0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Момичета,може ли само да уточните  :lol: :lol:-къде се поръчват бебетата?? Имам предвид на кое гише, в кое учреждение??? 8O 8O да ходим да си поръчаме и ние момченце и момиченце и да не се занимаваме вече с това пусто "ин витро"!!!! :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
Това за момчето и момичето е нормално да го каже някой, който не е запознат. Замислете се колко сме знаели ние по въпроса преди да ни дойде до главата. Пък и реално е възможно да си ги "поръчаш" определен пол.

Б.

Ако са гледали някой филм на Миролюба Бенатова е възможно да си помислят, че да си направиш ин-витро е прищявка, но ако малко по-сериозно се замислят.... едва ли. На хора които се борят със стерилитет, последното желание би било да си избират пола на бебето /бебетата/....


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Ако са гледали някой филм на Миролюба Бенатова е възможно да си помислят, че да си направиш ин-витро е прищявка, но ако малко по-сериозно се замислят.... едва ли. На хора които се борят със стерилитет, последното желание би било да си избират пола на бебето /бебетата/....
Не може да очакваме средностатистическия човек да се замисля по този въпрос. Не виждам нищо странно в незнанието им за такива подробности. Не е като съветите за зелката или гледането на луната :-)

Б


  
Това със зелката, как се хилех с една колежка от Университета. Майка й казала, че така била забременяла с нея и да го пробвам. Аз й обяснявам - с премахнати тръби съм, не мога да забременея естествено, а тя не и не, пробвай. Няколко дни след това се смяхме с мъжа ми. Той - ама нали си я знаеш, тя е блондинка  :lol:
Понякога хората ти мислят доброто, но за теб остава да се смееш от сърце  :lol:
*
Абееее,за зелето е рано още!! поне за "родното"!! :lol: :lol: не става ли с "червено цвекло"! Сега гледам му е сезона!? :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Абе да ви кажа, преди като не знаех какво е ин витро, през ум не ми минаваше да правя такива малоумни коментари. Имаше едно познато семейство, на което му се налагаше да прибегне до този метод, интересно ми беше какво представлява /имах някаква идея, то не е трудно да се досети човек, ако има елементарна здравна култура/, но не посмях да попитам, защото блондинския ми мозък се сети, че не е уместно да разпитвам хората за такива неща, ако искат ще си кажат. Но дори да бях решила да попитам, в никакъв случай не бих запитала - "ама как си ги поръчвате" или "те сега в буркани ли ги бъркат"  :lol: Просто кротко щях да се поинтересувам и да помоля да ми разяснят какво представлява тази процедура. Обикновено като не съм наясно с нещо, не се излагам да правя абсурдни предположения, а просто питам :wink:

За справка - средностатистичеки човек съм, блондинка  :lol:
« Последна редакция: Август 31, 2011, 22:49:54 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Абе да ви кажа, преди като не знаех какво е ин витро, през ум не ми минаваше да правя такива малоумни коментари. Имаше едно познато семейство, на което му се налагаше да прибегне до този метод, интересно ми беше какво представлява /имах някаква идея, то не е трудно да се досети човек, ако има елементарна здравна култура/, но не посмях да попитам, защото блондинския ми мозък се сети, че не е уместно да разпитвам хората за такива неща, ако искат ще си кажат. Но дори да бях решила да попитам, в никакъв случай не бих запитала - "ама как си ги поръчвате" или "те сега в буркани ли ги бъркат"  :lol: Просто кротко щях да се поинтересувам и да помоля да ми разяснят какво представлява тази процедура. Обикновено като не съм наясно с нещо, не се излагам да правя абсурдни предположения, а просто питам :wink:

За справка - средностатистичеки човек съм, блондинка  :lol:

Точно това имам предвид...


Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #787 -: Септември 01, 2011, 01:22:59 am »
За блондинките - не съм искала да засегна някой :)
На моята зълва й обясних какво е ин витро, но като заминах за София жената се образовала от интернет. После като се прибрах ми разказа какво е научила.
*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #788 -: Септември 01, 2011, 07:34:58 am »
Аха ,ясно! Ама ти изпитва ли я??? :lol: :lol: Колко и "писа" за срока?? :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #789 -: Септември 01, 2011, 11:14:24 am »
Отличен, ама аз съм пристрастна. Нали сме семейство ;)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #790 -: Септември 01, 2011, 19:17:41 pm »
Аничка, не се притеснявай, не съм се обидила, на шега го казвам. Обичам да се самоиронизирам на тая тема  :lol: Коментарът изобщо не беше насочен към теб, извини ме, ако съм те засегнала нещо  :oops:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #791 -: Септември 03, 2011, 15:32:41 pm »
Момичета,може ли само да уточните  :lol: :lol:-къде се поръчват бебетата?? Имам предвид на кое гише, в кое учреждение??? 8O 8O да ходим да си поръчаме и ние момченце и момиченце и да не се занимаваме вече с това пусто "ин витро"!!!! :wink:

