0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
На мен пък друго ми е любимо - няколко приятели ни обясняваха, че за момче трябва 10 дни мъжо да се въздържа и ставало от раз, разбираш ли, а за момиче - 6 дни :lol:
Хахах, то след 10 дни въздържание нема да има кьорв жив сперматозоид бе :lol:
По този повод - чух, че в някои немски клиники, препоръчват 14 дена въздържание преди спермограма. Така, че вероятно все пак има сперматозоиди. Аз все си мисля, че това с въздържанието и дните не е със сигурност определящо. Може би само, ако има мъжки фактор е препоръчително :?

П.П: Жаси, а ако въздържанието е 8 дена, какво ще се роди  :lol: :lol: :lol:
« Последна редакция: Април 13, 2010, 19:40:37 pm от crow »
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
На мен пък друго ми е любимо - няколко приятели ни обясняваха, че за момче трябва 10 дни мъжо да се въздържа и ставало от раз, разбираш ли, а за момиче - 6 дни :lol:
Хахах, то след 10 дни въздържание нема да има кьорв жив сперматозоид бе :lol:
По този повод - чух, че в някои немски клиники, препоръчват 14 дена въздържание преди спермограма. Така, че вероятно все пак има сперматозоиди. Аз все си мисля, че това с въздържанието и дните не е със сигурност определящо. Може би само, ако има мъжки фактор е препоръчително :?

П.П: Жаси, а ако въздържанието е 8 дена, какво ще се роди  :lol: :lol: :lol:
14 дни 8O горките. А след 8 дни не знам - близнаци?
[/url][/url]
*
...
П.П: Жаси, а ако въздържанието е 8 дена, какво ще се роди  :lol: :lol: :lol:
Аз май имам отговор на този въпрос - моя приятелка ме "посъветва", че ако искам момче трябва да го правим 10 дни преди цикъл, а ако искам момиче - 10 дни след цикъл. Смятах, смятах и решение не намерих :lol: ..макар за момиче да може и да си уцеля овулацията.. :?




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
На мен пък друго ми е любимо - няколко приятели ни обясняваха, че за момче трябва 10 дни мъжо да се въздържа и ставало от раз, разбираш ли, а за момиче - 6 дни :lol:
Хахах, то след 10 дни въздържание нема да има кьорв жив сперматозоид бе :lol:
По този повод - чух, че в някои немски клиники, препоръчват 14 дена въздържание преди спермограма. Така, че вероятно все пак има сперматозоиди. Аз все си мисля, че това с въздържанието и дните не е със сигурност определящо. Може би само, ако има мъжки фактор е препоръчително :?

П.П: Жаси, а ако въздържанието е 8 дена, какво ще се роди  :lol: :lol: :lol:
Чакайте, че и ние бисери взехме да ръсим покрай другите бисери. Въздържанието в дни е най - вече заради някаква определена норма, по която се сравняват резултатите в спермограмите. А иначе моят мъж като е със запушени семенни канали и нищо не излиза кой знае от колко години, едва ли сексуалното въздържание би имало някакво значение и за щастие все още изравят по някой кьорав сперматозоид ;)
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
Днеска се сетих и аз за един бисер от една моя уж приятелка  :x
 Реших да и споделя за спонтанния аборт ,като тя знае всичко за наща борба и отговора беше следния..."Еееееее нищо,това е каляване на нервите ти ( тука се смее)"от тогава я избягвам  :x
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Имам позната на чиито брат скоро се роди момиченце след инвитро.Скоро я засичам и питам как е бебето и т.н.т. а тя ми показва снимка на телефона си и ми вика:"Виж я колко е сладка беееееее нищо, че е инвитро"  :lol: :lol: :lol: дано не го е изръсила и пред снаха си.
Мънки ужас да се смее на подобно нещо............ :?
Последните истории ми напомнят за няколко реплики на свеки по темата...

