкусие в устата си - сякаш нищо няма да ми е сладко или ако хапвам нещо не чувствам вкус.
Лекаря ми каза да не се тревожа - но това беше преди седмица.
Всичко все още продължава.
Кажете ми - при вас случвало ли се е?
Какво може да ми помогне?!
Благодаря много..
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: отново гадене и повръщане
« Отговор #3 -: Юли 24, 2008, 16:33:04 pm »
Ксения, говори пак с лекаря си.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: отново гадене и повръщане
« Отговор #4 -: Юли 24, 2008, 17:25:44 pm »
При раздразнен стомах е противопоказно да ядеш всякакви плодове,те дразнят стомаха най-много,а да не говорим за разхлабващите свойства на сливки-дрисливки и кайсии.
Пробва ли с оцет или лимон?Аз също имах проблеми 2 дни след един пъпеш на гладно,(а не съм бременна)и се чувствах ужасно.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*
Re: отново гадене и повръщане
« Отговор #5 -: Юли 24, 2008, 19:07:21 pm »
Ксения, говори пак с лекаря си.

И моето мнение е като на jam.

Говори пак с лекаря си и наблегни на думата безвкусие. Нека ти отдели необходимото внимание. Настоявай нещо да направи. Поне една кръвна захар да ти пусне и изследване на урината. (За друго не ми стига капацитетът  :()
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: отново гадене и повръщане
« Отговор #6 -: Юли 28, 2008, 19:11:17 pm »
Ксения, не ще да е от пъпеша това, макар, че плодове на гладен стомах дразнят лигавицата... ама чак пък такава реакция - не вярвам.

В най-добрия и най-близкия до акъла случай ми звучи като един от тези гнусни, летни вируси с разстрйство и повръщане. Но тест на кръв и урина хич няма да навреди, прави са Огняна и Jam.

Стискам палци!
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: отново гадене и повръщане
« Отговор #7 -: Август 01, 2008, 09:42:40 am »
Аха, и на мен ми звучи като ония грипове с разстройство и повръщане, особено сега в жегите, като че ли е много активно това. Наши работници вече втора седмица прекарват по няколко дни на легло с разстройство и повръщане.
Но и ти с тия сливи и кайсии, май е трябвало да не ги консумираш щом имаш разстроен стомах-сливите са си диуретик и то силен. Пробвай с натурална активия, не че я рекламирам, но май има ефект. И при док задължително - да види за какво става въпрос, за да избегнеш обезводняване на организма, че и за бебенце не е добре.
Успех и пиши какво става
Re: отново гадене и повръщане
« Отговор #8 -: Август 01, 2008, 10:35:55 am »
Ксения, може да е гастрит, възпален от бременността. Плодове (ако е това) не се препоръчват. Ако друго не помага, опитай мляко с ориз или банани (много добре узрели, не зелени)- и двете успокояват стомаха.

Тъкмо се чудех къде да попитам за прилошаването в края на шести, началото на седми месец. Явно е нормално, но усещането е много неприятно. Аз си помислих, че нещо сериозно ми се е объркало. Става ми лошо, а кръвното ми си е все същото. Снощи ме заля и една гореща вълна, чувствах се направо като в тенджера под налягане
.
*
Re: отново гадене и повръщане
« Отговор #9 -: Септември 08, 2008, 11:30:38 am »
здрлавейте момичета аз съм бременна в 7 г.с. От миналата седмица се чуствам много отпаднала, а от 3 дни съм на легло, не мога да ям и пия течностти, ако успея нещо да хапна и пийна връщам го обратно. Кажете ми това нормално ли е и трябва ли да се обадя на док. Не знам какво да правя, изплашена съм.
[url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?user
*
Re: отново гадене и повръщане
« Отговор #10 -: Септември 08, 2008, 13:12:58 pm »
здрлавейте момичета аз съм бременна в 7 г.с. От миналата седмица се чуствам много отпаднала, а от 3 дни съм на легло, не мога да ям и пия течностти, ако успея нещо да хапна и пийна връщам го обратно. Кажете ми това нормално ли е и трябва ли да се обадя на док. Не знам какво да правя, изплашена съм.
Нищо не ти пречи да се консултираш с лекаря ти.
Re: отново гадене и повръщане
« Отговор #11 -: Септември 08, 2008, 14:21:30 pm »


Това с гаденето и повръщането е ужас.И при мен се появи -от една седмица пак почнах да повръщам , а док каза , че мога да откарам така до раждане :oops:
*
Re: отново гадене и повръщане
« Отговор #12 -: Септември 08, 2008, 19:09:17 pm »
здрлавейте момичета аз съм бременна в 7 г.с. От миналата седмица се чуствам много отпаднала, а от 3 дни съм на легло, не мога да ям и пия течностти, ако успея нещо да хапна и пийна връщам го обратно. Кажете ми това нормално ли е и трябва ли да се обадя на док. Не знам какво да правя, изплашена съм.