Опс още една блондинка в мое лице  :wink:

Раче, ама, как къде в някой лекарски кабинет(те поне  с това са наясно, мисля  8O) Отиваш и си казваш предпочитанията ;) а той, док си знае работата  :lol:
Извинете за спама, ама не се сдържах :wink:


*
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #792 -: Септември 03, 2011, 17:28:56 pm »
Напоследък доста често ми се случва да обяснявам,че жената на практика може да забременее в рамките на  24 часа в месеца ,а не при всеки полв акт . Резултата е бурен смях право в лицето ми  :lol:
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #793 -: Септември 03, 2011, 23:55:01 pm »
Това с поръчките и аз го чух наскоро. :D Един ден приятелка ни помоли да гледаме за 1 час и нейното детенце, което е с 4 м. по-голямо от Йоана. И двамата с мъжа ми хванахме дечицата за ръчичка и ги разхождаме в градинката. Мина една позната и попита как сме, какво правим, а аз се усмихнах и отговорих "Тренираме за близнаци!" До нас имаше пейка, на която две жени седяха и веднага изкоментираха: "Еее, то сега е лесно, с това ин витро отиваш и си поръчваш каквито искаш и колкото искаш" :D :D :D
Първо се засмяхме, но после не се сдържах и им отговорих, че ако ставаше така, щях да си поръчам преди 10 г., а не да правя 13 опита....
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #794 -: Септември 04, 2011, 01:12:32 am »
Сякаш си поръчваш кола - избираш си модел, плащаш си и чакаш доставка, ако толкова лесно става и с ин витрото ...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #795 -: Септември 04, 2011, 05:10:37 am »
Напоследък доста често ми се случва да обяснявам,че жената на практика може да забременее в рамките на  24 часа в месеца ,а не при всеки полв акт . Резултата е бурен смях право в лицето ми  :lol:
Да,забременява се в рамките на 24 часа, ама от полови актове в рамките на около седмица.

Б.


  
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #796 -: Септември 04, 2011, 11:37:13 am »
Ахаахаххх това с близначетата ме разсмя  :P Но си спомних, как свекърва ми (уж запозната с нещата)при един разговор като казах, че "съм си поръчала този път двечки ;) на док" ми казва: ааа да, да той ще ги направи, те сега и такива работи вече правят по поръчка, като им се плати  8O


Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #797 -: Септември 17, 2011, 22:10:38 pm »
Току-що се натъкнах на нещо любопитно в някаква статия за "фън шуй уроци за вечна любов". Самото заглавие подсказва, че прочетеното ще напушва на смях, но......ето вижте сами  :lol:

"-Ако желаете да увеличите семейството си сложете снимка на седем деца в метални рамки и ги окачете на цялата стена. Енергията на тези снимки ще ви помогне да станете родител."

 :lol: :lol: :lol:

Ето и цялата статия....ако случайно някой иска да опита :)

http://www.dimitrovgrad.bgvesti.net/news/87245/%D0%9F%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5%3A_%D0%A2%D1%80%D0%B5%D1%82%D0%B0_%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B0_%D0%B2%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%B0_%D1%82%D1%80%D1%8A%D0%B3%D0%B2%D0%B0_%D0%BE%D1%82_%D0%91%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5,_%D1%84%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B0_%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%B0_%D0%B5%D0%B4%D0%B2%D0%B0_%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B2%D0%B0


*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #798 -: Септември 21, 2011, 17:24:39 pm »
Ахаахаххх това с близначетата ме разсмя  :P Но си спомних, как свекърва ми (уж запозната с нещата)при един разговор като казах, че "съм си поръчала този път двечки ;) на док" ми казва: ааа да, да той ще ги направи, те сега и такива работи вече правят по поръчка, като им се плати  8O

Не й се сърди на жената - не е далеч от истината.Тук мин.година осъдиха доктор по репр.мед. точно заради това.Двойки с пари от Холандия и често без репр.проблеми си плащали за пол на бебето.За целта спермата на партньора се центрофугира и по-тежката мъжка се отделя от по-леката женска,така да е изразя.Следва оплождане чрез ИВФ или ИНСЕ.Впечатяващи са резултатите обаче - 78% успех за желания пол.
Такива дейности обаче са противозаконни,освен когато става дума за ген.наследствени изменения които се предават по пол.
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Да се повеселим малко - "бисери" на репродуктивна тема
« Отговор #799 -: Септември 21, 2011, 19:39:15 pm »
За целта спермата на партньора се центрофугира и по-тежката мъжка се отделя от по-леката женска,така да е изразя.
Да, съвсем правилно си се изразила, точно така се прави, отделят се по тежест. Само лека корекция - обратното е, женската е по-тежка (ама идеята е същата).


Боби