2006 г. - Казваме й, че ще правим ин витро, защото друг начин да имаме деца няма. ТЯ ни гледа опулено известно време, замисля и се после започва да ни обяснява как и по естествен начин ще стане, защо ни било да правим ин витро. Повторихме обясненията, мъжът ми се ядоса и излезе, а жената ме попита:
- Ама то от това човек ще стане ли като е правено в епруветка?!
Кой знае какво внуче си е мислила жената, че ще й родим - я с ципи между пръстите, я с 3 очи...

2009 г. - Децата са на 2 седмици и тя идва да ни погостува. Оглежда ги отвсякъде старателно, аз си мисля, че им се радва и така два дни. На третия не издържа и изплюва камъчето:
- И все пак си им личи, че са ин витро!
Опулвам се аз и загубвам и ума и дума:
- И по какво им личи, съвсем нормални деца са.
- Е, по главичките им личи!
Тук вече избеснях и още ме е яд, че така и не попитах какво им е на главичките...
  09.11.2007
*
Ето нещо и от мен,което сигурно не изглежда като бисер -
Последен МЦ-25-03, отивам аз при мойта докторка, ходя 5 години при нея
, заради проблеми с терапията за нисък естрадиол и т.н
Преглед УЗИ - аз се оплаквам от оскъден Мц ,с липса на съсреци , а тя:
-Ами те съсиреците по време на МЦ са си циганска работа
така че няма смисъл да се притесняваш...
Нищо успокойтелно,но както и да е...  :lol:
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Този бисер днес го прочетох в един друг форум и сама си се смях до сълзи, та едно момиче беше писало, че ще прави  "биологичен скриМинг"...
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Айде и аз да се запиша - декември 09 г. ми правиха лапароскопия заради извънматочна бременност, та какво ми чуха ушите:
-"Успокой се и ще стане" - това е класика, всички сте е чували  :D
-"Извънматочната стана, защото много бързаше след аборта да забременяваш" - нищо че минаха 5 месеца от тогава.
-"Не се притеснявай, ще направите инвитро. То и при инвитрото детето ще е от мъжа ти" - не, бе, от комшията ще е.
- "И сега какво, само с една тръба ли си? Няма нищо, то и на мен цикълът ми идва само от едната тръба - аз си усещам само от ляво ми идва? - ако не знаете, цикъла идва от тръбите  8O Шок и ужас, жената има две деца.
- "Ами така е, като толкова време отлагахте с мъжа ти" - може би обвинение защо чак на 27-28 г. се опитвам да забременея. На сега сме имали жилище и кола, ама нямаме дете - чак не можеш да повярвам на ушите си, то бива злоба, ама чак пък толкоз ooooh!
« Последна редакция: Април 17, 2010, 22:22:20 pm от Vesellie »


*
Жабче, твойта свека голяма специалистка по деца, родени след ин витро. Представям си какво ти е било, като е изръсила тая простотия.  :(

*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
След ембриотрансфера ми решихме да отидем до Бургас на гости на майка ми. Тя има приятелка, която забременя in-vitro и роди успешно здраво бебе преди около 2 години. Та след като тъкмо се бяха чули, ние пристигнахме и майка започна изключително притеснена да ми се кара веднага да лягам, защото същата in-vitro майка и обяснила, че ако не лежа постоянно бебетата щели да слязат в тръбите ми и щяло да стане извънматочна бременност  8O.
Същата тая мацка я бях питала каква и е била стимулацията/не помнеше/, споделих и, че съм почнала с противозачатъчни, а тя каза, че това било пълна глупост и на всичкото отгоре тия дето ги пия били най-вредните..  8O
А, и също така се опита да ме увери, че клиниките дето работели с "тоя нашия фонд" нарочно правели неуспешни опитите...
Та разбирам, че не всички хора около нас могат да са информирани, ма такива, които са минали по нашия път...  :ask: Добре, че е попаднала на специалисти и е имала късмет де.. То невежеството не е престъпление ма поне да не се ползва с авторитет на запозната и да внася допълнителен смут в главите на и без това разтревожените хора, които и се доверяват.. osi_8
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
*
Хайде и аз да се включа,че се сетих за една смешка.Имам само 1 яйчник и 1 тръба,която се оказва запушена и нагъната.Доки ми казва че ще правим лапароскопия за отпушване или евентуално премахване,за да не стане извънматочна при инвитро.Една приятелка ми казва-"Е,то нали и при инвитрото ти трябват тръби.Откъде ще минат оплодените яйцеклетки?" 8O След което изтърсва-"Абе,я се успокой и ще видиш как ще стане естествено" 8O 8O 8O