По принцип най-нормалното в този срок на бременността е да ти се гади и да си отпаднала, да повръщаш. Но не е нормално да си на легло, да не можеш да хапнеш и пиеш нищо. Непременно се консултирай с акушер-гинеколога си. Дехидратацията в състоянието ти не е препоръчителна. Той ще ти даде съвет как да се справиш.
От мен - опитай се да пиеш айрян леко осолен. Направи си супа или по-добре някой да ти направи от варени картофи, моркови, лук (но само ако понасяш), нарязани на големи парчета и пий бульона(нещо като телешко варено без месо, а защо не и телешко варено). Това много ми е помагало.
Ако това състояние продължава може да се наложи да те приемат в АГ отделение, за вливане на нещо от сорта на "Рингер" против обезводняване. Така че скачай на волята си и трудно не трудно почни да приемаш течности, по-малко храна, киселите плодове също помагат. Успех, мила!
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: отново гадене и повръщане
« Отговор #13 -: Септември 08, 2008, 19:14:50 pm »
При състояния на повръщане през бременността, знам че много помага хомеопатията. Често и самите акушер-гинеколози изписват такива препарати. За съжаление не знам наименование на прахче, а и това не е моя работа, де, допитайте се до акушер-гинеколога си или хомеопат за тях. При положение, че има средство, което помага, няма смисъл да се мъчите... те така или иначе са безвредни.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: отново гадене и повръщане
« Отговор #14 -: Септември 08, 2008, 23:53:32 pm »
Здравейте момичета! След края на третия месец бях толкова щастлива че неприятните проблеми с гаденето и повръщането спряха изведнъж и сега от няколко дни започнаха отново, а след два дни взлизам в шестия месец. Направо ще се побъркам, има ли и някой друг който да е бил така?
да и аз съм така-гади ми се силно,особено като съм в колата -на завоите...
а единствено във втория месец повърнах и то веднъж.А сега почнах пак...
*
Re: отново гадене и повръщане
« Отговор #15 -: Септември 19, 2008, 12:02:03 pm »
гаденето и повръщането при мен продължават вече 3 седмица, някой може ли да ми каже дали е била в мойто състояние. Най гадното е че не мога да ям и пия течности, само съм на препечени филийки. До кога продължава този ад.
[url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?user
*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: отново гадене и повръщане
« Отговор #16 -: Септември 22, 2008, 01:54:38 am »
Днес пак ми се повдигна -при миризмата на ароматна пръчица-амбър-която мъжлето запали романтично... :(
не повърнах,ама романтиката опустя... :lol:
Re: отново гадене и повръщане
« Отговор #17 -: Септември 22, 2008, 15:52:34 pm »
И при мен е така отпреди 10тина дена (26та седмица съм),а вчера от миризмата на пържен бекон за малко да Изпразня съдържанието на стомаха си.А в началните месеци имах леко гадене само.
За което получих 2 обяснения от различни места:
Едното,че прогестерона започва да се увеличава драстично според новите потребности на бебето и рязкото покачване на този хормон предизвиква тези неразположения.Това мнение идва от България и му вярвам безусловно.
Другото мнение,което е от "умните американци" ми се струва смешно,но ще го кажа и него-
Когато започне да никнат косъмчета тук и там на бебето и да му никне коса тогава се появява гадене.И когато организма се адаптирал към новото състояние,тогава спирало гаденето.На мен лично много не ми се вярва на това,щото като си спомня брат с колко много коса се роди,а майка ми нямаше такива проблеми...,но знам ли вече?Всеки организъм си е индивидуален.
  Даниски,на мен ми предписаха THUMB-бил безвреден за бременни,но можеш да си вземаш максимум 2таблетки за ден-но само ги дъвчиш,не ги пиеш цели както другите,а според лекарката бил много добър защото съдържал основно калций.Аз честно казано гледам да не го вземам много често,а само когато е нетърпимо.
*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: отново гадене и повръщане
« Отговор #18 -: Септември 23, 2008, 03:30:50 am »
Ох :lol: :lol: :lol:
това с косата аз пък съм го чувала само и единствено от българите тук.Никога преди в България. :D И аз не го вярвам -категорично няма как да е!Прогестерона звучи по-логично.
Забелязвам обаче че точно след приема на витамините ми ми се гади...около 15мин. по-късно започва.но минава без повръщане засега.И не е всеки ден.
Re: отново гадене и повръщане
« Отговор #19 -: Септември 23, 2008, 12:01:02 pm »
Синчето ми се роди с много коса, а не бях повърнала нито ведньж. Гадило ми се е но малко тъй че не вярвам в това твърдение. А при тази бременност започнах да пия утрогестан и на 3 ден така се разповръщах. Започнах да го слагам вагинално и всичко отмина. Доктора каза че е от многото прогестерон в организма, който допълнително сме го вдигнали с хапчетата.
 Ilianas -хайде чакам добри новини от теб още малко остава.  :)