0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Нещо съвсем прясно от една мама, на която тези дни и предстои раждане  :D

"Я да питам аз нещо (тъпо) - като се роди бебето и нали му се реже пъпната връв. и се връзва. а какво се случва с другия край на тази пъпна връв , дето е бил закрепен за майката? и той ли се връзва? и може ли да се отвърже (както съм чувала за такива случеи при не добре завързано бебешко пъпче?) тя после матката нали се прибирала много бързо - за ден два си връщала нормалните размери, което било доста болезнено . а ако се възтанови матката а пъпната връв в майката остане не хубаво завързана....
може и глупости да говоря , ама ми дойде на акъла, така че ако някой знае да каже моля
"

..."да се успокоя . че няма да ми се отвържат карантийте отвътре ..."

Цитатите са от проведен разговор във ФБ, директно копирани с грешките, които момичето е направило.  Голяма сладурана :)
*
Стига бе !!!! :o :o 8O 8O То си е направо притеснително! :lol: :lol:Нали не е от "малцинствата" тази "сладурана"??? :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
 :jump12: Дано да й се прибере, да не остане да виси!

*
 :balk_80: :balk_80: :balk_80:  лелее, ами ако й изтекат карантийките??????????


Тъкмо, ако размислят в последствие и решат да си съберат кръв за стволови клетки- отвързват възела и точат  :lol: :lol: :lol:


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Нещо съвсем прясно от една мама, на която тези дни и предстои раждане  :D

"Я да питам аз нещо (тъпо) - като се роди бебето и нали му се реже пъпната връв. и се връзва. а какво се случва с другия край на тази пъпна връв , дето е бил закрепен за майката? и той ли се връзва? и може ли да се отвърже (както съм чувала за такива случеи при не добре завързано бебешко пъпче?) тя после матката нали се прибирала много бързо - за ден два си връщала нормалните размери, което било доста болезнено . а ако се възтанови матката а пъпната връв в майката остане не хубаво завързана....
може и глупости да говоря , ама ми дойде на акъла, така че ако някой знае да каже моля
"

..."да се успокоя . че няма да ми се отвържат карантийте отвътре ..."

Цитатите са от проведен разговор във ФБ, директно копирани с грешките, които момичето е направило.  Голяма сладурана :)

Ха ха ха ха - тя тази мадама какво си мисли - че си имаш пъпна връв, която си виси в матката. И сигурно бебето се закача на нея и расте. Или може би след всяко бебе ти остава по една пъпна връв и като падне си имаш пъп в матката :-)? Колкото маточни пъпа - толкова бременности :-) :-) :-)

Божеееее, тези хора за плацента не са ли чували.


  
*
Нещо съвсем прясно от една мама, на която тези дни и предстои раждане  :D

"Я да питам аз нещо (тъпо) - като се роди бебето и нали му се реже пъпната връв. и се връзва. а какво се случва с другия край на тази пъпна връв , дето е бил закрепен за майката? и той ли се връзва? и може ли да се отвърже (както съм чувала за такива случеи при не добре завързано бебешко пъпче?) тя после матката нали се прибирала много бързо - за ден два си връщала нормалните размери, което било доста болезнено . а ако се възтанови матката а пъпната връв в майката остане не хубаво завързана....
може и глупости да говоря , ама ми дойде на акъла, така че ако някой знае да каже моля
"

..."да се успокоя . че няма да ми се отвържат карантийте отвътре ..."

Цитатите са от проведен разговор във ФБ, директно копирани с грешките, които момичето е направило.  Голяма сладурана :)

Първо се смях със сълзи.  :jump12:

Пак го препрочетох и ми се дорева  :?
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
е не, нямам думи 8O
да се смееш ли да ревеш ли....
« Последна редакция: Август 07, 2011, 18:52:44 pm от StefiZ »
*
Мале, за рев си е! Изпорстя народът много! То невежество, то правопис, то чалга! Нямам думи!  :?


*
добро утро и едно много,много успешна и лека седмица ви желая!!! :D
Та,по темата- май ще е по- добре на есен,вместо КМ за ученичиески превенция ,като "Бъди в час",да се замислим за някакви КМ или по-скоро курсове по елементарни ограмотителни начални уроци по анатомия и запознаване с половите системи и тяхната дейност! С тестове за правопис! :lol: Задължително! :wink: То иначе,с тия "неграмотни"  родители,къде сме тръгнали да превантираме младежите??? :lol: :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
И аз да споделя едно неграмотно изказване от мъжа на една приятелка.
Тя тези дни прави аборт по желание и по принцип има друга приятелка, която също  не може да забременее.
Та по този повод мъжът на тази с аборта се изказал"... ами сега като го махнат от теб да го сложат на нея..." (става въпрос за ембриона).
Направо онемях като ми го разказа приятелката. То бива неграмотност и простотия, ама пък това изказване ....
Е така е, едни си ги правят бебетата без въобще да се замислят  как се правят и как се развиват, а ние сумати книги изчетохме и половин доктори станахме и не може да си помогнем... :(
И аз да споделя едно неграмотно изказване от мъжа на една приятелка.
Тя тези дни прави аборт по желание и по принцип има друга приятелка, която също  не може да забременее.
Та по този повод мъжът на тази с аборта се изказал"... ами сега като го махнат от теб да го сложат на нея..." (става въпрос за ембриона).
Направо онемях като ми го разказа приятелката. То бива неграмотност и простотия, ама пък това изказване ....
Е така е, едни си ги правят бебетата без въобще да се замислят  как се правят и как се развиват, а ние сумати книги изчетохме и половин доктори станахме и не може да си помогнем... :(

Оглеждай се за някое момиче, което ще го маха....да й го вземеш! :lol: :lol: :lol:
Шегувам се, това е нечувана неграмотност, ако го е казал сериозно, а не се е шегувал човека  :lol: :lol: :lol:

.....ако го е казал сериозно, а не се е шегувал човека  :lol: :lol: :lol:

Дори по-зле ако се е шегувал.....