Ей този израз "Успокой се и ще стане" ме докарва до някаква дива ярост - много учЕни са всички, изчели са всичко по въпроса, че дават такива съвети.
Жабче, твоята свеки за заслужавала да й покажеш вратата набързо за тези изказвания!
Мonkey, някой "приятелки" нараняват много повече от думите на който и да било случаен познат. Просто я избягвай от тук нататък.
[/url][/url]
Онзи ден се обадих на нашето ТРЗ да се информирам как точно да се възползвам от новите промени в Кодекса на Труда във връзска с инвитрото.
Е познайте, тя дори не беше чувала, че има такива изменения.
Звъннах и пак след малко  и тя ми каза, че се е информирала от интернет и като започнат ония "...простотии..."(разбирайте от пункцията до трансфера) за 5 дни може да си ползвам отпуската.
Стана ми малко криво, но си замълчах. Никой който не е в това положение не разбира какво всъщност правим и защо го правим...
*
Онзи ден се обадих на нашето ТРЗ да се информирам как точно да се възползвам от новите промени в Кодекса на Труда във връзска с инвитрото.
Е познайте, тя дори не беше чувала, че има такива изменения.
Звъннах и пак след малко  и тя ми каза, че се е информирала от интернет и като започнат ония "...простотии..."(разбирайте от пункцията до трансфера) за 5 дни може да си ползвам отпуската.
Стана ми малко криво, но си замълчах. Никой който не е в това положение не разбира какво всъщност правим и защо го правим...

Къртиче, това вашето ТРЗ явно му е време да си ходи. Аз съм човешки ресурси и никога не бих си позволила да кажа такова нещо на колега - нито, че търся инфо в интернет, нито че това са "простотии". На колко години е? Да не е от тези старите кадри?



Лелелелеелле бясна съм,днеска споделих с една пак "приятелка",че се надява да съм бременна и отговора беше "ъ ,бременна си мозъчно"  :x :x :x мразя ги всички около мен вече  :balk_145: :balk_145: :balk_145:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Жабче, направо ме уби. Имам чувството, че и аз ако споделя на моята свеки ще има да пииииииша в тая тема. Затова съм казала на мъжо, че само нещо да й сподели за мен специално, си хващам багажчето. Че не само аз ще ги чуя тия глупости, ми и всички съседи от втората възраст. Така че си търпя и не давам много обяснения кое, как, кога и т.н. го правя.
А мънки, на твойта "приятелка" и изтрий телефония номер и забрави как се казва и къде живее. 
*
Лелелелеелле бясна съм,днеска споделих с една пак "приятелка",че се надява да съм бременна и отговора беше "ъ ,бременна си мозъчно"  :x :x :x мразя ги всички около мен вече  :balk_145: :balk_145: :balk_145:
8O 8O 8O Според мен приятелката ти има проблем с мозъка...

*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Лелелелеелле бясна съм,днеска споделих с една пак "приятелка",че се надява да съм бременна и отговора беше "ъ ,бременна си мозъчно"  :x :x :x мразя ги всички около мен вече  :balk_145: :balk_145: :balk_145:
8O 8O 8O Според мен приятелката ти има проблем с мозъка...

Ммммммм дааааа и аз така мисля!