Спам: :) Аз пък ако бях мъж, който не може да опази жена си от забременяване, бих се срамувала, вместо да правя плоски шеги.....


*
Ходим на уроци за раждане в болницата и там ни раздават книжки с информация и картинки за фазите на раждането и малко за грижите за новороденото.

Мъжът ми прелиства и обобщава стреснато: "Много страшни работи пишат тук: бебетата се будели на два часа и цапали по 10 памперса на ден!"
*
Цитат
Мъжът ми прелиства и обобщава стреснато: "Много страшни работи пишат тук: бебетата се будели на два часа и цапали по 10 памперса на ден!"
хахахахаха

*
Е,че не е ли страшничко??? 8O Разбирам го човека! :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
Да се включа и аз...
След трансфер си викам такси от клиниката и шьофьора явно наясно с какво се занимава клиниката ми задава следния въпрос:"Извинявайте,ама вие знаете ли кой е бащата?",при което аз избухвам в неистов смях...Ми може би щото ме вижда сама човека ,та си помислил...

[/url]
Относно пъпа, пъпната връв и плацентата...
Моя приятелка, млада, интелигентна жена, майка й е педиатър.
Аз бременна, приятелката ми разсъждава относно функцията на пъпа.
"Майка още от деца не ни е давала да си играем с пъпа, има специфична чувствителност, сигурно, защото бебето от вътре се закрепя там"  8O
:lol: :lol: :lol:
Не бях надничала скоро тука. Доста се е "сътворило"  :lol:
Хайде сега да ми се посмеете на мене :)
*vera, как така? Къде се закрепя бебето? Аз като бях малка мислех че бебето и майката са свързани с пъпната връв- демек пъп за пъп и ми беше много чудно как се хранят близнаците, ама кака ми обясни овреме ;).
Да попитам и аз за чорапите. Понеже все още не сме видели на живо резултата и не сме на 100% сигурни.... Та...аз бях с жълти.... 8O 8O 8O Да не родя китайчета ?!@!$@
Иначе и моята майка има много странни разбирания за асистираната репродукция. Когато започнах с изследвания, със стимулация и т.н. моята майка все ме разпитваше. И след като не се получи първата стимулация се бях отчаяла, и й викам "Ами ако не- инвитро", а тя извика "А, не , не може!!!"
Предполагам че хората, които не са се интересували от темата и не са "завършили задочно и по бързата процедура" медицинско образование като нас ;), просто си представят картинката като по старите филми: Нещо лошо и тайно се прави в някоя тъмна лаборатория, после трансфер, и после я родиш дете, я динозавърче.
И още нещо искам от много време да ви разкажа. Преди да започна с истинското лечение на стерилитет бях преровила net-а за какви ли не илачи, понеже бях с аменорея. Та намерих и опитах доста вкусни нещица- ванилия, канела- знаете за тяхното "вълшебно действие", които обаче не помогнаха. Попаднах на нещо във един форум, което беше много неприятно на вкус- реших че щом горчи- значи лекува. Та във въпросния форум едно младо като мен девойче се жалваше че иска да иде на море, ама ако не й дойде МЦ до няколко дни, то на морето ще е неразположена, ама доктора й не й дал хормони, та търсеше съвет. След няколко предложения на медикаменти, най накрая се включи потребител със следното предложение:
27.   Изпитано!
"взимаш една голяма глава лук и я обелваш.Обелките и слагаш в вода с количество 1 чаена чаша.Слагаш на котлона и като заври чакаш 2-3 минути докато придобие оранжево-кафеникъв цвят.И после докато е поносимо топло пиеш"
Това го видях в един форум. Пробвала съм го-наистина действа! При мен не дойде веднага, но половин час след това започна да ми прецапва. На другия ден си направих пак и не се сещам точно след колко време, но ми дойде след няколко часа. Така че ако не стане веднага, на другия ден пробвайте пак. Това се е използвало навремето един вид като тест за бременност. Не само, че не е вредно, а и е полезно. Лукът помага за доста неща, така че не се притеснявайте :)"

Е, няма такъв бълвоч!!! И както се сещате- не помогна. Да се уплаши човек да не би пък да е станало бебето :D
"Истински приятел е не онзи, който е до теб, когато си на дъното, а онзи, който е до теб, когато се мъчиш да изплуваш."

[
 :D И на мен да се посмеете...
Бях на 4 год. когато майка ми забременя със сестра ми. Като бъдеща горда кака бях много навътре в темата - галех бебето, пеех, то риташе, абе вървеше комуникацията! Та в някакъв момент съм питала откъде ще излезе бебето и майка ми много убедено ми каза, че ще й развържат пъпа, ще извадят бебето и после ще й вържат пъпа отново.
И на четири това ми изглеждаше доста правдоподобно  :D

По въпроса "Как е влязло бебето в корема на майката?" думата има съседка - баба-свекърва, която гледа внучката си през лятото. Момиченцето също е около 4-5 годишна. "Когато майка ти и татко ти решили, че искат да имат бебе, татко ти отишъл в аптеката и купил едно хапченце, мама го глътнала и така вече имала бебе в коремчето си. Хапчето било розово, затова се родило момиченце. За момченце майките пият синьо хапче!"  Малката дълго питаше бременни жени какво хапче са пили - розово или синичко?
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!